Tesla překonává hodnotu bitcoinu: Co je lepší hazard?

Výrobce elektronických vozidel Tesla Motors je oficiálně cennější než bitcoin. 2. července 2020 byla cena za jednu akcii ve společnosti 1 208,66 USD, což společnosti přineslo celkovou tržní kapitalizaci přes 224,1 miliardy USD. Jedná se o astronomický údaj pro společnost, která stále ztrácí peníze na své rozvaze, investoři zjevně doufají v budoucí příslib revoluční jízdy Tesly, protože víme, že společnost bude mít mnohem větší hodnotu, než je dnes.

Bitcoinoví investoři dělají totéž s kryptoměnou. Za předpokladu, že cena za jeden bitcoin je 9 000 $, je tržní kapitalizace kolem 168 miliard $. Na svém historickém maximu téměř 20 000 USD, tržní kapitalizace bitcoinu na 334 miliard USD. Vzhledem k tomu, že Bitcoin i Tesla mají v úmyslu změnit svět prostřednictvím revolučních implementací technologií, investoři a jeden z nich se pravděpodobně podívali na druhý.

Technologické akcie a kryptoměny byly za poslední zhruba desetiletí celkem dobrý hazard. Je jen přirozené, že se hráči, kteří investují do jednoho nebo druhého (nebo do obou), ptají sami sebe, který je lepší hazard? Bitcoin nebo Tesla?

Proč je Tesla právě teď cennější než bitcoin?

Nejnovější čtvrtletní zprávy společnosti Tesla informují veřejnost, že společnost v předchozím čtvrtletí prodala 90 635 automobilů. Ve skutečnosti to není vysoké číslo ve srovnání s většími výrobci automobilů, jako je Toyota, ale jde o to, že počet prodaných automobilů výrazně předčil očekávání analytiků z Wall Street.

Celkově lze říci, že pod vedením Elona Muska byli investoři v Tesle býčí stejně dlouho, ne-li déle, než v případě bitcoinu. Jednou z klíčových výhod, které Tesla má, je to, že automobily Tesla mají okamžitý užitek, na který se mohou zákazníci spolehnout právě teď. Tou utilitou je schopnost řídit auto bez použití plynu, což spotřebitelům šetří peníze. Rovněž hovoří o tom, že stále více automobilů Tesla se kupuje s automatizačními funkcemi, což znamená, že lidé již nemusí dělat řízení.

Zatímco bitcoin má rozhodně užitečnost jako systém plateb peer-to-peer, stále není na úrovni většiny národních měn, pokud jde o snadné použití nebo přijetí ze strany veřejnosti nebo malých a středních a velkých podniků.

Co bude trvat, než se bitcoiny dostanou dopředu?

K tomu, aby bitcoiny překonaly Teslu, bude zapotřebí každodenní větší adopce a užitečnost z pohledu spotřebitele. V ideálním případě se celé národy lidí rozhodnou odejít od vlády, jinak bude svět potřebovat, aby vlády a velké korporace přijaly bitcoiny ve větším měřítku, aby tržní hodnota trvale zůstala před Teslou.

Realita je taková, že bitcoin má spoustu překážek, které je třeba překonat, aby se dostal na tuto úroveň. Může dokonce trvat, než celá generace lidí přijme bitcoin jako platnou formu měny, aby digitální zlato mělo větší hodnotu než společnost jako Tesla Motors. Dvě věci, které oddělují motory Tesla a Elon Musk pro bitcoiny, je to, že Musk má autoritu nad budoucností společnosti a široká veřejnost věří jeho myšlenkám. Bitcoin spoléhá na komunitu lidí, kteří sdílejí a implementují nápady, které rozšiřují blockchain a z dlouhodobého hlediska umožňují životaschopnější používání kryptoměny.

Bitcoin nebo Tesla? Na koho by měli hráči vsadit právě teď?

Po pravdě řečeno, je pravděpodobné, že ani Tesla, ani Bitcoin nejsou krátkodobě dobrým hazardem. Vlády utrácejí stále více peněz za stimulační balíčky, které se postarají o širokou veřejnost, a pandemie koronaviru stále běží napříč USA. Něco musí dát a když ekonomika nakonec dojde k velkému útlumu, málokdo bude vrhat peníze do bitcoinů nebo kupovat drahé Tesly. První vlna pandemie v březnu 2020 se považuje za důkaz. Cena bitcoinu klesala na 3 100 USD, když lidé zpanikařili.

Z dlouhodobého hlediska mohou mít bitcoiny větší potenciál, pokud jde o explozi, ale je pravděpodobné, že investoři, kteří vyhrají sázky na bitcoiny nad společností Tesla, mají investiční horizont více než 10 let. V příštím desetiletí je Tesla pravděpodobně stabilnější hazard zaručeně vydělávající investorům zisk, ale bitcoin může mít vyšší vzestup. Ať tak či onak, investice do technologií by vždy měly být součástí vyváženého portfolia. Ať už si vyberete bitcoin nebo Teslu, záleží na vaší vlastní analýze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map