Stručný přehled Forexu z USA, 5. února – Den služeb v Evropě

Dnes to byl pro Evropu den služeb, protože zpráva o službách PMI byla vydána během evropského zasedání. Ekonomika eurozóny i světová ekonomika ve druhé polovině loňského roku zpomalovaly a nezdá se, že by se zastavily, protože dnešní čísla služeb potvrdily, že opět.

Italský sektor služeb v posledních měsících značně zpomaluje a dnešní zpráva ukázala, že tento sektor nyní upadl do kontrakce poté, co výrobní sektor před několika měsíci poklesl. Sektor služeb ve Francii dostal dvojitý kop, protože protesty žluté vesty uškodily zejména službám, navíc k oslabení ekonomiky eurozóny.

Sektor služeb je ve Francii několik měsíců v útlumu, protože dnešní hodnota vyšší v konečných číslech PMI nic nemění. Německé služby v lednu tikaly níže, zatímco španělské služby PMI překonaly očekávání a ve srovnání s předchozím měsícem se posunuly výše. Čísla ze Španělska měla pozitivní dopad na celá čísla eurozóny, ale index nových obchodů ve Španělsku klesl na nejnižší za téměř dva roky, což se vyrovná v následujících měsících. Služby Spojeného království také poklesly, a to docela blízko kontrakce, takže nejistota ohledně brexitu ovlivňuje všechna odvětví hospodářství.

 • Španělské služby PMI – Sektor služeb ve Španělsku je nejvýkonnější mezi hlavními zeměmi eurozóny. V prosinci dosáhl ukazatel PMI španělských služeb 54 bodů, i když se očekávalo, že v lednu poklesne na 53,1 bodu. Ale dále se zvýšil na 54,7 bodu. Na druhé straně index nových podniků klesl na téměř dvouletá minima.
 • Italské služby PMI – Výrobní odvětví před několika měsíci v Itálii upadlo. Služby se v říjnu ponořily pod stagnační úroveň, ale za poslední dva měsíce se zlepšily. Nyní sektor služeb opět upadá, protože lednový počet dosáhl 49,7 bodů z 50,5 dříve.
 • Francouzské služby PMI – Protesty žlutých vest se ve Francii konají přibližně tři měsíce, což poškodilo zejména odvětví služeb. Služby PMI dosáhly v prosinci 47,5 bodu a dnešní počet se zvýšil o něco výše na 47,8 bodu, i když to je ještě daleko od zlomové úrovně 50.
 • Německé služby PMI – V Německu se sektor služeb držel o něco lépe než v Itálii a Francii. Dnešní číslo se sice snížilo na 53 bodů z 53,1 v prosinci. I když je tento sektor stále ještě daleko od stagnace.
 • Konečné služby PMI v eurozóně – PMI služeb eurozóny se mírně zvýšil na 51,2 bodu z 50,8 bodu v prosinci, což bylo ovlivněno údaji o španělských službách. Souhrnná hodnota ale sklouzla na nejnižší hodnotu od července 2013, zatímco index nových obchodů poklesl v lednu na 49,5 bodu z 50,7 v prosinci. To je nejslabší hodnota v novém obchodním sentimentu od června 2013.
 • Služby UK PMI – Služby ve Velké Británii se v listopadu dostaly ke kontrakci, ale v prosinci poskočily výše. Dnešní počet, který je na leden, dosáhl 50,1 bodu, což je pokles z předchozích 51,2, a chybí také očekávání 51,1 bodu. Brexit stále poškozuje ekonomiku a pro podniky je stále nejistější investovat ve Velké Británii.
 • Maloobchodní prodej v eurozóně – Maloobchodní tržby vzrostly v listopadu o 0,3% a v prosinci o 0,6%, což bylo dnes revidováno výše na 0,8%. Dnešní zpráva za leden však v tomto měsíci ukázala pokles o 1,6%, což maže zisky z předchozích dvou měsíců. Meziročně poklesly tržby také na 0,6% z 1,8% dříve.

Americké zasedání

 • Finální služby USA PMI –Kromě zpráv o službách z Evropy máme na zasedání v USA závěrečnou zprávu o službách z USA. Tento ukazatel za prosinec dosáhl 54,2 bodu a očekává se, že opět zůstane nezměněn na 54,2 bodu. Americká ekonomika je v mnohem lepší kondici než ekonomika eurozóny a tato čísla vyprávějí příběh.
 • USA ISM nevýrobní PMI  Toto odvětví americké ekonomiky bylo ve opravdu dobré kondici, protože na konci loňského roku zůstalo několik měsíců nad úrovní 60 let. Jak však ukázala zpráva zveřejněná v lednu, v prosinci ztratila více než tři body. Dnes se očekává, že tento ukazatel poklesne z 57,6 bodu v prosinci na 57,2 bodu.
 • Ekonomický optimismus USA IBD / TIPP  Na konci léta a na jaře se tento ukazatel pohyboval kolem 56–57 bodů, ale v posledních několika měsících poklesl, což ukazuje, že ekonomický optimismus oslaboval, protože globální ekonomika zpomaluje. Očekává se, že se dnešní počet zvýší na 53,1 bodu z předchozích 52,3 bodu.

Obchoduje v dohledu

Býčí EUR / GBP

 1. Tento trend se minulý týden stal medvědí
 2. Základy se zhoršují
 3. Nejistota ohledně brexitu se zvyšuje
Než zkrátíme, počkáme si na návrat zpět vyšší než 200 SMA

GBP / USD se začátkem minulého týdne staly medvědími, protože plán brexitu Theresy Mayové byl pro britský parlament stále nekonvenční. Ve výsledku se GBP obrátil níže a od té doby vstoupil do medvědího trendu. Ekonomická data se také oslabovala v lednu a dosud v tomto měsíci a dnešní pokles služeb způsobil další tlak GBP na nižší tlak. Pokusím se zkrátit na GBP / USD, ale před otevřením obchodu počkám na návratnost vyšší než 200 SMA (fialová).

Závěrem

USD pokračuje v procházení o kousek po kousku vůči většině velkých devizových obchodů, kromě AUD, který v asijské relaci získal podporu od Reserve Bank of Australia. Tento druh cenové akce nám říká, že trh neví, kam se obrátit, takže se opírá o USD, jen aby měl jistotu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map