Průvodce pro začátečníky po ethereu (2021)

Co je to Ethereum?

Ethereum je přední kryptoměna, která využívá technologii blockchain k obchodování s hodnotou online podobně jako bitcoin. Blokový řetězec Ethereum také využívá inteligentní smlouvy k usnadnění, ověření a vynucení jednání. Zastánci této virtuální měny věří, že Ethereum jednoho dne umožní peer-to-peer sportovní sázení bez energie.

Ať už k tomu někdy dojde, tato decentralizovaná platforma je pro hráče jednou z nejlepších kryptoměn. V tomto článku vám představíme Ethereum – jeden z nejvíce fascinujících projektů v kryptosféře. Často se mu říká „primární altcoin“ a jeho cílem je vytvářet globální, decentralizované aplikace pro obchodování a vyjednávání.

Co je to altcoin?

Čtenáři se možná ptají, co je to altcoin. Altcoin je jakákoli digitální měna podobná bitcoinu, ale slouží jako „alternativa k bitcoinu“. Může být buď vytvořen od nuly – pomocí virtuálních strojů k těžbě etheru – nebo může být vytvořen odkloněním (nebo „rozvětvením“) z bitcoinového protokolu.

Altcoiny nabízejí odlišný přístup ke krypto transakcím než bitcoiny. Mnoho z nich se staví jako vylepšení. Některé poskytují lepší soukromí uživatelů, například Monero a Zcash. Jiní poskytují rychlejší a lehčí verzi bitcoinu, například litecoin. Ethereum blockchain se liší od všech těchto altcoinů, protože být kryptoměnou je menší částí toho, co nabízí.

Takhle Web společnosti Ethereum definuje se:

„Ethereum je decentralizovaná platforma, která provozuje inteligentní smlouvy: aplikace, které běží přesně podle programu bez možnosti prostojů, cenzury, podvodů nebo zásahů třetích stran. Tyto aplikace běží na zakázkově vytvořeném blockchainu, což je nesmírně výkonná sdílená globální infrastruktura, která může přesouvat hodnotu a představovat vlastnictví nemovitosti. “

Historie ethereum

Na konci roku 2008, kdy vyšla zpráva o bitcoinech, se okamžitě shromáždila docela fanouškovská. Jedním z těchto lidí bylo rusko-kanadské zázračné programování.

Vitalik Buterin. Pan Buterin byl fascinován důsledky blockchainové technologie. Bitcoin používal technologii blockchain k napájení svých transakcí. Buterin však cítil, že to může být mnohem víc. Předložil určité návrhy, které by se nakonec staly chytrými smlouvami. Proces vývoje však trval roky. To by vyžadovalo změnu mnoha zdrojových kódů bitcoinů, k čemuž se komunita zdráhala.

Nakonec se Buterin vydal na vlastní pěst a vytvořil svůj vlastní projekt s názvem „Ethereum“. V roce 2014 se uskutečnil crowdsale Ethereum nebo ICO (počáteční nabídka mincí). ICO vyzvedlo za 42 dní zhruba 18 milionů dolarů. S tímto financováním byla platforma uvedena do provozu 30. července 2015.

Bitcoin vs Ethereum

Jaké jsou tedy hlavní rozdíly mezi dvěma největšími projekty (podle tržní kapitalizace) v krypto prostoru? Bitcoin je čistý platební protokol. S bitcoiny můžete provádět transakce. Můžete také obchodovat s bitcoiny – mnoho investorů je kupuje a drží jako investici.

S Ethereem můžete udělat totéž, ale mnohem víc. Být kryptoměnou je velmi malá část toho, co Ethereum nabízí. Cílem společnosti Ethereum je vytvořit celosvětový decentralizovaný superpočítač, který bude sestávat z uzlů z celého světa.

Pokud vize bude platit, vytvoří platformu, kde si vývojáři mohou pronajmout prostředky ze systému a vytvořit vlastní decentralizovanou aplikaci (dApps). Aplikace dApps zajišťují, že žádná velká společnost nemůže zneužít všechna data uložená uvnitř aplikace dApp. Jádrem těchto dApps je chytrá smlouva.

Musíte pochopit, jak fungují inteligentní smlouvy, abyste získali úplné pochopení Etherea.

Co jsou inteligentní smlouvy?

Přemýšlejte o tom, co je to smlouva. Pak přemýšlejte o tom, jak to funguje v tradičním smyslu. Smlouva je právně závazný dokument mezi dvěma stranami, na který dohlíží třetí strana (obvykle právník). Inteligentní smlouva funguje podobným způsobem, s výjimkou jedné nebo dvou úprav měnících hru.

Zaprvé, inteligentní smlouva se provádí sama. Zadruhé, k dohledu nepotřebuje třetí stranu.

Správná definice:

„Inteligentní smlouva je počítačový protokol určený k digitálnímu usnadnění, ověření nebo vynucení vyjednávání nebo plnění smlouvy. Umožňuje dvěma stranám vzájemně přímo komunikovat, aniž by procházely třetí stranou. “

Chytrá historie kontraktů

Počítačový vědec a právník, Nick Szabo, vytvořil termín „inteligentní kontrakt“ již v 90. letech ve svém klíčovém článku „Chytré smlouvy: stavební kameny pro digitální trhy.„Abychom pochopili filozofii jejich fungování, vezměme si nyní slavný příklad prodejního automatu společnosti Szabo.

Takto obvykle komunikujete s prodejním automatem:

 • Vyberete požadovanou položku.
 • Do automatu vložíte hotovost.
 • Stroj vám dá předmět.

Docela jednoduché, že? Během celé této interakce si však musíte všimnout dvou věcí:

 • Každý krok nelze provést, dokud nebude splněn předchozí krok. Nemůžete například vkládat peníze, dokud nevyberete, co chcete. Stroj vám také nemůže dát předmět, dokud nevložíte peníze.
 • Během celé této interakce vy a stroj spolu přímo komunikujete. Mezi vámi dvěma není žádná třetí strana, jako obchodník.

Inteligentní smlouvy fungují stejným způsobem. Základní principy inteligentních smluv jsou tedy:

 • Obě strany vázané v inteligentní smlouvě mohou navzájem přímo komunikovat.
 • Každý krok v inteligentní smlouvě lze splnit až po provedení předchozího kroku.

Začleněním této jednoduché inovace vytvořil zakladatel společnosti Ethereum protokol, kde uživatelé mohli přímo komunikovat s dApps, aniž by museli procházet třetí stranou. Chytré kontrakty v Ethereu umožňují totéž, ačkoli obchodníci kupují „ether“. Buterinova metoda používá kódovaný jazyk zvaný „solidnost“. Solidity se stává programovacím jazykem „Turing-Complete“, což znamená, že pokud má dostatek zdrojů, měl by být schopen vyřešit jakýkoli problém.

Inteligentní smlouvy společnosti Ethereum

To je důvod, proč inteligentní smlouvy musí mít „zastavovací mechanismus“, který jim umožňuje vědět, kdy mají operace ukončit. V Ethereu používají chytré smlouvy k ukončení „Fee-meter“. Každý řádek kódu ve smlouvě stojí „plyn“.

Chcete-li provést inteligentní smlouvu, musí uživatel zadat limit plynu, než jej předá těžařům Ethereum. Pokud limit plynu nestačí k pokrytí smlouvy, vrátí se zpět do původního stavu a uživatel musí zaplatit poplatky za těžbu horníkům. Poplatky za plyn se platí v nativní měně etherea zvané „ether“.

Co je to Ether?

Mnoho lidí dělá chybu, když předpokládají, že Ethereum je název kryptoměny. Ethereum je vlastně název projektu, zatímco původní měna se nazývá „Ether“. Ether má několik nástrojů uvnitř i vně ekosystému Ethereum.

Mezi jeho nejdůležitější funkce patří:

 • Způsob platby.
 • Úložiště hodnoty.
 • Odměna horníkům za jejich služby.
 • Sázení (v blízké budoucnosti).

Spolu s Etherem mohou dApps postavené na platformě Ethereum vydávat vlastní tokeny a mít vlastní jedinečnou tokenomiku. Na burzách kryptoměn a v bitcoinových peněženkách je Ether označován jako „ETH“.

Jako většina altcoinů hodnota Etheru v průběhu let významně kolísala. V ekosystému v současné době cirkuluje 107 545 404 ETH. Ether dosáhl historického maxima 1432,88 USD 13. ledna 2018 (podle coinmarketcap).

Nejlepší stránky pro hazard s Ethereem

Nejlépe hodnocený

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% bonus až do výše 3750 $ 125% bonus až do výše 3750 $

 • Renomované hraní

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% bonus až 1000 $ 200% bonus až 1000 $

 • Štědré bonusy

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% krypto bonus 100% krypto bonus

 • 4 krypta přijata

Přečtěte si recenzi hrát hned

Hazard s Ethereem

Sázkaři si přirozeně musí klást otázku, zda můžete v hazardních hrách v online krypto kasinu používat tokeny Etheru. Odpověď je „ano“ – zcela jistě. Určitý segment hráčské komunity ve skutečnosti věří, že Ethereum je budoucnost sázení na kryptoměny.

Pamatujete si, jak jsme vám řekli o vytváření dApps na vrcholu blockchainu Ethereum? Jak se ukázalo, mnoho z nich se stalo hazardními hrami dApps. Chystáme se vytáhnout nějaké statistiky z DappRadar abychom vám ukázali některé z nejoblíbenějších hazardních her dApps.

Když porovnáme dApps podle počtu uživatelů, které přilákali za posledních 24 hodin, pak vidíme, že „X2BET.WIN“ je zdaleka nejoblíbenější hazardní dApp se 472 uživateli.

Když jsme seřadili podle objemu transakcí za posledních 24 hodin:

Dice2.win za posledních 24 hodin dosáhl objemu transakcí 350 400 $.

Spolu s hazardními dApps přijímají některá „tradiční“ online krypto kasina jako Fortunejack, Stake, 1xBit.com, mBit a 7Bit také tokeny Etheru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map