Analýza bitcoinů, etherea a zvlnění za týden 8. října až 14. října

reklama Phemex

Svědectví Nouriela Roubiniho před americkým Senátem dostává kritiku od krypto průmyslu, zatímco Peter Van Valkenburgh tvrdí, že bitcoin je revoluční. Charles Hoskinson a IOHK se rozešli z nadměrné centralizace a neefektivnosti nadace Cardano Foundation. Na burzách začal fond Coinbase shuts pro institucionální investory, nyní se zaměří na retailové investory. Bitfinex odpovídá na online pověsti o bankrotu. Většinový podíl společnosti Bithumb v konsorciu se sídlem v Singapuru. Circle Financial investuje do SeedInvest.

Nejžhavějším tématem tohoto týdne bylo, když se Výbor pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti sešel na otevřeném zasedání, aby jednal o současném stavu a budoucnosti kryptoměny a blockchainového ekosystému 11. října 2018. V rámci slyšení Senát vyslechl skeptická perspektiva Nouriel Roubini, profesora ekonomie a mezinárodního obchodu, New York University Stern School of Business a pozitivní perspektiva Petera Van Valkenburgha, ředitele Research Coin Center, ve snaze vyvodit závěr o tom, co je nejlepší a nejhorší na světě blockchainu a kryptoměny. Dr. Nouriel Roubini ve svém svědectví nazval prostor kryptoměny „matkou všech podvodů“. Dále tvrdil, že kryptoměny nejsou škálovatelné, jsou plné podvodů a nejsou používány nikým jiným než zločinci. Zatímco Dr. Roubini rozlil svými komentáři jed, Peter Van Valkenburgh tvrdil, že bitcoin je revoluční. Poznamenal, že bitcoiny nejsou dokonalé, ale ani jeden nebyl zaslán e-mailem v roce 1972, kdy byl poprvé představen světu, z čehož vyplývá, že bitcoiny jsou stále v počátcích a stále mají velký prostor pro růst, pokud dostanou šanci.

V dalším konfliktu Charles Hoskinson, tvůrce Cardana, v upřímném videu vysvětlil boje, které vede s Cardano Foundation a jejím předsedou Michaelem Parsonsem. Zmínil také problémy, se kterými se IOHK a Emurgo potýkaly v nadaci, a proto nejlepší cestou vpřed bylo odtrhnout se od Cardano Foundation. Podle Hoskinsona, zatímco Emurgo a IOHK se drželi své práce, podle Hoskinsona Cardano Foundation nedokázala vykonat svou část práce. Hoskinson ve videu poukazuje na to, že komunita Cardano se přihlásila a řekla, že nadace Cardano prostě nedělá svou práci, kterou rada nevykonává „na základě svých hlavních povinností a povinností“.

V některých zprávách založených na burze Coinbase, plakát amerického průmyslu kryptoměn, srazil svůj indexový fond zaměřený na bohaté investory, když se přesouvá na nový maloobchodní produkt. Důvodem, který je v této oblasti obeznámen, je skutečnost, že produkt indexového fondu nedokázal přilákat potřebný počet klientů a získal méně prostředků, než společnost očekávala. Jak uvádějí média, Coinbase přesouvá své zaměření na novou funkci nazvanou „Coinbase Bundle“, která uživatelům umožňuje jedním kliknutím zakoupit balíček mincí uvedených na jejich burze. Produkt zaměřený na maloobchod umožňuje uživatelům investovat do koše mincí pouhých 25 USD.

Protože společnost Bitfinex byla některými uživateli sociálních médií obviněna z úpadku, burza vydala oficiální oznámení s názvem

„Odpověď na nedávné online pověsti“ vyjde v této věci čistě. Bitfinex důrazně vyvrátil všechna taková nepodložená tvrzení a zamířil proti kritikům, kteří „rychle vykřikují insolvenci, zdánlivě s malým pochopením toho, co tento koncept znamená a o čem obecně mluví“.

Za Bithumb zaplatilo BK Global Consortium 400 milionů wonů (353 milionů USD) za většinový podíl na burze, dříve ve společnosti zastával menšinovou pozici. Podle nové dohody, kterou úředníci doufají, že bude dokončena v příštím měsíci, přejde lídr BK, plastický chirurg a investor Kim Byung-gun, z pátého největšího na burze k hlavnímu akcionáři. Dříve většinový podíl vlastnila společnost BTC Korea Holdings, která změnila kapitál za nápadně nižší částku, než se objevila v únorovém hodnocení kolem 880 milionů USD.

Další investiční novinkou tohoto týdne bylo, že start-up peer-to-peer blockchain startup Circle, podporovaný společností Goldman Sachs, získává největší platformu pro crowdfunding akcií a registruje Broker-Dealer SeedInvest. S touto akvizicí by Circle významně tlačil směrem k prostoru bezpečnostních tokenů a tato akvizice umožní startupům získávat kapitál prostřednictvím regulované platformy, přistupovat k diverzifikovaným portfoliím retailových investorů prostřednictvím Circle Invest a získávat sekundární tržní likviditu prostřednictvím digitálních aktiv Circle výměna Poloniex.

bitcoinZdroj: Coin360.io

Bitcoin (BTC)

Stabilita bitcoinů tento týden pokračuje, stejně jako tento týden klesla jen kolem 3,65%. Hlášená slabost se zatím nacházela ve stabilní zóně. Ceny během týdne dosáhly nejvyššího bodu 6 675,06 USD a nejnižšího bodu 6 236,47 USD. Kromě odlehlých hodnot BitMEXu, které měly objemy 15,08%, byly burzy, které byly tento týden aktivnější, v objemech s BTC u různých párů, Bithumb (4,38%), ZB.com (2,99%), Binance (2,43% )

Mezi prominentními hlasy Roubini nazval bitcoiny a krypty matkou všeho podvodu, zatímco Peter Van Valkenburgh tvrdil, že bitcoin je revoluční.


Ethereum (ETH)

Ethereum bylo opět vidět, jak si vyměňuje místa s XRP na seznamu největších kryptoměn podle marketcap. Přestože znovu získal své místo zpět, XRP je v hrozivé vzdálenosti. Ceny etheru byly nahoře tento týden na úrovni 245,11 USD a byly na minimu 206,49 USD, které se zmenšovaly na hranici téměř 200 USD. Trhy, které byly v tomto týdnu objemnější, s ETH napříč různými páry, byly DOBI Trade (5,82%), Binance (4,78%) a Huobi (4,40%)

Stejně jako bitcoin, i pro Ethereum byl citován Tom Lee, který tentokrát řekl CNBC, že poslední čtyři ze čtyřkrát zaostávaly za svými vrstevníky tak špatně, že díky dvěma standardním odchylkám ether zaznamenal „zásadní obrácení trendu“. Lee také uvedl, že sentiment vůči ETH byl přehnaně negativní a že token, který svými dvěma směrodatnými odchylkami nedosahoval dobrých výsledků, byl „znamením kapitulace“.

Zvlnění (XRP)

Ripple’s XRP má i tentokrát bláznivé období s očekáváním, že změna politiky Coinbase může otevřít dveře XRP na renomované burze. Nahoře tento týden byly ceny XRP na 0,587431 USD a směrem dolů to bylo 0,441519 USD. Burzy, které byly tento týden aktivnější v objemech s XRP napříč různými páry, byly Bitbank (12,65%), Upbit (12,55%) a Binance (11,10%)  

CoinField, nejpokročilejší kanadská burza bitcoinů a kryptoměn, tento týden pro XRP oznámila, že zkoumá možnost výroby XRP jako své základní měny.

Ostatní hybatelé a třepačky

Ostatní mince, které se tento týden vyrobily nahoře a dole podle Coin Market Cap (přístup k 30. září v 23:30 IST), byly

Stěhováci

  • ETERNAL TOKEN – ukazuje nárůst o 714,23%
  • EJOY – vykazuje nárůst o 390,55%
  • ONG – vykazuje nárůst o 220,57%

Třepačky

  • Concierge Coin – ukazuje pokles o 69,69%
  • Coin2Play – ukazuje pokles o 57,31%
  • Síť Banyan – ukazuje pokles o 39,07%

Co si myslíte, jaký by to byl sentiment kryptotrhů příští týden? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map