Token2049 – Rozhovor s Waynem Trenchem, generálním ředitelem Octagon Strategy

Wayne Trench, generální ředitel společnosti Osmiúhelníková strategie, největší zprostředkování digitálních aktiv v Asii, je fascinováno kreativními mozky, které pracují na narušení tradičních průmyslových odvětví pomocí blockchainu a tokenizace. Wayne si také myslí, že profesionální peněžní manažeři, jako jsou rodinné kanceláře, začali kryptotrh přijímat v roce 2018. Po zavedení příslušných regulačních rámců v budoucnu přijde institucionální poptávka. Podívejte se na náš rozhovor s Waynem na Token2049 a dozvíte se více. 

Timothy Tam: Wayne, vy jste z Octagon Strategy, jste tam CEO a mluvíme na TOKEN2049. Takže myslím, že jen chcete začít konverzaci, chcete nám říct o sobě zábavný fakt, který ostatní lidé vůbec neví?

Wayne Trench: Dobře. Takže moje pozadí je těžba, ale ne krypto těžba.

Timothy Tam: Těžba probíhá pouze v kryptoměně, správně?

Wayne Trench: To jo. Původně tedy pochází ze zpracování nerostů a těžby. Původem z Jižní Afriky, takže to bylo, myslím, v mé krvi. Měl jsem svůj vlastní podnik na zpracování minerálů, který jsem před několika lety prodal. To je možná zábavný fakt.

Timothy Tam: Páni. Tady máš. Takže milionář v těžbě a poté bude také milionářem v kryptoměně.

Wayne Trench: Jeden může jen doufat, jeden může jen doufat, jo.

Timothy Tam: Chladný. Takže si myslím, že chcete mluvit trochu o svém pozadí. Vím, jsem si vědom, že jsi pracoval v institucionálním financování. Co vás tedy přivedlo ke kryptoměně? A možná uděláte úvod do Octagon Strategy a toho, co dělají.

Wayne Trench: Tak určitě. Jo, takže jsem měl, myslím, role v tradičním financování jak v Macquarie Bank, tak v Morgan Stanley v nedávné době, v elektronickém obchodním prostoru. Myslím, že moje zkušenost na tradičních finančních trzích byla, myslím, považována za trochu užitečnou pro podnikání, jehož jsem nyní součástí. Moje expozice, nebo první způsob, jak jsem se dostal do kontaktu s blockchainem, byl, myslím, v předchozím druhu světa, ve starém světě ve skutečnosti těžebním prostoru, kde jsme hledali využití blockchainové technologie ke sledování a sledování dílů, jak se opotřebovávají.

Timothy Tam: Zajímavý.

Wayne Trench: To se tradičně dělo s věcmi, jako je označování RFID, ale blockchain má nyní smysl. Vlastně se nám nepodařilo implementovat způsob, jakým jsme byli v čase před tím, než jsme opustili, ale to byla moje první expozice samotnému blockchainu. Poté, až se vrátíme do Hongkongu, prostřednictvím přátel, kteří vlastně založili naši mateřskou skupinu A & X International, měl jsem docela dobrý přehled o tom, jak jejich podnikání rostlo. Pozorně jsem sledoval jejich pokrok a společně jsme investovali do několika věcí. Myslím, že právě to podnítilo můj zájem o krypto. Myslím, že jedním z těch, když jsem přemýšlel o tomto krypto prostoru, bylo to, že pravděpodobně ta věc, kterou jsem si musel nejdřív udělat vlastní hlavu, bylo, proč potřebujeme kryptoměny? Tokenizace mi dávala naprostý smysl, ale existuje potřeba nebo bych mohl ve své vlastní mysli ospravedlnit potřebu kryptoměny? Myslím, že když jsem přemýšlel o událostech v letech 2008 a 2009 a viděl jsem špatné řízení fiskální a měnové politiky ze strany řady vlád po celém světě, myslím, že právě to pro mě byl skutečným mezníkem. Ať už to bude dominovat na globálních finančních trzích nebo ne, je další příběh. Ale je potřeba? Myslím, že jistě. To je můj názor.

Timothy Tam: Jo, ne. To je zajímavé. Myslím, že v roce 2008 mluvíte o tom, že jste zjevně v záplavě tradičního financování a všechno se zhroutilo, takže vidíte potřebu kryptoměny. Co dělá Octagon? Samozřejmě jsme s vámi obchodovali. Udělali jsme OTC obchod. Můžete divákům vysvětlit, co je služba, kterou Octagon poskytuje, a co je OTC obchod?

Wayne Trench: Tak určitě. Stručně řečeno, strategie Octagon je největší zprostředkování digitálních aktiv v Asii. Usnadňujeme nákup a prodej kryptoměny velikosti bloku.

Timothy Tam: Žádná slovní hříčka, správně?

Wayne Trench: Jo, přesně tak. Ale jo, velikost bloku by znamenala velikostní objednávku, kterou je obtížné provést na maloobchodní burze rychle, bez problémů a snadno. Definice bloků se, myslím, bude časem vyvíjet. To, co dnes představuje blok, se liší od toho, co by představovalo blok před 12 měsíci. Myslím, že se to bude časem měnit. Poskytujeme našim zákazníkům jedinou cenu, za kterou je možné provést transakci, a poté do hodiny zajistíme jakési bezproblémové vypořádání, které, myslím, učiní likviditu pohyblivé velikosti mnohem jednodušší a snadnější, než jakou byste mohli mít na maloobchodní burze.

Timothy Tam: Rozumím. Pokud někdo chce koupit nebo prodat velké množství kryptoměny, říkáte, že by s vámi mohl popravit? Dáte jim cenu a peníze nebo kryptoměna by jim do hodiny dorazily na účet.

Wayne Trench: Opravit. Máte pravdu.

Timothy Tam: Rozumím. A pak jste schopni poskytnout trochu pozadí nebo barvy, jako samozřejmě my sami máme ICO, takže jsme museli některé z nich převést, abychom vytvořili operace. Myslím, kdo jsou další lidé, kteří dělají některé z těchto obchodů? Je to jako spousta lidí, naše publikum bude mluvit o velrybách, lidech se spoustou kryptoměn. Jste schopni mluvit na vysoké úrovni o tom, kdo je klientela?

Wayne Trench: Jo, je to mix. Myslím, že naše podnikání pochází z různých druhů klientských segmentů. Vydavatelé ICO, což by byl jeden z klientských segmentů, ale vysoká čistá hodnota a ultra vysoká čistá hodnota jsou dalším druhem, byli v tomto prostoru docela významnými hráči. Pak, myslím, čím dál tím více, jsou to více institucionální typy toků, které začínají přicházet na trh, ať už jde o krypto zaměřené zajišťovací fondy, nebo v menší míře, ale tradiční dlouhodobé zajišťovací fondy, které jsou myslím , kteří si začínají ponořit prst do vody, a pak jsou samozřejmě rodinné kanceláře pravděpodobně o něco hbitější, než říkají, soukromé banky a půjčují pouze S&M. manažeři. Za posledních šest měsíců jsme v institucionálním prostoru určitě viděli větší koncentraci než před 18 měsíci. Očekávám, že to bude pokračovat.

Timothy Tam: To jo. Myslím, že vy sám pocházíte z institucionálního prostředí, Wayne, a tento prostor vás hodně zajímá a jaký je váš obecný názor, jako je tento rok? Bude tento rok výbušný rok, co se týče profesionálních peněžních manažerů, více rodinných kanceláří, nebo si myslíte, zejména po nedávné korekci, že lidé jsou tak trochu o krok zpět?

Wayne Trench: Rok 2017 považujeme za rok přijetí a rok 2018 za rok přijetí. Stále existuje řada věcí, které je třeba uskutečnit, aby vzrostla skutečná institucionální poptávka. Myslím, že je to do značné míry soustředěno na regulační pokyny a regulační orgány, které podle mého názoru poskytují jasnost. To se začíná stávat. Obratnější ekonomiky po celém světě zůstávají pravděpodobně pokročilejší než některé z ostatních, ale to opravdu dá, to pro mě bude to, o čem bude rok 2018. Budeme mít několik správných regulačních rámců, ve kterých budeme fungovat. Poté bude k dispozici celá řada dalších věcí. Věci jako opatrovnictví a co ne přijdou na zadní straně toho. A jakmile budou tyto věci na místě, pak si myslím, že může skutečně přijít institucionální poptávka.

Timothy Tam: Mám to. Mám to. Mnoho lidí se denně dívá na to, s jakým objemem se bitcoiny obchodují. Myslím, že na Coin Market Cap napříč všemi burzami se rovní říkají asi 10 miliard USA. Jak velká část obchodu se podle vašeho názoru skutečně provádí jen na vysoké úrovni, protože vy vidíte velmi specifický segment trhu, kde se to děje mimo trh? Je to malá částka? Je to významná částka ve srovnání s tím, co se obchoduje na burzách? Nebo je těžké to říct?

Wayne Trench: To je, jo. Je to zajímavá otázka. Naše odhady jsou stále takové, že převážná část likvidity, nebo alespoň velmi smysluplná částka, se obchoduje mimo burzu. Nyní si myslím, že další zajímavá věc, o které je třeba trochu přemýšlet, jsou hlášené objemy obchodované na burze ve srovnání se skutečnými objemy obchodovanými na burze, myslím, že jsou dvě velmi odlišné věci. V neregulovaném prostoru, jako v němž působíme, věci jako obchodování s hodinkami a co se v této fázi aktivně nekontrolují. Pravděpodobně jste si přečetli stejné články, které mám kolem, které odhadují, že až 95% některých objemů obchodovaných na burze pravděpodobně není reálných. Je to hezké a kdo zná přesná čísla, ale nebylo to tak dávno, co jsme citovali, nebo alespoň jsme měli pocit, jako by 70% z celkových objemů obchodovaných mimo burzu. Myslím, že se to pravděpodobně změnilo, že? Zejména s přijetím maloobchodu, zejména v Koreji a Japonsku, ale stále je to významná část, která je mimo burzu.

Timothy Tam: Tak určitě. Dokážete vysvětlit publiku, co je definice obchodování s praním? Jsou to falešné objemy? Někteří diváci nejsou obeznámeni s některými pojmy.

Wayne Trench: To jo. Pokud jsem kupující a prodávající konkrétní mince a půjdu si koupit vlastní nabídku nebo půjdu a prodám nebo dosáhnu své vlastní nabídky, nedojde ke změně skutečného vlastníka. Zaznamenává se jako objem transakce, ale ve skutečnosti se ve skutečnosti nic nestalo.

Timothy Tam: Mám to. Myslím, že to pro diváky pravděpodobně bude překvapením, podobný názor mám také. Mnoho čísel, které pravděpodobně vidíte na burzách, jak jste vyjádřili, pravděpodobně nemusí být skutečnými čísly objemu obchodování. Ve skutečnosti se spousta obchodů skutečně děje na číslech, která nejsou kótována na Coin Market Cap, ale provádějí se prostřednictvím OTC makléřů, jako je Octagon a největší Octagon v Asii.

Wayne Trench: Opravit. Je to velmi zajímavé.

Timothy Tam: To jo. Pro mnoho lidí to pravděpodobně bude překvapením.

Wayne Trench: souhlasím.

Timothy Tam: Skvělý. Můžete mluvit o tom, v jakých mincích je Octagon aktivní, samozřejmě v bitcoinech a ethereu? Jste aktivní v dalších mincích?

Wayne Trench: Jo, určitě. Obchodujeme všechny velké společnosti, řekl bych. Typický objem obchodování se soustředil na BTC, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash atd. Můžeme také obchodovat se kteroukoli ze starých mincí. Je to opravdu o tom, má velikost velikosti lístku smysl, abychom se zapojili.

Timothy Tam: Tak určitě.

Wayne Trench: Profily likvidity jsou očividně náročnější, čím dále v seznamu tržních kapitalizací jdete. Ale řekl bych, že lví podíl na našem objemu obchodování by byl soustředěn kolem prvních pěti nebo šesti.

Timothy Tam: Dobře. Perfektní. A myslím, že jen poslední otázka, Wayne. Co vás v tomto prostoru nejvíce vzrušuje, řekněme, že přijdete v příštím roce nebo dvou?

Wayne Trench: Jen mě fascinují kreativní mysli, které pracují na narušení tradičních průmyslových odvětví s blockchainem a tokenizací. Pokud přemýšlíte o tom, že budete moci tokenovat a přenášet hodnotu mnohem snadněji, než jsme to dělali dosud, a také poskytnout přístup, abyste se dostali k věcem, k nimž lidé, řekněme, dvě miliardy nebankovek na světě nikdy neměly do banky a potřebují to? Možná jim krypto poskytuje odpověď a příležitost připojit se k finančnímu systému plynuleji, než by to bylo jinak možné. Pak, pokud dokážeme tokenizovat nemovitosti, nebo pokud dokážeme tokenizovat deptové nástroje, mohou to být muni obligace nebo co ne, a poskytnout lidem přístup k věcem, které historicky byly pro pár vyvolených, kteří měli schopnost se do toho zapojit něco takového. Nejsem si jistý, kde přesně to všechno skončí, ale myslím, že to je součást toho vzrušujícího kousku.

Timothy Tam: Jo já vím. Jsem z toho velmi nadšený, schopnost přivést a propojit mnoho lidí na světě s touto technologií, kterou tradičně, zejména v bankovnictví, mnoho lidí nemá. Myslím, že je to super vzrušující. Skvělý. Děkuji za váš čas, Wayne. Oceňuji to a těším se, až s vámi brzy promluvím.

Wayne Trench: Díky, že jsi mě měl.

Timothy Tam: Děkuji.

Wayne Trench: Děkuji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map