Týdenní výhled, 16. – 20. Listopadu: Nejvýznamnějších pět ekonomických událostí ke sledování příští týden!

Široce založený americký dolar pravděpodobně tento týden skončí medvědí cestou, protože investoři stále povzbuzují optimismus ohledně potenciální vakcíny proti vysoce infekčnímu koronaviru, který udržuje bezpečný americký dolar pod tlakem a zároveň zmírňuje riziko aktiva rally. Kromě toho významnou roli při oslabení bankovky hrály také podstatné ztráty výnosů amerických dluhopisů a politika Federálního rezervního systému v prodlouženém období nízkých úrokových sazeb a naděje na globální ekonomické oživení z COVID-19..

S výhledem do nadcházejícího týdne by řada jednání o změně zaměstnanosti a míře nezaměstnanosti spolu se zápisy ze schůzky měnové politiky RBA a schůzek skupiny G20 mohla přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Geopolitické napětí a titulky koronavirů budou rovněž pečlivě sledovány, protože by mohly hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Top Five Economic Events to Watch This Week

1. Prodej CAD Manufacturing (MoM) – pondělí – 6:30 GMT

Údaje o výrobních tržbách obvykle vydává společnost Statistics Canada, která měří celkový prodej v Kanadě. Lze to považovat za očekávanou tržní poptávku. Zjednodušeně řečeno, rostoucí počet zboží, včetně neprodaných zásob, ukazuje na pokles poptávky na trhu, který je pro měnu CAD považován za negativní nebo (medvědí). Kromě toho předpokládá snížení prodejních čísel také medvědí tón pro CAD. Rovněž rostoucí čísla prodejů jsou pro CAD považována za pozitivní (nebo býčí).

Jinými slovy, data jsou hlavním ukazatelem ekonomického zdraví. Výrobci jsou však velmi rychle ovlivněni tržními podmínkami. Současně mohou být změny v jejich prodeji časným znamením budoucí činnosti, jako jsou výdaje, nábor a investice.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -2%

DEV: -0,13

DATUM: 16.11.2020 12:30

2. Maloobchodní prodej v USA – MoM – úterý 6:30 GMT

Tato data obvykle zveřejňuje Úřad pro sčítání lidu USA, který měří celkové tržby maloobchodních prodejen. Měsíční procentuální změny ukazují míru změny těchto prodejů. Změny v maloobchodním prodeji jsou však obecně sledovány jako hlavní indikátor spotřebitelských výdajů. Pokud je tedy „Skutečná“ větší než „Prognóza“, je to pro býka považováno za býčí. Naopak nízká hodnota je pro americký dolar považována za negativní (nebo medvědí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÁ: 1,9%

DEV: 0,25

DATUM: 17/11/2020 12:30

Popis maloobchodního prodeje bez DPH Auta (MoM)

Tato data obvykle zveřejňuje Úřad pro sčítání lidu USA. Obvykle zobrazuje veškeré zboží prodávané maloobchodníky na základě vzorkování maloobchodních prodejen různých typů a velikostí, s výjimkou automobilového sektoru. Je třeba poznamenat, že index maloobchodních tržeb je považován za hlavní indikátor důvěry spotřebitelů. Tato zpráva je však „předběžnou“ zprávou, která se po výpočtu konečných čísel může trochu změnit. Čísla vyšší než prognóza tedy naznačují pokrok v ekonomickém růstu, který je pro americký dolar považován za vzestupný.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 1,5%

DEV: 0,20

DATUM: 16.11.2020 12:30

3. Projev BoE Haldane – Slyšení o zprávě o měnové politice – středa – 14:00 GMT

Andrew G Haldane je hlavní ekonom v Bank of England a výkonný ředitel pro statistiku a měnovou analýzu. Kromě toho je Andrew G Haldane také členem Výboru pro měnovou politiku banky. Tuto středu přednese projev, který bude informovat o inflaci a hospodářských výhledech před parlamentním výborem pro finance. Diskuse, které budou trvat jen několik hodin, však mohou způsobit značnou volatilitu trhu. Pokud jsou tedy diskuse více jestřábové, než se očekávalo, je to pro měnu GBP považováno za pozitivní nebo (býčí). Stejně tak, pokud jsou holubičí, než se očekávalo, je to pro měnu považováno za medvědí.

Členové BOE MPC dále hlasují o tom, kde nastavit klíčové úrokové sazby země, zatímco jejich veřejné závazky se obvykle používají k poskytnutí podrobných vodítek ohledně budoucí měnové politiky.

 

4. Aussie Employment Change Data – čtvrtek – 12:30 GMT

Tyto údaje obvykle zveřejňuje Australský statistický úřad, který zkoumá změnu počtu zaměstnaných lidí v Austrálii. Tato ekonomická data jsou zveřejněna na konci měsíce. Pokud data ukazují nárůst, má to pozitivní dopad na spotřebitelské výdaje, což podporuje ekonomický růst. Pokud je tedy „Skutečná“ větší než „Prognóza“, je to pro měnu AUD považováno za býčí; naopak nižší čísla jsou pro měnu AUD považována za záporná (nebo medvědí).

 

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -29,5 K.

DEV: 0,06

DATUM: 19. 11. 2020 00:30

Údaje o míře nezaměstnanosti v Austrálii:

Tyto údaje obvykle zveřejňuje Australský statistický úřad, který měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Počet nezaměstnaných lidí je však hlavním signálem celkového ekonomického zdraví, protože spotřebitelské výdaje výjimečně korelují s podmínkami na trhu práce. Z tohoto důvodu růst kurzu naznačuje nedostatečnou expanzi na australském trhu práce. Výsledkem je, že pokud je „Skutečný“ menší než „Prognóza“, je to pro australskou měnu považováno za pozitivní (nebo býčí). Naopak vysoké hodnoty jsou pro australský dolar považovány za negativní (nebo medvědí).

 

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 6,9%

DEV: -0,25

DATUM: 19. 11. 2020 00:30

5. Setkání G20 – pátek 

Na zasedání skupiny G20 se sešli guvernéři centrálních bank a ministři financí ze systematicky významných průmyslových a rozvíjejících se ekonomik ve snaze diskutovat o hlavních otázkách ovlivňujících globální ekonomiku. Obchodníci by měli tuto událost pečlivě sledovat, což trhům přináší nový rozměr. Národy zemí G20 pravděpodobně budou diskutovat o dopadech COVID-19 na ekonomické skupiny a možných způsobech boje a překonání hospodářských zpomalení. Pojďme tyto události sledovat a dozvědět se více o trendech na devizovém trhu. Hodně štěstí a krásný víkend!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map