Paxful Review 2021 – Je tato P2P platforma bezpečná a legální?

Jako výměna typu peer to peer je primárním cílem společnosti Paxful co nejjednodušší nákup bitcoinů.

Dělají velmi dobrou práci, aby se to stalo. Zatímco většina burz má dvě nebo tři platební možnosti, Paxful má desítky. Je možné použít vše od dárkové karty přes fyzické zlato až po bankovní převod.

Se všemi těmito různými platebními metodami může bitcoin získat téměř kdokoli, ať už je to broker z Wall Street nebo farmář v Jižní Africe.

Nákup bitcoinů s Paxful

Pro každého, kdo chce vědět, jak nakupovat bitcoiny pomocí Paxful, je zde vše, na co byste si měli být vědomi.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o Paxful vědět, je, že podporují pouze nákup bitcoinů.

Pokud chcete získat jakoukoli jinou měnu, XRP, Ethereum, Cardano atd. Nejprve si musíte koupit bitcoin na Paxful a poté jej poslat na jinou burzu kryptoměn, abyste jej mohli vyměnit za jiné aktivum.

Pokud jste mimo Ameriku, doporučujeme Binance, protože mají nejnižší obchodní poplatky.

Pokud žijete v Americe, můžete použít Coinbase. Přestože jsou obchodní poplatky společnosti Coinbase vysoké, jedná se o velmi spolehlivou a bezpečnou burzu s poměrně slušným výběrem kryptoměn.

Samotný proces nákupu bitcoinů na Paxful je velmi přímočarý.

 1. Vytvořit účet. Existují standardní požadavky, jako je platná e-mailová adresa a zabezpečené heslo.
 2. Navigovat do Stránka Paxful pro nákup bitcoinů
 3. Vyberte způsob platby a poté zvolte, kolik bitcoinů chcete koupit
 4. Klepněte na "Hledat nabídky"
 5. Jakmile najdete nabídku, která se vám líbí, od dodavatele, kterému můžete důvěřovat, můžete kliknout "Koupit"

Paxful vás nyní provede procesem nákupu a bitcoiny dorazí do vaší bitcoinové peněženky, jakmile se vaše platební metoda vymaže.

Možnosti platby

To je to, co Paxful odlišuje od konkurence, počtu platebních metod, které podporují.

Žijete v Evropě a používáte Skrill? Nakupte bitcoiny za to! Máte dárkovou kartu iTunes, kterou nikdy nebudete používat? Nakupte bitcoiny za to! Pro představu o platebních metodách, které Paxful podporuje, uvedeme zde některé z nich.

 1. Kreditní karty a debetní karty
 2. bankovní převod
 3. západní unie
 4. Skrill
 5. Dárkové poukazy
 6. Alipay
 7. Aplikace v hotovosti
 8. ApplePay
 9. Hotovost poštou
 10. Hotovost osobně
 11. Platba za linku
 12. Revolut

Seznam pokračuje. Chcete-li zobrazit všechny platební metody Paxful, můžete klikněte zde.


Nakupujte bitcoiny osobně

Jak již bylo zmíněno, Paxful podporuje osobní hotovostní transakce. Mohou být velmi přínosné, protože kupující a prodávající se mohou spojit a obchodovat bez zanechání digitální stopy, tj. záznam o bankovním převodu nebo výpis z kreditní karty.

Zatímco Paxful dělá maximum pro zajištění bezpečnosti každé transakce, je stále důležité udělat si vlastní průzkum, zejména pokud jde o hotovost. Vyhněte se transakcím s novými prodejci, protože pravděpodobnost, že se z nich stane podvodník, je poměrně vysoká. Nejlepší je také projít Paxful celou cestu, i když vás prodejce najde způsob, jak vás kontaktovat a nabídne vám, jak Paxful ušetřit na poplatcích.

A konečně, Paxful vás může nasměrovat správným směrem, pokud hledáte Bitcoinový bankomat. Paxful je velmi užitečný, protože agreguje informace o bitcoinových bankomatech na jednom místě, takže vidíte, kde jsou nejbližší bankomaty a jaké jsou provize.

Podporované země

Na rozdíl od mnoha burz Paxful výslovně neříká, kteří obyvatelé zemí mohou na své platformě nakupovat a prodávat bitcoiny. Místo toho Paxful uvádí, že jsou nyní povoleny jakékoli obchody, které porušují mezinárodní sankce. Tyto informace jsou uvedeny v jejich podmínky služby. Celkově chce Paxful co nejvíce usnadnit nákup a prodej bitcoinů, což znamená, že se snaží zapojit co nejvíce zemí.

Silný sentiment v Indii

Dokud nedávno obchodování s kryptoměnami v Indii bylo nezákonné a mnoho kryptoměn bylo nuceno zavřít.

V tomto typu prostředí si Paxful vedl velmi dobře, protože jde o výměnu typu peer to peer, kde dochází ke kryptoobchodům mezi uživateli místo prostřednictvím centralizované platformy. I když musíte založit obchod Paxful, abyste mohli obchodovat, služba je stále schopná létat pod regulačním radarem na mnoha místech. To je případ Indie.

Pomocí své přítomnosti v zemi provedl Paxful průzkum indického obyvatelstva, které se vrátilo některé překvapivé výsledky. Na základě kontroly údajů tým Paxful zjistil, že necelých 80% všech respondentů používá kryptoměnu, protože je to levný a rychlý způsob převodu peněz. Překvapivější je, že průzkum zjistil, že ze všech indických investorů ve věku 18 až 55 let plně 75% z nich vlastnilo alespoň některé kryptoměny!

Tato Paxful recenze ukazující tak pozitivní výhled na kryptoměny v Indii je obrovskou novinkou. 1,3 miliardy lidí žije v Indii, a pokud budou i nadále nakupovat v kryptoměnách, nelze říci, kolik dobrého by to pro trh mohlo udělat.

Žádné poplatky v Africe

Vzhledem k tomu, že velikost obchodu v Africe bývá poměrně malá, Paxful se rozhodl neúčtovat žádné transakční poplatky pro obchody pod 20 $. To je odvážný dlouhodobý krok, který snad povede k většímu přijetí bitcoinů a celkovému zvýšení zisků, jak se více lidí dostane do kryptoměny.

Je to také odvážný krok, protože to ukázala recenze 45% všech peněženek Paxful patří africkým obchodníkům. Služba peer to peer je obzvláště populární na kontinentu, kde může být obtížný přístup k tradičním výměnám. Uvnitř Afriky Paxful uvedl, že zaznamenali největší růst v Ghaně, Keni a Nigérii.

Podporované měny

Jak by se dalo očekávat od takto mezinárodně zaměřené burzy, Paxful podporuje několik různých měn. Například USD, GBP, CAD, AUD a EUR. Ve skutečnosti je seznam podporovaných měn mnohem, mnohem větší.

Paxful může podporovat tolik měn, protože jejich architektura stránek znamená, že ve skutečnosti nejsou povinni spravovat prostředky. Obchodníci mohou spíše vzájemně spolupracovat pomocí hotovosti nebo bankovních převodů. Výsledkem je, že lze použít téměř jakoukoli měnu.

Prodej BTC s Paxful

U společnosti Paxful není možný pouze nákup bitcoinů, prodej bitcoinů je také jednou z možností. Jako prodejce budete mít kromě jiných platebních metod možnost dostávat platby bankovním převodem, Western Union nebo osobně v hotovosti.

V takovém případě by pro většinu lidí, kteří mají zájem o prodej bitcoinů, byla burza jako Coinbase mnohem lepší volbou. Prodej na Paxful je určen primárně pro profesionální prodejce oproti průměrnému člověku, který chce občas prodat bitcoin v hodnotě 100 $.

Je Paxful.com legitimní?

Je Paxful legitimní? Mnoho lidí se ptá a krátká odpověď je ano, Paxful je určitě legitimní operace. Podle Crunchbase, Paxful byla založena v roce 2015 a sídlí na východním pobřeží Spojených států.

Podle Web společnosti Paxful mají více než 200 zaměstnanců, kteří pracují v kancelářích po celém světě, včetně NYC, Hongkongu, Estonska a Filipín.

Pokud jde o přítomnost na sociálních médiích, Paxful má účty Facebook, Instagram, Cvrlikání a Youtube.

Je třeba zdůraznit, že tyto účty jsou převážně pro propagaci a nejsou zamýšleny jako forma zákaznické podpory. Pokud potřebujete zákaznickou podporu, můžete kontaktovat linku chatu Paxful (více informací níže).

Partnerství se společností Binance

Další důkaz toho, že Paxful je skutečně legitimní operace, poskytuje jejich nedávné partnerství se společností Binance, největší burzou kryptoměn na světě. Zatímco Binance je známý tím, že uvádí stovky kryptoměn, v oblasti platebních metod je velmi chybí. Binance má možnost pro své uživatele nakupovat kryptoměny kreditní nebo debetní kartou, ale to je vše.

Na druhou stranu je tu Paxful, který má desítky platebních možností, ale jedinou dostupnou mincí je bitcoin. Není dokonce možné vyměňovat si mince přímo na Paxful nebo prostřednictvím Paxful peněženky. Takže partnerství Binance a Paxful má dokonalý smysl. Celkově mezi sebou nekonkurují, ale každý má sílu, která doplňuje slabost toho druhého.

Více informací o partnerství je k dispozici na Web společnosti Binance. S touto integrací by mělo být pro každého, kdo používá Paxful, snadné začít s Binance, aby mohl vyměnit své bitcoiny za jakékoli jiné kryptoměny, které chtějí.

Ověření účtu

Stejně jako téměř každá jiná americká burza má Paxful proces ověření KYC. To, co je odlišuje od ostatních burz, je však to, že je možné obchodovat na Paxful až do určité částky bez předložení ověřovacích dokumentů.

Paxful level level one vyžaduje pouze platnou e-mailovou adresu a telefonní číslo, podobné požadavkům na používání mnoha bitcoinových bankomatů. Na úrovni ověření mohou kupující a prodejci uskutečnit transakce až do výše 1 500 $, aniž by museli poskytovat další dokumentaci.

Úroveň ověření dvě umožňuje celoživotní obchodní limit až 10 000 $. Na této úrovni musí uživatel za účelem ověření své identity předložit kopii svého řidičského průkazu nebo pasu.

K dispozici jsou další úrovně ověření, až po úroveň čtyři a další informace o těchto úrovních ověření jsou k dispozici zde. Paxful má také další článek vysvětlující, proč by obchodníci mohli chtít ověřit jejich účty.

Paxful zákaznická podpora

Bez ohledu na to, kde na světě jste, budete moci kontaktovat tým podpory Paxful, který je k dispozici 24/7. Podle Paxfula je nejlepším způsobem, jak se dostat do kontaktu se zákaznickou podporou, živý chat. Více informací o tom, jak zahájit živý chat, je k dispozici na webových stránkách Paxful.

Je také možné poslat e-mail Paxful na: [chráněno e-mailem] i když se zdá, že živý chat je nejrychlejší způsob, jak získat podporu. Aby odradil od rybolovu, Paxful varuje všechny obchodníky, aby zkontrolovali, z jaké e-mailové adresy zpráva pochází. Pokud je to něco jiného než výše uvedená e-mailová adresa, nejedná se o oficiální tým podpory Paxful.

Povolit 2FA

Povolení 2FA (dvoufaktorové ověřování) je jedním z nejjednodušších způsobů, jak chránit váš účet před napadením. Paxful podporuje 2FA a jakmile si vytvoříte účet, měli byste jej povolit.

Místo propojení 2FA s vaší SIM kartou (obdržení jednorázového hesla jako textu) je lepší použít Google Authenticator. U GA je heslo generováno lokálně ve vašem telefonu a je jedinečné pro hardware vašeho telefonu. To znamená, že hacker nebude mít přístup k vašemu účtu, pokud nebude mít váš telefon.

Kdo vlastní Paxful?

Paxful je soukromá společnost, která nikdy neměla IPO nebo ICO. Společnost založili Artur Schaback a Ray Youssef.

Co dělá Paxful jedinečným?

Partnerský program

Paxful má velkorysý přidružený program, který odměňuje obchodníky, kteří přimějí své přátele, aby začali používat platformu. Když odkážete příteli, budete mít nárok na 50% z jeho poplatků za obchodování.

To je už dobrý obchod, ale tady je to, co je opravdu skvělé, pokud váš přítel někoho odkáže, dostanete 10% z poplatků za obchodování této osoby. Paxful o tom hovoří jako o sdružení 2. úrovně.

Mnoho dalších výměn má přidružené programy, ale jen velmi málo z nich je stejně velkorysých jako program Paxful. Více informací je k dispozici zde.

Nakupujte a prodávejte zlato s Paxful

Jednou z nejvíce jedinečných funkcí Paxful, funkcí, která je odlišuje od téměř každé jiné krypto burzy na světě, je to, že se přestěhovali do obchodu se zlatem. V reakci na poptávku uživatelů je nyní možné na Paxful to obchodujte zlato za bitcoiny.

Aby bylo možné obchod bezpečně provést, jsou bitcoiny uloženy v systému úschovy Paxful. Zůstává tam, dokud prodejce nepotvrdí, že obdržel dodávku fyzického zlata výměnou za bitcoin.

Toto je opravdu zajímavá vlastnost Paxful a dává to velký smysl, protože mnoho stejných lidí, kteří se zajímají o zlato, by se také mohli zajímat o bitcoiny. Pomáhá také snížit náklady na obchod. Dříve, pokud jste chtěli přejít od zlata k bitcoinu, museli byste zlato prodat za hotovost a poté tuto hotovost použít k nákupu bitcoinů. Po celou dobu byste platili poplatky za směnu a provizi. Tento nový proces je snadno použitelný a je skvělým doplňkem krypto ekosystému.

Nevýhodou však je, že jakýkoli obchod nad 50 USD bude vyžadovat, aby obchodník dokončil ověření KYC, než bude možné jej dokončit.

Úspěch v roce 2019

Společnost Paxful měla skvělý rok 2019, když dokončila bitcoinové obchody peer to peer více než 1,6 miliardy dolarů. Na první pohled to nemusí znít hodně, vzhledem k tomu, že burza jako Binance každých pár dní vymaže tento objem. Pro výměnu peer-to-peer je však 1,6 miliardy dolarů velkým provozem a představuje stálý růst od založení Paxful v roce 2015.

Pokud jde o peněženky, v roce 2019 byl otevřen milion nových účtů peněženky Paxful Bitcoin, což znamená, že Paxful má nyní celkem tři miliony účtů bitcoinových peněženek. Není to špatné pro platformu, která svůj první rok v podnikání obchodovala pouze za 5,9 milionu dolarů.

Celkově Paxful vykázal konzistentní 25% meziroční růst. Vzhledem k této expanzi se mají stát vážnou platformou s významným objemem obchodování někdy v příštích několika letech.

Bitcoin pro masy

Paxful plní v ekosystému kryptoměny určitou roli. Vše, co prodávají, jsou bitcoiny a primární funkcí burzy je neuvěřitelný počet platebních možností, které umožňují.

Ať už chcete použít nějaké staré dárkové karty nebo Western Union, Paxful má platební metodu, která bude fungovat téměř pro každého. Je také snadné začít, protože k vytvoření obchodního účtu potřebujete pouze e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu.

Vzhledem k tomu, že LocalBitcoins nedávno rozšířili své požadavky KYC, Paxful je důležitější než kdy jindy. Ekosystém kryptoměny potřebuje místo, kde si lidé mohou koupit bitcoiny, aniž by museli poskytovat nepřiměřené množství osobních informací, a Paxful je ideální výměna mezi rovnocennými partnery, aby mohla tuto roli plnit.

Nakonec je třeba poznamenat, že Paxful je jedno z mála míst na internetu, kde je možné proměnit dárkové karty na bitcoiny. Jedná se o opravdu jedinečnou službu, která pomáhá Paxful odlišit od konkurence

Je Paxful bezpečný? Dokud provedete průzkum a budete obchodovat pouze s důvěryhodnými prodejci, určitě! Pokud jste tedy připraveni otevřít si účet a koupit bitcoiny ještě dnes, přejděte na Paxful.com a začněte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map