Zákonodárci v Austrálii zkoumají možnost rozpoznání bitcoinu

Nejmenší kontinent na planetě a jeho zákonodárci se v poslední době stávají velmi prominentními ve fázi vývoje blockchainu. Zprávy se poněkud nečekaně dostaly do zbytku světa, což naznačuje, že stejní zákonodárci prosazují plné uznání BTC jako oficiální měny ve všech státech Austrálie.

Tento vývoj událostí uvítalo mnoho vývojářů a investorů pracujících s bitcoiny, ale ostatní jsou zároveň skeptičtí. Koneckonců, podobné zprávy se objevují již nějakou dobu a častěji se ukázalo, že jsou buď zcela nepravdivé, nebo že představují zkreslení toho, co bylo skutečným legislativním nebo regulačním vývojem..

Přesto, jako jeden z velkých rozvinutých národů světa a vůdce jeho širšího regionu, získání právního uznání v Austrálii by bylo obrovským vítězstvím bitcoinů. Zde je analýza zpráv a co by to mohlo znamenat pro zemi i pro kryptoměnu, která by mohla dosáhnout úplného právního statusu.

Široká koalice

Tento vývoj odhalil australský národní zpravodajský server Sydney Morning Herald. Podle něj zástupci levých i středních stran zahájili kolektivní iniciativu, jejímž cílem je poskytnout bitcoinu plné právní uznání, které se nijak neliší od jakékoli jiné nekryté měny používané v Austrálii. Stejná iniciativa je součástí ještě větší výzvy, aby australská vláda více zaměřila své zdroje na blockchainovou aplikaci a pomohla svým evangelistům s vyšší mírou podpory.

Vedoucími iniciativy jsou senátor Sam Dastyari a senátorka Jane Humeová, kteří patří do liberální strany a labouristické strany. Jejich argumenty se zaměřují na představu, že Austrálie je mnohem aktivnější, pokud jde o používání kryptoměny, ale také celé technologické pole blockchainu. Dvojice proto vytvořila skupinu nazvanou Parlamentní přátelé blockchainu. Jejich cílem je podle nich pokročit v obecném stavu otázek digitální měny a blockchainu.

Tato partnerství nejsou nic nového a lze je najít téměř v každém rozvinutém, ale také zaostalý národ na planetě. Uvnitř téže iniciativy je však návrh, který upoutal pozornost zbytku světa

Australská centrální banka

Uvnitř návrhu je přímá výzva parlamentních přátel blockchainu, aby národní banka spustila vlastní kryptoměnu. Přirozeně je to vidět také v jiných částech světa, například v Norsko, ale vliv Austrálie je mnohem větší v jejím okolí.

Senátoři se domnívají, že by to mohl být skutečně revoluční krok pro všechny australské finanční instituce, včetně rezervní banky, a vidí jejich roli politických zprostředkovatelů, aby se stejný krok uskutečnil.

Rezervní banka zároveň již dříve v roce 2017 odhalila, že vytvořila interní skupinu pověřenou zkoumáním technologie a jejího potenciálu. Z tohoto důvodu lze bezpečně předpokládat, že tyto dvě entity jsou v nějaké formě komunikace, která dává iniciativě ještě větší váhu.

Banka je jistě stále daleko od jakéhokoli použitelného řešení pro interní digitální měnu, ale s politickou podporou by jakýkoli projekt mohl být zařazen vyšší rychlostí. Stejná politická podpora by navíc mohla přesvědčit vedení banky, že vláda v této otázce neprovede obrat o 180 stupňů a vzdá se jich, spolu s potenciálními náklady, které by se do té chvíle mohly zvýšit.

Austrálie jako vůdce digitální měny

Austrálie je v mnoha ohledech ideálním kandidátem na zemi, která vstoupí do domény digitální měny s plnou legislativní podporou. I když se pro mnoho lidí může tato představa zdát zcela logická, realita ji nedohonila – dnes je Japonsko pravděpodobně zemí, která se svým uznáním bitcoinů, které se objevilo před několika měsíci, nejvíce na právním poli..

Přesto je to (relativně řečeno) blízká Austrálie, která má skvělou kombinaci charakteristik, které jí umožňují být téměř ideálním kandidátem na jakékoli národní iniciativy v oblasti digitální měny. Za prvé, stejně jako mnoho jiných západních zemí, používá mnoho australských občanů BTC hazardovat online, nakupovat zboží a služby a dělat další věci s jejich digitální měnou.


Existuje tedy jasná základna potenciálních uživatelů, kteří se již dobře orientují v obchodování a postupech v digitální měně. Kromě toho má země zajímavou geopolitickou pozici a domácí nastavení. Austrálie není velká z hlediska počtu obyvatel, což znamená, že by mohla mnohem efektivněji otestovat svou novou digitální měnu a také umožnit použití bitcoinů jako uznávané kryptoměny.

I v případě jakýchkoli nepředvídaných problémů by bylo více než vybaveno je vyřešit nebo dokonce zastavit testování bez přílišného poškození. Totéž platí pro jeho populaci, bylo by mnohem snazší, pokud jde o všechny druhy pojištění pro případ testování.

Zároveň je však Austrálie členem skupiny G20 a mnoha dalších politických a finančních systémů, což ji staví do stejné skupiny jako jakýkoli jiný rozvinutý národ na severní polokouli. Tímto způsobem by se jakákoli budoucí digitální měna aktivovala uvnitř země, která již jedná s mnoha dalšími rozvinutými národy. Informace získané z jakýchkoli pokusů by mohly být neocenitelné pro jakoukoli budoucí iniciativu doma i v zahraničí.

Překážky pro parlamentní přátele blockchainu

I když je jejich vize jasná, skutečná cesta k její realizaci není tolik. Někteří členové australského parlamentu, včetně členů stran, které jsou zapojeny do iniciativy Parlamentní přátelé blockchainu, nepodporují proces rozšiřování kryptoměny.

Někteří z nich dokonce nedávno požadovali ještě přísnější kontrolu a dohled nad používáním BTC v Austrálii. Z tohoto důvodu budou mít členové parlamentních přátel blockchainu nejprve před sebou těžkou cestu, ve které musí přesvědčit své politické vrstevníky, že blockchain i digitální měny jsou pro jejich zemi cennou šancí.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map