Surová ropa WTI nedokáže zastavit sérii porážek a dosahuje pětiměsíčního minima!

Během páteční rané asijské obchodní relace cena ropy WTI nedokázala zastavit medvědí předpojatost posledních dvou dnů a klesla na pětiměsíční minimum kolem úrovně 35,00 USD, protože se obávaly dalšího globálního nárůstu případů koronavirů a překvapivě velké týdenní budování amerických zásob ropy udržovalo energetický trh pod tlakem. Kromě toho lze za hlavní faktory, které udržovaly ceny ropy pod tlakem, také považovat obnovení libyjských dodávek a norskou dohodu..

Nedostatečný pokrok v dohodě o americkém balíčku pomoci s koronaviry v celém rybníku přidal další medvědí tlak na ceny ropy. Mezitím obavy z geopolitického napětí mezi USA a Čínou udržují sentiment na trhu pod tlakem, což má medvědí dopad na ceny ropy. Síla širokého amerického dolaru, podpořená rizikovou náladou na trhu, rovněž hrála hlavní roli při podkopávání cen ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. V současné době se ropa obchoduje za 36,08 USD a konsoliduje se v rozmezí 34,93 až 37,77.

Rostoucí počet případů COVID-19 posílila omezení blokování v celé Evropě, což vyvolalo obavy z výhledu hospodářského oživení v USA a na celém světě. Podle poslední zprávy Německo a Francie vyhlásily nová opatření k omezení šíření viru, což zase podkopává poptávku po ropě. Jinde Spojené království začíná stejnou cestou, zatímco Itálie, Španělsko, Portugalsko a Polsko také zaznamenaly nová maxima, pokud jde o denní případy.

Medvědí sentiment kolem cen ropy byl navíc podpořen neočekávaně vysokými zásobami ropy v USA za minulý týden, jak informovala Energetická informační správa z předchozího dne, což podpořilo obavy z klesající poptávky po pohonných hmotách, uprostřed zhoršujícího se stavu globální šíření COVID-19, což podkopává sentiment ohledně cen ropy. Pokud jde o data, zásoby ropy vzrostly o 4,3 milionu barelů oproti očekávání nárůstu o 1,23 milionu barelů. To přichází týden poté, co zásoby ropy poklesly o 1 milion barelů. Ve výsledku se cena ropy přes noc propadla přibližně o 5% a klesla pod klíčovou podporu 40 USD za barel.

Kromě virových potíží může být důvodem opatrného sentimentu investorů také dlouhodobé spory mezi USA a Čínou o potenciální prodej raket americké výroby na Tchaj-wan, který neustále zrychluje. Na druhou stranu převládající nejistota ohledně výsledku amerických prezidentských voleb také tlumila náladu na trhu. Podle poslední zprávy ukazují národní průzkumy, že soupeř demokratů Joe Biden má náskok před úřadujícím republikánským prezidentem Donaldem Trumpem.

Pokud jde o USD, široce založený americký dolar si dokázal udržet svoji vítěznou sérii během předchozí relace, protože obchodníci kvůli současné náladě na trhu stále preferují bezpečná aktiva. Zisky v americkém dolaru však dále posílily silnější než očekávané údaje o HDP USA, které uvádějí, že největší světová ekonomika během třetího čtvrtletí roku 2020 rostla anualizovaným tempem 33,1%. americký dolar nebyl ovlivněn sílící politickou nejistotou před nadcházejícími americkými prezidentskými volbami 3. listopadu. Zisky v americkém dolaru však mohly být krátkodobé nebo dočasné kvůli obavám, že by ekonomické oživení v USA mohlo zastavit, kvůli oživení případů koronaviru. Kromě toho byly zisky v dolarovém bankovnictví dále podpořeny nedostatečným pokrokem ohledně amerického stimulačního balíčku, který obchodníkům dal opatrnou náladu. Zisky v americkém dolaru se tak staly klíčovým faktorem, který udržuje ceny surové ropy pod tlakem, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Zisky v bankovkách však udržovaly ropu pod tlakem. Dolarový index, který staví dolar vůči koši 6 hlavních měn, je mezitím 93,955.

Důvod úbytku surové ropy by mohl přes celý rybník souviset také s obnovením těžby v Libyi, protože země po několika měsících blokády začíná rozšiřovat své výrobní / vývozní kapacity..

Saúdská Arábie a Rusko naopak projevily ochotu rozšířit snižování produkce ropy a odložit plánovaná zvýšení, když se na konci listopadu setkají s rozhovory se svými partnery OPEC +, což by mohlo pomoci omezit hlubší ztráty cen ropy. Při pohledu do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat pohyby USD, a to kvůli nedostatku důležitých dat / událostí v daný den. Kromě toho budou klíčové pro nový směr klíčové rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a strasti z virů, nemluvě o brexitu. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map