Během úterní asijské obchodní relace WTI ceny ropy nedokázaly zastavit sérii porážek z předchozího dne, zůstaly stlačené kolem úrovně 45,50 USD, protože dopad obnoveného blokování a nejistota ohledně dlouhodobého výhledu snížení produkce ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců (OPEC +), paliva se obává nadměrné nabídky a přispívá ke ztrátám ropy. Je třeba připomenout, že ceny ropy se minulý týden zotavily po pozitivním vývoji týkajícím se vakcín proti koronaviru (COVID-19), ale zisky byly krátkodobé nebo dočasné jako zprávy o rekordních maximech v případech COVID-19 v USA zvýšily obavy, že by se poptávka mohla krátkodobě propadnout.

Kromě toho lze vysoké ztráty cen ropy připsat také posledním zprávám naznačujícím, že Írán uvažuje o zvýšení produkce do 3 měsíců. Ztráty cen ropy byly dále posíleny po novém neúspěchu jednání o brexitu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií. Přes rybník jsou USA připraveny uvalit nové sankce na více než tucet čínských úředníků kvůli jejich činům v Hongkongu, což by mohlo poškodit obchodní dohodu mezi oběma zeměmi. To zase vyvinulo tlak na pokles cen ropy. V současné době se ropa obchoduje za 45,45 USD a konsoliduje se v rozmezí 45,27 až 45,73. Pokračujeme, zdá se, že obchodníci jsou opatrní, pokud jde o umístění silných pozic před údaji o dodávkách ropy od amerického ropného institutu, které mají být dodány později během dne.

Jak jsme již zmínili, pokračující obavy týkající se druhé vlny koronaviru, které vedly k celosvětově obnoveným opatřením k blokování, nadále ohrožují oživení poptávky po ropě. Jak všichni víme, koronavirus (COVID-19) si v USA vybírá velkou daň. Podle poslední zprávy oživení koronaviru v Evropě a USA stále nevykazuje žádné známky zpomalení, což stále podněcuje pochybnosti o hospodářském oživení, protože úřady v USA a Evropě neustále oznamují omezení činnosti , ve snaze omezit šíření viru. To zase vyvinulo tlak na pokles tónu tržního rizika a přispělo ke ztrátám ropy.

Důvod pro medvědí ceny ropy mohl také souviset s dlouhotrvajícím sporem mezi USA a Čínou, které opět zrychlilo poté, co USA uvalily nové sankce na diplomaty z Pekingu. Mezitím hongkongská policie zatkla více členů opoziční strany, což dále podpořilo již tak intenzivní souboj a zvážilo rizikový tón.

Jinde problém s brexitem přetrvává, a to v důsledku nového rozpadu jednání o brexitu mezi Velkou Británií a eurozónou, díky nimž byli hráči na trhu stále na špici. Tyto negativní titulky však také hrály významnou roli při podkopávání cen ropy. Poklesy ropy za oceánem byly dále podpořeny zprávami, které naznačují, že Írán má do 3 měsíců zvýšit produkci.

Od začátku dne však sentiment na trhu bliká červeně. Ve výsledku lze důvod smíšeného obchodování připsat smíšeným signálům týkajícím se koronaviru (COVID-19) a nejnovějšímu chvění týkajícímu se boje mezi USA a Čínou. Proto se široce založenému americkému dolaru podařilo získat určitou pozitivní trakci, která se v ten den mírně zvýšila. Na vzestupnou tendenci amerického dolaru neměla velký vliv zhoršující se podmínky koronavirů (COVID-19) v USA a pokrok týkající se stimulačních rozhovorů, které mají tendenci podkopávat americkou měnu. Zisky z bankovky se však staly klíčovým faktorem, který udržuje ceny ropy pod tlakem, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, vzrostl na 90,838.

Naopak ztráty cen ropy by mohly být omezeny rychlým oživením poptávky v Číně, čehož bylo svědkem poté, co čínský vývoz za listopad vzrostl nejrychlejším tempem od února 2018. To nakonec posílilo naděje na silnou globální poptávku. Naproti rybníku se optimismus ohledně možností léčby vysoce nebezpečného koronaviru stal klíčovým faktorem, který pomohl omezit hlubší ztráty cen ropy..

Pokud v daný den nebudou k dispozici žádné klíčové údaje / události, budou obchodníci na trhu sledovat údaje o dodávkách ropy od amerického ropného institutu, které mají být dodány dnes. Kromě toho bude klíčové sledovat také informace o stimulačním balíčku USA. Mezitím neztratí na významu katalyzátory rizik, jako je geopolitika a virové strasti, nezapomeňte na brexit. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me