Svět kryptoměn lze často mylně vnímat jako doménu obývanou bitcoin a hrstka dalších digitálních měn v čele s finalistou největší tržní kapitalizace, ethereum. Totéž platí ještě více pro tradiční média a pro způsob, jakým představují příběhy, které vznikají v této oblasti.

Pravdou však je, že existují desítky digitálních měn, které se všechny snaží ze všech sil rozšířit podpůrné blockchainové sítě na rostoucí počet uživatelů. Zatímco bitcoiny se používají k nákupu služeb a zboží, získání půjček nebo dokonce k návštěvě online kasina a sázejte s BTC, stále je to jen největší entita ve velmi rozmanitých podmínkách.

Z tohoto důvodu mají ostatní kryptoměny tendenci zůstat bez povšimnutí širokou veřejností nebo dokonce specializovanými médii, která jsou věnována stejné FinTech. Jedním z velmi slibných blockchainů, který v poslední době pomalu zvyšuje svůj potenciál, je zvlnění. Díky nedávné zprávě má ​​šanci vyšplhat se v malém časovém období na nepolapitelné třetí místo v oblasti digitální měny.

To se netýká pouze ceny jeho mince, ale také celkové stability a použitelnosti jejího základního nastavení blockchainu. Zde jsou důvody, proč se zvlnění může brzy stát mnohem relevantnější měnou v doméně FinTech.

Koncept zvlnění

Zvlnění představuje něco, čemu se říká RTGS, což znamená systém hrubého vypořádání v reálném čase. Díky tomu je zvlnění převodem peněz a směnárnou, která je provozována protokolem zvlnění, který využívá distribuovanou síť používanou pro všechny způsoby ověřování transakcí..

Společnost Ripple byla spuštěna v roce 2012 a jejím hlavním posláním bylo a stále je poskytovat bezpečný prostředek globálních finančních transakcí, ke kterým dochází okamžitě a prakticky bez jakýchkoli poplatků. Zvlněný protokol a jeho coiny, zvané XRP, lze použít k přenosu hodnoty jakéhokoli druhu, od fiat měn, komodit, kryptoměn, ale také věcí, jako jsou mobilní minuty nebo míle častých letců.

V zásadě, podobně jako jiné digitální měny, využívá systém ověřování transakcí uvnitř sdílené P2P sítě, který se poté používá k výměně jakékoli hodnoty za její snadno pohyblivé mince. Avšak na rozdíl například od bitcoinů, které se snaží získat uznání v různých zemích po celém světě, Zdá se, že XRP našel kruhový objezd na místa, která mohou urychlit jeho použití a přijetí.

Spojení Alibaba

Nedávno začala kolovat fáma, že Alibaba, asijský gigant v oblasti online maloobchodu, bude mít brzy funkční uzel zvlnění validátoru. Mnoho lidí okamžitě tušilo, že se jedná o vstupní bod blockchainu na čínský trh.

Společnost Ripple se ze všech sil snažila na tyto fámy reagovat a poskytla odpověď, která je kladná i záporná. Její představitelé popřeli jakékoli spojení s Alibabou, uvedli však, že plánují proniknout na velký čínský trh. Přirozeně to nikoho nepřekvapilo.

Jakýkoli podnik v oblasti kryptoměny se buď aktivně snaží dostat na čínský trh, nebo nastavit systém, který jim to nakonec umožní. Čína je obrovská velikostí a funkcemi, které využívají vysokou úroveň digitální přítomnosti a také online připojení.

Současně také dává Alibabě perfektní smysl mlčet o nastavení uzlu, protože věděl, že by to zvýšilo cenu jednotlivých tokenů dříve, než by kterákoli entita měla ponětí, jak se stejný proces může hýbat. Jak uvedlo mnoho pozorovatelů a analytiků, tento typ partnerství by byl v zájmu všech, a zde jsou důvody, proč.

Věci, které je třeba získat

Společnost Ripple, která má startup, získala téměř 100 milionů dolarů s cílem narušit současný výběr stejných finančních transakcí, Swift, Alibaba je skvělým cílem. S rostoucím tlakem Číny na cesty globálního obchodu roste i její potřeba najít stabilní zdroje přeshraničních plateb, které nejsou zatíženy kontrolou kapitálu, regulací a vysokými náklady.

V tuto chvíli je čínský elektronický obchod téměř jednou pětinou jejího celkového zahraničního obchodu a to vyžaduje pouze stále rychlejší a levnější cesty, kterými by mohla protékat měna. Pokud jde o tyto požadavky, společnost Ripple by do sebe velmi zapadala, ale najít místo v ekosystému bank v čínské doméně by bylo mnohem tvrdší.

Proto by spojenectví s jedním z národních internetových gigantů bylo rychlou cestou, která zahrnuje mnohem méně potenciálních překážek a regulačních problémů. Alibaba je zároveň společností, která podporuje globální ambice a téměř neukojitelnou chuť ke všem typům růstu.

Totéž platí nejen pro použití blockchainu jako platebního prostředku, ale také pro uplatnění jeho dalších využití uvnitř obrovské společnosti. Jak ukazuje mnoho předchozích úryvků informací, společnost se již hluboce zabývá pokusem zjistit, jak by jí blockchain mohl pomoci dále se rozvíjet.

V tomto ohledu by mohl být program Ant Finance společnosti ideálním krátkodobým partnerem pro zvlnění, pokud jsou zvěsti skutečně pravdivé. Jako koalice by podniky mohly spojit svůj potenciál k dalšímu rozvoji Alipay, který v současné době dominuje poli mobilních plateb v zemi v hodnotě 5,5 bilionu dolarů.

Růst zvlnění

I když je to všechno z ekonomického hlediska fascinující růst a rozvoj jednotlivých podniků, většina investorů si klade otázku, jaký to bude mít dopad na cenu XRP. V současné době pověsti způsobily 40% nárůst ceny tokenu, což lze vysvětlit pouze jako investiční okamžik.

Ale vzhledem k tomu, že se XRP v současné době obchoduje kolem 0,3 $, má mnohem větší prostor pro růst cen, pokud a kdy budou zprávy o Alibabě potvrzeny nebo zamítnuty. V tomto okamžiku to vypadá, že mnozí jednoduše sázejí na stejnou fámu, ale nemají žádná jednoznačná fakta, která by tuto pracovní hypotézu potvrdila..

Pokud však bude dohoda odhalena, XRP projde střechou. Současně, pokud tomu tak není, je zjevně velký potenciál zvlnění, takže jeho kryptoměna by mohla být skutečně skvělou investiční příležitostí.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me