CAD / INR Cenová prognóza 4. čtvrtletí 2020: Obnovuje se trend trendu znovu?

Jako rizikové měny se CAD i INR chovají podobně, když je sentiment na trzích pozitivní nebo negativní. Indie je však rozvíjející se zemí BRIC s vysokou inflací, zatímco Kanada je rozvinutým státem, což je pro CAD výhodné. Když je tedy sentiment pozitivní, CAD se shromáždí tvrději než INR, zatímco když je sentiment negativní, CAD klesne méně než INR. To udržovalo CAD / INR na dlouhodobém vzestupném trendu. Současná cena je dvojnásobná oproti hodnotě v roce 2000, kdy se zvýšila z přibližně 28 na 56, kde se nyní obchoduje.

Během této doby klouzavé průměry odváděly skvělou práci při podpoře této dvojice na měsíčním grafu a posunu trendu výše. V roce 2013 se pár prudce zvýšil nad 65 let, protože INR havarovalo kvůli řadě domácích a vnějších faktorů, které se pro rupii staly toxickými. Ale jak se situace zlepšovala, cena opět ustoupila dolů. Klouzavé průměry zastavily pokles a nadále tlačily tento pár výše a nyní CAD / INR čelí úrovni odporu na 57-58, která rozhodne, zda se bude dlouhodobě býčí trend oficiálně znovu vyskytovat..    

Aktuální CAD / INR Cena: $

Nedávné změny v ceně CAD / INR

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +1.16 +2,1%
3 měsíce +1.12 +2,0%
6 měsíců +2.09 +3,8%
1 rok +2,98 +5,4%
3 roky +7.20 +12,9%

 

Faktory ovlivňující CAD / INR 

Ropa je hlavním vývozem do Kanady, což znamená, že výkyvy cen ropy ovlivňují kanadský dolar. Když ceny ropy vzrostou, zvýší se i CAD. Uzamčení koronaviru mělo dopad na celém světě, zatímco druhá vlna ovlivňuje pouze Západ, který bude mít dopad na příslušné měny, včetně CAD. Ekonomická výkonnost je pro obě měny důležitá, ačkoli ekonomika celého světa byla letos zasažena pandemií. Přímé zahraniční investice v Indii hrají důležitou roli v ekonomické expanzi země, i když jsou také náchylné k rizikovému sentimentu a v obtížných dobách, jako je ta, kterou procházíme nyní, klesají.   

CAD / INR Předpověď: Q4 2020 CAD / INR Předpověď: 1 rok CAD / INR Předpověď: 3 roky
Cena: $ 84 – $ 100

Ovladače cen: Covid-19, Risk Sentiment, RBI Rates, Bank of Canada                                   

Cena: 145 235 USD 

Cena ovladače: Covid-19 Sentiment trhu, hospodářské oživení, rozvoj trhů, korelace USD

Cena: 221 dolarů

Cena ovladače: Inflace, rozvojové trhy, akce RBI, sentiment investorů

Živý graf CAD / INR

CAD / INR

CAD / INR Predikce cen na příštích 5 let

Základy indické rupie

Indie je jednou z CESTNÝCH zemí, a proto jako rozvojová země přitahuje spoustu zahraničních investic. To znamená, že přijímá velké množství cizích měn, i když je také zranitelná, když taková likvidita vyschne, jako tomu bylo v roce 2013. Přímé zahraniční investice činily v Indii přibližně 50 miliard ročně, ale příliv zaznamenal pokles o 38% na 22,42 miliardy USD v letech 2012–2013. Inflace se také zvýšila a vzrostla z 2,5% -3% na 4,8%.

Kombinace těchto faktorů a holubice Reserve Bank of India (RBI) způsobily, že se rupie zhroutila níže. Situace v letošním roce vypadá ještě horší, protože zahraniční investice poklesly v důsledku koronaviru a globálního zhroucení, zatímco inflace v určitém okamžiku vzrostla na 7,6%, protože blokády globálně narušily dodavatelské řetězce, zejména z Číny, protože Indie je hlavní dovozce čínského zboží. To udržuje indickou rupii na vzestupu a tento měnový pár býčí.     

Základy kanadského dolaru

Jako riziková měna zasáhl kanadský dolar během prvních měsíců pandemie COVID-19 v únoru a březnu. Dubnový propad ropy, který způsobil, že se americká WTI přiblížila hodnotě -40 USD, se dále prohloubil na CAD, ale ceny ropy se od té doby obrátily a od té doby je tento pár býčí, což mělo pro CAD prospěch. Ekonomická data však v Kanadě během podzimu oslabila a v zimě se pravděpodobně dočkáme další recese, protože ekonomika se dostane do dalšího uzamčení. CAD ucítí váhu, a pokud olej opět poklesne, v důsledku nových zablokování, také CAD sníží. Situace se však zdá být o něco lepší než v Indii, a proto by měl býčí trend u EUR / CAD pokračovat.   

Technická analýza – trend se zpomalil ve srovnání s obdobím před rokem 2013

Trend v CAD / INR byl vzestupný, jak ukazuje graf. Trend byl poměrně silný až do roku 2013, kdy jsme zaznamenali nárůst z výše zmíněných důvodů, ale pak jsme zaznamenali návrat zpět až do května 2017, kdy pokles skončil. Vypadá to, že se vzestupný trend znovu obnovil, ale nebude oficiální, dokud nebude narušen odpor na 57,50.

 

 100 SMA tlačí USD / CAD výše

Když byl trend silný, menší klouzavé průměry, zejména 20 SMA (šedá) a 50 SMA (žlutá), poskytovaly tomuto páru pevnou podporu a tlačily ji výše. Ale po zpětném rázu, který následoval po nárůstu v roce 2013, se 100 SMA (zelená) proměnila v podporu měsíčního grafu, přestože byla v roce 2017 krátce propíchnuta, a právě tento klouzavý průměr posouvá CAD / INR v tomto časovém rámci výše graf nyní.

 EUR / CAD se tentokrát prolomí nad odporem

Na týdenním grafu vidíme, že 100 SMA poskytovalo podporu během stoupání, až do roku 2013, poté, kdy se cena vrátila níže, se 50 SMA (žlutá) změnilo v odpor, ačkoli oblast kolem 46,50 se proměnila v podporu pro CAD / INR. Cena se od roku 2017 šplhá výš, ale tempo není tak silné jako před rokem 2013. Na tomto grafu vidíme, že se cena blíží k zóně odporu na 57,50, takže uvidíme, zda se kupující nad ní zlomí, nebo zda se cena stáhne dolů.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map