Token2049 – Rozhovor se zakladatelem WanChain

CoinFi se zúčastnil Token2049 a měl příležitost udělat rozhovor se zakladatelem společnosti Wanchain, Jack Lu. Pokud se chcete dozvědět více o tom, z čeho je Wanchain v roce 2018 nadšený, podívejte se na video níže!

 

Jsme tu s Jackem Lu, zakladatelem WanChain na Token 2049.

Můžete nám trochu promluvit o tom, jak jste vlastně přišli s názvem WanChain?

V roce 2016 jsem založil společnost v Číně, která se jmenuje Wanglu. První 3 znaky jsou WAN a znamená Wide Area Network. V čínštině znamená WAN deset tisíc, takže na 1 minci je 10 000 mincí. Jsem si jistý, že se to všem líbilo! Rozhlédli jsme se a opravdu jsme to jméno milovali. Wanglu byl použit k vytvoření ekosystému, ke slepení všech těchto aplikací WAN dohromady.

Můžete trochu mluvit o WanChainu a o tom, co to je?

Jak jsem již zmínil, WAN znamená Wide Area Network, snažíme se propojit všechny tyto různé blokované blockainy do jednoho připojeného internetu blockchainů. Přestože se tento bitcoin podobá spíše globální síti, ale když se na ni podíváte, je to opravdu jako ucpaná uzavřená síť. Je to opravdu jako za starých časů internet. Jak víme, pro skutečné uvolnění energie je třeba se podívat na všechny připojené. WanChain se pokusil použít velmi přímočarý mechanismus k integraci všech těchto různých blockchainů a aktiva lze přesouvat z jednoho řetězce do druhého a zároveň budeme používat soukromí a také některé chytré smlouvy. Můžete vytvářet soukromé inteligentní smlouvy s kombinací všech aktiv z různých řetězců, takže ve skutečnosti můžete v této nové digitální ekonomice vytvářet velmi komplikované finanční aplikace. To by se stalo infrastrukturou, která třetím stranám umožní vyvíjet aplikace navíc a vytvářet zcela novou ekonomiku, tokenovou ekonomiku.

Hovoříte o vzájemné propojitelnosti řetězců, jsem si vědom, že máte spojenectví s Aion a ICON. Vyvíjíte nějaký typ protokolů interoperability, jako je třeba TCP IP pro internet?

Myslím, že to je cíl, snažili jsme se vytvořit TCP IP pro blockchain zeď, ale to by chvíli trvalo. Několik společností Aion, ICON a WanChain zahájilo toto spojenectví, cílem pro nás je dát se dohromady, protože se snažíme vyřešit stejný problém. Je to velmi náročné, ale snažíme se spolupracovat. Jakmile vytvoříme vlastní malou síť, můžeme nejprve propojit nebo propojit naše sítě a poté můžeme začít pracovat na standardech pro technologii napříč řetězci.

Máte pocit, že cílem by bylo přijít s protokolem, který je dohodnut ve všech třech řetězcích, a poté, jak si představit, že bude široce přijímán všemi, protože musí existovat určité standardy pro interoperabilitu? Je to správně?

Ano, pracujeme s čínskou vládou a dalšími vládními subjekty a dalšími sdruženími. V tuto chvíli potřebujeme vidět návrhy, právě teď je trochu příliš brzy na to, abychom hovořili o standardech, ale nejdříve necháme fungovat naši malou síť a pak musíme integrovat všechny tyto různé sítě.

Také zmiňujete, že jedinečným aspektem WanChain je tento koncept inteligentní smlouvy o ochraně osobních údajů. Můžete o tom trochu mluvit? A pak věřím, že můžete také udělat token ochrany soukromí na WanChain, takže pokud byste mohli vysvětlit, jak to funguje našemu publiku, bylo by to skvělé.

Samotná technologie je ve skutečnosti dobře vyvinutá. To, co jsme udělali, bylo, že jsme na jednom účtu v kombinaci s inteligentními smlouvami Etherum pořídili mozkové podpisy ve stylu neuro. S těmito kombinacemi mohou uživatelé nebo kdokoli vytvořit soukromou inteligentní smlouvu na vrcholu WanChain. Můžete také použít některé standardy, můžete použít naše šablony k vytvoření tokenů ochrany osobních údajů. Díky těmto chytrým smlouvám budou mít uživatelé možnost odeslat transakci soukromě. Je to spíš jako sklad, rád bych to použil jako příklad. Pokud vám chci poslat soukromou transakci nebo žetony, nejprve bych své žetony vložil do velkého skladu, protože spousta lidí ukládá žetony do skladu a lidé neřeknou, který z nich je. A pak provedeme transakce ve skladu, a když to budete potřebovat, vyberete. V zásadě rozšíříme transakce z místa na místo.

Kdy očekáváte, že se na WanChain spustí první token ochrany osobních údajů a jak by to vypadalo? Jaký druh tokenu soukromí by to bylo ve vaší vizi?

Ve výchozím nastavení si myslím, že všechny tokeny napříč řetězci budou v tokenech ochrany osobních údajů, takže vytvoříme tyto šablony. Ve skutečnosti již šablony existují a od verze 1.0 může kdokoli nyní použít šablonu k vytváření tokenů ochrany osobních údajů. Myslím, že různé strany přijdou s různými případy použití, existuje mnoho případů použití. Například pokud má společnost posílat platy nebo bonusy, kolikrát používáte Ether, nechcete, aby vaši kolegové věděli, kolik budete posílat. Myslím, že je to nepříjemná situace, myslím, že by to byl ideální případ použití. Druhým z nich by byl token ochrany osobních údajů ICO. Někteří z investorů by mohli upřednostňovat soukromé transakce.

Myslíte si, že by v budoucnu mohlo na WanChain existovat někdo, kdo by spustil ICO a množství získaných peněz, velikost každé investice a kdo ji investoval, je to úplně odebráno?

Myslím, že záleží na uživatelích a na projektech a na tom, co chtějí dělat. V některých případech mohou někteří investoři chtít soukromí, ale myslím, že stále chcete, aby váš projekt nebo ICO byly co nejtransparentnější, aby vaši investoři mohli vidět, o co jde. V inteligentních kontraktech můžete definovat, co může být soukromé a co ne.

Jedna věc, kterou jsem na WanChain považoval za velmi zajímavou, je jít dopředu, na blockchainu WanChain bude spousta věcí, jako je načítání bezpečnostních kryptoměn a další možné aplikace. S takovými finančními aplikacemi a samozřejmě byly v prostředí, kde vidíme mnohem více regulačních opatření. Jak vidíte, že ovlivňuje plán WanChain do budoucna?

Myslím, že v roce 2018 vstupujeme do regulatorní a omezenější fáze, ale náš plán je velmi jasný. WanChain se snaží vybudovat infrastrukturu, my se snažíme postavit novou zeď, někdy to nazývají Alibaba. Poskytujeme pouze „elektřinu“, základy a navíc necháváme aplikace provádět třetí strany. Pokud mají licenci, provedli veškerou práci v oblasti dodržování předpisů a pak mohou postavit všech těchto 10 příběhů vysokých bank nebo pojišťovacích společností, pokud mohou nabízet nějaký druh služeb, zabezpečení nebo krypto burzy, tento druh služeb. Pro WanChain se nechceme dostat na tento druh aplikační úrovně podnikání, proto se zde snažíme vyhnout regulatorním rizikům.

Jsme ve třetím čtvrtletí roku 2018, z čeho jste nejvíce nadšení pro letošní rok 2018 pro WanChain a také pro vesmír kryptoměn obecně?

Jsem velmi nadšený, že WanChain již žije. V lednu 2018 byla většina prací ve WanChainu již hotová, v druhé polovině roku chceme, aby byl cross-chain zpracován. Doufejme, že v příštích několika měsících získáme průlom a do poloviny roku nebo později v tomto roce dostaneme do výroby cross-chain. Doufejme, že do konce roku získáme křížový řetězec s hlavními kryptoekonomikami Ethereum a Bitcoin a spojíme je. Potom umožníme třetím stranám vytvářet mnoho aplikací, jako je decentralizovaná burza nebo crowdfunding s více aktivy a mnoho dalších aplikací. Myslím, že pro náš letošní projekt je to velmi vzrušující. U blockchainové komunity cena mnohokrát stoupá a klesá, ale my se zaměřujeme na dlouhodobé, s tím si moc starosti neděláme. Takovou věc jsem měl v roce 2013, obvykle budou dlouhodobě zaměřené projekty dlouhodobě úspěšné. Nechcete se dívat na kolísání cen a provádět krátkodobé obchodování.

Děkuji moc, Jacku! Opravdu si vážíme vašeho času sdílet své myšlenky na WanChain pro tento rok.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map