USD / CAD je na trzích pomalejší den vyšší

Jak začínám psát tento článek, USD / CAD tlačí na nové denní maxima a jen asi 7 pipů od jedné z mých objednávek take profit. Očekával jsem velmi klidný den na měnovém trhu, což byl. Naštěstí existovala jedna nebo dvě výjimky, z nichž jedna je USD / CAD. Zatímco ostatní hlavní páry se dnes stěží pohnuly, USD / CAD zatím získal zhruba 68 pipů. Na tuto roční dobu opravdu působivé! Podívejte se na tento denní graf:

 

USD / CAD denní graf

Dnešní cenová akce nejen vyřadila maxima předchozích dvou denních barů, ale v současné době se pod palbu dostává i velmi důležitá houpačka. Směnný kurz potřebuje k prolomení této důležité úrovně pouhých 12 pipů, která je na grafu výše označena červeným kroužkem.

 

Možná se divíte, proč je tato úroveň tak důležitá. Jak vidíte, pravděpodobně je spousta stop loss příkazů naskládaných těsně nad touto vysokou houpačkou. To znamená zastavit ztráty obchodníků, kteří šli krátce. Mnoho obchodníků s krátkými cenami už možná své pozice uzavřelo, ale někteří se těchto prodejních pozic stále drží a doufají, že obrat ceny sníží cenu. Pokud tedy cena poruší tuto důležitou úroveň (1,35885), mnoho obchodníků bude nuceno provádět nákupní transakce, jakmile se spustí jejich příkaz stop stop, čímž se přidá další palivo trendu ohnivého býka, který už s kupujícími planou. Přestože by sledování tohoto přerušení mohlo být v tomto ročním období omezeno, určitě by mohlo dojít k nějakému agresivnímu sledování v novém roce, kdy bude účast na trhu hustší. Než se podíváme na nastavení obchodu, prozkoumejme týdenní graf této dvojice:

 

USD / CAD týdenní graf

Je zřejmé, že býčí hráči trhu ovládají trh. Jeden z mých učitelů mě jednou naučil nebojovat s institucionálními účastníky, kteří jsou těmi, kdo hýbou a ovládají měnový trh. Tohle jsou kluci, kteří rozhazují miliony a miliardy dolarů po celé scéně, jako by to byla malá změna. Noví obchodníci často obchodují proti velké dynamice, což je něco, co rychle vyčerpává jejich účty. Sbírání vrchů a spodků v silných trendech je velmi nebezpečné. Obchodování s trendem spočívá v tom, kde leží velké peníze, a to je přesně to, o čem v tomto případě mluvím. Po mnoho týdnů USD / CAD tiskl vyšší a vyšší minima – základní charakteristiky zdravého uptrendu. V tuto chvíli je pár asi 12 pipů od porušení dalšího důležitého švihu vysoko na týdenním (a denním) grafu. Šance, že z této dvojice sklidíme ještě více, jsou dobré, podívejme se tedy, jak to můžeme hrát …

 

Vsadím se, že očekáváte mocné technické nastavení obchodu. Jednoduchost často vydělává více peněz než složitost. Zde je opět denní graf:

 

USD / CAD denní graf


Toto je nastavení obchodu, které může trvat několik týdnů. Pokud nemáte dost trpělivosti čekat tak dlouho, nemusí to být váš ideální obchod. Toto je pravděpodobně nejjednodušší nastavení obchodu, jaké byste v tuto chvíli mohli na tomto páru použít. Souhlasím, v nadcházejících dnech mohou existovat jemnější záznamy a lepší příležitosti, a možná si jimi projdu v příštích několika týdnech, ale zde máme jednoduché nastavení, které by mohlo přidat na vaše konto další jedno nebo dvě procenta v příštích několika týdnech nebo dokonce za pár dní, pokud budete mít štěstí. Nemusíte to sledovat pořád, možná jednou za dva dny. Stop loss můžete posunout do zlomového bodu, když je obchod v zisku asi 350 pipů. Pokud to chcete nastavit a zapomenout, může to také fungovat. Právě jsem zadal stop stop objednávku na 1,35790 riskoval jedno procento svého účtu a cílil 1,25 procenta. Stop loss = 400 pipů a zisk = 500 pipů. Uvidíme, jak to bude, budu vás informovat. Pamatujte, že tomuto obchodu může trvat týdny, než dosáhne svého cíle nebo zastaví ztrátu. Nezapomeňte také neriskovat peníze, které si nemůžete dovolit prohrát. FX obchodování je riskantní a tento obchod (stejně jako jakýkoli jiný obchod) může snadno jít špatným směrem. Obchodujeme s pravděpodobnostmi, nikoli s jistotami. Dobře, to je dost diskuse o vyloučení odpovědnosti, prozatím se pojďme rychle podívat na USD / JPY:

 

USD / JPY – 2. nejobchodovanější měnový pár na světě

 

Pouze EUR / USD se může pochlubit větší likviditou než USD / JPY. Hlubší likvidita často přispívá k větší konzistenci, pokud jde o technickou analýzu v obchodování FX. Tahy jsou často méně trhané a umístění stop loss může být obvykle přesnější než například u exotických FX párů nebo komodit..

 

USD / JPY denní graf

USD / JPY se za posledních pár dní konsolidoval. Tato konsolidace má podobu býčí vlajky, která je pokračovacím vzorem. V tuto chvíli to vypadá, že tento mohutný růst tohoto směnného kurzu ještě neskončil. Pokud se dvojice brzy dostane na čerstvé denní maxima, mohla by se otevřít cesta k 121,60 a poté 123,70, následovaná 125,00.

To je pro dnešek vše, obchodníci. Užijte si posledních pár obchodních dnů roku 2016!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map