Surová ropa WTI sklouzla níže, na 47 USD – podporuje trendovou linii nahoru

Během úterní asijské obchodní relace WTI Ceny ropy nedokázaly zastavit sérii porážek z předchozího dne, kdy se houpaly v trhaném rozmezí mezi 47,50 a 48,00 USD, protože rychlé šíření nového kmene nového koronaviru ve Velké Británii nutilo několik zemí, aby uzavřely své hranice britským cestujícím a nákladní, což zase vyvolalo obavy z poptávky po pohonných hmotách a přispělo ke ztrátám ropy. Důvod velkých ztrát cen ropy lze připsat také náladě na trhu, která je příznivá, což má tendenci podkopávat vysoce výnosné ceny ropy.

Sentiment na trhu obchodování byl však také pod tlakem kvůli nejistotě brexitu a obavám vyvolaným novou variantou koronaviru (COVID-19).

Mezitím se široce založenému americkému dolaru podařilo udržet si vzestupnou tendenci z předchozího dne a nadále blikat zeleně, což bylo také považováno za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly ceny ropy pod tlakem, protože cena ropy je nepřímo úměrná souvisí s cenou amerického dolaru.

V současné době se ropa obchoduje za 47,66 USD a konsoliduje se v rozmezí 47,59 až 47,97. Sentiment obchodování na trhu nedokázal zastavit své medvědí pohyby předchozího dne a během raného asijského zasedání zůstal v depresi, protože nový kmen COVID-19, který se nekontrolovatelně šíří ve Velké Británii, tlačil na země, aby zavedly nové blokování a omezené cestování, což, samozřejmě vyvolalo obavy z poptávky po čerstvém palivu. Podle nejnovější zprávy byl nový kmen viru COVID-19 již hlášen u italských pacientů, zatímco guvernér New Yorku Andrew Cuomo se domnívá, že již cirkuluje v New Yorku, což by mohlo vést k dalším omezením pohybu. Je třeba také poznamenat, že některé asijské země, jako je Indie, Pákistán, Rusko, Jordánsko a Hongkong, také pozastavily cestování ze Spojeného království, což vyvolalo další obavy ohledně poptávky po pohonných hmotách. Tyto kroky následovaly poté, co britská vláda varovala, že se tato mutace viru COVID-19 šíří mnohem rychleji než předchozí.

Při zvažování současného stavu ropného trhu ruský místopředseda vlády a bývalý ministr energetiky Alexander Novak řekl: „Setkáváme se každý měsíc, protože věříme, že trh se stále neobnovil a stále je extrémně nestabilní. Musíme zaujmout praktický přístup a být schopni reagovat rychleji. “

Kromě toho převládající obavy z brexitu bez dohody a dlouhotrvajícího čínsko-amerického boje rovněž ovlivnily rizikový sentiment, který nakonec podkopal výše výnosné ceny ropy. Je třeba připomenout, že americký prezident Donald Trump se rozhodl přidat na černou listinu obchodního oddělení desítky čínských společností, včetně špičkového výrobce čipů v zemi, SMIC..

Na oplátku se široce založenému americkému dolaru podařilo udržet si růstovou linii z předchozího dne, přičemž během asijského zasedání přijal další nabídky, protože investoři stále preferují bezpečná aktiva v důsledku rizikového sentimentu na trhu. Zisky v americkém dolaru se však zdají být spíše neovlivněny pokrokem v americkém stimulačním zákoně, který má sklon podkopávat americkou měnu. Jak již bylo zmíněno, pokrok v stimulačním balíčku byl potvrzen poté, co americká sněmovna Nancy Pelosi řekla: „Kongresoví demokraté dosáhli dohody s republikány a Bílým domem o nouzové úlevě od koronaviru a souhrnném balíčku, který poskytuje naléhavě potřebné finanční prostředky na záchranu životů a živobytí amerického lidu. “ Zisky v dolarovém bankovnictví tak udržovaly ceny ropy na nízké úrovni, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, vzrostl na 90,145.

Na vzestupné straně členové amerického Kongresu v současné době hlasují o balíčku pomoci ve výši 900 miliard dolarů a souhrnném vládním výdaji ve výši 1,4 bilionu dolarů, přičemž většina tvůrců politiky podporuje hladký průběh. Intenzivnější naděje balíčku pomoci však pomáhají omezit hlubší ztráty, pokud jde o sentiment na trhu. Ztráty byly navíc omezeny komentáři Evropské agentury pro léčivé přípravky, což naznačuje, že neexistují důkazy o tom, že by nedávno vyvinuté vakcíny s novou variantou koronaviru nepracovaly. Kromě toho britský premiér Boris Johnson také projevil ochotu usilovat o snahu o Brexit v 11. hodině.

Denní podpora a odpor

S1 46,68

S2 47,83

S3 48,54

Otočný bod 48,99

R1 49,7

R2 50,14

R3 51,29

Americká ropa se obchoduje na úrovni 46,75 a získává podporu na 46,25, rozšířená o vzestupnou trendovou linii. Ve čtyřhodinovém časovém rámci čelí US Oil těžkým podmínkám z hlediska pokračování svého vzestupného trendu; můžeme tedy očekávat prudký výprodej po medvědím propuknutí podpory 46,30, což by ji mohlo vést k dalším úrovním podpory 45,80 a 45,11. Naopak odpor zůstává na 47,95. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map