Týdenní výhled, 22. – 26. února 2021: Hlavní ekonomické události ke sledování příští týden

Široce založený americký dolar skončí tento týden na medvědí cestě, a to kvůli neuspokojivým údajům o trhu práce v USA, což způsobilo slábnutí nadějí na rychlé zotavení z pandemie COVID-19. Naděje na stimulační balíček USA byly dále podporovány poté, co USA zveřejnily neuspokojivé údaje, které okamžitě vyvolaly další pochybnosti ohledně amerického hospodářského oživení z COVID-19 a podkopaly americký dolar. Ztráty v americkém dolaru však mohou být krátkodobé nebo dočasné, protože pozitivní nálada na trhu nutí investory investovat do bezpečných aktiv, jako je americký dolar. Prohlášení o měnové politice a úrokové sazbě s výhledem do příštího týdne Řada rozhodnutí spolu s svědectvím předsedy Fedu Powella a tiskovou konferencí RBNZ by mohla přinést spoustu titulků, aby udržely trhy v pohybu. Kromě toho bude rovněž pečlivě sledováno geopolitické napětí a zprávy týkající se vakcíny proti koronavirům (COVID-19) spolu s americkým balíčkem pomoci COVID-19, protože by mohly hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

1) Německé obchodní klima Ifo – pondělí – 4:00 GMT

Tato data jsou zveřejňována institutem Ifo. Je vysoce respektován díky své velké velikosti vzorku a historické korelaci s ekonomickými podmínkami v Německu a eurozóně. Po vydání má tendenci vytvářet silný dopad na trh. Za zmínku stojí také to, že se jedná o klíčový ukazatel ekonomického zdraví – podniky reagují okamžitě na tržní podmínky a změny v jejich sentimentu mohou být časným signálem budoucí ekonomické aktivity, jako jsou výdaje, investice a najímání zaměstnanců. Kromě toho institut provádí průzkum u více než 7 000 společností, aby posoudil obchodní situaci a jejich krátkodobé plánování. Pozitivní ekonomický růst je pro EUR vnímán jako býčí; naopak nízká hodnota je pro měnu EUR chápána jako negativní.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 90.1

DEV: -1,86

NEVÝHODY: 91,8

DATUM: 01/25/2021 09:00

2) GBP – Míra nezaměstnanosti ILO (3M) – úterý – 07:00 GMT

Tyto údaje zveřejňuje Úřad pro národní statistiku. Měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Je to klíčový indikátor pro britskou ekonomiku. Vysoká čísla naznačují nedostatečnou expanzi na britském trhu práce. Vyšší hodnota proto vede k oslabení britské ekonomiky. Nízká hodnota je pro GBP považována za býčí; naopak vysoká hodnota je pro měnu GBP považována za zápornou nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 5%

DEV: -0,57


NEVÝHODY: 5,1%

DATUM: 01/26/2021 07:00

3) Projev guvernéra BOC Macklema – úterý – 12:30 GMT:

Tiff Macklem byl zvolen guvernérem Bank of Canada 3. června 2020. Jako guvernér je také předsedou představenstva banky. Než byl Macklem jmenován šéfem BOC, šest let pracoval jako děkan Rotman School of Management na Torontské univerzitě. Kromě toho již od července 2010 do května 2014 pracoval jako vrchní náměstek hejtmana Bank of Canada.

Macklem byl také prvním předsedou Stálého výboru Rady pro finanční stabilitu pro implementaci standardů v letech 2009 až 2013. Jako guvernér Bank of Canada, která spravuje krátkodobé úrokové sazby, má větší vliv na hodnotu kanadské měny než kdokoli jiný. jiný. Jestřábovitý tón je pro měnu býčí, zatímco holubičí je pro měnu CAD chápán jako medvědí.

4) Rozhodnutí o úrokové sazbě RBNZ – úterý – 20:00 GMT:

Rezervní banka Nového Zélandu oznamuje toto rozhodnutí. Pokud je RBNZ jestřábí ohledně inflačního výhledu ekonomiky a zvyšuje úrokové sazby, je to pro měnu NZD považováno za býčí; naopak, pokud je výhled RBNZ holubičí a snižují úrokové sazby, je to pro měnu NZD považováno za medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 5%

DEV: -0,57

NEVÝHODY: 5,1%

DATUM: 01/26/2021 07:00

ii) Tisková konference RBNZ:

Hned po rozhodnutí hospodářské politiky Rezervní banky uspořádá guvernér Rezervní banky tiskovou konferenci týkající se měnové politiky. Jeho komentáře obvykle ovlivňují volatilitu NZD a určují krátkodobý pozitivní nebo negativní trend.

5) Zásoby ropy – středa – 10:30 GMT

Tato data zveřejňuje Energetická informační správa (EIA). Jedná se o klíčový ukazatel, který nejvíce ovlivňuje kanadský dolar, a to kvůli značnému kanadskému energetickému sektoru. Měří nerovnováhu nabídky a poptávky na trhu, což vede ke změnám úrovně produkce a cenové volatilitě. Pokud je „Skutečná“ menší než „Prognóza“, je to pro měnu USD považováno za býčí.

6) Hrubý domácí produkt anualizovaný – čtvrtek 8:30 GMTTyto údaje obvykle zveřejňuje Úřad pro ekonomickou analýzu USA, který ukazuje peněžní hodnotu veškerého zboží, služeb a struktur vyrobených v dané zemi v daném období. HDP anualizovaný je hrubou mírou tržní aktivity, protože ukazuje tempo, jakým se národní ekonomika zlepšuje nebo zhoršuje. Jednoduše řečeno, vysoké údaje jsou považovány za býčí pro měnu USD; naopak nízká hodnota je pro USD medvědí. Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 4%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 4%

DATUM: 01/28/2021 13:30

7) Hrubý domácí produkt CHF s.a. (QoQ) (Q4) – pátek – 08:00

Tato data běžně zveřejňuje Swiss Statistics. Zobrazuje peněžní hodnotu veškerého zboží, služeb a struktur vyrobených ve Švýcarsku v daném období. Švýcarský HDP je hrubou mírou tržní aktivity, protože ukazuje tempo, kterým se švýcarská ekonomika zlepšuje nebo zhoršuje. Jednoduše řečeno, vysoké hodnoty jsou považovány za býčí pro CHF a nízké hodnoty jsou považovány za medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 7,2%

DEV: 4,93

NEVÝHODY: 5,9%

DATUM: 12/01/2020 06:45

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map