Predikce ceny bitcoinů (BTC) 2019/2020/2025: Budoucnost již je zde

 • Fáze bitcoinové magie začala: predikce 20 000 $ je docela konzervativní.
 • Bitcoin má potenciál do konce roku 2019 porazit své historické maximum (ATH) nepatrně pod 20 000 USD
 • BTC / USD spustí své plnohodnotné FOMO při překročení kritické úrovně 10 000 $.

Aktualizace – 12. září 2019

 • Cena bitcoinů se nadále snižuje s nižšími maximy pod 12 000 USD a vyššími minimy pod 10 000 USD.
 • Bitlingovo pásmo Bollinger Band naznačuje možné obchodní příležitosti z vyvíjejícího se stlačení.

Cenový graf BTC / USDCenový graf BTC / USD od Tradingview

Obsah:

 1. Úvod do bitcoinů
 2. Výzvy, kterým bitcoin čelí
 3. Predikce bitcoinů 2019/2020
 4. Nejlepší analytici / odborníci na predikci bitcoinů
 5. Technická analýza
 6. Budoucnost bitcoinů
 7. Cena bitcoinu – časté dotazy

Úvod do bitcoinů

Většina světové populace slyšela o bitcoinech v posledním desetiletí. Někteří slyšeli o jeho úžasných vlastnostech jako digitální hotovost a revoluci, kterou přináší do finančního sektoru, zatímco jiní slyšeli o bitcoinech negativně hlavně od kritiků. Mnoho lidí však hovoří o bitcoinu, aniž by si našlo čas, aby mu porozumělo a jak funguje. Bitcoin byl a stále je klíčem ke globální transformaci finančního systému a celé společnosti. Tento článek se pokusí představit bitcoiny tím nejjednodušším způsobem a pomůže vám porozumět technologii za kryptoměnou, budoucnosti bitcoinu a také předpovědi ceny bitcoinů různými odborníky.

Bitcoin

Bitcoin vyšel najevo po globální finanční krizi v roce 2008 s cílem vyvinout lepší finanční systém pro globální společnost bez zásahů vlád a finančních institucí. Bitcoiny se většinou označují jako digitální hotovost, kterou nekontroluje žádná organizace. Lze jej použít k ukládání hodnoty, převodu hodnoty, nákupu zboží a služeb a nevyžaduje žádné povolení od třetí strany. V mnoha případech byl bitcoin označován jako „digitální zlato“, avšak na rozdíl od fyzického zlata je bitcoin snadno přístupný, rychlejší a efektivnější, zejména pokud jde o úložiště. Bitcoin je také dělitelný na osm desetinných míst a funguje jako internetové peníze nebo digitální peníze. Na rozdíl od nekrytých měn nelze bitcoiny manipulovat a navíc jsou vzácnou komoditou, protože může existovat pouze 21 milionů BTC.

Mohlo by se vám také líbit: Bitcoin Vs FIAT Měna, která je volatilnější?

Při pohledu zpět byl bitcoin vytvořen anonymním jednotlivcem nebo skupinou lidí s pseudonymem Satoshi Nakamoto. K dnešnímu dni zůstává identita Satoshi Nakamota skrytá, ale bitcoin byl první kryptoměnou, která byla vytvořena v návaznosti na původní bílou knihu publikovanou v roce 2009.

Od svého vzniku nebyla bitcoinová síť nikdy hacknuta. To dokazuje světu, že bitcoinový protokol obstojí ve zkoušce času. Lidé však ztratili své bitcoiny kvůli hackerským výměnným platformám. Je proto důležité, abyste své mince ukládali v co nejbezpečnější možné formě; nejlépe ve studené peněžence.

Blockchain

Bitcoin je jen špička ledovce, protože za ním stojí technologie, blockchain je skutečná dohoda. Blockchain umožnil lidem změnit bitcoinový kód a přijít s lepšími sítěmi kryptoměny, jako je Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin a další. Kromě toho technologie blockchain v současné době přináší revoluci v řízení, velkých datech, logistice, v odvětvích dodavatelského řetězce, ve zdravotnictví a dokonce ve školství atd..

Přečtěte si také: „Bitcoin vs Blockchain“ je přesně stejný jako „Facebook vs. síťová neutralita“: Andreas Antonopoulos

Jednoduše řečeno, blockchain je datový záznam, který se často nazývá bloky, které jsou navzájem kryptograficky propojeny. Každý blok má kryptografický hash odkaz na předchozí blok v časovém razítku a transakčních datech. Blockchain byl navržen tak, aby byl neměnný, a proto odolný vůči modifikacím, což z něj činí nejbezpečnější způsob přenosu hodnoty bez přerušení třetích stran.

Výzvy, kterým bitcoin čelí


Jelikož bitcoin je revolucí, kterou jsme prozkoumali výše, stále má spravedlivý podíl omezení počínaje obtížemi při rozhodování kvůli jeho decentralizované povaze. To znamená, že aby bylo možné učinit rozhodnutí, musí získat podporu většiny horníků. Některé upgrady vyžadují trvalou změnu kódu označovaného jako hard fork. Hard fork na bitcoinovém protokolu by potřeboval alespoň 75% veškeré hashovací síly.

Mohlo by se vám také líbit: Co jsou kryptoměna Forks? – Vše, co potřebujete vědět o Hard Fork a Soft Fork

Zadruhé, doba zpracování bitcoinových transakcí byla velkou výzvou a nadále brání tradičnímu přijetí. Větší doba transakce vede k vyšším transakčním poplatkům, což činí provoz sítě nákladným. Zpočátku byl bitcoin vytvořen na podporu sedmi transakcí za minutu s bloky 1 MB. Byl předložen návrh na zvětšení velikosti bloku, návrh však nezískal trakci potřebnou k provedení změn. Byla však vyvinuta oprava označovaná jako SegWit, která vývojářům umožňuje zvýšit kapacitu transakcí sítě bez změny velikosti bloku. Ochrana soukromí je také problémem mnoha lidí, kteří by si přáli, aby jejich transakce zůstaly mimo dohled veřejnosti.

Predikce bitcoinů pro 2019/2020

Bitcoin v roce 2018 trval extrémní poklesy. Byl to dokonalý příklad „od hadrů po bohatství a poté přímo v kobercích.“ V předchozím roce vstoupil bitcoin v roce 2017 do parabolického pohybu, který způsobil jeho vzestup na neuvěřitelná maxima blízká 20 000 USD. Vysoká volatilita a nedostatek podpory však vedly k masivnímu zisky. V průběhu roku došlo k pokusům o zotavení, ale jakmile byla podpora 6 000 USD přerušena, bitcoiny se v prosinci 2018 vyšplhaly na nová minima roku 2018 kolem 3 146 USD.

Od začátku roku 2019 však bitcoin nadále loví svou ztracenou slávu tím, že prolomí klíčové bariéry vzhůru. Vzestup k maximům blízkým 9 000 $ způsobil, že odborníci věřili, že bitcoin nejen našel dno, ale také vstoupil do nového parabolického pohybu, který ho povede k maximům nad 10 000 $.

Coingape předpovídá, že bitcoin má potenciál do konce roku 2019 porazit své historické maximum (ATH) nepatrně pod 20 000 USD. Jakmile bude odstraněna bariéra na 10 000 $, bitcoinoví býci budou mít příležitost zaměřit se na úrovně blízké 15 000 $ a nakonec vytáhnout cenu na 20 000 $ a dosáhnout nových maxim na 23 500 $. Bitcoin se v současné době obchoduje za 8 558 USD poté, co v posledních několika dnech obhájil klíčovou podporu kolem 7 500 USD.

Tuto ambiciózní předpověď podporuje aktuální vývoj v tomto odvětví. Existuje mnoho finančních institucí, jako jsou JPMorgan a Fidelity, které vstupují do krypto prostoru a nabízejí služby související s digitálními aktivy. Giganti jako Facebook navíc v roce 2020 zahájí vlastní krypta, zatímco obrovské technologické společnosti jako AT&Začali jsme přijímat bitcoiny jako možnost platby. Jedná se o další příchozí projekty, jejichž cílem je vytvořit větší poptávku a usnadnit přijetí kryptoměn a dalších digitálních aktiv a následně zvýšit cenu.

Předpovědi bitcoinů předních analytiků / expertů

Bitcoin konečně vstoupil do býčí fáze, zejména poté, co se poprvé v roce 2019 dotkne maxim nad 9 000 $. Různí odborníci a analytici se domnívají, že býčí rally teprve začíná a nezastaví se na 20 000 $. Generální ředitel společnosti Xapo Wences Casares, který rovněž sedí v představenstvu PayPal, nedávno poznamenal, že bitcoin v blízké budoucnosti vzroste 250krát.

Tom Lee:

Zakladatel Fundstrat, přední výzkumné firmy a vášnivý vyznavač bitcoinů, prokázal důvěru v probíhající býčí rally. Podle Leeho se bitcoiny neustále blíží bodu, odkud není návratu. Data z jeho firmy naznačují, že jakmile BTC / USD dosáhne 10 000 $, spustí se jeho plnohodnotný FOMO, který je v současnosti označen jako „Level 10“ FOMO; což představuje stejnou hodnotu, která v minulosti znamenala začátek parabolického pohybu bitcoinů.

Michael Novogratz:

Zakladatel a CEO nedávné předpovědi Galaxy Digital tvrdí, že bitcoin bude konsolidovat své nedávné zisky mezi 7 000 a 10 000 USD. Dodává také, že hybnost by mohla cenu posunout na vyšší úroveň. Novogratz věří, že přijetí hlavního proudu je hlavní hnací silou současné býčí rally. Vývoj v tomto odvětví a velké technologické firmy vstupující do vesmíru pomáhají ověřovat bitcoiny a kryptoměny.

“Na základě dalšího vývoje se bitcoiny pravděpodobně konsolidují někde mezi 7 000 a 10 000 USD.” Víte, stromy nerostou k nebi, “uvedl generální ředitel společnosti Galaxy Digital Holdings Ltd. ve čtvrtek na konferenčním hovoru o finančních výsledcích společnosti za první čtvrtletí. “Pokud se v tom mýlím, myslím, že se mýlím, že existuje dostatek vzrušení a hybnosti, které by to mohlo prosadit.”

Andy Cheung:

Vedoucí operací na kryptoměnové burze OKEx nedávno řekl, že bitcoin stoupající na 20 000 $ je jednoduše konzervativní předpověď.

„20 000 $ je konzervativní predikce ceny bitcoinů v roce 2019, jak jsem řekl loni,“ dodal. „Rally se tím nezastaví, protože na trh přichází více institucionálních investorů a začíná se projevovat poloviční efekt 2020. Jsme nadšeni, že jsme svědky takového vzestupného trendu, a těším se na nové maximum, které si bitcoin zaslouží. Bitcoin není jen mince, ale duch, který brání kryptoprůmyslu. “

Arthur Hayes:

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti BitMEX, burzy kryptoměn pro obchodování s bitcoiny, to předpověděl v březnu Bitcoin se do konce roku 2019 dotkne 10 000 $. Pro něj však měla býčí rally začít ve čtvrtém čtvrtletí roku:

“Rok 2019 bude intenzivní, ale trhy se vrátí na 10 000 $.” To je velmi významná psychologická bariéra. […] 20 000 $ je konečným oživením. Trvalo to však 11 měsíců od 1 000 do 10 000 $, ale necelý měsíc od 10 000 do 20 000 $ zpět na 10 000 $. “

Joey Krug z Pantera Capital

Jelikož cena bitcoinů nadále úzce kolísá v oblasti desítek tisíc dolarů, experti neustále přicházejí s cenovými spekulacemi založenými na výzkumu. Tentokrát, Joey Krug společnosti Pantera Capital je ohledně bitcoinu velmi vzestupný a trvá na tom, že 42 000 $ do konce roku je „dobrá střela“!. Když Joey a Morehead vysvětlili své metody nad rámec obvyklých technických analýz (TA), na které jsme zvyklí, využili řadu vytrvalých a opakujících se cenových akcí, aby během následujících 3 let přistáli se spekulací o ceně 300 000 $ za bitcoin..

Bitcoinová technická analýza: 4hodinový rozsah

Čtyřhodinový graf pro obchodní pár BTC / USD ukazuje aktivum, které strávilo většinu z posledních pěti měsíců roku 2019 lovem na vyšších úrovních. Duben a květen byly dosud nejúspěšnějšími měsíci, kdy bitcoin za šedesát dní více než zdvojnásobil svoji hodnotu. Cesta k maximům nepatrně nad 9 000 $ nebyla bez vzestupů a pádů. Odolnost, kterou bitcoin ukazuje, však nadále ukazuje investorům, že jsme uprostřed býčí rally.

4hodinový graf BTC / USD

bitcoinový 4hodinový graf BTC / USDZdroj grafu: Tradingview

Při prolomení úrovně 9 000 $ si bitcoin vytvořil maximum na 9 086,93 $ (na Coinbase). Cena obrátila trend dolů, kde byla nezastavitelná s podporou 8 500 $. Cena klesla pod 50 exponenciální klouzavý průměr (EMA). Další poklesy prolomily vzestupnou podporu trendů, než našly podporu na EMA100 blízko 8 000 $.

Obrat od zásadní podpory vystoupil nad 8 500 $, ale vzestup byl omezen pod 8 600 $. MACD, který ustoupil zpět do kladné zóny, ukazuje, že býci získávají sílu. Obrana podpory EMA100 znamenala, že BTC měl potenciál korigovat vyšší. Tvorba vzestupného klínového vzoru však znamená, že obchodníci by měli hledat zpáteční cesty. Oprava nad 9 000 $ umožní kupujícím ve střednědobém horizontu soustředit se na 10 000 $.

Při pohledu na denní graf vidíme, že bitcoiny vytvořily dvojitý vzorec poté, co se prolomily nad úroveň 8 500 $. Což vysvětluje, proč byla korekce nad 9 000 $ neudržitelná. Naštěstí byla podpora stanovena na 8 000 USD, ale obchodníci jsou upozorněni, aby si uvědomili, že volatilita je stále vysoká a očekávají se časté poklesy. Mezi další klíčové oblasti podpory patří $ 7 000, 6 000 $ a dokonce 5 000 $. Světlejší stránka je, že bitcoiny jsou stále v býčím režimu, přičemž MACD je téměř horizontální na +589,49. Proto můžeme v krátkodobém horizontu očekávat vyšší návratnost při obraně klíčových úrovní podpory.

Denní graf BTC / USDZdroj grafu: Tradingview

Budoucnost bitcoinů – větší obrázek

Většina nadšenců a optimistů bitcoinu by souhlasila, že bitcoin má světovou ekonomiku světlejší. Těsně po deseti letech existence poskytl průmysl kryptoměn různým vládám a centrálním bankám bezesné noci. Někteří jako Čína a Indie se rozhodli úplně zvolit zákaz silničního provozu pro digitální aktiva, zatímco země jako Japonsko, Malta a Švýcarsko se rozhodly přijmout novou třídu aktiv a napravit ji.

Mohlo by se vám také líbit: Projekt kryptoměny Facebook „Libra Networks“ otevírá kancelář ve Švýcarsku

V současné době panuje nadšení ohledně shromáždění v dubnu a květnu. Většina investorů se těší na obchodování BTC nad 10 000 USD a přiblíží se svému historickému maximu. Mezitím je přijímání hlavního proudu na vzestupu s rostoucím počtem bitcoinových bankomatů po celém světě. Institucionální investoři údajně nakupují více bitcoinů, zatímco přední banky a technologické firmy plánují zapojit se do kryptoměnového průmyslu tak či onak. Budoucnost bitcoinů je proto jasná, zejména pro ty, kteří se dívají na širší obraz.

Cena bitcoinu Často kladené otázky:

Jaká je aktuální cena bitcoinu (BTC)?

Hodnota bitcoinu je aktuálně oceněna na 8 510 $ (1. června 2019)

Jaká bude zítra cena bitcoinu (BTC)?

S ohledem na výše uvedenou cenovou analýzu zůstane BTC nad 8 000 USD, přičemž horní limit je omezen na 10 000 USD.

Je bitcoin dobrá investice?

Cena bitcoinu se v prvním čtvrtletí roku 2019 více než zdvojnásobila. Předpokládá se, že do 31. prosince 2019 rozšíří zisky na 20 000 $. Z tohoto důvodu je bitcoin doporučenou investicí. Je však zásadní provést další výzkum, než své peníze investujete do jakékoli investice.

Bude hodnota bitcoinu v blízké budoucnosti klesat nebo stoupat?

Bitcoin se loni propadl na minima těsně nad 3 100 $ z maxim blízko 20 000 $. Viděli jsme, že se zotavuje nad 9 000 $. Odborníci tvrdí, že BTC našlo dno a předpovědi ukazují na růst. Bitcoin pravděpodobně v blízké budoucnosti poroste, nicméně buďte připraveni na pohyby nahoru a dolů.

Jaká bude hodnota bitcoinu v roce 2020?

Bitcoin se v roce 2020 pravděpodobně bude obchodovat mezi 20 000 a 30 000 USD.

Jaká bude hodnota bitcoinu v roce 2025?

Bitcoin vás v roce 2025 bude stát více než 50 000 $.

Kde lze koupit bitcoiny?

Bitcoiny lze zakoupit na většině burz kryptoměn a bitcoinových bankomatů ve vašem okolí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map