Super Yellen šetří peníze, USD / JPY zveřejňuje býčí pohlcující den!

Jaký den na trzích, lidi! Opravdu se mi líbí to, co dnes vidím. Konečně jsme slušní volatilita. Když píšu tento obchodní plán, existuje mnoho obchodníků, kteří si právě teď kousají nehty, kteří jsou chyceni na špatné straně trhu a uvízli ve ztrátě obchodů. Ostatní obchodníci již byli vyřazeni ze svých ztrátových pozic, a tak můžeme pokračovat. Na druhé straně mince někteří muži sklízeli pecky vlevo, vpravo a na střed!

Jak tedy víme, že mnoho obchodníků bylo dnes chyceno? Pokračujte v čtení a dozvíte se něco zajímavého o toku objednávek a o tom, co se stane, když uvidíme vznik určitých typů svícny. Než se podíváme na všechny tyto podrobnosti, podívejme se na denní graf USD / JPY:

 

USD / JPY – Pozor na medvědy!

Super Yellen šetří peníze 1USD / JPY denní graf

Americký dolar z toho měl velký užitek Janet YellenDnes řeč, ale bylo to vidět zejména na kurzu USD / JPY.

Podívejte se na tento denní graf USD / JPY. Zde vidíme výrazný posun v USD / JPY. Nejen, že jsme viděli falešný zlom níže (nebo oklamat) před několika dny, ale dvojici se také podařilo uzavřít nad 20denní exponenciál klouzavý průměr včera a dnes. Kdykoli vidíme pár těsně nad tímto klouzavým průměrem, musíme být obzvláště opatrní při obchodování s ním na krátké straně.

Abychom se vrátili k obchodníkům, kteří právě teď sedí na okraji svých sedadel – když se podíváme na určité tvary svícen, můžeme vyvodit cenné závěry o tom, co se vlastně stalo během jejich formování. Vycvičené oko bude okamžitě vědět, jaký byl tok objednávek a co by se mohlo stát dále v důsledku toku objednávek. Použijme jako příklad dnešní svíčku na USD / JPY. Zde je stejný graf s posledními třemi zvětšenými svíčkami:

Super Yellen Saves the Buck 2USD / JPY denní graf

Nejprve se podívejme na druhou poslední svíčku v tomto grafu. Má relativně velký horní knot, který spolu s umístěním v grafu lákal prodejce k opětovnému vstupu na trh v domnění, že býci byli poraženi. To, a možná i některé další faktory, posunulo cenu tak, aby se prolomila pod minimum této konkrétní svíčky.

Když se cena posunula pod 20-EMA, zvýšila se důvěra prodejců a na trh vstoupili další prodejci. Později v průběhu dne byla medvědí hybnost náhle přerušena agresivním nákupním tlakem. To zaskočilo mnoho medvědích obchodníků na špatné straně trhu. Jak cena postupovala výše, stále více a více krátkých obchodníků bylo nuceno uzavřít své krátké pozice, což jen zvyšovalo další a další tlak na nákupní tlak. Obchodníci, kteří prodávali poblíž nejnižší úrovně dnešní svíčky, byli buď již zastaveni, nebo se drželi pozic. Dnešní svíčka pasti mnoha medvědí hráči na trhu, kteří si mysleli, že mají kontrolu nad tímto trhem.

Je častým jevem býčího sledování po a býčí pohlcení den jako dnes. Pokud to víme, můžeme se postavit, abychom toho využili. Ale kam bychom vstoupili a jak bychom zvládli naše riziko?

Prvním způsobem, jak obchodovat s tímto nastavením, by bylo obchodovat nahoře vypuknout dnešní svíčky. Podívejte se na následující graf:

Super Yellen Saves the Buck 3USD / JPY denní graf

Výhodou tohoto nastavení je použití potvrzení. Pokud neuvidíme další růst tohoto směnného kurzu, náš obchod se nespustí. Nevýhodou je, že používáme velké zastavit ztrátu, a nákup za relativně vysokou cenu. Zde je cíl dvakrát větší než stop loss.

Druhým způsobem, jak obchodovat, je počkat na stažení dnešní býčí zaplavující svíčky, která vám načasuje vstup. Podívejte se na následující graf:

Super Yellen Saves the Buck 4USD / JPY denní graf

Pokud umístíte koupit limit objednávka při 50% retrakci svíčky, jako v tabulce výše, vám umožní použít mnohem přísnější stop loss a můžete dosáhnout lepšího poměru rizika k odměně. V tomto nastavení je cíl trojnásobkem vzdálenosti stop lossu. Všimněte si, že i když je cíl trojnásobkem vzdálenosti stop lossu, je tato cílová vzdálenost v pipech mnohem kratší než v prvním příkladu, kde je cíl pouze dvojnásobkem vzdálenosti stop lossu. Díky tomu je druhé obchodní nastavení s přísnější ztrátou stop a lepší vstupní cenou velmi atraktivní, i když je riskantnější kvůli těsnému zastavení a nedostatku potvrzení býčího útěku. Pokud použijete tuto strategii navrácení, máte také šanci, že se cena odrazí výše, aniž by došlo ke spuštění vaší nákupní objednávky.

Někteří obchodníci rádi kombinují tyto dva obchodní strategie a rozdělte jejich původní polohu na dvě části, abyste se ujistili, že jsou spuštěni alespoň do jednoho z nastavení.

Tento typ cenové akce podobné whipsaw dnes nebyl vidět pouze na USD / JPY. Mnoho dalších nástrojů provedlo prudké pohyby v jednom směru, ale po chvíli se obrátilo do opačného směru. Víme, že projev předsedy FED Janet Yellen způsobil velkou část této whipsaw. Viděli jsme to také na akciových trzích, i když to bylo možná v menším měřítku než na USD / JPY. Podívejme se na S.&P 500:

 

S&P 500 – To je neuvěřitelné!

Super Yellen Saves the Buck 5S&P 500 hodinový graf

Udělejte si laskavost a podívejte se na denní graf S&P 500. Pokud jste někdy přemýšleli, jak vypadá silný uptrend, podívejte se na S&P!

Cenová akce v modrém kruhu je součástí účinku projevu Janet Yellen. Medvědi byli nakonec býky zbiti, což mělo za následek úžasný vyšší zásah.

Nezapomeňte, že zítra v 15:00 GMT máme další projev této dámy. Také máme britská čísla zaměstnanosti v 9:30 GMT a americká CPI a čísla maloobchodního prodeje ve 13:30 GMT. Připravte se na větší volatilitu!

Hodně štěstí, chlapci, doufám, že máte zítra ziskový den!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map