Recenze Changelly: Je Changelly bezpečná a legální v roce 2021

Pokud existuje jedna věc, kterou ekosystém kryptoměny netrpí, je to nedostatek výměn.

Rychlý pohled přes tržní páry sekce CoinMarketCap stačí k potvrzení ohromujícího počtu možností, které mají obchodníci s kryptoměnami k dispozici.

Většina z těchto burz však vyžaduje určitý druh registrace a v závislosti na jejich požadavcích KYC to může být několik dní mezi počátečním zaregistrováním a okamžikem, kdy uživatel může provést svůj první obchod.

Changelly je jiná. Jedná se o výměnu bez registrace, která umožňuje uživatelům okamžitě přepínat mezi různými kryptoměnami.

Službě Changelly se budeme podrobně věnovat v tomto článku. Nejprve by však bylo užitečné podívat se na některé výhody a nevýhody používání této výměny.

Profesionálové

  1. Mrtvé jednoduché uživatelské rozhraní. Changelly je navržen tak, aby byl co nejjednodušší, a to i pro obchodníky, kteří s kryptoměnami začínají. Zapomeňte na přeplněná rozvržení a složité obchodní pohledy, Changelly je jednoduchá a krásná.
  2. Nízké obchodní poplatky. Changelly poplatky pouze 0,25% na jejich burzách s pohyblivou sazbou. To je méně než u mnoha jiných populárních burz. Například Coinbase Pro, poplatky 0,5% na jejich transakcích.
  3. Changelly má více než 100 obchodních párů. Podporují téměř všechny nejoblíbenější kryptoměny.
  4. Changelly umožňuje svým uživatelům nakupovat kryptoměny kreditní kartou.

Nevýhody

  1. Sazby Changelly se mohou lišit od toho, co jste původně uváděli. Díky jejich plovoucímu směnnému kurzu nevíte, za jakou cenu váš obchod projde. To může být obzvlášť špatné v kryptoměnách, kde krátkodobá volatilita může být obrovská.
  2. Je možné získat lepší kurz přímým přechodem na burzu kryptoměn. Například Binance, má obchodní poplatek pouhých 0,10%, což je o něco méně než 0,25% sazba Changelly.

Co je Changelly?

Historie Changelly začíná založením v roce 2015 Konstantinem Gladychem. Po tři roky působil Konstantin jako generální ředitel společnosti Changelly. Pak v roce 2018 odstoupil a byl nahrazen Ilya Bere.

Původně Changelly měla sídlo v Praze v České republice. Burza se však později přesunula na Maltu kvůli předpisům země v oblasti kryptoměn a přítomnosti dalších blockchainových firem. Bere odkazováno Malta as, "centrem světa kryptoměn."

Podle Crunchbase, Changelly má mezi 51 a 100 zaměstnanci.

Obchodování na Changelly

Changelly působí jako prostředník mezi obchodníky s kryptoměnami a velkými burzami, tj. Binance, Coinbase Pro, Kraken atd. Funguje to takto: uživatel navštíví Changelly a vybere obchod, o který se zajímá. Například vyměňte dva Ethereum za odpovídající částku bitcoinu.

Changelly bere tyto informace a dotazy na všechny velké burzy a hledá nejlepší možný směnný kurz pro tento obchod. Jakmile protokol Changelly najde nejlepší řešení, vrátí tento kurz obchodníkovi.

Pokud uživatel považuje tuto sazbu za příznivou, může pokračovat v obchodování. Changelly poskytne vkladovou adresu, na kterou musí obchodník zaslat své kryptoměny. Obchodník musí také uvést adresu vkladu, na kterou má být zaslána vyměněná kryptoměna. Poté, co uživatel odešle krypto, Changelly automaticky dokončí obchod a odešle vyměněné kryptoměny na účet obchodníka.


Je to opravdu tak jednoduché. Hlavní výhodou pro uživatele je, že mohou získat nejlepší kurz z libovolného počtu hlavních burz, aniž by se na nich museli skutečně registrovat.

Poplatky za Changelly

Changelly nabízí dva různé typy obchodních služeb. První je směnný kurz s pohyblivým kurzem. U tohoto typu swapu Changelly vymění kryptoměnu obchodníka za jakoukoli cenu v době, kdy je transakce zúčtována.

Například kryptoměnovému obchodníkovi může Changelly nabídnout cenu, ale pokud pošle bitcoin, může potvrzení trvat dvacet nebo třicet minut a do té doby bude směnný kurz jiný.

Nevýhodou tohoto plovoucího směnného kurzu je, že není možné říci, jaký bude konečný obchod. Výhodou je, že poplatky za obchodování jsou nízké. Changelly si za směnu s pohyblivým kurzem účtuje provizi pouze 0,25%.

Druhým typem směny, který Changelly nabízí, je obchod s pevnou sazbou. V tomto případě Changelly poskytuje uživateli směnný kurz a zaručuje, že jeho prostředky se budou obchodovat přesně za tuto cenu. Výhodou je, že vše je známo předem, nebude zde žádná volatilita překvapení. Nevýhodou je, že poplatky jsou vyšší než směna s pohyblivým kurzem.

Vzhledem k těmto faktorům má výměna plovoucího kurzu v dobách nízké volatility pravděpodobně smysl. Směna s pevným kurzem může být lepší, když je kryptotrh obzvlášť volatilní.

Je Changelly anonymní?

Ano! Changelly je jednou z mála anonymních burz, které v ekosystému kryptoměny zůstaly. Regulační orgány stále více tlačí na výměny, aby učinily KYC povinným, a mnoho z nich se rozhodlo dodržovat zákon.

Když se například podíváme na Changelly vs Shapeshift, Shapeshift podlehl tlaku a začal vyžadovat KYC od všech svých obchodníků. Kryptokomunita to považovala za zradu, zejména vzhledem k tomu Erik Voorhees, Generální ředitel společnosti Shapeshift je průkopníkem v kryptoměnách a uznávaným členem komunity.

Na obranu svého rozhodnutí implementovat KYC Voorhees tvrdili, že to bude dříve či později povinné a chtěli jen zůstat před regulačními orgány.

Changelly však tlaku neustoupila. V současné době vše, co od svých obchodníků vyžadují, je e-mailová adresa. Protože je možné vytvářet anonymní e-mailové adresy, je možné na Changelly obchodovat anonymně. I když vždy existuje obava, že by Changelly mohla ukládat IP adresy, použití VPN může tento problém vyřešit.

Vyžaduje Changelly ověření ID?

Changelly nevyžaduje ověření ID u obchodů mezi kryptoměnami. Jak již bylo zmíněno, jedinou požadovanou informací je e-mailová adresa.

Changelly však vyžaduje platné ID pro obchody s kreditními kartami a fiat měnami. Většinou se to dělá proto, aby někdo nemohl použít ukradenou kreditní kartu k nákupu kryptoměny.

Nákup kreditní kartou

Aby bylo možné použít směnárnu Changelly k nákupu kreditní nebo debetní kartou, musí obchodník nejprve vytvořit účet. K tomu je nutná platná e-mailová adresa.

Poté, co si obchodník vytvoří účet, by si měl vybrat, kterou fiat měnu by chtěl použít. V současné době Changelly přijímá USD, GBP a EUR. Bohužel zatím nepřijímají PayPal.

Dalším krokem je zahájení procesu nákupu debetní karty. K tomu Changelly vyžaduje skenování řidičského průkazu nebo pasu. Mohou také požádat o selfie, i když se požadované dokumenty mohou lišit v závislosti na tom, kde obchodník s kryptoměnou žije.

Stojí za zmínku, že všechny kreditní a debetní nákupy jsou ve skutečnosti vypořádány třetí stranou, nikoli Changelly. Burza Changelly pouze spojuje obchodníka s kryptoměnami se spolehlivým platebním procesorem. Úplného průvodce nákupem kreditní kartou naleznete zde podívejte se na web Changelly.

platební metody

Drtivá většina obchodů na Changelly je kryptoměna. Když se podíváme například na Changelly vs Coinbase, největší rozdíl spočívá v tom, že Coinbase je díky své integraci s bankovním účtem a schopnosti přijímat bankovní převody navržen pro fiat transakce, zatímco Changelly není.

Changelly tedy může přijmout několik fiat platebních metod. Kromě kreditní karty je také možné prodávat bitcoiny prostřednictvím a SEPA bankovní převod.

Je Changelly v bezpečí?

Mnoho obchodníků s kryptoměnami chce vědět: je Changelly legitimní? Odpověď zní ano, Changelly je nejen legitimní, ale také extrémně bezpečná.

Changelly nemá peněženku a nezachovává prostředky. Díky tomuto nastavení může hackeři ukrást jen málo. Mohou být schopni krátce odklonit prostředky, ale Changelly by rychle uzavřela vklady a všechno, co by hackeři vzali, by bylo bezvýznamné ve srovnání s tím, co mohou ukrást z vazební směny.

Od svého založení v roce 2015 nebyla Changelly nikdy hacknuta. Někdy však existují i ​​jiné problémy. Někteří obchodníci například omylem poslali nesprávnou minci na adresu, tj. Ethereum na adresu Ethereum Classic.

Když k tomu dojde, mohou se prostředky zaseknout a transakce neproběhne. Naštěstí má Changelly dobrou zákaznickou podporu a jejich specialisté na zákaznickou podporu jsou obvykle schopni problém vyřešit. Někdy však obchodník neobdrží plnou náhradu. Protože chybou byla chyba obchodníka, je těžké obviňovat burzu kryptoměn.

Zatímco většina lidí dává přednost používání Changelly anonymně pouze s e-mailovou adresou, někteří uživatelé se mohou těšit ze zvýšené bezpečnosti a duševní pohody, které přináší používání Changelly prostřednictvím mobilní aplikace. Pomocí aplikace je snadné sledovat transakce a udržovat historii obchodu.

Kde se nachází Changelly?

Jak již bylo zmíněno, Changelly sídlí na Maltě, kde platí kryptografické předpisy jsou velmi přátelští. Navzdory těmto přátelským předpisům Changelly stále zakazuje uživatele z určitých zemí.

Podle na jejich webové stránky, Changelly nemohou používat obchodníci z následujících zemí: Kuba, Írán, Severní Korea, Krym, Súdán, Sýrie, Spojené státy americké (včetně všech teritorií USA, jako je Portoriko, Americká Samoa, Guam, Ostrov Severní Mariany a Americká Panna Ostrovy (St. Croix, St. John a St. Thomas), Bangladéš a Bolívie.

Samozřejmě inovativní uživatelé možná zjistí, že je možné přistupovat k Changelly pomocí VPN i z omezené země. Pokud však Changelly zjistí, že transakce pocházejí ze zakázané země, mohou prostředky zmrazit.

Má Changelly peněženku?

Ne, Changelly nemá peněženku. Celá myšlenka výměny spočívá v tom, že nejsou vazební a neukládají prostředky uživatelů.

Když porovnáváme Changelly s jinou burzou kryptoměn, je to opravdu vlastnost, která je odlišuje. Neukládáním finančních prostředků se Changelly nemusí obávat hacknutí. To je pro ně dobré jako krádežím kryptoměny vsítily miliardy mincí v hodnotě dolarů za posledních několik let.

Changelly je však integrován do několika kryptoměnových peněženek a tato integrace má několik výhod. Zaprvé to usnadňuje obchodování. Uživatelé nemusí posílat své finanční prostředky Changelly, mohou zahájit obchod přímo ze své peněženky. Za druhé, je to bezpečnější. Vzhledem k tomu, že k obchodu dochází v peněžence, není šance, že uživatel zadá nesprávně adresu peněženky a náhodně přijde o nějaké prostředky.

Peněženka Ardor a Peněženka Exodus jsou integrovány do Changelly, stejně jako asi tucet dalších populárních peněženek. Úplný seznam peněženek, které podporují Changelly je k dispozici zde.

Obchodování na Changelly

V tomto přehledu Changelly jsme se zabývali mnoha tématy, od způsobu, jakým Changelly určuje poplatky, až po jejich zásady pro anonymní obchody. Podle většiny účtů je největším prodejním místem Changelly jeho snadné použití. Usnadňují obchodování s kryptoměnou bez nutnosti registrace na burze. To může být obzvláště užitečné, jak to má Changelly více než 100 obchodních párů.

Changelly je také známá svou kompetentní zákaznickou podporou. V případě, že obchodníci mají problém na platformě, mohou kontaktovat zákaznickou podporu a nechat problém rychle vyřešit.

Aplikace Changelly také usnadňuje obchodování s kryptoměnou a sledování transakcí. To může být užitečné pro daňové hlášení, zejména pro země s přísnými daněmi z kryptoměny, jako je Spojené království.

Celkově je Changelly jednou z lepších výměn v ekosystému kryptoměn. Na rozdíl od některých jiných centralizovaných burz nikdy nedošlo k hacknutí a díky svému jedinečnému neosvobozujícímu modelu je nepravděpodobné, že to někdy bude. Vzhledem k tomu, že Changelly se snadno používá a umožňuje nakupovat kryptoměnu pomocí bankovní karty, je pravděpodobné, že jejich objem obchodování v budoucnu jen poroste..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map