Zásoba ropy v USA uprostřed slabého USD – rychlý základní výhled

Během středeční rané asijské obchodní relace WTI Ceny ropy zpočátku nabízely mírné nabídky nad úroveň z poloviny roku 41, zejména poté, co americký energetický informační úřad (EIA) ohlásil masivní čerpání zásob ropy. Ale později pokračující nejistota kolem nového balíčku pomoci COVID-19 omezila další zisky v cenách ropy. Kromě toho druhá vlna případů koronaviru vedla k celosvětové nízké poptávce po ropě, což mělo vliv na ceny ropy a vyzvalo investory, aby upustili od umisťování silných pozic. Mezitím se slabina široce založeného amerického dolaru, vyvolaná medvědí zaujatostí amerického Federálního rezervního systému (Fed) na jejím posledním zasedání měnové politiky, stala klíčovým faktorem, který omezoval ceny ropy dále směrem dolů, a poskytoval mu určitou podporu . V době tisku se ropa WTI obchoduje za 41,16 USD a konsoliduje se v rozmezí 41,15 až 41,39.

 

Navzdory masivnímu čerpání zásob ropy se investorům v daný den nepodařilo umístit žádné smysluplné nabídky na ropu, pravděpodobně kvůli oživení případů koronavirů. Pokračující válka mezi USA a Čínou také zanechala negativní dopad na ceny ropy a omezila další zisky. Je třeba poznamenat, že nárůst koronavirových infekcí po celém světě vyvolal obavy z negativního odrazu, pokud jde o poptávku po pohonných hmotách. 

 

Podle nejnovějších údajů počet celosvětově hlášených případů téměř překračuje 17 milionů, zatímco pouze z USA bylo podle údajů Johns Hopkins University hlášeno 4,4 milionu potvrzených případů a více než 150 000 úmrtí. Mezitím Čína, Jižní Korea a Japonsko rovněž od začátku týdne hlásily prudký nárůst potvrzených případů. Japonská média uvedla, že ve čtvrtek bylo v Tokiu zaznamenáno 365 nových infekcí. Počet případů virů v USA neustále zrychluje, každý den je hlášeno průměrně kolem 65 000 nových případů, což nakonec brzdilo oživení ekonomických aktivit a rozbilo naděje na oživení ve tvaru písmene V. 

Kromě virových strastí může být neschopnost ropy povzbudit pozitivní údaje o zásobách také spojena s eskalací konfliktu mezi USA a Čínou. Uzavření konzulátních kanceláří v Houstonu a Čcheng-tu za každou cenu vyvolalo doposud nejvážnější eskalaci napětí mezi USA a Čínou. Výsledkem by mohlo být, že tyto dva národy budou v příštích několika měsících směřovat k úplnému rozpadu vztahů, což by mohlo poškodit obchodní dohodu, která v současnosti mezi oběma zeměmi existuje. 

 

Kromě toho pokračující nejistota ohledně amerického fiskálního balíčku, vyvolaná rozdíly mezi členy Senátu USA, rovněž ovlivnila rizikový sentiment a přispěla ke ztrátám surové ropy. Pokud jde o prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa, americká vláda a demokraté byli během příštího kola amerických fiskálních stimulačních opatření stále značně odděleni, což také hrálo roli při podkopávání obchodního sentimentu.

 

Pokud jde o USD, široce založený americký dolar vykázal v daný den ztráty a klesl pod dvouleté minimum, protože Fed slíbil omezit škody způsobené koronaviry udržováním úrokových sazeb téměř na nule, a to nepřetržitě zprávy o nových infekcích, které brzdí ekonomiku. Výsledkem je, že nízké úrokové sazby vyvíjejí tlak na americký dolar a způsobují jeho oslabení, což pomohlo cenám ropy, díky čemuž je černé zlato celosvětově mnohem dostupnější. Ztráty v amerických dolarech by mohly být kdekoli spojeny také s patovou situací tvůrců politik ve fázi 4 stimulačního balíčku. Ztráty v americkém dolaru však pomohly udržet ceny ropy vyšší, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru ve středu poklesl o 0,52% a ustálil se na přibližně 93 275, což je nejnižší úroveň za více než dva roky.

 

Hráči na trhu budou i nadále sledovat kritickou americkou předběžnou zprávu o HDP za druhé čtvrtletí, která bude novým podnětem pro obchodování s ropou. Obchodníci budou dále sledovat dynamiku cen USD a titulky koronavirů, které by mohly hrát klíčovou roli při ovlivňování vnitrodenní dynamiky. Hodně štěstí! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map