Tady je to, na čem jsme od vydání beta verze pracovali

Je čas v měsíci … čas na aktualizaci pokroku CoinFi!

Zde je stručné shrnutí toho, co tým CoinFi připravuje od začátku dubna a na čem pracujeme v květnu.

V návaznosti na beta verzi

Od vydání beta verze 6. dubna uběhl téměř měsíc.

Celkově jsme obdrželi velkou pozitivní podporu. Většina komunity CoinFi si uvědomila, že toto vydání bylo jen prvním počátečním krokem směrem k vizi přinést kryptoměnu obchodní inteligence kalibru Wall Street.

Zároveň chceme uznat, že beta verze obsahovala velmi omezenou sadu funkcí a byla také doprovázena řadou problémů se stabilitou a daty. Můžete si být jisti, že tým je si těchto problémů dobře vědom a my se snažíme tyto problémy vyřešit v nadcházejícím vydání.

Pro Q2 máme naplánované zavádění produktů, které představí nové funkce a také opraví řadu problémů, které aktuálně ovlivňují platformu, zejména pokud jde o neúplná nebo nepřesná data.

Děkujeme vám všem, kteří jste si našli čas na nahlášení chyb a navrhnutí nových funkcí. Zpracováváme všechna odeslání chyb / funkcí a podle toho je upřednostňujeme. Místo toho, abychom opravovali každou chybu jeden po druhém, upgradujeme na robustní datový kanál s názvem Airflow (vyvinutý společností AirBnB a open source), který zlepší integritu dat, který by měl řešit řadu nahlášených chyb.

Rozrůstání týmu CoinFi

Od chvíle, kdy byl token COFI uveden na Kucoinu, si zakladatelé stanovili jako hlavní prioritu růst týmu CoinFi.

Zde jsou některé z klíčových pozic v rámci CoinFi, které byly nedávno obsazeny:

  • Hlavní vědecký pracovník v oblasti dat
  • Vedoucí marketingu obsahu
  • Senior Portfolio Manager With Quantitative Research Experience

Přidali jsme také 2 vývojáře s plným zásobníkem, abychom podpořili náš technický tým, a připravujeme další datové inženýry a vývojáře i produktového manažera.

Stále se snažíme obsadit několik pozic v naší hongkongské kanceláři, zde se můžete podívat na aktuálně dostupné pozice.

Mohl by CoinFi růst rychleji?

Řada členů komunity sledovala náš vývoj na Githubu. Někteří z vás se ptali, proč si nenajímáme inženýry rychleji?

Rozšíření našeho inženýrského týmu je pro CoinFi nejvyšší prioritou. Jsme však také velmi selektivní ohledně toho, koho do týmu přivedeme, takže náborový proces vyžaduje značný čas a energii, protože získáváme kandidáty, hodnotíme je a integrujeme ty, kteří splňují naši vysokou laťku.

Během tohoto procesu to může vypadat, že se vývoj zpomalil, ale toto získávání talentů nám umožňuje v budoucnu rychleji budovat.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že vývoj softwaru vždy zahrnuje kompromis mezi rychlým a správným budováním. Můžete zkrátit rohy, abyste urychlili časovou osu vývoje, ale to znamená, že se vám nahromadí „technický dluh“. Z dlouhodobého hlediska musí být technický dluh vždy splacen.

Budujeme rychle, ale také nechceme hromadit technický dluh, který v budoucnu znesnadní škálování. Tento proces také vyžaduje zavázání předem, aby bylo možné učinit dlouhodobá architektonická rozhodnutí, která budou mít dopad na to, jak můžeme škálovat, což může vypadat jako minimální pokrok, ale ve skutečnosti vytváří pevný základ pro budoucí vývoj. Naštěstí, když se náš tým rozrostl, jsme nyní dosáhli fáze, kdy jsme schopni stavět výrazně rychleji, aniž bychom obětovali kvalitu kódu.

Pokračujte prosím v otázkách; zatímco zakládající tým nemá čas trávit v Telegramu tak, jak jsme to dělali během ICO, naši fantastickí administrátoři nás po každé změně Telegramu aktualizují a informují nás o vašich obavách a otázkách. Ujišťujeme vás, že to všechno přečteme a vezmeme to velmi vážně, ale musíme také zvážit vaše obavy a vyvážit je proti interním úvahám a kompromisům, které musíme udělat pro dlouhodobé dobro projektu.

Partnerství se společností Hybridblock

V dubnu jsme oznámili partnerství s nadcházející obchodní platformou HybridBlock. Tým HybridBlock dosud získal $ 44M USD a jeho cílem je stát se CoinBase v Asii. Věříme, že jejich tým má jistou pozici k uskutečnění této vize.

Možná více vzrušující je skutečnost, že budeme schopni využít příslušné klíčové kompetence naší společnosti k urychlení našich časových harmonogramů a růstu. Více o tomto partnerství si můžete přečíst zde.

Co se děje v květnu?

V dubnu jsme pokračovali v zaměření na vývoj funkcí podle našeho plánu.

V květnu se naše zaměření zůstane na budování skvělého produktu a na produkci více datově orientované analýzy a vzdělávacího obsahu pro komunitu CoinFi.

Poznámka k termínům

Rozhodli jsme se, že se již nebudeme zavazovat k dodržení pevných termínů pro vydání produktu. Vývoj softwaru je iterativní proces, zejména při spuštění. Naším cílem je dodávat vysoce kvalitní produkt s co nejmenším počtem chyb a mít externě stanovené termíny nám to vždy neumožňuje.

Dobrou zprávou je, že jsme měli to štěstí, že máme loajální komunitu, která nám svěřila tým jako tým zaměřený na dlouhodobé dobro projektu. Ujišťujeme vás, že máme agresivní interní termíny, které se snažíme dodržet, abychom věci posunuli co nejrychleji kupředu. Vyhýbání se pevným veřejným termínům nám však dá flexibilitu zaměřit se na dodávku kvalitního produktu.

Pro ty, kteří se zajímají o náš přístup k řízení softwarových projektů, je zde skvělé video, které poskytuje přehled o agilním procesu vývoje:

S tím, co bylo řečeno, chceme vždy udržet naše příznivce v co největší míře, pojďme se tedy podívat na některé z funkcí, které v současné době vyvíjíme.

Informační kanál

S počátečním vydáním beta verze jsme nabídli důkaz konceptu pro náš pohyb trhu Newsfeed překrytý cenovými grafy.

Pokud jste si přečetli dokument CoinFi, zjistíte, že máme mnohem ambicióznější vizi toho, jak produkt Newsfeed zapadne do celkové platformy CoinFi..

Děláme dobrý pokrok směrem k poskytování plnohodnotného informačního kanálu CoinFi. V současné době přijímáme novinky z široké škály informačních kanálů RSS a sociálních sítí a z rozvinutého uživatelského rozhraní.

Nový CoinFi Newsfeed nebude fungovat pouze jako samostatný produkt, ale bude také podávat data o novinkách na mince CoinFi, což povede k mnohem širšímu pokrytí a lepší přesnosti.

Tento produkt bude dalším stavebním kamenem naší vize platformy, která bude cílovým místem v pracovním postupu každého investora do kryptoměny..

Brzy nahlédněte do mobilního uživatelského rozhraní CoinFi Newsfeed

Původně jsme zacílili na začátek května na vydání nového a vylepšeného Newsfeedu, ale na základě aktuálních časových harmonogramů bude pravděpodobně zaveden později v květnu nebo začátkem června. V průběhu vývoje vás budeme průběžně informovat.

Plánujeme také nějaký obsah, abychom demonstrovali, jak Newsfeed využívají profesionální obchodníci k rychlé identifikaci příležitostí k obchodování událostí. Zůstaňte naladěni.

Pokročilé metriky ICO

V předchozích aktualizacích jsme diskutovali o některých pokročilých metrikách / vizualizacích ICO, které začleníme do platformy CoinFi na základě naší analýzy dat blockchainu Ethereum. Některé z těchto metrik zahrnují rychlost uchovávání tokenů a graf distribuce tokenů.

Aktivně pracujeme na začlenění těchto metrik do platformy a pokrok jde dobře. Tento týden vydáme analytický kousek, který se podívá na vlastní míru zadržení tokenů CoinFi a na srovnání s některými ICO, které vydaly tokeny přibližně ve stejnou dobu jako my.

Uplatnění těchto funkcí do výroby bude i nadále vyžadovat řešení několika technických problémů, ale jsme na dobré cestě a očekáváme, že tyto funkce budou začleněny do Q2.

Tržní datový sklad

O tržním datovém skladu společnosti CoinFi jsme již rozsáhle psali, proto si nechám toto shrnutí. Pokračujeme v testování a vylepšování robustnosti datového kanálu, abychom mohli dát datový sklad do výroby.

Když uvedeme do výroby, je důležité, aby byl tento zdroj dat stabilní. I když se vždy mohou vyskytnout nepředvídané překážky, očekáváme, že platforma CoinFi bude stahovat data z nového datového skladu do konce druhého čtvrtletí.

Třídiče mincí

V tuto chvíli naše databáze mincí zobrazuje velmi jednoduchý seznam mincí. Dlouhodobou vizí je však poskytnout třídiče mincí, což jsou uživatelem zadané filtry, které vám umožní:

  1. Identifikujte obchodní příležitosti
  2. Vybírejte mince na základě určitých technických ukazatelů
  3. Rychle zúžte vesmír mincí

Tyto obrazovky budou zaváděny průběžně, ale některé obrazovky, které upřednostňujeme pro první vydání, zahrnují:

Ukazatele klouzavého průměru

Tyto ukazatele představují klouzavé průměry cen, které byly dříve obchodovány. Klouzavé průměry jsou populární metodou používanou v tradičním financování k identifikaci hybnosti. Proč je to tak důležité? V trendové třídě aktiv, jako je krypto, je hybnost obzvláště užitečným ukazatelem.

Indikátory RSI

RSI, neboli index relativní síly, se používá ve spojení s dalšími technickými ukazateli, aby se ukázalo, zda je mince překoupena nebo přeprodána.

Myšlenkou těchto třídičů je pomoci vám identifikovat zajímavé mince a také vám pomoci určit časy nákupu mincí, které vás již zajímají, za dobrou cenu.

Například, pokud máte portfolio 20 mincí, můžete na nich spustit screener, abyste zjistili, které z nich jsou překoupeny / přeprodány – to vám dá lepší představu o tom, zda byste měli zvětšit / zmenšit velikost vaší pozice v dané minci.

Tyto (a další) třídiče jsou v současné době ve vývoji a naším cílem je zahrnout je do vydání Q2.

Vydáme také obsah o tom, jak mohou uživatelé pomocí těchto třídičů zúžit vesmír mincí a identifikovat ziskové obchodní příležitosti.

Crowdsourcing zaměřený na tokeny

V původním dokumentu CoinFi jsme nastínili metodu pro využití crowdsourcingu motivovaného tokeny ke zlepšení přístupu ke zprávám, datům a kvalitnímu výzkumu & analýza. Tento systém zahrnoval proces komunitního hlasování motivovaného tokeny k hodnocení kvality.

V rámci našeho plánu bylo plánem nejprve zavést funkce s centralizovaným týmem a postupem času přejít k modelu, který se točí kolem tokenem motivovaného crowdsourcingu.

Zahájili jsme přípravné práce na návrhu, architektuře a implementaci tohoto systému, i když pravděpodobně nebude zaveden do třetího / čtvrtého čtvrtletí.

Aktualizace signálů arbitráže

V listopadu 2017 jsme komunitě CoinFi ukázali mnoho arbitrážních příležitostí, které byly k dispozici kvůli nezralosti trhu. V té době bylo tolik neefektivnosti, že jste mohli vydělat kryptoměnu prakticky bez rizika prováděním manuální arbitráže.

V měsících od zveřejnění tohoto počátečního arbitrážního videa trh dobíhá. Vznikly desítky kryptofondů, mnoho se specializuje na automatizovanou arbitráž a nasazuje stovky milionů USD do kapitálu, aby využilo příležitosti arbitráže.

Po rozsáhlých testech a vývoji jsme se rozhodli nevydat arbitrážní signál. Za současného stavu trhu je ruční provádění jednoduchých arbitrážních obchodů v rozumném rozsahu prakticky nemožné.

Automatizovaná arbitráž je stále možná a určitě bychom mohli z arbitrážních signálů CoinFi udělat bota (podle našich původních plánů), ale jednoduchá arbitráž je hra s nulovým součtem, která bude nadále konkurenceschopnější. Jak bude kryptoprostor více institucionalizován, věříme, že bude i nadále méně proveditelné, aby se průměrný maloobchodník účastnil přímých arbitrážních obchodů.

Jednoduše si nemyslíme, že průměrný obchodník už nemá smysl soutěžit v arbitrážním prostoru, zvláště když jsou trhy stále relativně neefektivní a existuje spousta příležitostí uskutečňovat ziskové obchody v jiných oblastech.

Děkujeme, že jste nám pomohli vybudovat lepší platformu

Rádi bychom poděkovali všem z vás, kteří jste si našli čas na vyplnění našeho dotazníku a pomohli nám vybudovat pro vás lepší platformu.

Obdrželi jsme spoustu užitečné zpětné vazby a shromáždili užitečná data o tom, jak naše komunita obchoduje s krypto.

Několik zajímavých datových bodů:

Pokud jste jej nevyplnili, ještě není pozdě, můžete nám vyplněním dotazníku pomoci vybudovat lepší platformu tady.

Děkujeme za trvalou podporu!

Byla to zajímavá cesta, která teprve začíná. Právě loni v létě jsme bootstrapovali náš původní prototyp a poté jsme několik příštích měsíců strávili prodejem tokenů.

I když se zdá, že jsme v tom už nějakou dobu, vážný vývoj platforem a nábor probíhaly pouze poslední 3 měsíce.

I když se vývoj může zdát pomalý, když pečlivě sledujete projekt, pokrok není lineární – protože přidáváme další členy týmu a stavíme na existujícím základu, který jsme si stanovili, zrychlí se také rychlost zavádění nových funkcí.

I když se pokrok může občas zdát pomalý, zasáhneme inflexní bod, kde uvidíte exponenciální zrychlení růstu.

Očekáváme, že k tomuto inflexnímu bodu dojde ve druhém čtvrtletí, ale necháme vás, abyste o tom byli soudci.

Do příštího měsíce!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map