Dnes ráno jsme slyšeli zvěsti, že italská vláda souhlasila se snížením schodku rozpočtu pro příští rok na 2,0% – 2,1%. Později italští politici potvrdili tyto fámy s dvěma místopředsedy vlády. Luigi Di Maio uvedl, že není problém snížit schodek, pokud zůstanou rozpočtová opatření stejná, zatímco Salvini dodal, že není fixován na to, že schodek bude o jeden nebo dva body vyšší nebo nižší. Mějte na paměti, že až do víkendu byli velmi zafixovaní, takže tato změna srdce je trochu překvapivá.

To ráno zlepšilo sentiment na finančních trzích a v důsledku toho byla riziková aktiva, jako jsou komoditní měny a euro, stejně jako akciové trhy na vyžádání po většinu evropského zasedání. Dnes ráno jsme měli také některé členy ECB, kteří potvrdili nedávné zpomalení ekonomiky eurozóny. Prezident ECB Draghi dnes hovoří později, takže tyto komentáře jsou známkou toho, co během Draghiho projevu přijde.

Abychom to shrnuli, americký prezident Donald Trump pohrozil, že v případě potřeby trvale uzavře americko-mexickou hranici, v reakci na lidský karavan, který chce vstoupit do USA.

 

Evropské zasedání

 • Italský Di Maio najednou přijal nižší schodek – Italský místopředseda vlády Luigi Di Maio brzy ráno řekl, že snížení schodku není problémem, pokud zůstanou rozpočtová opatření stejná. Pokud zůstanou rozpočtová opatření stejná, pak se deficit v příštím roce stále zvýší, přestože nyní souhlasil s jeho snížením.
 • Salvini Back Up Di Maio – Druhý místopředseda vlády Matteo Salvini dodal, že mu nevadí, pokud je schodek o 0,1% vyšší nebo nižší a EU si nemůže Itálii vzít jako rukojmí. Vadilo mu to až o víkendu, takže myslím, že jdou s nižším deficitem. Dodal, že vláda měla pozitivní zpětnou vazbu od Evropské komise, ale nemluvil o číslech.
 • Německé obchodní klima Ifo – Očekávalo se, že se obchodní klima Ifo v Německu ochladí na 102,3 bodu z původních 102,8 bodu. Ale ochladilo se více, než se očekávalo, protože skutečný počet činil 102,0 bodů. Tento ukazatel však ukazuje, že podnikatelské klima je v Německu stále silné.
 • Praet ECB přijímá ekonomickou slabost – Hlavní ekonom ECB Peter Praet uvedl, že je zřejmé, že rizika zpomalení značně vzrostla, ale přelévání italského trhu s dluhopisy je velmi omezené. Předpokládám, že i Mario Draghi dnes zní jakosi holubičí.
 • Lautenschlager ECB navazuje – Členka ECB Sabine Lautenschlager dodala, že ekonomický růst je v souladu s prognózami ECB a program QE skončí do konce tohoto roku.
 • Trump uzavře hranici Mexika? – Donald Trump se dnes brzy probudil a tweetoval o trvalém uzavření hranice mezi USA a Mexikem, pokud to bude nutné. Hranice Tijuana – San Diego byla uzavřena v obou směrech a Trump také zmínil zeď, takže snad bude zeď postavena, podívejme se.

 

Americké zasedání

 • Prezident ECB Draghi hovoří – Prezident Evropské centrální banky Mario Drgahi má vystoupit s projevem přibližně za hodinu. Bude svědčit o ekonomice a měnové politice před Výborem pro hospodářské a měnové záležitosti Evropského parlamentu. Ostatní členové ECB uznali slabost ekonomiky eurozóny, což naznačuje, co dnes řekne Draghi.
 • Guvernér BOE Carney mluví – Dnes odpoledne vystoupí také Mark Carney, ale hovoří o knize s názvem „Kapitalismus v Americe; Historie “, takže nevím, zda se ve svém projevu dotkne měnové politiky, ale stejně si Brexit věnuje veškerou pozornost nyní.
 • UK PM může učinit prohlášení – Britská premiérka Theresa Mayová bude dnes ve sněmovně hovořit o odchodu z EU. Během víkendového summitu v Bruselu nedošlo k žádnému novému vývoji ohledně brexitu, takže bude pravděpodobně opakovat stejné komentáře, jaké jsme slyšeli nedávno.

 

Obchoduje v dohledu

Medvědí EUR / USD

 1. Hlavní trend je stále medvědí
 2. Návrat výše je dokončen
 3. Klouzavé průměry poskytly odpor

Stochastický indikátor se již snižuje

Prodali jsme EUR / USD před chvílí, kdy se šplhalo výš na lepším sentimentu na trhu kvůli tomu, že italská vláda přijala nižší schodek pro rozpočet na rok 2019. Ačkoli to vypadalo spíš jako retrace vyšší během většího medvědího trendu a retrace byla v grafu H1 úplná, jak ukázal stochastický indikátor. Kromě toho spousta klouzavých průměrů poskytovala odpor, a proto jsme se rozhodli tento forexový pár zkrátit.

Závěrem

Akciové trhy se během evropského zasedání zotavovaly rychleji, protože se na finančních trzích zlepšoval sentiment. Zdá se však, že stoupání se zastavilo a některé evropské indexy, jako je francouzský CAC40, se již obracejí níže, ale tento nejnovější krok vypadá dost slabě, takže ani jedna strana nevypadá bezpečně, aby mohla obchodovat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me