Co je to bitcoin SV?

Bitcoin SV, alias Vize Bitcoin Satoshi, je altcoin, který vyplynul z tvrdé vidlice Bitcoin Cash. Měna používá technologii blockchain pro transakce podobné bitcoinu. Mince byla původně vytvořena, aby se pokusila vrátit k cílům zakladatele bitcoinu, Satoshi Nakamota.

Vytvoření mince bylo konečným koncem dlouhého období kontroverzí mezi uživateli Bitcoin Cash. Nakonec se zrodil Bitcoin SV, který rychle vzrostl a stal se špičkovým altcoinem. Zjistěte více o BSV a o tom, jak se liší od Bitcoin Cash.

Historie bitcoinů SV

Ti z vás, kteří sledují historii bitcoinů, vědí, že bitcoinová hotovost se od bitcoinu rozdělila již v roce 2017. Netrvalo dlouho a v osvojitelích mince se vytvořilo několik táborů. Spor byl primárně o velikost bloku. Jedna skupina chtěla zachovat velikost bloku na 32 MB, aby umožnila efektivnější běh algoritmů a umožnila vylepšení skriptů, aby bylo možné importovat data Oracle do blockchainu BCH.

Druhá skupina nesouhlasila a chtěla se držet blíže Satoshiho vizi bitcoinu. Chtěli umožnit zvětšení velikosti bloku na 128 MB, aby bylo možné provádět více transakcí. Tyto rozdíly vedly k tvrdé vidlici v minci. Jedním z prominentních zastánců hard forku byl Craig Wright. Wright je australský podnikatel a dokonce tvrdí, že je Satoshi Nakamoto.

Bitcoinová hotovost rozdělená na dvě mince. První byly Bitcoin Adjustable Blocksize Cap (ABC) a Bitcoin Satoshi’s Vision (SV). Bitcoin ABC nakonec získal většinu hashovací sazby a udržel si název Bitcoin Cash. Bitcoin SV pokračoval sám. Později BSV zvýšil svou velikost bloku na 512 MB. V únoru 2020 mince dokončila tvrdou vidličku Genesis, která sloužila jako upgrade mince. Tím se eliminovaly limity velikosti bloku mince.

V současné době má mince tržní kapitalizaci necelé 3 miliardy dolarů, těsně mimo globální top 10 tržních kapitalizací. Hlavním zastáncem BSV je Calvin Ayre. Pravidelně hledá investiční příležitosti v blockchainových technologiích a velmi podporuje Bitcoin SV.

Bitcoin Cash vs. Bitcoin SV

Mince se často rozdvojí, protože nová měna se snaží vylepšit vlastnosti původní mince. To je případ BSV. Pro začátek se BSV snaží odlišit od BCH z hlediska škálovatelnosti. Bez omezení velikosti bloku je BSV nejškálovatelnější ze všech hlavních kryptoměn. Doufá, že zvládne tolik transakcí, kolik na něj osvojitelé mohou hodit. Mince se snaží stát se podnikovým blockchainovým řešením pro společnosti na celém světě. Existují společnosti, které mají zájem dozvědět se, co technologie blockchain může udělat pro jejich organizace.

Bitcoin SV se také snaží stát se utilitární mincí. Bitcoin a bitcoinová hotovost nejsou nejlepší volbou pro každodenní platby nebo platební řešení. Díky své škálovatelnosti se Bitcoin SV snaží stát se předním platebním systémem na světě. Chtějí se stát předním globálním platebním systémem a zároveň nabídnout rychlé platby, lepší uživatelské prostředí, lepší zabezpečení a nižší náklady pro obchodníky a firmy.

Těžba bitcoinů SV

Bitcoin SV se snaží být co nejvíce podobný původnímu bitcoinu, včetně jeho počtu v oběhu. K dispozici bude pouze maximální dodávka 21 milionů mincí BSV, které byly kdy vytěženy. Stejně jako bitcoin používá BSV mechanismus kontroly práce pro přidávání bloků do blockchainu. Mince také projde rozpůlením, což znamená, že horníci dostanou za své těžařské úsilí v průběhu času menší odměnu.

Stejně jako běžné bitcoiny je těžba BSV velmi nákladná kvůli investici do vybavení a síle potřebné k těžbě. Na rozdíl od bitcoinu jsou však odměny stále rozumnější, protože k dnešnímu dni byla pouze jedna polovina. Bitcoin měl čtyři.

Jak získat bitcoin SV

Nejjednodušší způsob, jak získat bitcoin SV, je nákup z burzy kryptoměn. Několik burz rychle přijalo Bitcoin SV a nyní je snadné je koupit. Výměny, které nabízejí BSV, zahrnují Huobi Global, KuCoin, Changelly, CoinEx a Poloniex. Ve většině případů můžete BTC vyměnit za BSV, ale některé burzy umožňují směny USD a USDT na BSV.

Jakmile si své kryptoměny zakoupíte, musíte svůj nákup zabezpečit. I když se to můžete pokusit nechat na burze, nedoporučuje se to. Místo toho se rozhodněte pro zabezpečenou peněženku. Mezi možnosti patří Electrum SV, Exodus a Atomic Wallet. Pokud dáváte přednost hardwarové peněžence, Ledger Nano S podporuje Bitcoin SV.

Mezi další způsoby získání BSV patří bankomaty, faucety a peer-to-peer převody. Pokud vám faucety nejsou známy, jedná se o programy na webech, které vám umožňují požadovat malé částky BSV. Tato množství jsou nepatrná, ale představují způsob, jak začít v kryptoměně.

Pokud se nákup na burze ukáže jako příliš skličující, můžete se rozhodnout koupit BSV přímo od jiného držitele. To se nedoporučuje, pokud neznáte osobu nebo nemá silnou doporučení. Zaplatíte dané osobě a ona vám pošle BSV přímo do vaší peněženky.

Pokud vše ostatní selže, můžete si bitcoin SV koupit přímo z bitcoinových bankomatů. Krypto bankomaty jsou stále populárnější a některé dokonce nabízejí možnosti nákupu altcoinů, jako je BSV. Jediným úlovkem je, že zaplatíte prémii přesahující běžnou cenu BSV. Krypto bankomat doporučujeme používat pouze jako absolutní poslední možnost.

Hazardní hry s bitcoiny SV

Stejně jako všechny ostatní hlavní kryptoměny vám nyní mnoho online hazardních webů umožňuje vklad pomocí Bitcoin SV. Zpočátku online kasina brala bitcoiny pouze pro krypto transakce, ale nárůst popularity altcoinů to změnil.

Nyní můžete použít Bitcoin SV k vkladu v bitcoinových online kasinech, online sázkových kancelářích a online pokerových hernách. V mnoha případech bude váš BSV vyměněn za USD nebo BTC. Některé weby, jako je Blockchain Poker, vám však umožní hrát pomocí BSV. Tímto způsobem můžete použít svůj BSV k vydělávání více BSV. Další web by měl v blízké budoucnosti umožnit přehrávání pomocí BSV.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me