Týdenní výhled, 1. – 5. března 2021: Nejvýznamnější ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

Široce založený americký dolar pravděpodobně skončí tento týden na vzestupné dráze uprostřed prudkého růstu výnosů amerických dluhopisů přes noc. Je třeba poznamenat, že vládní dluhopisy, a zejména americké státní pokladny, se staly ústředním bodem trhů po celém světě poté, co obchodníci přešli na cenu v dřívějším zpřísnění měny, než jak signalizuje Federální rezervní systém a jeho partneři. Kromě toho by zisky v americkém dolaru mohly souviset také se zprávami o americkém obchodním varování vůči Číně a raketovým útokem na íránskou militantní skupinu, která udržovala tlak na obchodování na trhu pod tlakem a přispívala k ziskům v Americký dolar.

Těšíme se na nadcházející týden a řada výrobních PMI a míry nezaměstnanosti spolu s prohlášením o sazbách RBA a schůzkami OPEC JMMC by mohla přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Kromě toho budou pečlivě sledovány titulky obchodů mezi USA a Čínou, titulky bojů mezi USA a Íránem a koronaviry, které by mohly hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu..

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

1) US ISM Manufacturing PMI – pondělí – 15:00 GMT:

ISM Manufacturing PMI – Tato data jsou obvykle zveřejňována výrobním indexem Institute for Supply Management (ISM), který ukazuje obchodní podmínky ve výrobním sektoru v USA. Je to jeden z hlavních ukazatelů celkové ekonomické situace ve Spojených státech. Výsledek nad 50 je považován za pozitivní (nebo býčí) pro bankovku; naopak výsledek pod 50 je považován za medvědí pro měnu.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 58.7

DEV: -0,64

Nevýhody: 60

DATUM: 02/01/2021 15:00

2) UK Markit Manufacturing PMI – pondělí – 9:30 GMT

Markit Manufacturing PMI – Tyto údaje zveřejňuje Chartered Institute of Purchasing & Supply and Markit Economics. Měří ekonomické podmínky ve výrobním sektoru Spojeného království. Za zmínku stojí, že britský sektor služeb to neovlivňuje pozitivně ani negativně. Obchodníci chtějí vidět nejvyšší možná čísla, která jsou pro GBP považována za býčí. Jakékoli čtení nad 50 však naznačuje expanzi odvětví; naopak čtení pod 50 znamená kontrakci.

Z promítaného pohledu se očekává, že data přijdou na 57,3 – stejně jako v předchozím čtení – což může nepředstavovat žádný smysluplný impuls pro britskou libru.

Předchozí vydání


SKUTEČNÉ: 54.9

DEV: 1,92

NEVÝHODY: 53.2

DATUM: 19.02.2021 09:30

3) Rozhodnutí o úrokové sazbě RBA – úterý – 3:30 GMT

Rozhodnutí o úrokové sazbě RBA – toto rozhodnutí činí Reserve Bank of Australia. Pokud je RBA jestřábí ohledně inflačního výhledu ekonomiky a zvyšuje úrokové sazby, je to pro měnu AUD považováno za býčí. Naopak, pokud má RBA holubičí názor na inflační výhled a udržuje průběžnou úrokovou sazbu nebo ji snižuje, je to pro AUD vnímáno jako medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 0,1%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,1%

DATUM: 02/02/2021 03:30

ii) Prohlášení o sazbě RBA – Jak jsme již zmínili, o této úrokové sazbě rozhoduje Rada rezervní banky a je vysvětlena v tiskové zprávě. Rozhodnutí je oznámeno ve 14:30 po každém zasedání rady. Je chápán jako základní nástroj, který rada RBA používá ke komunikaci s investory ohledně měnové politiky. Obsahuje výsledky jejich rozhodnutí o úrokových sazbách a komentář k ekonomickým podmínkám, které ovlivnily jejich rozhodnutí. Kromě toho pojednává také o hospodářských výhledech a poskytuje nové vodítka o výsledku budoucích rozhodnutí.

4) Hrubý domácí produkt (QoQ) – středa – 0:30 GMT

Hrubý domácí produkt (QoQ) – Tato data běžně zveřejňuje Australský statistický úřad. Zkoumá celkovou hodnotu veškerého zboží a služeb vyrobených v Austrálii. HDP je považován za klíčové měřítko ekonomické aktivity a zdraví. Rostoucí trend má pozitivní nebo býčí účinek na AUD, zatímco klesající trend je považován za medvědí pro australskou měnu.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 3,3%

DEV: 1,66

NEVÝHODY: 2,6%

DATUM: 12/02/2020 00:30

5) ISM Services PMI – středa – 15:00 GMT

ISM Services PMI – Tato data jsou normálně vydávána Institutem pro řízení zásobování (ISM). Měří obchodní podmínky v nevýrobním sektoru USA. Stojí za zmínku, že nevýrobní sektor to neovlivňuje ani pozitivně ani negativně, ve srovnání s GDP nebo ISM Manufacturing. Výsledek nad 50 je pro USD považován za pozitivní (nebo býčí); naopak hodnota pod 50 je považována za medvědí pro dolar.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 58.7

DEV: 1,50

NEVÝHODY: 56.8

DATUM: 02/03/2021 15:00

6) Setkání OPEC JMMC – čtvrtek – celý den

Těchto setkání se účastní zástupci 13 členských států OPEC a 11 dalších národů bohatých na ropu. Účelem těchto setkání je koordinovat a sjednotit ropnou politiku členských zemí a zajistit stabilizaci ropných trhů v úsilí o zajištění účinného, ​​ekonomického a pravidelného zásobování spotřebitelů ropou. Diskutují o několika otázkách týkajících se energetických trhů a co je nejdůležitější, shodují se na tom, kolik ropy vyprodukují. Po skončení schůzky úředníci obvykle hovoří s reportéry po celý den. Formální prohlášení týkající se politických posunů a cílů schůzky je vydáno po ukončení schůzek.

7) Změna zaměstnanosti v jiných farmách – pátek – 13:30 GMT

Tyto údaje obvykle zveřejňuje americký úřad pro statistiku práce. Zobrazuje počet nových pracovních míst vytvořených během předchozího měsíce ve všech nezemědělských podnicích. Měsíční změny mezd mohou být pozoruhodně nestálé kvůli jejich úzkému vztahu s rozhodnutími hospodářské politiky centrální banky. Vysoká hodnota se pro USD chápe jako býčí, zatímco nízká hodnota se považuje za medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 49 K.

DEV: -0.01

Nevýhody: 50 K.

DATUM: 02/05/2021 13:30

8) Míra nezaměstnanosti – pátek – 13:30 GMT

Americký úřad pro statistiku práce tyto údaje zveřejňuje. Odráží počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Je to jeden z klíčových indikátorů americké ekonomiky. Představuje procento lidí, kteří aktivně hledají zaměstnání a jsou ochotni pracovat. Pokud sazba vzroste, ukazuje to na nedostatečnou expanzi na trhu práce v USA. Nárůst míry nezaměstnanosti vede k oslabení americké ekonomiky. Nízká hodnota je pro USD považována za býčí; naopak, pokud číslo stoupne, je to pro měnu USD považováno za negativní nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 6,3%

DEV: -0,80

NEVÝHODY: 6,7%

DATUM: 02/05/2021 13:30

1 m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map