WTI se nepodařilo rozšířit svou býčí zaujatost předchozího dne – zásadní výhled!

Během středeční rané asijské obchodní relace WTI Ceny ropy nedokázaly prodloužit svoji vítěznou sérii z předchozího dne, a některé nové nabídky se přiblížily úrovni 41,00 USD, zejména po nárůstu zásob ropy v USA, který byl vyšší, než se očekávalo, což okamžitě vyvolalo obavy ze slabé poptávky po palivu a přispělo ke ztrátám v surovém stavu. Kromě toho mají nové obavy z globálního hospodářského oživení, uprostřed rostoucího počtu případů COVID-19, tendenci podkopávat poptávku po ropě a snižovat ceny ropy.

Zpoždění v americkém balíčku pomoci COVID-19 rovněž vyvinulo tlak na pokles cen ropy. U rybníku hrálo hlavní roli při podkopávání cen ropy také geopolitické napětí mezi Čínou a některými významnými zeměmi, jako jsou USA. Na druhé straně nový býčí trend v široce založeném americkém dolaru, vyvolaný rizikovým sentimentem na trhu, přidal další zátěž cenám ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou ropy Americký dolar.

Naopak, pozitivní rozhovory mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně obchodní dohody o brexitu se staly klíčovým faktorem, který pomáhá omezit hlubší ztráty cen ropy. Mezitím byly ztráty na ropě poněkud omezeny nadějí, že OPEC a jeho spojenci odloží zvýšení produkce ropy plánované na leden. V současné době se ropa obchoduje za 41,20 USD a konsoliduje se v rozmezí 41,08 až 41,4,2

Vyšší než očekávané nahromadění zásob ropy v USA stáhlo ceny ropy níže, protože vyvolalo obavy z pomalého oživení poptávky po pohonných hmotách a potenciálního nadbytku nabídky. Pokud jde o data, americký ropný institut (API) oznámil přes noc, že ​​zásoby ropy v USA se minulý týden zvýšily o 4,2 milionu barelů, oproti očekávání analytiků o vybudování 1,7 milionu barelů.

Kromě toho obavy z rostoucího počtu případů COVID-19 v USA, Evropě a některých významných asijských zemích, včetně Japonska, neustále vyvolávají obavy z globálního hospodářského oživení, které podkopalo ceny ropy. Podle poslední zprávy USA neustále hlásí rekordní počty nových případů COVID-19, počty hospitalizací a úmrtí. Největší počet případů zaznamenalo také Spojené království, Evropa a Japonsko, přičemž celosvětově je to přibližně 54,8 milionu případů, což zase tlačí hlavní ekonomiky k dalšímu kola národních uzávěrek. Nejnovější aktualizace naznačují, že úroveň výstrahy Tokia bude zvýšena na maximum ve snaze omezit šíření viru. To zase vyvinulo tlak na pokles rizika tržního rizika a přispělo ke ztrátám cen ropy.

Jinde v USA hraje při oslabování cen ropy zásadní roli také to, že Kongres nenabízí žádnou důležitou stopu ohledně stimulačního balíčku. Mezitím rostoucí napětí mezi USA a Čínou nadále zrychlovalo, což nakonec vyvinulo další tlak na sentiment na trhu a přispělo ke ztrátám ropy.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru podařilo prodloužit jeho býčí tendenci přes noc, přičemž v tento den přijímal další nabídky, a to uprostřed rizikového sentimentu trhu, který má tendenci podporovat bezpečný americký dolar. Zisky pro bankovku však mohou být krátkodobé nebo dočasné, a to kvůli zhoršujícím se podmínkám koronaviru (COVID-19) v USA a zpoždění v uvolňování balíčku pomoci USA COVID-19, který zmiňuje obavy z ekonomického zpomalení. Toho bylo svědkem po zveřejnění méně pozitivních údajů o maloobchodním prodeji v USA. Zisky v americkém dolaru tedy mohou být také klíčovým faktorem, který udržuje ceny ropy na nízké úrovni, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku s jinými měnami, vzrostl na 94,037.

Maloobchodní tržby se minulý měsíc zvýšily o 0,3%, což bylo méně než konsensuální předpověď 0,5% zisku. Počáteční nárůst o 1,9% v září byl revidován na 1,6%, podle obchodního oddělení.

Naopak, pozitivní rozhovory mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o brexitu se staly klíčovým faktorem, který pomáhá omezit hlubší ztráty ropy. Podle nejnovější zprávy Francie poněkud zmírňuje své požadavky na rybolov a ve výsledku se Spojené království a Evropská unie (EU) přibližují k obchodní dohodě o brexitu.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci nadále sledovat údaje o bydlení v USA a údaje o změně zaměstnání v Aussie. Mezitím rizikové katalyzátory, jako jsou aktualizace koronavirů a vakcíny, neztratí svá místa. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map