Surová ropa stoupá sedmý den po sobě – ​​všechny oči na datech API!

Během úterní asijské obchodní relace, WTI Surová ropa vzrostla již sedmý den po sobě, čímž osvěžila svoji 13měsíční vysokou úroveň, výrazně nad regionem uprostřed 58,00, protože snižování dodávek ze strany hlavních producentů a optimismus ohledně oživení poptávky po ropě stále podporují energetické trhy. Mezitím býčí tendenci ohledně cen ropy lze připsat také optimismu ohledně pokroku v oblasti globálních očkování a oživení ekonomických aktivit.

Při podpoře cen ropy dále hrály významnou roli zlepšená očekávání stimulačního stimulu COVID amerického prezidenta Joe Bidena ve výši 1,9 bilionu dolarů a spor mezi Teheránem a Washingtonem ohledně jaderné dohody z roku 2015. Kromě toho ceny ropy získaly také okamžitou dodatečnou podporu poté, co index amerického dolaru (DXY) poklesl z maxima 2 měsíců, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru.

Na druhé straně se zvyšující se počet případů COVID-19 a další omezující opatření na celém světě, jako například blokování, ukázaly jako klíčové faktory, které zakrývaly jakékoli další zisky cen ropy. V době psaní, WTI Ropa se obchodovala za 58,44 a konsolidovala se v rozmezí 57,98 až 58,51. Pokud jde o budoucnost, zdá se, že obchodníci jsou opatrní, aby umístili jakékoli silné pozice před údaje o dodávkách ropy z USA od amerického ropného institutu, které jsou splatné později během dne.

Sentiment na trhu obchodování si udržel pozitivní výkon v předchozím týdnu a zůstal pozitivní i v tento den, protože pozitivní vývoj týkající se amerického balíčku pomoci COVID a vakcín proti koronavirům stále upřednostňuje rizikový sentiment. Je třeba poznamenat, že republikánský vůdce Sněmovny USA Mitch McConnel potlačil tlak Demokratické strany na to, aby postupovala samostatně, směrem k přijetí stimulačního balíčku COVID v hodnotě 1,9 bilionu dolarů. Mezitím, v průběhu dne, japonský ministr financí Taro Aso naznačil ochotu uvolnit 1,3 bilionu jenů v případě nouzového stimulu COVID-19 pro asijského majora.

Dalším důvodem pozitivního výkonu trhu lze také připsat vývoj mezi velkými národy při řešení problémů obchodních konfliktů. Podle poslední zprávy australský velvyslanec dříve naléhal na USA ohledně transatlantické obchodní dohody. Mezitím EU a Spojené království rovněž projevily ochotu zmírnit obchodní napětí s USA kvůli dotacím na letadla. To bylo zase považováno za jeden z klíčových faktorů, které podpořily ceny ropy s vyššími výnosy.

Ceny ropy dosáhly dalšího nárůstu přes oceán poté, co hlavní producenti ropy, jako je Saúdská Arábie, slíbili, že podle svých závazků sníží produkci ropy. Je třeba připomenout, že Saúdská Arábie provedla další snížení dodávek na únor a březen, navíc k omezením provedeným členy Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenci (OPEC +). Snižováním dodávek pomáhají vyvážit globální trhy. Nárůst cen ropy navíc podpořil spor mezi Teheránem a Washingtonem o jadernou dohodu z roku 2015.

Pokud jde o USD, široce založený americký dolar nedokázal prodloužit svoji vítěznou sérii z předchozího dne, což se zhoršilo, protože poptávka po bezpečných útocích byla stále nízká kvůli naději na rychlejší oživení americké ekonomiky z COVID-19 a pokroku směrem k dohodě na dalším kole fiskálních stimulů USA. Ztráty v dolaru však pomohly ropě zůstat v nabídce, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou bankovky. Mezitím, do 20:32 ET (1:32 GMT), americký dolarový index, který sleduje dolar vůči kbelíku s jinými měnami, klesl o 0,08% na 90,868.

Na druhou stranu lze říci, že rostoucí počet případů COVID-19 a další omezující opatření po celém světě lze považovat za medvědí faktor, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. Do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat své údaje o dodávkách ropy z USA od amerického ropného institutu, které jsou splatné později během dne. Kromě toho by novinky týkající se amerického balíčku pomoci, vakcín proti koronavirům (COVID-19) a napětí mezi USA a Íránem mohly poskytnout nový směr této komoditě. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map