Týdenní výhled, 18. – 22. Ledna 2021: Nejvýznamnější ekonomické události ke sledování tento týden

Široce založený americký dolar skončí tento týden na vzestupné cestě, protože investoři začali projevovat preferenci aktiv v bezpečném přístavu v důsledku rizikového sentimentu na trhu. Zisky v americkém dolaru se však zdá být relativně nedotčeny holubičími komentáři předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella naznačujícími, že úrokové sazby v nejbližší době nezvýší. Mezitím zveřejnění podrobností balíčku stimulačních balíčků voleného prezidentem Joe Bidenem ve výši 1,9 bilionu dolarů neposkytlo dolarům žádnou smysluplnou podporu. Index amerického dolaru se však zotavil poté, co minulý týden dosáhl nejnižší úrovně od března 2018, protože vyhlídka na další stimul se váže na americké vládní dluhopisy, které poprvé od března poslaly srovnávací desetiletý výnos Treasury nad 1%..

S výhledem do nadcházejícího týdne by řada žádostí o HDP a nezaměstnanost, spolu s prohlášeními o měnové politice a projevem zvoleného prezidenta Bidena, mohla přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Geopolitické napětí a titulky koronavirů (COVID-19) budou rovněž pozorně sledovány přes oceán, protože by mohly hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

 

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

 

1: – Hrubý domácí produkt (YoY) – pondělí – 2:00 GMT

Tyto údaje obvykle zveřejňuje Čínský národní statistický úřad. Zkoumá hrubou hodnotu čínského zboží a služeb. Tento ukazatel představuje rychlost, s jakou čínská ekonomika roste nebo klesá. Tato ekonomická událost má zásadní dopad na devizový trh, protože čínská ekonomika má podstatný vliv na globální ekonomiku. Vysoké údaje jsou pro CNY považovány za býčí; naopak nízké hodnoty jsou považovány za negativní pro CNY.

Předchozí vydání

SKUTEČNÁ: 4,9%

DEV: -0,61

NEVÝHODY: 5,2%

DATUM: 19. 10. 2020 02:00

2: – Index spotřebitelských cen (MoM) – úterý – 7:00 GMT

Tato data obvykle zveřejňuje Statistisches Bundesamt Deutschland, která zkoumá průměrnou změnu cen veškerého zboží a služeb nakupovaných domácnostmi pro účely spotřeby. CPI je považován za klíčový indikátor pro měření inflace a změn nákupních trendů. Vysoké hodnoty jsou pro EUR považovány za kladné nebo vzestupné, zatímco nízké hodnoty jsou považovány za záporné (nebo medvědí) pro EUR.

Předchozí vydání


SKUTEČNÉ: 0,5%

DEV: -1,58

NEVÝHODY: 0,6%

DATUM: 01/06/2021 13:00

3: – Zpráva o měnové politice Bank of Canada – středa – 15:00 GMT

Bank of Canada publikuje studii ekonomických změn v kanadské ekonomice. Tato zpráva naznačuje známky nové fiskální politiky. Jakékoli změny v této zprávě mají tendenci ovlivňovat CAD. Pokud Bank of Canada prokáže jestřábový výhled, považuje se to pro měnu CAD za býčí; naopak, holubičí postoj je pro kanadský dolar považován za negativní.

ii) Prohlášení o sazbě BoC:

Toto prohlášení je hlavním médiem používaným Bank of Canada (BoC) k interakci s investory, pokud jde o rozhodnutí měnové politiky, zejména o úrokové sazby. Toto prohlášení obsahuje výsledky jejich rozhodnutí o úrokových sazbách a komentáře k ekonomickým podmínkám, které ovlivňují jejich rozhodnutí.

4: – Tisková konference BoC – středa – předběžně

Guvernér BOC a vrchní náměstek hejtmana obvykle tuto tiskovou konferenci pořádají po zveřejnění Zprávy o měnové politice BOC. Tisková konference má dvě části. Nejprve je doručeno připravené prohlášení, poté je konference otevřena otázkám z tisku. Otázky obvykle vedou k nespisovaným odpovědím, které vytvářejí silnou volatilitu trhu. Za zmínku stojí také to, že tato tisková konference je k dispozici jako zvukové webové vysílání na webových stránkách BOC.

5: – Změna zaměstnání – čtvrtek – 0:30 GMT

Australský statistický úřad obvykle zveřejňuje tyto údaje, které měří změnu počtu zaměstnaných lidí v Austrálii. Tímto způsobem má zvýšení indikátoru pozitivní dopad na spotřebitelské výdaje, což stimuluje ekonomický růst. Proto jsou vysoké hodnoty pro AUD považovány za pozitivní nebo býčí; naopak nízká hodnota je pro Aussie negativní.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 90 K.

DEV: 0,57

Nevýhody: 50 K.

DATUM: 17/12/2020 00:30

ii) Míra nezaměstnanosti – Tato data jsou obvykle zveřejňována australským statistickým úřadem. Měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Zvyšování sazeb naznačuje nedostatečnou expanzi na australském trhu práce, což má tendenci oslabovat australskou ekonomiku. Nízká hodnota je tedy pro AUD vnímána jako pozitivní nebo býčí; naopak vysoká hodnota je pro australský dolar považována za zápornou (nebo medvědí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 6,8%

DEV: -0,65

NEVÝHODY: 7%

DATUM: 17/12/2020 00:30

6: – Prohlášení o měnové politice BoJ – Čtvrtek – Předběžně

Toto oficiální prohlášení o měnové politice vydává Policy Board of the Bank of Japan. Jedná se o primární nástroj používaný BOJ ke komunikaci s investory o měnové politice. Po sdělení výsledků hlasování výboru o úrokových sazbách a dalších politických opatřeních prohlášení poskytuje vodítka o budoucích změnách měnové politiky. Ekonomické podmínky také ovlivňují jejich rozhodnutí. Proto je více jestřábů, než se očekávalo, považováno za býčí nebo pozitivní pro JPY.

7: – Prohlášení měnové politiky ECB a tisková konference – čtvrtek – 13:30 GMT

Po rozhodnutí ECB o hospodářské politice představuje prezident ECB tiskovou konferenci o měnové politice. Její komentáře obvykle ovlivňují volatilitu eura a určují krátkodobou pozitivní nebo negativní tendenci. Jestřábový výhled je pro EUR vnímán jako pozitivní nebo býčí a pro Euro je holubičí pohled negativní nebo medvědí..

8: – Německá výroba blesků PMI – pátek – 8:30 GMT

Tato data obvykle vydává Markit economics. Zkoumá evropské obchodní podmínky výrobního sektoru. Výrobní PMI je považován za klíčový ukazatel obchodních podmínek a celkové ekonomické situace Německa, protože výrobní odvětví dominuje velkou část celkového HDP. Vysoká hodnota nad 50 je pro EUR považována za býčí, zatímco nízká hodnota pod 50 je považována za medvědí pro euro.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 58.3

DEV: -0,26

NEVÝHODY: 58.6

DATUM: 01/04/2021 08:55

ii) Francouzské služby Flash PMI:

Tato data obvykle zveřejňuje Markit Economics na základě velkého počtu vedoucích pracovníků v soukromých společnostech zabývajících se výrobou a službami. Data se běžně zveřejňují 3. pracovní den každého měsíce. Každý výsledek je vážen podle velikosti společnosti a jejího příspěvku k celkové produkci výroby nebo služeb, který připadá na subsektor, do kterého tato společnost patří. Výsledky jsou prezentovány položenými otázkami, které ukazují procento respondentů hlásících zlepšení, zhoršení nebo žádnou změnu od předchozího měsíce. Číslo nad 50,0 označuje vývoj průmyslu, zatímco číslo pod 50,0 ukazuje pokles odvětví. 

 

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 49.1

DEV: -0,43

NEVÝHODY: 49.8

DATUM: 01/06/2021 09:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map