WTI rozšiřuje své 4denní medvědí zkreslení a dosahuje pětiměsíčního minima!

Během pondělní rané asijské obchodní relace WTI Ceny ropy nedokázaly zastavit svoji klesající sérii z předchozího týdne a klesly na čerstvé minimum pod úroveň 34,00 USD v daný den, zejména kvůli obnoveným obavám z oživení světové ekonomiky, protože počet případů COVID-19 nadále klesá nárůst v Evropě a USA. Dovolte mi připomenout, že počet případů ve Spojených státech vzrostl 29. října na čerstvé historické maximum 76 302. Mezitím Spojené království vyhlásilo národní uzamčení, protože počet nových případů denně vzrostl na 50 000 za posledních několik dní, což ohrožuje poptávku po ropě a táhne ceny ropy níže.

Kromě toho vyvíjí tlak na ceny ropy také zpoždění v americkém balíčku pomoci COVID-19 a nervozita před americkými prezidentskými volbami. Napříč rybníkem hrálo významnou roli při podkopávání cen ropy také geopolitické napětí mezi Čínou a některými významnými zeměmi, jako jsou USA a Austrálie. Na druhou stranu čerstvé býčí předpětí amerického dolaru založené na představenstvu, vyvolané rizikovým sentimentem trhu, stáhlo ceny ropy dolů, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Naopak pozitivní rozhovory mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií ohledně brexitu se staly klíčovým faktorem, který pomáhá omezovat hlubší ztráty cen ropy. V tuto chvíli se ropa obchoduje za 34,19 USD a konsoliduje se v rozmezí 33,65 až 35,09.

Jak jsme již zmínili, obavy z rostoucího počtu případů COVID-19 v USA, Evropě a některých významných asijských zemích neustále vyvolávají obavy z hospodářského oživení, což následně podkopalo ceny ropy. Podle poslední zprávy ze sledovacího projektu COVID-19 se počet případů v USA 29. října zvýšil na čerstvé historické maximum 76 302. Na evropské frontě vzrostl údaj ve Velké Británii na 50 000 nových případů za den za posledních několik dní, což vedlo k tomu, že Spojené království se stalo posledním evropským majorem, který vyhlásil národní blokování. S ohledem na současný stav kolem koronaviru v Evropě jsou hlavní evropské státy, jako je Německo a Francie, připraveny vstoupit do částečných měsíčních uzávěrek ve snaze zastavit rostoucí druhou vlnu pandemie. To zase dále ovlivnilo výhled poptávky po ropě.

Kromě toho hraje při oslabení cen ropy také hlavní roli neschopnost amerického Kongresu nabídnout nový stimulační balíček a zklamané trhy před klíčovými americkými volbami, kde se obecně očekává demokratické vítězství. Mezitím rostoucí napětí mezi USA a Čínou stále zrychluje, což vytváří další tlak na sentiment na trhu a přispívá ke ztrátám ropy.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru podařilo rozšířit medvědí předpojatost z předchozího týdne, přičemž v tento den přijal další nabídky, a to uprostřed rizikového sentimentu trhu a optimistických údajů z největší světové ekonomiky, která má tendenci podporovat Americký dolar. Zisky v dolarovém bankovnictví by však mohly být krátkodobé nebo dočasné, a to kvůli zhoršujícím se podmínkám koronaviru (COVID-19) v USA nebo kvůli zpoždění v balíčku pomoci USA COVID-19, nezapomenout na nervozitu před americkými prezidentskými volbami . Všechny tyto faktory zvyšují obavy z ekonomického zpomalení. Zisky v americkém dolaru tedy mohou být také klíčovým faktorem, který udržuje ceny ropy na nízké úrovni, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, vzrostl na 94,037.

Na druhé straně rybníka mohou ztráty cen ropy souviset také se zprávami norských konzultantů Rystad Energy, což naznačuje, že evropská poptávka po ropě se v listopadu pravděpodobně sníží o 10% ze současné spotřeby 13 milionů bpd ropy nebo více než 1 milion bpd v poptávce.

Naopak, pozitivní rozhovory mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o brexitu se staly klíčovým faktorem, který pomáhá omezit hlubší ztráty cen ropy. Podle poslední zprávy začaly rozhovory o brexitu konečně vydávat pozitivní signály, což zase pomáhá omezovat hlubší ztráty z hlediska sentimentu na trhu.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci na říjen sledovat oči čínského Caixin Manufacturing PMI a amerického ISM Manufacturing PMI. Kromě toho neztrácí na významu neustálé drama kolem vztahů mezi USA a Čínou a aktualizace týkající se stimulačního balíčku USA. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map