Může tato burza sesadit trůn? Jak FCoin vzrostl na denní objem 17,3 miliardy USD

Je to nejžhavější burza ve městě a pravděpodobně jste o ní nikdy neslyšeli.

V současné době má nejvyšší objem transakcí na světě a není ani uveden na CoinMarketCap.com.

The Rise of FCoin

FCoin, čínská burza založená bývalým technickým ředitelem Huobi, Zhang Jian začal obchodovat začátkem května.

Vidělo to meteorický nárůst objemu za poslední dva týdny. Nic z toho ještě není zachyceno hlavními datovými prodejnami, protože většina z nich, jako je Coinmarketcap.com, ještě musí přidat svůj datový zdroj na své stránky.

A je to opravdu meteorické. Můžete se o tom přesvědčit ze snímku za poslední 24hodinový objem obchodovaného $ z jejich webových stránek níže.

* 26. června 2018, 11:00 HKT

Mainstreamová zóna:

Mainstreamová zóna

Inovační zóna:

Inovační zóna

Tyto objemy jsou převzaty z webových stránek https://www.fcoin.com a jsou rozděleny do 2 sekcí:

 1. „Mainstream Zone“, což je seznam hlavních párů kryptoměna vs USDT, spolu s jejich vlastním obchodovaným tokenem FT (FCoin Token).
 2. „Inovační zóna“, která obchoduje za malý objem na méně známých párech.

Oční čísla FCoin’s Eye

 • Ano, vaše oči se nemýlí, za posledních 24 hodin, a na burze byl obchodován ohromný objem 17,3 miliardy USD.
 • Abychom to uvedli na pravou míru, součet hodnoty $ obchodované na 10 nejlepších burzách se pohybuje kolem 6 miliard $
 • Z 17,3 miliard USD zobchodovaných za posledních 24 hodin, 8,9 miliard $ je pouze na FT párech! To znamená, že kolem FCoin Token je spousta fanfár nebo alespoň aktivita, která tvoří 51,1% veškerého objemu burzy.
 • Zde je několik hlavních otazníků. Kolik z tohoto objemu je skutečné (tj. Nevymývá se obchodování) a jak udržitelný je tento objem. V obou případech, i když použijeme konzervativní přístup a použijeme obrovskou slevu na čísla objemů, stále se obchoduje s velmi velkou hodnotou.

Jak Fc dosáhla takového meteorického růstu?

Mějte na paměti, že burza FCoin začala obchodovat s některými významnými páry počátkem května s malými až žádnými fanfárami a minimálním objemem, ale až před asi 2 týdny se objem začal exponenciálně zvyšovat.

Tak, co se stalo? Jednoduché, FCoin Token (FT) se narodil.

V bílý papír pro FT hlavní nástroje pro tokeny jsou popsány následovně:

 1. Distribuce výnosů 80%
 2. Práva na rozhodování – inteligentní smlouva hlasuje o důležitých rozhodnutích
 3. Volby & Práva na dohled – souvisí s členy komunity FCoin

Hlavní věcí je však metoda distribuce tokenů, kterou nazývají „Trans-Fee Mining Model“:

Trans-poplatek za těžbu

Je „model těžby trans-poplatků“ společnosti FCoin novou formou ICO?

Jak přesně tento nový model funguje? Při obchodování na burze FCoin, stejně jako na všech ostatních burzách, platíte transakční poplatek 0,1% z objemu, který jste obchodovali.

Většinu času platíte v základní měně, která je z větší části v BTC nebo ETH. FCoin na konci dne poté připsá na váš účet ekvivalentní hodnotu ve FT, což teoreticky z FCoin udělá bezstarostnou výměnu!

Tato distribuce bude pokračovat, dokud nebude zcela distribuováno 51% nebo 5,1 miliardy tokenů.

Je zajímavé, že pokud předpokládáme, že objem FCoin se nadále obchoduje za 5 miliard USD (17,4 miliard USD za den určitě zemře), za 0,42 USD jako cena FT, tto bude trvat 214 dní pro 51% tokenů, které budou nakonec distribuovány.

Zde je jednoduchý příklad; obchodujete s BTC / USDT v hodnotě 1 000 $, takže váš transakční poplatek bude 1 $, z čehož vám bude odečtena částka v BTC. Na konci dne, řekněme, že FT se obchoduje za 0,5 $, vám burza připíše 2 FT.

Několik důležitých věcí, které je třeba poznamenat:

 • Transakční poplatek zdarma neznamená zdarma FT tokeny – v podstatě si vyměňujete své BTC & ETH pro FT. Jedná se vlastně o velmi nový způsob, jak burza provádí ICO na svém vlastním tokenu, a se současnými objemy, které vidí, to určitě fungovalo.
 • 80% podíl na výnosech je potenciálně velmi atraktivní, a ve spojení s přijímáním FT tokenů poskytuje obchodníkům velkou motivaci skočit na burzu – proč ne? Jen platí poplatky jinde.
 • Protože si však vyměníte ETH & BTC pro FT, to znamená, že ve skutečnosti riskujete. Pokud cena FT výrazně poklesne dříve, než vyplatíte peníze, ponesete efektivně náklady na obchodování na burze.

Rozhodnutí, zda by obchodníci měli přepínat burzy, se snižuje na cenu FT tokenu, protože při spravedlivém ocenění má smysl kupovat a prodávat kryptoměny na FCoin, protože na oplátku něco získáte – zatímco na jiných burzách jste stále čisté platby poplatků.

Jaká je hodnota FCoin?

Současná cena FCoin (páry FT obchodují na vlastní burze) se pohybuje kolem 0,42 USD a vzhledem k celkové nabídce mincí na 10 miliard se díváme na celkovou tržní kapitalizaci nabídky 4,2 miliardy $.

To je více než celková tržní kapitalizace BNB (Binance Exchange Token), která má hodnotu 2,85 miliardy USD.

I když můžeme diskutovat o hodnotě rozdílu v nástrojích tokenů, pro výměnu, která vznikla před méně než 2 měsíci, byl model „Trans Fee Mining“ určitě úspěšný.

Poznámka k 80% podílu na výnosech

Jedním z hlavních nástrojů tokenu je 80% podíl na výnosech, který začne v srpnu 2018.

Díky obrovskému objemu BTC a ETH, které již byly shromážděny prostřednictvím modelu Trans Fee Mining Model, je sdílení příjmů FT velmi atraktivní. Tím se vytvoří smyčka pozitivní zpětné vazby, kde uživatelé používají FCoin k získání tokenů FT a využití dává hodnotu tokenům FT, což z modelu těžby trans poplatků znamená skvělý „růstový hack“ pro FCoin.

Skeptičtí pozorovatelé se ale budou divit, jak může burza, která rozděluje 80% svých příjmů, efektivně provozovat podnikání. Stojí za zmínku, že zúčastněné strany FCoin drží dalších 49% nabídky, a proto si nepřímo ponechají 40% příjmů.

Generální ředitel společnosti Binance bere na vědomí

Meteorický vzestup výměny FCoin si jistě získal pozornost svých konkurentů, o čemž svědčí Odpověď Binance CEO CZ na jejich model zveřejněný na Weibo.

Zde je souhrn pro ty, kdo nečtou čínsky:

 • „Trans-Fee Mining Model“ není jen ICO, je to velmi drahé ICO. Uživatelé by měli jednat opatrně.
 • K úhradě transakčního poplatku na burzu používáte BTC nebo ETH, kde vám 100% vyplácí prostřednictvím směnných tokenů. Není to stejné s používáním BTC nebo ETH k nákupu směnných tokenů? Jaký je rozdíl mezi tímto a ICO?
 • Pokud burza neúčtuje poplatek za transakci, jediným způsobem, jak dosáhnout zisku, je zvýšit cenu tokenu, jinak nemohou přežít. Myslíte si, že byste v této hře mohli vyhrát?
 • Když se tokeny odemknou pro akcionáře společnosti, myslíte si, že budou mít stále motivaci pokračovat ve výměně? Myslíte si z dlouhodobého hlediska, že tento typ výměny bude konkurenceschopný?
 • Když už mluvíme o konkurenci, tento model nemá velkou bariéru. Může to udělat kdokoli. Čím nižší je laťka nastavena pro vstup, tím méně profesionality. Některé burzy tvrdí, že provedou 100 franšízových burz. Brzy to ztratí hodnotu.
 • Binance chrání uživatele. Tento model nepoužíváme.

Odpověď CZ pokračovala:

“Uvědomil jsem si, že matematika pro mnohé z vás není váš silný oblek.” Dovolte mi použít Binance jako příklad k porovnání.

Výměna A: 80% dividenda, 0,1% transakční poplatek. Tokeny pro akcionáře se odemykají stejnou rychlostí.

Binance: poplatek za transakci 0,1, použijte BNB a získejte 50% slevu plus 40% poplatek za doporučení.

Řekněme, že jste obchodovali 10 000 ETH.

Burza A dostane 10ETH a vrátí komunitě 8ETH. Zároveň se týmu odemklo 10ETH. Tým tedy dostane 12ETH. 50% ETH, které se vracejí komunitě, se ve skutečnosti dává týmu, protože by měl mít přibližně 50% směnných tokenů, pokud žádné neprodaly. Tým tedy dostane 16ETH a komunita dostane 4ETH dividendu.

Ve společnosti Binance, pokud držíte BNB, účtujeme pouze 5ETH, což je 0,05%. 40% z 5ETH je vráceno zpět osobě, která vás doporučila (v případě, že jste sami doporučili, mě ani nezačněte). Náš tým tedy dostane pouze 3ETH, bez dividendy.

Který model je pro vás jako uživatele lepší?

Dáváte přednost výměně, aby vám vzal 20ETH, pak vám vrátí 4ETH se skutečným poplatkem 16ETH nebo dáváte přednost směnnému poplatku pouze 3ETH?

Kam se v Binance dostal poplatek za transakci bez poplatku? Je to přímo vráceno skutečnému obchodníkovi!

Pokud si myslíte, že burza nabízí dividendy, je dobrá, protože ostatní platí transakční poplatek a vy dostanete dividendu. Ale opravdu si myslíte, že lidé na této burze budou obchodovat ještě dlouho? Kdo by byl tak hloupý, aby platil transakční poplatek? Jsou směnné tokeny stále v hodnotě 50 miliard? Je již o 500% vyšší než BNB.

Toto je hra, která sleduje, kdo žetony rychle vyhodí.

Průmyslová disciplína závisí také na disciplíně uživatelů. Neobviňujte výměnu, když ztratíte peníze. Buďte zodpovědní za rozhodnutí a rozhodnutí, která nyní děláte. Pokud vyjdete pozdě, neobviňujte nikoho z toho, že vás nevaroval. “

Navzdory kritice CZ se FCoin zdá neodradit. Dokonce uvedli pár BNB ve své „inovační zóně“, což se pravděpodobně děje se záměrem pytláctví klientské základny Binance nebo přinejmenším trochu míchat banku – opravdu velmi drzý.

Přežije tento nový model?

Stejně jako u většiny věcí v kryptoměně lze jen těžko říci, zda tento „model těžby trans-poplatků“, který katapultoval FCoin na vrchol, jej tam udrží i nadále.

Dále zbývá zjistit, zda bude obchodní model s 80% podílem na výnosech soběstačný (CZ si to rozhodně nemyslí), ale pár věcí je jistých:

 • „Trans-Fee Mining Model“ je úspěšnou alternativou k ICO v tom smyslu, že shromáždil finanční prostředky v hodnotě vyšší než největší směnný token BNB a zároveň sloužil jako důmyslná strategie získávání zákazníků poskytováním pobídek pro obchodníky přejít na svou platformu
 • I když FCoin neudrží první místo, objem obchodování, který si vzali z jiných burz, povede k tomu, že jiné burzy přehodnotí své tokenové modely a možná ji revidují, aby poskytly obchodníkům více pobídek. Více konkurence na burze znamená lepší podmínky pro obchodníky.
 • Možná může CZ konečně implementovat nástroj pro tokeny, který jsem navrhl.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map