Týdenní výhled, 9. – 13. Listopadu: Nejvýznamnějších pět ekonomických událostí, které si tento týden můžete prohlédnout

Široký americký dolar ustálil na konci týdne vůči mnoha měnám, ale obchodníci na trhu očekávají další ztráty, protože nepřátelské americké prezidentské volby snížily naděje na velký stimul na podporu ekonomiky. Investoři spekulují, že příštím prezidentem bude vůdce demokratů Joe Biden, ale na druhou stranu si republikáni pravděpodobně udrží kontrolu nad Senátem, což demokratům znesnadní přijetí balíčku fiskálních výdajů.

S výhledem do nadcházejícího týdne by řada PMI pro výrobu a služby spolu s Prohlášením o měnové politice RBNZ a projevem guvernéra BoE Bailey mohla přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Geopolitické napětí a titulky koronavirů budou rovněž pečlivě sledovány, protože hrají klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Top Five Economic Events to Watch This Week

1 – Německá obchodní bilance – pondělí – 12:00

Eurostat má v pondělí uvolnit německou obchodní bilanci. Tato významná data, která oficiálně zveřejňuje Statistisches Bundesamt Deutschland, měří rovnováhu mezi vývozem a dovozem celkového zboží a služeb. Kladná hodnota tedy ukazuje obchodní přebytek, zatímco záporná hodnota ukazuje obchodní deficit. Tato data lze také považovat za jednu z klíčových událostí, která generuje určitou volatilitu pro sdílenou měnu. Pokud je ve směnném kurzu za německý export vidět stabilní poptávka, promění se to v pozitivní růst obchodní bilance, což by mělo být pro sdílenou měnu býčí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 15,7 EUR B

DEV: -0,53

NEVÝHODY: 18,2 miliardy EUR

DATUM: 10/08/2020 06:00

Očekává se, že údaje o německé obchodní bilanci vzrostou z 15,7 B na 17,2 B, což může podporovat měnu EUR.

Důvěra investorů Sentix (listopad)

Na druhou stranu je Sentix Investor Confidence měsíční průzkum, který odráží sentiment trhu týkající se současné ekonomické situace a očekávání pro příští semestr. Index, který obvykle zveřejňuje společnost Sentix GmbH, je však odvozen z 36 různých indikátorů. Vyšší číslo je obvykle pro eurozónu považováno za pozitivní nebo býčí; podobně je nižší hodnota považována za negativní nebo medvědí pro měnu EUR.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -8.3

DEV: 0,27

NEVÝHODY: -9,5

DATUM: 10/05/2020 08:30

Očekává se, že důvěra investorů Sentix klesne z -8,3 na -15,0, což má sklon podkopávat měnu EUR.

2) Projev guvernéra BoE Baileyho – pondělí 10:35

Andrew Bailey je guvernérem Bank of England. Na svou pozici nastoupil 16. března 2020, na konci sezóny Marka Carneyho. Než byl Bailey zvolen, pracoval jako výkonný ředitel úřadu pro finanční chování. Za zmínku stojí, že tento britský centrální bankéř byl také zástupcem guvernéra Bank of England od dubna 2013 do července 2016 a hlavním pokladníkem Bank of England od ledna 2004 do dubna 2011. Jakýkoli holubičí tón Andrewa Baileyho však může negativně působit ovlivňují měnu země, protože holubice mají tendenci podporovat nízké úrokové sazby a expanzivní měnovou politiku, protože oceňují ukazatele, jako je nízká nezaměstnanost, nad nízkou inflací. Na druhou stranu, jestřábi jsou pravým opakem holubic.

3) Údaje o míře nezaměstnanosti – úterý 12:00

Údaje o míře nezaměstnanosti ILO, které obvykle zveřejňuje národní statistika, jsou počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Je považován za jeden z klíčových indikátorů pro britskou ekonomiku. Pokud sazba stoupne, znamená to nedostatečnou expanzi na britském trhu práce. To zase oslabuje britskou ekonomiku. Podobně, pokud se hodnota sníží, je pozitivní (nebo býčí) pro měnu GBP.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 4,5%

DEV: 0,97

NEVÝHODY: 4,3%

DATUM: 13/10/2020 06:00

Z předpokládaného pohledu se očekává, že údaje o míře nezaměstnanosti vzrostou ze 4,5 na 4,7%, což má tendenci podkopávat měnu GBP.

Změna počtu žadatelů

Na druhé straně je změna žadatele zveřejněna národní statistikou a představuje počet nezaměstnaných ve Velké Británii. Nárůst tohoto ukazatele má však negativní dopady na spotřebitelské výdaje, což brzdí hospodářský růst. Vysoké hodnoty jsou považovány za negativní (nebo medvědí) pro britskou libru; podobně nízká hodnota je považována za pozitivní (nebo býčí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 28 K.

DEV: -0,16

NEVÝHODY: 78,8 K.

DATUM: 13/10/2020 06:00

4) Prohlášení o sazbě RBNZ – středa 18:00

Prohlášení o sazbě RBNZ obsahuje vysvětlení rozhodnutí o úrokových sazbách a komentáře k ekonomickým podmínkám, které jej ovlivnily.

Rozhodnutí o úrokové sazbě RBNZ:

Reserve Bank of New Zealand má vydat rozhodnutí o úrokové sazbě RBNZ. Pokud je RBNZ jestřábí, pokud jde o inflační výhled ekonomiky, a zvyšuje úrokové sazby, je to pro měnu země pozitivní nebo býčí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 0,25%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,25%

DATUM: 23. 9. 2020 02:00

Prohlášení o měnové politice:

Novozélandská rezervní banka obvykle vydává prohlášení o měnové politice (MPS) čtvrtletně. Každé prohlášení o měnové politice musí obsahovat: jak rezervní banka navrhuje dosáhnout svých cílů, jak navrhuje formulovat a provádět měnovou politiku v příštích pěti letech; a jak byla měnová politika implementována od posledního prohlášení o měnové politice.

Index spotřebitelských cen (MoM) – Čtvrtek 6:30 

Index spotřebitelských cen je obvykle publikován americkým úřadem pro statistiku práce. Jedná se o měřítko cenových pohybů, které se provádí porovnáním maloobchodních cen reprezentativního nákupního košíku zboží a služeb. Kupní síla bankovky kolísá v důsledku inflace. CPI je jedním z předních ukazatelů pro měření inflace a změn nákupních trendů. Proto je vysoká hodnota považována za pozitivní (nebo býčí) pro dolar a nízká hodnota je považována za negativní (nebo medvědí) pro USD.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 0,2%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,2%

DATUM: 13.10.2020 12:30

Z promítaného pohledu se očekává, že index spotřebitelských cen zůstane nezměněn na 0,2%.

Počáteční nároky na nezaměstnanost

Počáteční nároky na nezaměstnanost, které obvykle zveřejňuje americké ministerstvo práce, jsou měřítkem počtu lidí, kteří podávají první žádosti o státní pojištění v nezaměstnanosti. Větší počet, než se očekávalo, však naznačuje slabost na tomto trhu, která má tendenci podkopávat růst americké ekonomiky. Nízká čísla jsou tedy považována za pozitivní nebo býčí pro dolar.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 751 K.

DEV: 0,39

NEVÝHODY: 732 K.

DATUM: 11/05/2020 13:30

Z předpokládaného pohledu se očekává pokles počátečních nároků na nezaměstnanost ze 751 000 na 745 000, což může podpořit americký dolar.

5) Hrubý domácí produkt Pátek 3:00 ráno

Hrubý domácí produkt normálně zveřejňuje Eurostat. jedná se o míru celkové hodnoty veškerého zboží a služeb produkovaných nebo poskytovaných v eurozóně. HDP je však považován za hlavní měřítko ekonomické aktivity a zdraví eurozóny. Normálně má vysoká hodnota pozitivní vliv na sdílenou měnu; podobně je nízká hodnota považována za negativní nebo medvědí pro EUR.

Předchozí vydání

SKUTEČNÁ: 12,7%

DEV: 22,45

NEVÝHODY: 9,4%

DATUM: 30.10.2020 10:00

Z promítaného pohledu se očekává, že hrubý domácí produkt zůstane nezměněn na 12,7%.

Změna zaměstnání (meziročně)

Změnu zaměstnanosti obvykle zveřejňuje Eurostat. Odráží změnu počtu zaměstnaných lidí v Evropě. Nárůst tohoto ukazatele má tedy pozitivní dopady na spotřebitelské výdaje, které podporují hospodářský růst. Proto je vysoké čtení pro sdílenou měnu považováno za býčí; podobně nízká hodnota je pro EUR považována za negativní (nebo medvědí).

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -3,1%

DEV: -0,38

NEVÝHODY: -2,9%

DATUM: 09/08/2020 09:00

Z promítaného pohledu se očekává růst hrubého domácího produktu z -2,9% na 0,7%, což může podpořit sentiment kolem měny EUR. Hodně štěstí, chlapi a užijte si víkend!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map