Virtuální realita, blockchain a ICO

Doména virtuální reality nebo VR je tvrdým orieškem, bez ohledu na to, z které strany se k tomuto problému (a příležitosti) přistupuje. Jak mnozí z těch, kteří sledují svět této konkrétní technologie, vědí opravdu dobře, technologie VR se již téměř dvě desetiletí pohybuje poblíž bodu průlomu..

Zároveň byly vyvinuty a veřejnosti představeny alespoň dvě charakteristické technologie jako kompletní řešení, které nakonec překoná všechny problematické mezery. Každá z těchto mezer byla zdrojem problémů a obtíží pro vývojovou komunitu VR, bez ohledu na to, zda je problém založen na některých prvcích nastavení hardwaru, softwaru nebo jejich kombinaci..

Nyní však existuje nová technologie, která již změnila svět a přichází v podobě blockchainu. Dnes jej miliony používají k přístupu ke kryptoměnám, jako je bitcoin, na které lze zvyknout hazardovat online, nakupovat zboží nebo služby a dělat mnoho dalších věcí, ale existuje mnohem více alternativ k jeho aplikacím.

Mnoho z těchto aplikací přirozeně dobře zapadá do jiných technologií a průmyslových odvětví, od zavedených po rozvíjející se trhy. To je důvod, proč z mnoha čtvrtin vývojové komunity existují výzvy ke sloučení technologie VR s některým aspektem blockchainu, který by ji konečně přivedl domů, pokud jde o konečný průlom na trhu.

Cyklus vývoje technologie VR

K pochopení procesu celkového vývoje souvisejícího s technologií virtuální reality je zapotřebí trochu historie. Ve své podstatě tato technologie představuje hledání vizuální reprezentace 3D prostředí doplněné autentickým vnímáním hloubky.

Dnes, zatímco technologie pro vykreslování obrázků ve 3D existuje téměř čtyři desetiletí, skutečné nastavení 3D VR zůstává poněkud nepolapitelné. To je zvláštní hlavně proto, že zařízení, většinou ve formě náhlavních souprav, byla představena technologickými společnostmi od počátku 90. let, které tvrdí, že odemkly doménu VR pro veřejnost.

Pokaždé, navzdory technologickým ukázkám, které představily stejné společnosti, se skutečná technologie jízdy nedokázala transformovat do plně definovaného konečného produktu. Místo toho tato zařízení nějakou dobu přetrvávala, hlavně díky nekonečnému nadšení a naději komunity VR, po které se staly pasážemi v historii technologie.

Problém na zvracení

Klíč pro skutečné znázornění 3D obrazů na 2D povrchu byl skutečně odemčen před mnoha lety. Díky stereofonnímu promítání obrazu, což znamená různými způsoby pro oči každého uživatele, může technologie napodobit způsob, jakým obecně rozlišujeme hloubku a poskytujeme pocit prostoru. To funguje pro každého, kdo někdy vyzkoušel jakýkoli druh náhlavní soupravy VR.

Problém, který je velkým problémem pro velké procento uživatelů, je však nevolnost nebo kinetóza. Totéž nastává, protože mozek a tělo jsou v konfliktu o to, co se děje – zatímco vnitřní ucho uživatele jim říká, že si sedají, oči jim říkají, že se pohybují. Komerčně by to mohla být katastrofa pro každého, kdo si takové zařízení koupí a nakonec z toho onemocní.

Nové generace VR zařízení se aktivně snaží najít řešení problému, ale zatím nebyla nalezena žádná stříbrná kulka. Je pravděpodobné, že řešení přijde jako směs malých vylepšení, nikoli jako velká a radikální změna kořenové technologie VR.

Ale i dnes u většiny nemoc úplně ustoupí po nějaké době strávené používáním zařízení, ale investoři to obecně považují za rozbíjející řešení VR, které je jinak vnímáno jako pole náchylné k riziku. To je důvod, proč hledání možností financování a investic bylo pro vývojáře VR vždy velkou výzvou. Nyní se ale zdá, že blockchainová technologie, zejména její postupy ICO, by to mohla změnit způsobem, který by mohl vývoj učinit mnohem reálnější vyhlídkou.

Případ Decentraland

Decentraland je projekt VR, který byl vytvořen pomocí technologie blockchain. Nedávno se jí podařilo získat více než 26 milionů dolarů pomocí ETH ICO nebo počáteční nabídka mincí. Projekt sám sebe popisuje jako proces vytváření virtuálního světa, ve kterém je blockchainová technologie zvyklá jako registr pozemků (v tomto případě digitálních pozemků).


ICO přineslo společnosti více než 86 000 ETH a dosáhlo svého předem nastaveného pevného limitu přibližně za 60 minut. Rychlost, jakou k tomu došlo, připomněla mnoha ICO prohlížeče Brave, ale která skončila za méně než minutu. Proces ICO zároveň zůstává ústředním bodem pro jakékoli stížnosti v komunitě FinTech, přestože v měsíci červenci 2017 bylo prostřednictvím tohoto konkrétního modelu financování získáno více než 500 milionů $.

Pro Decentraland je to skvělá příležitost k získání financování i pozornosti k jejich podnikání, které si zcela jistě vyžádá hodně zapojení veřejnosti, aby se stal úspěšným. I když bohatství společnosti a projektu s tímto ICO v žádném případě není stanoveno, ukazují, že pro komunitu VR je cestou vpřed myšlení mimo krabici.

Další VR-Blockchain Ventures

Blockchain doména poskytuje dvě charakteristické možnosti vývojáře VR. První přichází v podobě aplikace FinTech, kde by kryptoměny mohly fungovat jako prostředek financování a / nebo monetizace. Povaha digitálních měn ukazuje, že uživatelé jsou již přátelští k novým technologiím, takže je bezpečné předpokládat, že mnoho z nich by také bylo vnímavých k zařízením VR.

Samozřejmě, ne každý VR projekt má prostředky nebo potřeby pro blockchainovou technologii. Většina z nich to však mohla nějak a s velkým úspěchem použít. Dnes, s dalším zjevným zaměřením na VR, si žádná společnost v této oblasti nemůže zajistit luxus ignorování potenciálních pomůcek v jejich snaze přinést veřejnosti virtuální realitu a vydělat na tom zisk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map