Týdenní výhled, 28. října – 1. listopadu: FOMC, HDP, CPI a NFP pod bodem zájmu

Šťastná neděle, obchodníci.

Tento týden bude ve Spojených státech akční a s předběžnými údaji o HDP za třetí čtvrtletí, které se ve středu objeví na trzích, několik okamžiků před ukončením zasedání Fedu. Údaje o osobních příjmech a výdajích budou následovat ve čtvrtek, spolu se základním cenovým indexem PCE za září, než budou v pátek zveřejněna důležitá vydání meziměsíčních platů pro farmy. V neposlední řadě je to ISM vyrábějící PMI, který může přilákat největší pozornost vzhledem k obtížím, kterým čelí obchodní válka.

Pondělí – 28. října

Člen MPC Tenreyro mluví – 17:00 GMT

V pondělí trh s největší pravděpodobností zůstane ztlumený, ale projev člena Silvany Tenreyro, člena Bank of England, zůstane na prvním místě. Tenreyro má hovořit o měnové politice a mezinárodní makroekonomii na přednášce John Flemming Memorial v Londýně. Očekávají se otázky publika a jakékoli poznámky k očekáváním politiky MPC budou mít cenu obchodování.

Úterý – 29. října

USD – Důvěra spotřebitelů CB – 14:00 GMT

Investoři budou sledovat důvěru spotřebitelů CB. Kolegové, tato data budou mít v úterý velký význam, protože to obvykle způsobí vynikající obchodovatelnou volatilitu na trhu. Očekává se, že bude 128,2 vs. 125,1, což nám dává další důvod pro býčí dolar.

Středa – 30. října

EUR – německý Prelim CPI – celý den

Destatis zveřejní německá čísla Prelim CPI, která tvoří většinu celkové inflace. Inflace je významná pro oceňování měn, protože rostoucí ceny vedou centrální banku ke zvyšování úrokových sazeb z důvodu respektování jejich mandátu k zadržování inflace. Německý CPI je v poslední době mizerný, protože jeho hodnota klesla z 0,5% v červenci na -0,2% v září. Evropská centrální banka provedla změny ve své měnové politice, aby podpořila ekonomiku, a údaj z tohoto měsíce může být prvním signálem k pochopení toho, zda holubičí politika začala fungovat nebo ne. Ekonomové každopádně očekávají 0% růst míry inflace.

USD – Změna zaměstnávání mimo farmy v ADP – 12:15 GMT

Tato data poskytují včasný pohled na růst zaměstnanosti, obvykle 2 dny před vládními údaji o zaměstnanosti, které jsou napodobeny. Zdroj změnil vzorec pro výpočet řady v únoru 2007, prosinci 2008 a listopadu 2012, aby lépe odpovídal vládním údajům.

Společnost Automatic Data Processing, Inc. má v říjnu uvolnit mírný pokles dat ze 135 tis. Na 125 tis. Vytváření pracovních míst je zásadním předstihovým ukazatelem spotřebitelských výdajů, který tvoří podstatnou část celkové ekonomické aktivity. Slabší data mohou vyvolat medvědí nálady k nadcházejícím údajům o NFP v USA, které mají být v pátek.

Rozhodnutí o měnové politice Federálního rezervního systému USA – 18:00 GMT

Očekává se, že Fed potřetí po sobě sníží sazby, přičemž obchodníci naznačují 90% možnost takové akce. Reakce trhu tedy bude záviset hlavně na signálech, které tvůrci politik zasílají ohledně možnosti plánovaných opatření, nikoli na samotném snížení sazeb.

Předpokládá se, že Federální rezervní systém dosáhne snížení sazeb o 25 bazických bodů, což je třetí v letošním roce. Předtím jsme si mysleli, že Fed využije toto setkání k projednání instalatérských problémů a provádění politiky. Místo toho v rámci schůzek oznámila nákupy T-účtu.

Dolar se může v příštím týdnu obchodovat medvědí, protože obchodníci budou ceny snižovat ze 2% na 1,75%.

Čtvrtek – 31. října

JPY – rozhodnutí o měnové politice BOJ – předběžné

Koncem srpna dosáhl japonský jen téměř tříletého maxima, což postavilo Japonskou banku do tvrdé pozice. Za poslední tři týdny byl bezpečný přístav japonský jen nejslabší měnou na světě a vůči dolaru ztratil 2,5%. Přesně to chce od své měny Bank of Japan.

Slabší jen pomáhá posilovat vývoz a snižovat dovoz, což v konečném důsledku vyrovnává deficit běžného účtu a obchodní bilance. BOJ tak může 31. října ponechat svoji měnovou politiku beze změny.

Pátek – 01. listopadu

USD – Zpráva o trhu práce – 12:30 GMT

Americký NFP (Nonfarm Employment Change) a míra nezaměstnanosti zůstanou v centru pozornosti. Oba tyto soubory ekonomických údajů budou sledovány ve 12:30 GMT. Očekává se, že NFP bude mírně pozitivní na 90 tis. Vs. 136 tis. Během předchozího měsíce.

Zatímco míra nezaměstnanosti pravděpodobně postoupí z 3,5% na 3,6%, což může mít dopad na americký dolar.

Předpokládá se, že průměrný hodinový výdělek vzroste o 0,3% oproti 0,0% dříve. Slabší data nabídnou příležitost zkratit Greenback pro rychlé 60-100 pipů a naopak.

ISM Manufacturing PMI – 14:00 GMT

V pátek zůstane PMI pro výrobu ISM v centru pozornosti, zejména poté, co index v září poprvé za poslední tři roky klesl pod 50, což náhle vyvolalo obavy z poklesu. Mohlo by však dojít k určitému odpočinku, pokud se PMI v říjnu podle prognózy vrátí na 49,0.

To je zatím vše, ale zůstaňte naladěni na náš ekonomický kalendář pro živé aktualizace trhu a signály obchodování na forexu.

Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map