Volební whipsaw chytil mnoho lidí na špatné straně trhu. Libra se trhá, zatímco jen klesá

Hráči na trhu očekávali vítězství Hillary Clintonové. Jaké překvapení dostali, když se Donald Trump ujal vedení poté, co na nějakou dobu zaostal (co se týče hlasů). Když si finanční svět uvědomil, že Trump vyhraje, reagoval velkým rizikovým tahem. Akcie se dramaticky rozprodávaly, velké množství peněz proudilo do aktiv bezpečných útočišť, jako je japonský jen a zlato. Americký dolar výrazně oslabil vůči všem hlavním měnám, s výjimkou kanadského dolaru a australského dolaru. Tito dva byli ještě slabší než dolar, protože jako komoditní měny jsou obzvláště náchylní k poklesu rizikových tahů. Japonský jen, švýcarský frank, britská libra a euro ve velmi krátké době proti dolaru výrazně získaly. Například jen za pár hodin získal vůči jenu více než 400 pipů.

 

Sentiment investorů se však rychle změnil z rizika na riziko. Tyto zhoršené pohyby se brzy obrátily a několik z těchto měn dokonce skončilo ztrátou většího postavení vůči americkému dolaru, než jaké původně získaly. Jednou z takových měn je euro. Pojďme se podívat na EUR / USD:

 

Hodinový graf EUR / USD

 

Zde můžete ve středu vidět mohutný Euro-pop. Je zřejmé, že mnoho dlouhých obchodníků bylo chyceno na špatné straně trhu. Mnoho z těchto obchodníků bylo vytlačeno ze svých pozic, když se trh později během dne prudce obrátil. Proto se při rozhodování o obchodování nikdy nespoléhám pouze na základní analýzu. Mnohokrát trh buď přehnaně reaguje na základní katalyzátory, nebo to ignoruje. Někdy dochází k reakci na konkrétní katalyzátor, ale mnohem slabší, než se očekávalo. Může trh někdy efektivně ocenit fundamenty? Technická analýza je na druhé straně mnohem lepším způsobem, jak měřit, kam trh směřuje. Aktualizuje se častěji, což znamená, že můžeme rychle zjistit, zda se na trhu stalo něco opravdu důležitého. Například pokud má někdo krátkou pozici běžící na EUR / USD a cena se postupně snižuje, vzhled velmi velké 5minutové býčí svíčky, řekněme 60 pipů, by se obchodníka skutečně týkal. To by mohlo signalizovat obrácení trendu nebo že může být na cestě velmi ostrá korekce. Zde je denní graf EUR / USD:

 

Denní graf EUR / USD

 

EUR / USD se v tuto chvíli určitě jeví jako velmi negativní a mnoho obchodníků, kteří nakoupili počáteční odraz, bylo zastaveno, když se obrátilo. Tato likvidace pozic právě dodala na síle prudkému výprodeji, který následoval po počátečním odrazu. Výhled pro tento pár je zatím negativní a možná se během příštích několika dní setkáme s některými dobrými příležitostmi jej prodat.

 

GBP / USD

 

Přes všechny otřesy a volatilitu tohoto týdne si britská libra vedla docela dobře. Zatímco americké prezidentské volby skutečně potrestaly euro, ve skutečnosti pomohly libře získat další půdu pod nohama. Podívejte se na tento denní graf GBP / USD:

 

GBP / USD denní graf

 

Ve středu bylo na tomto páru hodně sekání, ale ve čtvrtek libra solidně překonala dolar. V britské libře je jistě spousta podkladové síly a páry GBP / USD a další libry by v blízké budoucnosti mohly určitě nabídnout některé vynikající obchodní příležitosti. GBP / USD vykázal ve čtvrtek dobrý silný den a vzrostl o 147 jader.

 

USD / JPY

 

Tento pár také zvrátil své počáteční ztráty, které utrpěl ve středu. Podívejte se na následující graf:

 

USD / JPY hodinový graf

 

Tento týden jsme na devizovém trhu skutečně zaznamenali několik velkých tahů! Tam, kde dochází k pohybu na trhu, je třeba vydělat peníze a vyšší volatilita vás může rychleji přivést k vašim cílům.

 

Všimněte si, jak 20-EMA (modrý klouzavý průměr) začal působit jako dynamická podpora brzy poté, co cena prošla. Oblast je v grafu výše označena červeným obdélníkem.

 

Jsem nadšený z této volatility a v příštích několika dnech bychom mohli získat nějaké obchodovatelné výsledky. Možná bychom mohli například na hodinovém grafu získat nějaké šťavnaté návraty k 20-EMA. Jen se ujistěte, že trh stále vytváří vyšší výšky a vyšší minima, pokud se rozhodnete vstoupit dlouho.

 

Z praktických důvodů nemáme zítra (pátek) naplánované žádné důležité vydání ekonomických dat. V 15:50 GMT je projev pana Poloze z BOC (Bank of Canada), který by mohl způsobit určitý pohyb trhu, ale pochybuji, že z toho vyplyne mnoho akcí.

 

Ziskové obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map