WTI Bearish Streak Continues – All Eyes on the OPEC Decision

Během úterní asijské obchodní relace WTI cena ropy nedokázala zastavit sérii porážek z předchozího dne a zůstala stlačená kolem úrovně 45,00 USD, zejména kvůli sílící zvědavosti investorů, před zasedáním OPEC +, kde bude přijato rozhodnutí jako zda organizace OPEC + bude pokračovat ve svém současném snižování produkce o 7,7 milionu barelů denně nebo tyto škrty zastaví.

Pokud by významní světoví producenti rozšířili své produkční škrty, podpořilo by to ceny ropy. Za oceánem hraje zásadní roli při podkopávání cen ropy zpoždění v americkém balíčku pomoci COVID-19 a obavy z rostoucího počtu případů koronavirů po celém světě. Mezitím dlouhodobá nejistota ohledně obchodních jednání o brexitu a obavy z plnohodnotné obchodní / politické války mezi Západem a Čínou také ovlivnily ceny ropy. Naopak pozitivní uvolnění čínského Caixin Manufacturing PMI pro listopad posílilo naděje na oživení ekonomiky v Číně, což se ukázalo jako jeden z hlavních faktorů, který pomohl omezit hlubší ztráty cen ropy.

Za jeden z klíčových faktorů, které pomáhají zkoumat medvědí pohyby cen ropy, lze rovněž považovat pokračující slabost amerického dolaru, vyvolanou možnostmi dalšího uvolnění měny americkým Federálním rezervním systémem. k inverznímu vztahu mezi cenou ropy a cenou amerického dolaru. V současné době se ropa obchoduje za 45,02 USD a konsoliduje se v rozmezí 44,83 až 45,34.

Poté, co se na zasedání Společného ministerského monitorovacího výboru (JMMC) nepodařilo dospět k žádnému rozhodnutí souvisejícímu s výrobou, potřebují členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ještě jeden den diskusí a bitvu o prosazení zvýšení úrovně produkce. Jakmile dospějí k rozhodnutí, vedoucí se spojí se svými spojenci, aby ve čtvrtek sdělili rozhodnutí OPEC + podle agentury Reuters.

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) během jednání JMMC neposkytli žádné vodítka ohledně rozhodnutí spojeného s výrobou, což vedlo k velké zvědavosti investorů, zda organizace OPEC + bude pokračovat ve svých současných snížení produkce o 7,7 milionu barelů denně, nebo tyto škrty zastavte. OPEC a jeho spojenci, OPEC +, proto odložili své diskuse o výstupní politice na čtvrtek. Stojí za připomenutí, že skupina OPEC + byla původně připravena zmírnit produkční škrty zhruba o 2 miliony BPD počínaje lednem, ale poptávka zůstává slabá, takže většina investorů doufá, že škrty produkce zůstanou na místě.

Jinde obavy z rostoucího počtu případů koronaviru (COVID-19) v USA, Evropě a některých významných asijských zemích stále podněcují obavy z oživení globálního hospodářství, což dále zvyšuje cenu ropy. Podle poslední zprávy se údaje o koronaviru (COVID-19) v USA každým dnem zvyšují. Přes rybníček Brexit strasti a rozhovory kolem napětí mezi Západem a dračím národem vyvíjejí další tlak na ceny ropy.

Navzdory zhoršujícím se podmínkám koronavirů (COVID-19) a obavám z plnohodnotné obchodní / politické války mezi Západem a Čínou, sentiment na trhu od začátku asijské relace bliká zeleně. Důvodem by mohla být spojena s pozitivním čínským PMI Caixin Manufacturing PMI pro listopad, které nedávno posílilo naděje na oživení ekonomiky v Číně a stalo se klíčovým faktorem, který pomohl omezit medvědí růst cen ropy. Pokud jde o data, čínský index Caixin Manufacturing Purchasing Managers Index (PMI) za listopad přišel na 54,9 za listopad, což je nárůst z 53,6 v říjnu.

Mezitím jsou farmaceutické regulační orgány v USA, Evropě a Velké Británii nastaveny na schvalování vakcín proti koronavirům, které během závěrečných zkoušek prokázaly přibližně 90% účinnost. To zase posílilo naděje na brzké dodání očekávaného léku na pandemii, což pomohlo omezit ztráty ropy.

Pokud jde o USD, široce založený americký dolar nedokázal zastavit svoji klesající sérii z předchozího dne a během asijského zasedání zůstal medvědí, protože pokračovaly pochybnosti o ekonomickém oživení z COVID-19 v USA. Pravděpodobnost dalšího uvolnění měny americkým Federálním rezervním systémem mezitím váží také dolar. Stojí za to připomenout, že předseda Fedu Jerome Powell a ministr financí Steve Mnuchin během připravovaných poznámek v pondělí ukázali připravenost na další stimul k pomoci hospodářskému růstu. Kromě toho slibná data od vývojářů vakcín COVID-19 nutí investory spíše k riskantnějším měnám a aktivům s vyššími výnosy, než k aktivům bezpečného útočiště, což nakonec vedlo ke ztrátám bezpečného amerického dolaru. Ztráty v americkém dolaru se staly klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další ztráty cen ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím, do 21:27 ET (1:27 GMT), americký dolarový index futures, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, klesl o 0,12% na 91,903.

Pokud v daný den nebudou k dispozici žádné významné údaje / události, budou obchodníci na trhu sledovat údaje o dodávkách ropy od amerického ropného institutu, které jsou splatné později během dne. Kromě toho bude klíčové sledovat také informace o stimulačním balíčku USA. Mezitím budou klíčem k novému směřování také rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a strasti způsobené viry, nemluvě o brexitu. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map