Nejlepší směnárna a recenze kryptoměn

Burza kryptoměn je místo, kde můžete nakupovat, prodávat a obchodovat s kryptoměnou. Některé burzy také nabízejí derivátové produkty, aby uživatelé mohli obchodovat s opcemi a futures.

Problém lidí, kteří se do kryptoměny dostávají, spočívá v tom, že není tak snadné určit, které platformy pro obchodování s kryptoměnou jsou dobré a kterým je třeba se vyhnout.

Existují desítky platforem digitálních měn, ale která z nich je nejlepší?

V tomto článku vám místo toho, abychom na tuto otázku odpověděli úplně, poskytneme všechny nástroje, které potřebujete, abyste si to sami vyřešili. To je obzvláště užitečné, protože ne každý bude mít přístup ke stejným burzám.

Evropané a Asiaté mají tendenci mít skvělý přístup k burzám kryptoměn, zatímco Američanům je z mnoha platforem zakázán přístup. Proto může nalezení nejlepšího místa pro obchodování nějakou dobu trvat. S tím, co bylo řečeno, pojďme začít.

První věcí, na kterou se podíváme, jsou všechny různé typy kryptoměn.

Jak si vybrat nejlepší burzu

Při výběru nejlepší burzy kryptoměn jde o mnoho faktorů. Než se zaregistrujete k první výměně, zde je několik věcí, které byste měli zvážit.

Obchodování na spotové burze

Když si lidé pomyslí na burzu kryptoměn, obvykle myslí na spotovou burzu. Toto je místo, kde si obchodníci mohou vyměnit jedno aktivum za druhé. Například obchodujte bitcoiny za ethereum.

Každá spotová burza má různé páry obchodování s kryptoměnami, takže burza, na kterou se zaregistrujete, může záviset na tom, s jakými kryptoměnami tam můžete obchodovat. Například pokud chcete obchodovat pouze s ethereem / litecoinem, můžete se zaregistrovat na téměř jakoukoli burzu, protože všichni mají přístup k těmto mincím.

Pokud však chcete obchodovat s exotičtějšími mincemi, jako je Nano nebo Monero, budete muset najít jednu z burz kryptoměny, která má tento obchodní pár.

Obchodování na burze derivátů

Burza derivátů nabízí možnosti obchodování, jako jsou futures kontrakty nebo opce. Jedná se obvykle o finanční produkty pro pokročilejší obchodníky s kryptoměnami. Pokud však již tyto produkty z tradičních finančních trhů znáte, může mít smysl obchodovat s nimi na platformě pro směnu kryptoměn.

V některých případech spotová burza nabídne také derivátové produkty, takže můžete obchodovat na jednom místě. Nejoblíbenější burzou derivátů s největším objemem obchodování jsou však obvykle samostatné platformy. To znamená, že nenabízejí nic jiného než obchody s deriváty.


Jedna věc stojí za zmínku, mnoho derivátových kryptoměn nabízí obchodování s marží a v některých případech s extrémně vysokou marží, až 50x nebo 100x. Nedoporučuje se využívat tak vysoký pákový efekt, protože je extrémně snadné přijít o peníze a je to více podobné hazardu než skutečnému obchodování. Určité platformy pro výměnu kryptoměn nicméně nabízejí tento druh páky, pokud vás něco zajímá.

Custodial vs. Non-Custodial Exchange

Největší rozdíl mezi obchodováním s kryptoměnou a tradičními finančními trhy spočívá v tom, že s kryptoměnou můžete uschovejte své vlastní prostředky. Svou kryptoměnu můžete kdykoli vybrat z burzy do peněženky, kterou ovládáte. Z bezpečnostních důvodů vám to důrazně doporučujeme! Ale o tom později.

Rozdíl mezi vazební a nevazební výměnnou platformou je jednoduchý. Depozitní platforma ukládá vaši kryptoměnu, zatímco neexpoziční burza ne.

Například u nevázané burzy zadáte požadovaný obchod, pošlete platformě kryptoměnu a poté vám okamžitě pošlou vyměněné mince zpět. Na platformě není uložena žádná kryptoměna, takže nemůže existovat šance na její ztrátu nebo odcizení.

Non-custodial burzy fungují nejlépe pro menší obchody nebo pro obchodování, pokud se nechcete registrovat na stránkách pro výměnu kryptoměn. Poplatky za neobchodní obchodování však mají tendenci být vyšší a nabízejí méně funkcí než běžná kryptoburza

Stanovení objemu na burze

Zjistit objem obchodování na burze není malý úkol. Mnoho méně renomovaných kryptoburz se účastní mytí obchodování a může být obtížné zjistit, jaký je jejich skutečný objem obchodování.

Například tisk široce přijímá objemy obchodování vykázané společností CoinMarketCap jako pravdu, i když jsou tyto jsou divoce nafouknuté. V době zveřejnění například CMC uvádí 24hodinové objemy obchodování s bitcoiny jako 37 miliard dolarů, což je přibližně 25krát více než to, o čem tvrdí renomovanější weby.

Chcete-li zjistit, zda má burza skutečně vysokou likviditu, je lepší používat podobné weby Messari nebo BitcoinTradeObjem. Tyto zprávy uvádějí přesná obchodní čísla tím, že nezahrnují data z burz, o nichž je známo, že se zabývají obchodováním.

Na co si dát pozor při registraci na digitální směnárnu

Než se přihlásíte k obchodování, je vždy dobré prozkoumat reputaci obchodní platformy. Některé z nejlepších burz kryptoměn mají vynikající reputaci a berou bezpečnost vážně. Ostatní burzy mincí jsou jen kvůli rychlému zisku a nedělají moc pro to, aby jejich bitcoinoví obchodníci byli v bezpečí.

Ve svém výzkumu zkuste zjistit, zda má burza, kterou uvažujete o registraci, dobré uživatelské rozhraní, zda má centrum zákaznické podpory a zda skutečně odpovídá na dotazy zaslané do jejich centra zákaznické podpory.

Zvažte také, jak dlouho už je digitální směnárna. Čím déle jsou v prostoru, tím je pravděpodobnější, že mají dobrý produkt a berou bezpečnost vážně.

Nákup kryptoměny na burze

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami dosáhl svého minima v prosinci roku 2018, došlo k obnovení zajímavého nákupu kryptoměn. Hodně lidí Chcete vědět jak nakupovat bitcoiny a také jak nakupovat altcoiny pomocí různých platebních metod.

V této části vysvětlíme, jak najít nejlepší kryptoměnové burzy, kde můžete kryptoměnu koupit, a jak začít investovat. Stejně jako u všech ostatních v kryptoměně existuje spousta možností na výběr.

Bankovní vklady a bankovní převody

Nejlevnější způsob, jak nakoupit bitcoiny nebo jiné kryptoměny, je obvykle bankovní účet. To znamená propojením bankovního účtu s burzou kryptoměn a následným vložením peněz do této burzy. Tato metoda má často nejnižší poplatky.

Mnoho z nejlepších burz s kryptoměnou, burzy s nejlepší reputací, nabídne možnost použít váš bankovní účet. Před odesláním bankovních údajů byste si však měli burzu prozkoumat, abyste se ujistili, že je bezpečná.

Nevýhodou nákupu prostřednictvím bankovního účtu je, že jeho financování může trvat dny. Na divoce volatilním trhu kryptoměn by to mohlo znamenat, že nakonec zaplatíte za minci mnohem víc, než je cena, když jste zahájili bankovní převod. Proto možná budete chtít zvážit předfinancování účtu dříve, než budete připraveni koupit bitcoin, takže když ho chcete koupit, peníze tam už jsou.

Další možností je bankovní převod, avšak některé burzy si za bankovní převody účtují vysoké poplatky. Bankovní převod může také vyžadovat poplatky z vaší banky, takže to obvykle není nejlepší způsob, jak posílat peníze na burzy kryptoměn.

Pomocí kreditní karty

Další možností nákupu kryptoměny je kreditní karta. Bohužel většina hlavních burz přestala přijímat kreditní kartu jako platnou platební metodu. Některé burzy a peněženky stále přijímají kreditní karty, takže je stále možné je používat.

Pro nákupy kreditní kartou je nejlepším způsobem, jak nakupovat krypto, ve skutečnosti prostřednictvím peněženky s kryptoměnou, která umožňuje kreditní kartu jako platební metodu. Existuje mnoho peněženek, které mají tuto funkci a jsou nejlepším způsobem, jak používat kreditní karty k nákupu kryptoměny.

Některé burzy kryptoměn vám také umožňují používat kreditní karty, takže byste měli zkontrolovat, zda burzy, které jste zaregistrovali, nabízejí tuto možnost.

Jedna věc, kterou stojí za zmínku, je, že používání karty k nákupu kryptoměn často vyžaduje mnoho poplatků. Ve skutečnosti jde pravděpodobně o metodu s nejvyššími poplatky ze všech platebních metod, o kterých pojednáváme v tomto článku. Proto je lepší volbou použít debetní kartu.

Pomocí debetní karty

Většina hlavních kryptoměnových burz umožňuje obchodníkům používat debetní kartu jako platební metodu. Používání debetní karty přináší vyšší poplatky než použití bankovního vkladu, ale také nižší poplatky než použití kreditní karty.

Jednou z výhod používání debetní karty na bitcoinových burzách je, že při debetním nákupu je kryptoměna obvykle k dispozici okamžitě, nemusíte čekat, až se platba zruší, jak to děláte u bankovního vkladu. Pomocí debetu je obvykle možné mít kryptoměnu v peněžence za pár minut.

Trochu výzkumu by vám mělo říci nejlepší burzy kryptoměn, které přijímají debetní karty ve vaší zemi. Je také důležité promluvit si s bankou o používání debetní karty na burze kryptoměn. Některé banky nechtějí, aby jejich klienti měli co do činění s burzami kryptoměn, a v extrémních případech může banka skutečně zrušit účet někomu, kdo nakupuje bitcoiny.

Stanovení poplatků na burze

Každá burza kryptoměn má jiné poplatky. Některé účtují vysoké obchodní poplatky a nízké poplatky za výběr. Ostatní burzy mají dobré směnné kurzy mezi kryptoměnami, ale za výběry si hodně účtují. A nejlepší burzy kryptoměn mají všechno: dobrý plán poplatků za obchodování a nízké poplatky za výběr.

V závislosti na tom, jak často budete vybírat a kolik budete obchodovat, se bude nejlepší obchodní platforma pro každého lišit. Nezapomeňte dávat pozor na skryté poplatky, protože zejména nevazební burzy mají skryté poplatky.

Bezpečnostní

Zabezpečení je v odvětví kryptoměn neuvěřitelně důležité. Miliardy dolarů hodnota kryptoměny již byla ukradena a smutnou skutečností je, že v budoucnu bude ukradeno více.

V kryptoměně jste zodpovědní za ochranu svých prostředků a dokonce i jedna z nejlepších burz může být napadena. Proto je obzvláště důležité věnovat pozornost této části.

Nejsou to vaše klíče, ani vaše krypto

Nejsou to vaše klíče, ani vaše krypto slavné rčení v ekosystému kryptoměny. V zásadě to znamená, že pokud své kryptoměny necháte na burze nebo v peněžence, která vám nedává soukromý klíč, pak svou kryptoměnu opravdu nekontrolujete. Platforma, na kterou jste uložili své bitcoiny nebo etherea, může kdykoli převzít kontrolu nad vašimi mincemi.

To byl nedávno velký problém s kanadskou burzou Quadriga, kde zakladatel zemřel a následně nikdo jiný neměl přístup k finančním prostředkům uloženým na burze. Výsledkem bylo, že všichni obchodníci a investoři Quadrigy nakonec přišli o miliony dolarů.

Hacky jsou také velkým problémem v blockchainovém prostoru a mohou být ovlivněny i přední burzy kryptoměn. Ve skutečnosti je hackování kryptoburz pro některé podnikání na plný úvazek a Severní Korea ano specializovaný tým krypto hackerů.

Co tedy můžete udělat, abyste se chránili? Následuje několik způsobů, jak udržet své mince v bezpečí.

Dvoufaktorové ověřování

Zdaleka nejdůležitější věcí, kterou může každý obchodník nebo investor udělat, aby se ochránili, když používají burzu kryptoměny, je povolení dvoufaktorové autentizace.

Dvoufaktorové ověřování znamená, že pro přihlášení musí uživatel zadat heslo a nějakou jinou formu ověření. Může to být dočasné heslo zaslané na mobilní telefon nebo e-mailovou adresu. Může to být také jednorázové heslo vygenerované uživatelem Autentizátor Google.

Široce se shoduje na tom, že ověřovač Google je nejlepší způsob, jak chránit váš účet, protože má velkou výhodu: kód lze vygenerovat pouze z jednoho telefonu. Například e-mailovou adresu lze napadnout a kód zachytit. Výměna SIM karet je také běžná. Autentizátor Google je však propojen s jediným telefonem, takže jediný způsob, jak může zloděj získat kód, by bylo ukrást váš mobil.

Některé burzy mají dokonce třífaktorové ověřování. Například heslo, jednorázové heslo ověřovatele Google a heslo zaslané na váš e-mail. Čím větší bezpečnost, tím lépe. I když je obtížné se přihlásit k účtu, je to mnohem lepší, než kdyby vám byly ukradeny finanční prostředky.

Proč byste měli používat hardwarovou peněženku

Zatímco dvoufaktorové ověřování je důležité, nejlepší způsob, jak se chránit, je jednoduše neudržovat své mince na burze. Nejbezpečnějším způsobem, jak uložit své mince, je použít hardwarovou peněženku, jako je Ledger nebo Trezor.

Hardwarová peněženka je skvělá, protože jediným způsobem, jak z ní lze odesílat finanční prostředky, je stisknutí fyzického tlačítka na zařízení. Kvůli této funkci je možné připojit hardwarovou peněženku k nejvíce infikovanému počítači na světě a pokud nestisknete tlačítko na zařízení pro schválení transakce, kryptoměna nemůže být ukradena.

Jedna věc, kterou stojí za zmínku, pokud jde o hardwarové peněženky, je, že ne všechny hardwarové peněženky podporují stejné mince. Než si koupíte hardwarovou peněženku, měli byste se ujistit, že podporuje měny, s nimiž hodláte obchodovat.

Co je Tether a proč obchoduje na tolika bitcoinových burzách?

Tether je jedním z nejstarších stablecoinů a je zdaleka nejlikvidnější (nejvyšší objem obchodování) ze všech stabilcoinů. Pokud se na burze bude obchodovat pouze s jedním stablecoinem, je to obvykle Tether, zejména pár Tether / Bitcoin.

Za zmínku stojí Tether, protože je to vysoce kontroverzní mince. Zatímco Tether má být na bankovním účtu podpořen fyzickými dolary 1: 1, nešťastná pravda je, že tomu tak není, Tether je zajištěno pouze asi 70% podle dolarů. Alespoň si to myslí většina lidí … Je těžké s Tetherem oddělit skutečnost od fikce.

Je bezpečné jej používat? Pravděpodobně pro většinu obchodů je používání Tetheru bezpečné. Tether však není bezpečný pro ukládání finančních prostředků. Tether kdykoli mohl "implodovat" a lidé s partou Tetheru možná zjistí, že jejich mince jsou najednou bezcenné.

Jak funguje kniha objednávek

Kniha objednávek je způsob, jak zjistit, kolik objednávek na nákup a prodej existuje na určité cenové úrovni. Kniha objednávek funguje, protože obchodníci s kryptoměnami nastavují limitované objednávky, které se na knihu vztahují.

Obchodník by například mohl vytvořit limitní objednávku, která stanoví, že by chtěl koupit 1 ether za 300 $. Pokud cena dosáhne této úrovně, bude za tuto cenu automaticky zakoupen 1 ether. Totéž funguje obráceně pro prodej.

Hluboká objednávka je kniha, ve které je spousta objednávek na nákup a prodej. Nejlepší burzy mají obvykle hluboké knihy objednávek. Hluboká kniha objednávek nemusí průměrnému maloobchodníkovi příliš vadit, je však důležitá pro velké obchodníky a investory, kteří chtějí zúčtovat velké objednávky bez pohybu ceny.

Dodržování předpisů

I když byl ekosystém kryptoměny tradičně méně regulován než tradiční trhy, rychle se měnící. Burzy kryptoměn se dostávají pod zvýšený tlak na dodržování předpisů, a to i těch, které nedávají velký smysl.

Jedním z nejběžnějších předpisů, které uvidíte při pohledu na seznam burz s kryptoměnou, jsou všechny země, jejichž občané tuto burzu nemohou používat. Tento zákaz obchodníků s kryptoměnami bohužel často zahrnuje Američany.

Mnoho Američanů však přišlo na to, že k obejití geobanku mohou použít VPN tím, že přesvědčí burzu kryptoměn, že jsou z jiné země.

Problém je v tom, že pokud burza někdy zjistí, že k přístupu na burzu z Ameriky používáte VPN, mohou smazat váš účet a ponechat si kryptoměnu. To je velké riziko a je mnohem lepší dodržovat předpisy.

FAQ

Proč je ve státě NY k dispozici tak málo burz?

Pro americké obchodníky z New Yorku může být obzvláště obtížné začít. Je to proto, že stát New York má zvláštní regulační požadavek zvaný a BitLicense a kryptoměny nemohou bez státu fungovat ve státě.

Proces žádosti o BitLicense je bohužel dlouhý, komplikovaný a nákladný. To je důvod, proč se některé platformy kryptoměn rozhodly ani neobtěžovat s aplikací, a proto neslouží zákazníkům z New Yorku.

Dobrou zprávou však je, že New York si je vědom problému a změn byly navrženy což by usnadnilo zahájení výměn v New Yorku.

Mohu obchodovat s futures??

Ano, určité spotové burzy také nabízejí futures obchody. Jak již bylo zmíněno, je však důležité porozumět všem rizikům obchodování s futures, zejména rizikům používání marže.

Také futures obchody mají často jiné obchodní poplatky než běžné spotové obchody. Například je běžné, že účastník trhu platí poplatek, zatímco tvůrce trhu dostává slevu. To znamená, že tvůrce trhu ve skutečnosti dostává malý bonus za obchodování.

Nakonec je důležité pochopit rozdíl mezi perpetuitními swapovými futures, které nemají datum vypršení platnosti, a běžnými futures produkty, které mají datum vypršení platnosti. Zatímco většina burz má permanentní swapové futures, některé nabízejí také tradiční futures produkty.

Proč je důležitá vysoká likvidita?

Vysoká likvidita je důležitá, protože to znamená, že můžete provést svůj obchod za požadovanou cenu bez obav o sklouznutí. Skluz nastane, když kniha objednávek není dostatečně hluboká, aby váš obchod neprošel za požadovanou cenu.

Všechny věci, které se rovnají výměnám s vysokou likviditou, také bývají spolehlivější. Tvůrci trhu (velryby) poskytují spoustu likvidity a obvykle obchodují pouze na nejbezpečnějších burzách.

Jaký je rozdíl mezi nákupem na trhu a limitním příkazem?

I když existuje mnoho různých typů objednávek, objednávky na trhu a limity jsou zdaleka nejběžnější. Jsou také jediným typem pokynů, o kterých většina obchodníků s kryptoměnami bude muset vědět.

Limitovaná objednávka je, když zadáte příkaz k nákupu nebo prodeji bitcoinu nebo jiné měny za konkrétní cenu. Objednávka projde pouze v případě, že bitcoin zasáhne tuto cenu a výhodou je, že přesně víte, jakou cenu za svůj obchod získáte. Neexistují žádná překvapení.

Tržní nákup nebo prodej však znamená, že bitcoinová platforma odešle objednávku a zruší ji za každou cenu. V extrémním příkladu byste mohli prodat bitcoiny na trhu za 10 000 $, ale s rychle klesajícími cenami byste mohli skončit s prodejem poloviční nebo vyšší objednávky za 9 900 $.

Je nepravděpodobné, že by se to stalo většině obchodníků s bitcoiny v maloobchodu, protože malé tržní objednávky se obvykle vypořádají téměř okamžitě. Čím větší objem však provedete, tím je pravděpodobnější, že tržní objednávka bude vypořádána za jinou cenu, než když ji zadáte.

Co je token založený na výměně?

Mnoho burz má svůj vlastní token založený na burze. To je token, který lze na platformě použít k nejrůznějším účelům. Nejběžnějším použitím tokenu založeného na burze je snížení poplatků za obchodování. Například někdo, kdo je držitelem 1 000 žetonů Exchange Y, může získat slevu 25% na všechny obchodní poplatky.

To samozřejmě také vede ke spoustě spekulací. Pokud si obchodníci myslí, že se konkrétní burza v budoucnu stane populárnější, mohou si směnný token koupit, aby jej mohli prodat se ziskem později, když bude vysoká poptávka.

Některé tokeny založené na výměně se také používají k podpoře IEO (Počáteční nabídky na burze). IEO je podobné ICO, kromě toho, že se děje na burzovní platformě. Očekává se proto, že IEO mají vyšší kvalitu než ICO, protože burza prověřuje všechny projekty a neumožňuje podvody.

A konečně, některé směnné tokeny mohou být dokonce použity jako platební metody mimo burzu. To opravdu záleží na tom, jak populární je burza a jak moc mohou svůj token propagovat.

Mohu koupit bitcoiny lokálně?

V některých případech je možné nakupovat bitcoiny a další kryptoměny lokálně. Ačkoli některé populární místní burzy kryptoměn se v poslední době zavřely, objevují se stále nové. Možná nemají nejlepší uživatelské rozhraní, ale mají tendenci fungovat v pořádku.

Při místním nákupu bitcoinu nebo jakékoli jiné kryptoměny je důležité dodržovat náležitá bezpečnostní opatření. Prozkoumejte burzu a nakupujte pouze od důvěryhodného prodejce. Než se rozhodnete pro nákup, nezapomeňte také pochopit, jaké budou poplatky.

Jaký je rozdíl mezi centralizovanou a decentralizovanou burzou?

Centralizovaná burza je a "pravidelný" burza, která je řízena jedinou společností nebo organizací. Všechny nejoblíbenější burzy kryptoměn jsou centralizované a mají největší objem obchodování nejen v bitcoinech, ale i ve všech kryptoměnách.

Decentralizovaná burza je burza, která běží na blockchainu a postrádá centralizovaný kontrolní orgán nebo organizaci. Burza kryptoměn prosazuje svá pravidla prostřednictvím chytré smlouvy.

Decentralizované burzy jsou bohužel stále v plenkách a ani ta nejlepší platforma nemůže nabídnout všechny funkce dobré centralizované burzy. Decentralizované burzy také obvykle nemají příliš mnoho obchodních párů.

Výhodou decentralizované burzy kryptoměn je, že nikdy neukládají prostředky uživatelů, aby hackeři nemohli nic ukrást. Také decentralizované burzy mají tendenci mít nižší poplatky než centralizované burzy. Pokud najdete decentralizovanou burzu kryptoměn s nízkými poplatky a dobrými obchodními páry, může se vyplatit ji vyzkoušet.

Má většina burz dobrou zákaznickou podporu?

O některých burzách je známo, že mají vynikající zákaznickou podporu, zatímco jiné burzy nemají téměř žádnou zákaznickou podporu. Před registrací na burzu bitcoinů je opravdu dobrý nápad zkontrolovat posudky klientů o centru zákaznické podpory burzy.

V případě pochybností je dobrým pravidlem, že americké burzy mají tendenci mít lepší zákaznickou podporu než asijské burzy.

Jak volatilní je trh s kryptoměnami?

Trh s kryptoměnami je opravdu nestabilní místo. Není neobvyklé vidět cenové výkyvy během jednoho týdne, které by, procentuálně, byly považována za vysokou za celý rok na akciovém trhu! Je opravdu důležité mít to na paměti, když začnete obchodovat na burze kryptoměn.

I když bude spousta výjimek, bitcoin je zpravidla nejméně volatilní ze všech kryptoměn. Je to nejstarší a nejbezpečnější kryptoměna a výsledkem je, že je to méně rizikové aktivum, do kterého se investuje.

Mnoho lidí má pocit, že obchodování altcoinů na burze může nabídnout lepší výnosy ve srovnání s bitcoiny. Je však důležité si uvědomit, že mnoho altcoinů již selhalo nebo selže v budoucnu a velké výnosy spojené s investováním do nich jsou výsledkem rizika.

Je v pořádku používat k obchodování mobilní aplikaci?

Z větší části je v pořádku používat mobilní aplikaci burzy k nákupu a obchodování s kryptoměnami. Mnoho aplikací má opravdu dobré uživatelské rozhraní a ve skutečnosti mohou usnadnit obchodování na rozdíl od používání webových stránek platformy.

Jeden konzistentní problém je však s novými mobilními aplikacemi. Mnohokrát, když burza vydá mobilní aplikaci poprvé, může to být chyba a ne nejlepší zážitek. Proto je dobré počkat několik měsíců po vydání aplikace, než ji začnete používat.

Mobilní aplikace mají obvykle stejné obchodní poplatky a poplatky za výběr jako bitcoinová burza.

Musím projít ověřením KYC?

To záleží na tom, na které burze obchodujete. Některé burzy kryptoměn mají povinný program KYC, zatímco jiné burzy nemají KYC vůbec.

Většina burz však padá někde uprostřed. Umožní obchodníkům obchodovat a vybírat velmi malé množství kryptoměny bez KYC. Větší výběry budou vyžadovat, aby obchodník ověřil svou totožnost prostřednictvím KYC.

I když může být lákavé obchodovat pouze na burze bez jakéhokoli KYC, je důležité si uvědomit, že burzy jiné než KYC bývají méně spolehlivé. Bitcoinové burzy bez KYC mají často horší zákaznickou podporu a mohou si dokonce účtovat vyšší poplatky za obchodování.

Je čas začít obchodovat

Nyní, když jsme pokryli téměř vše, co je třeba vědět o obchodování kryptoměn na burze, jste připraveni vyrazit a začít obchodovat! Se spoustou bitcoinových burz je na výběr důležité vybrat tu správnou. Doufejme, že se vám tento průvodce osvědčí.

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat, je udržet své bitcoiny a další kryptoměny v bezpečí. I ta nejbezpečnější platforma může být hacknuta, a proto je vhodné pravidelně přesouvat své kryptoměny z burzy do hardwarové peněženky.

I když to uděláte tolik, vzniknou nějaké poplatky za výběr, což je malá cena, kterou musíte zaplatit za to, že vám vaše bitcoiny nebudou ukradeny. Kromě toho jen zkontrolujte pověst burzy, na které se chystáte obchodovat. Reddit má jednu z nejlepších krypto komunit online, stejně jako hovoří bitcoin.

Nyní, když víte, jak najít nejlepší platformy pro obchodování s kryptoměnami, přejeme vám při obchodování hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map