Ukončení prodeje zkreslení předchozí relace v oblasti ropy – rychlý zásadní výhled!

Během čtvrtečních asijských obchodních hodin, WTI Ceny ropy dokázaly zastavit medvědí pruh předchozího dne, což vedlo k novým nabídkám kolem hranice 45,00 USD, zejména kvůli pokračujícímu optimismu ohledně zavedení vakcíny COVID-19 ve Velké Británii a očekávanému schválení vakcíny ve Spojených státech, což nakonec vyvolalo naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách a přispělo k nárůstu cen ropy. Kromě toho lze další důvod nárůstu surové ropy připsat také sílící nervozitě investorů v důsledku teroristického útoku na dva vrty, které byly zapáleny na malém ropném poli v severním Iráku.

Za rybníkem se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat žádnou pozitivní trakci a zůstal v depresi před evropským seancí, což také poskytlo určitou podporu cenám ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru . Naopak, pozitivní zprávy EIA, které minulý týden ukázaly velké navýšení zásob ropy v USA, rovněž nevyvinuly medvědí tlak na ceny ropy. Většina analytiků byla překvapena, jak trh nečekaně ovlivnilo toto nečekaně velké zvýšení zásob ropy v USA. Mezitím hrála při snižování cen ropy s vyššími výnosy významnou roli sentiment na trhu. Na druhé straně zisky v surové ropě omezil také brexit, nejistota ohledně amerického stimulačního balíčku a čínsko-americké napětí. Momentálně, WTI Ropa se obchoduje za 45,59 a konsoliduje se v rozmezí 45,55 až 45,88.

Jak jsme již zmínili, zásoby ropy v USA minulý týden vzrostly v důsledku poklesu amerického vývozu ropy na nejnižší úroveň od roku 2018, spolu s omezeními blokování v několika částech USA, ve snaze o kontrolu koronaviru, který víko oživení poptávky po palivu. Pokud jde o data, údaje amerického úřadu pro správu energetických informací (EIA) ukázaly, že v týdnu končícím 4. prosince byla výstavba 15,189 milionu barelů, což bylo mnohem vyšší než předpokládané čerpání 1,424 milionu barelů a 679 000 barelů z předchozího týdne kreslit. Obchodníci však těmto údajům příliš nevěnovali pozornost a nadále povzbuzovali optimismus ohledně zavedení očkovacího programu COVID-19 ve Spojeném království a bezprostředního zahájení očkování v USA..

Na druhé straně se ropě podařilo zastavit své noční ztráty, protože obchodníci s ropou se začali soustředit na zprávy, že američtí politici schválili prodej high-tech zbraní z USA do Spojených arabských emirátů (SAE), válka mezi SAE a Íránem. Kromě toho byly zisky v cenách ropy dále podporovány zprávami, které naznačovaly, že se US Food and Drug Administration (FDA) sejde později během dne, aby hovořily o BNT162b2, vakcíně COVID-19, kterou společně vyvinuli Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech SE (F: 22UAy). Kanada ve středu také schválila svoji první vakcínu COVID-19 a uvedla, že očkování bude zahájeno příští týden, což mělo další pozitivní dopad na ceny ropy.

Naopak sentiment na trhu představoval v ten den negativní výkonnost, protože medvědí vzhled asijsko-pacifických akcií a ztráty futures na americké akcie mají tendenci zdůrazňovat náladu rizika. Důvod sentimentu rizikového trhu však lze připsat zprávě, že USA v rámci protikorupčních sankcí zasáhly čínské šéfy kriminality a některé další diplomaty z Číny. Mezitím nejistota ohledně rozhovorů o brexitu a rostoucí počet případů koronavirů po celém světě vytvářejí další tlak na akciový trh. Tyto negativní titulky byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které ovlivňovaly jakýkoli další vývoj cen ropy.

Navzdory rizikové náladě se široce založenému americkému dolaru nepodařilo zastavit klesající sérii z předchozího dne, která zůstává medvědí, protože přetrvávají pochybnosti o globálním ekonomickém oživení z COVID-19, což svědčí o pozitivních amerických datech . Ztráty v dolarovém bankovnictví se však staly klíčovým faktorem, který pomáhá cenám ropy zůstat nabídky, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, klesl na 91,043.

Do budoucna budou obchodníci na trhu upřeně sledovat americké titulky o stimulacích a zprávy o vakcínách. Mezitím neztratily aktualizace týkající se obchodních jednání o brexitu a čínsko-americké boje žádný význam. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map