Týdenní výhled, 15. – 19. Března: Nejvýznamnější ekonomické události ke sledování tento týden

Americký dolar se širokým základem skončí tento týden na býčí trati, protože americké výnosy dokázaly zastavit své dřívější ztráty po jejich prudkém poklesu z ročních maxim. Je třeba připomenout, že americký dolar včera plošně poklesl, protože výnosy americké státní pokladny klesaly po pokračujícím růstu od začátku tohoto roku. Od dnešního dne výnosy amerického ministerstva financí přestaly klesat, takže ti, kteří nedokázali využít příležitosti ke koupi dolaru, když výnosy rostly, znovu viděli prostor pro jeho nákup. Referenční desetiletý výnos státní pokladny se po třídenním poklesu z ročního maxima 1,6250% v daný den zotavil kolem 1,54%..

Kromě toho by zvýšení amerického dolaru mohlo být také spojeno s pozitivním sentimentem na trhu, což zvýšilo poptávku na trhu v bezpečném přístavu a přispělo k ziskům dolaru. S výhledem do příštího týdne může řada prohlášení o maloobchodním prodeji a měnové politice spolu se změnami zaměstnanosti a CPI přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Za oceánem budou také pečlivě sledováni chatující kolem amerického stimulačního balíčku a titulků geopolitického napětí, protože by mohli hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

1) Maloobchodní prodej CNY – pondělí, 2:00 GMT

Tato data zveřejňuje Čínský národní statistický úřad, který měří celkové tržby maloobchodního spotřebního zboží. Zobrazuje celkové spotřební zboží, které různá průmyslová odvětví dodávají domácnostem a sociálním skupinám několika kanály. Změny v maloobchodním prodeji jsou však obecně sledovány jako hlavní indikátor spotřebitelských výdajů. „Skutečný“ větší než „Předpověď“ je tedy pro CNY považován za býčího vzestupu; naopak nízká hodnota je pro CNY považována za negativní (nebo medvědí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 4,6%

DEV: -0,95

NEVÝHODY: 5,5%

DATUM: 18/01/2021 02:00

2) Maloobchodní prodej v USA (MoM) – úterý, 12:30 GMT

Tato data zveřejnila kancelář amerického sčítání lidu, která měří celkové tržby maloobchodních prodejen. Měsíční procentní změny ukazují míru změn v těchto prodejích. Změny v maloobchodním prodeji jsou však obecně sledovány jako hlavní indikátor spotřebitelských výdajů. „Skutečnost“ větší než „prognóza“ je tedy pro bankovku vnímána jako býčí; naopak nízká hodnota je pro americký dolar považována za negativní (nebo medvědí). Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 5,3%

DEV: 5,82

NEVÝHODY: 1,1%

DATUM: 02/17/2021 13:303) Rozhodnutí o úrokové sazbě Fedu – středa, 18:00 GMTi) Rozhodnutí o úrokové sazbě Fedu – Centrální banka národa má zasedání hospodářské politiky, na kterém členové bankovní rady přijímají různá opatření, nejdůležitější je úroková sazba, kterou bude účtovat za půjčky a zálohy komerčním bankám. V USA se Rada guvernérů Federálního rezervního systému schází v intervalech 5 až 8 týdnů, ve kterých prohlašují svá poslední rozhodnutí. Tímto způsobem má zvyšování sazeb tendenci podporovat měnu USD, protože je považováno za známku podstatné inflace. Naopak, snížení sazeb je považováno za známku ekonomických a inflačních potíží, což má tendenci podkopávat měnu USD.

SKUTEČNÉ: 0,25%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,25%

DATUM: 01/27/2021 19:00ii) – Prohlášení FOMC – Hned po rozhodnutí Fedu o sazbě FOMC vydává prohlášení o měnové politice. Prohlášení má tendenci ovlivňovat volatilitu USD a určovat krátkodobý vzestupný nebo medvědí trend. Proto je jestřábový výhled pro měnu USD považován za pozitivní nebo býčí; naopak, holubičí pohled je považován za negativní nebo medvědí pro měnu USD.

4) Aussie Employment Change – čtvrtek, 0:30 GMT

i) Aussie Employment Change – Tato data zveřejňuje Australský statistický úřad, který měří počet zaměstnaných lidí v Austrálii. Jednoduše řečeno, zvýšení tohoto ukazatele pozitivně ovlivňuje výdaje spotřebitelů, což má tendenci podporovat ekonomický růst. Proto jsou vysoké údaje považovány za býčí pro měnu AUD; naopak nízké hodnoty jsou pro měnu AUD považovány za záporné (nebo medvědí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 29,1 K.

DEV: -0,13

NEVÝHODY: 40 K.

DATUM: 18. 2. 21 00:30

ii) Míra nezaměstnanosti – Tyto údaje zveřejňuje Australský statistický úřad, který měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Vysoká čísla však naznačují nedostatečnou expanzi na australském trhu práce. Tímto způsobem zvýšení vede k oslabení australské ekonomiky. Pokles čísla je tedy vnímán jako býčí sentiment vůči měně AUD; naopak, růst je považován za negativní nebo medvědí pro měnu AUD.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 6,4%

DEV: -0,34

NEVÝHODY: 6,5%

DATUM: 18. 2. 21 00:30

5) Rozhodnutí o úrokové sazbě BoE – čtvrtek, 12:00 GMT

Bank of England oznamuje toto rozhodnutí. Pokud je Bank of England jestřábem ohledně inflačního výhledu britské ekonomiky a zvyšuje úrokové sazby, je to pro měnu GBP považováno za býčí. Naopak, pokud je BoE holubičí o inflačním výhledu britské ekonomiky a udržuje pokračující úrokovou sazbu nebo snižuje úrokovou sazbu, je to chápáno jako medvědí pro měnu GBP.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 0,1%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,1%

DATUM: 02/04/2021 12:00

6) Prohlášení o měnové politice BOJ – předběžně

Toto prohlášení vydává Policy Board of the Bank of Japan. Sdělením výsledku hlasování výboru o úrokových sazbách a dalších politických opatřeních a ekonomických podmínkách ovlivňujících jejich rozhodnutí dává prohlášení mnoho náznaků o budoucích změnách měnové politiky. Proto je jestřábový výhled pro měnu JPY považován za pozitivní nebo býčí; naopak, holubičí pohled je považován za negativní nebo medvědí pro měnu JPYii) Rozhodnutí o úrokové sazbě BoJ

Bank of Japan oznamuje toto rozhodnutí. Pokud je Bank of Japan jestřábem ohledně inflačního výhledu japonské ekonomiky a zvyšuje úrokové sazby, je to pro měnu JPY považováno za býčí. Naopak, pokud je BoJ holubičí o inflačním výhledu japonské ekonomiky a udržuje pokračující úrokovou sazbu nebo snižuje úrokovou sazbu, je to chápáno jako medvědí pro měnu JPY.

SKUTEČNÉ: -0,1%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: -0,1%

DATUM: 01/21/2021 03:00

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map