Předpověď cen australského dolaru na druhé pololetí roku 2020: Je pravděpodobné, že se dlouhodobý klesající trend brzy obnoví za AUD / USD

Austrálie je významným producentem / vývozcem surovin, což z australského dolaru dělá komoditní měnu. Jako takový je velmi citlivý na pohyb cen komodit, které zase korelují se sentimentem na finančních trzích, což také znamená, že AUD pozitivně koreluje s sentimentem. Sentiment byl pro tuto měnu pozitivní, zatímco USD se v posledních měsících změnil v docela medvědí důsledek koronaviru a politické scény v USA. Ekonomický vzestup z havárie COVID-19 také pomáhal AUD / USD k vyššímu nárůstu, protože se také odrazily komodity a suroviny. Odraz se ale zpomaluje a rizikový sentiment se vytrácí, což přimělo kupující dvakrát si promyslet, než v posledních týdnech dosáhne nových maxim, takže stoupání by u této dvojice mohlo končit. Technická analýza také ukazuje na medvědí zvrat na měsíčním grafu, stejně jako základy, jak vysvětlíme níže v této střednědobé prognóze pro AUD / USD, ale zde budeme brát v úvahu i další faktory.

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +0,017 $ +2,3%
6 měsíců +0,071 $ +9,8%
1 rok +0,074 $ +10,2%
5 let 0,013 $ 1,9%
Od roku 2000 +0,069 $ +9,5%

 

Od poloviny 90. let se AUD / USD ve srovnání s volatilita, kterou jsme viděli během posledních dvou desetiletí, což znamená, že tento pár se pohyboval nahoru a dolů a skončil zhruba tam, kde byl před 25 lety. V posledním desetiletí však tato dvojice měla stabilní medvědí trend, hlavně v důsledku posilování amerického dolaru. V určitém okamžiku cena v AUD / USD poklesla v březnu 2020 na 0,55, protože australský dolar dostal dvojitý kop dolů, zatímco USD prudce vzrostl, protože obchodníci zpanikařili kvůli koronaviru a uzamčení. Krach však skončil a AUD / USD byl od té doby býčí, protože sentiment se po velkém znovuotevření světa zlepšil. Návrat dále podpořily čínské ekonomické údaje, které naznačují, že Čína zanechala kontrakci koronaviru za sebou a nyní je téměř zpět na správné cestě. Přesto to byla některá velmi podivná období, u nichž se neočekává, že budou trvat příliš dlouho – předpokládám, že až po volbách v USA – se tedy věci nakonec vrátí do normálu a pokles určitých komodit se vyrovná AUD, a jako výsledkem by mělo být stoupání posledních měsíců téměř u konce a kupující musí být na těchto úrovních opatrní, protože výšky budou od nynějška velmi omezené.

AUD / USD Předpověď Q4 2020: 0,68-0,70 AUD / USD Předpověď 1 rok: 0,63-0,65 AUD / USD Předpověď na 3 roky: 0,55-0,60
Ovladače cen: Globální rizikový sentiment, COVID-19 v Austrálii, RBA, Technicals Ovladače cen: Americké volby, hospodářské oživení, sentiment na trhu, korelace USD Ovladače cen: Základy v Austrálie, globální ekonomika

Predikce cen australského dolaru na příštích 5 let

V tomto článku jsme se podívali na australský dolar, a to jak ze základního, tak z technického hlediska, a porovnali jsme jej s americkým dolarem, abychom zjistili, který z nich bude mít navrch v následujících měsících / letech. Jak již bylo zmíněno výše, tento pár má po desetiletí medvědí trend, ale sentiment se od března změnil, i když v současné době procházíme časem, který se mění ve světě, takže cenová akce od března by neměla být nutně přijata příliš dlouho v úvahu. Můžeme jej však použít k předpovědi budoucnosti AUD / USD v nadcházejících měsících, po cenové akci posledních několika měsíců; situace s koronaviry však není něco, co by se pravděpodobně opakovalo.

AUD / USD těží z sentimentu trhu během COVID-19

Protože Austrálie je významným vývozcem surovin a minerálů, AUD úzce souvisí s těmito komoditami a následně s rizikovým sentimentem na finančních trzích. Když je sentiment pozitivní, AUD se posune výše, jak tomu bylo v průběhu května a června, protože se znovuotevíraly světové ekonomiky a ekonomická data vykazovala silný odraz od pádu března-dubna. AUD / USD vzrostl 19. března o více než 12 centů ze dna, na 0,55, zpět, i když býčí obrat v březnu a dubnu byl atributem amerického dolaru, který se po prudkém nárůstu v první polovině roku stal skutečně medvědí. Března, ale na to se podíváme níže. V prvních měsících velkého obratu AUD / USD prudce vzrostly o více než 11 centů na 0,7180, ale od té doby se tempo výrazně snížilo a od konce července tento pár získal méně než 1 cent, což ukazuje že pozitivní sentiment z prvních měsíců po opětovném otevření slabne, protože ekonomická data ukazují pomalejší oživení. Kromě globálního sentimentu, který slábne, jak je patrné z důvěry spotřebitelů a investorů po posledních zprávách, se sentiment týkající se australské ekonomiky stává také negativním, protože stát Victoria nadále dodržuje koronavirová omezení. Ekonomové předpovídají pro rok 2020 pokles o více než 6%, což sentiment dále tlumí. Pokud se tedy celkový sentiment změní na záporný, AUD se změní na medvědí, protože sentiment v Austrálii se také změní na záporný ve srovnání s ostatními regiony světa. Obchodníci by nicméně při obchodování s tímto párem měli z dlouhodobého hlediska neustále sledovat tržní sentiment, protože by vás mohl zničit účet, pokud vás chytí špatná strana, i když sledujete celkový trend.

Zásady a zásady RBA

Globální rizikový sentiment je významným hráčem v komoditních měnách, jako je Aussie, ale zásadní roli v měně hrají také základy, které také ovlivňují sentiment. Sentiment se změnil na pozitivní, protože fundamenty vykazovaly silné oživení v květnu, červnu a červenci, kdy se zaměstnanost opět zvýšila a služby a výroba prudce vzrostly. S novými omezeními ve Victorii se však australské služby opět ponořily do kontrakce, z 58,1 bodu v červenci na 48,1 v srpnu. To nemělo velký dopad na AUD, kromě krátkodobého poklesu AUD / USD, ale pokud další sektory opět upadnou, začnou vážit AUD, což posílá tento pár níže. Zhoršující se sentiment a klesající ekonomika přispějí k toxické kombinaci pro AUD / USD, zvláště pokud omezení a blokování budou pokračovat, takže většina věcí souvisí právě s koronavirem a základy budou záviset na tom, jak se koronavirus vyvíjí Austrálie a zbytek světa. Měli bychom však také sledovat rostoucí obchodní přebytek v Austrálii, který roste od roku 2015 do roku 1616, kdy se obchodní bilance pohybovala kolem – 3,5 miliardy USD. Zejména poslední čtyři roky byly skutečně pozitivní, když obchodní přebytek vyskočil nad 8 miliard dolarů. To je jedna věc, na kterou je třeba dlouhodobě pamatovat, ne to, že AUD příliš pomohla. Jak Reserve Bank of Australia (RBA), tak FED mají své úrokové sazby na 0,25%, poté, co je v březnu několikrát snížily. Nedávná rozhodnutí o míře byla výsledkem koronaviru, takže toho není mnoho rozdíl mezi oběma centrálními bankami. Pokud však omezení budou v některých částech Austrálie pokračovat, bude se RBA přiklánět spíše k holubičí straně, ale jak jsme řekli, rozdíly budou v krátkodobém horizontu malé, pokud jde o rozhodování o směru AUD / USD.

Zdroj: www.dfat.gov.au

Korelace AUD / USD

Jak ukazuje měsíční graf, index australských dolarů nebo AXY vypadá velmi podobně jako index AUD / USD. AXY šplhal během 2000. let, kromě velké havárie v roce 2008. Trend se však u AXY obrátil v roce 2011, který od té doby vykazuje medvědí trend. Stejný scénář lze vidět na měsíčním grafu AUD / USD v sekci technické analýzy. Během prvních pěti let, do roku 2016, byl pokles silnější a 20měsíční SMA (šedá) poskytovala AXY odpor. Poté se trend zpomalil a 50 SMA se dostalo na řadu, což poskytne oficiální odpor, dokud nebude prolomen. Cena je hned pod 50 SMA, ale stále je prostor na půl bodu.

AXY je stále medvědí, pokud zůstává pod 50 SMA
AXY je stále medvědí, pokud zůstává pod 50 SMA

Na druhou stranu index USD byl medvědí během 2000s, ale v roce 2014 se to po určité konsolidaci na několik let ukázalo jako býčí. Uptrend netrval dlouho – jen asi dva roky – a od roku 2016 se DXY obchoduje v určitém rozmezí, jak ukazuje níže uvedený měsíční graf. Ale výšky se zvyšovaly a 100 SMA (zelená) poskytuje podporu. DXY se snaží prolomit pod tento klouzavý průměr, ale právě teď není jisté, zda uspěje. Index indexu AUD přesto vypadá mnohem těsněji korelovaný s AUD / USD a oba nyní čelí 50 měsíční SMA. 50 SMA definuje trend pro oba, takže jsou oficiálně medvědí, dokud se cena nepohne nad 50 SMA a nezůstane tam. Abychom byli přesnější při obchodování s AUD / USD, měli bychom sledovat index AXY.

Stahování v DXY se zdá být na měsíčním grafu úplné


Stahování v DXY se zdá být na měsíčním grafu úplné

Technická analýza – Skončí nedávný nárůst na 50 SMA za AUD / USD?

Koncem 90. let klesal AUD / USD, ale poté začal sledovat komodity. Poté, co začalo nové tisíciletí, se trend obrátil a tento pár zůstal až do roku 2011 medvědí a od té doby byl býčí, sledující pokles hlavních komodit, jako je ropa, plyn, měď atd. Během globální krize v roce 2008 AUD / USD sledoval také komodity, protože propadly níže. AUD / USD za pouhých pár měsíců propadl o 40 centů níže a ztratil téměř 40% své hodnoty, když se před krizí obrátil pod 1 $. Krach však skončil a uptrend byl obnoven, přičemž AUD / USD dosáhl nových maxim nad 1,10. Během uptrendu 50 SMA (žlutá) tlačila cenu výše, protože poskytovala podporu na měsíčním grafu po celé toto desetiletí, s občasnou pomocí 20 SMA (šedá). Ale jak se komodity staly medvědími, na začátku nového desetiletí se také medvědí AUD / USD změnily, kde zůstaly až do začátku nového.

50 SMA čeká nárůst vyšší, aby poskytl odolnost AUD / USD

50 SMA čeká nárůst vyšší, aby poskytl odolnost AUD / USD

Může to být začátek nového vzestupného desetiletí pro AUD / USD? Nemyslím si to, pokud nějaký nový vývoj nevrátí poptávku po nějaké surovině / kovu / minerálu, která se vyskytuje pouze v Austrálii. Zvýšení obchodní bilance nepomohlo AUD ani za posledních 4–5 let. Takže si nemyslím, že se dočkáme dalšího vzestupného desetiletí, jako je 2000. Je pravděpodobné, že bude vyšší stopa, která právě probíhá a pravděpodobně brzy skončí. Klouzavý průměr 50 poskytl odpor na začátku roku 2018, poté, co byl dvouletý návrat vyšší, ukončil jej a obrátil cenu zpět dolů. Zdá se tedy, že se 50měsíční SMA odvrátila podpora do odporu v tomto časovém rámci, ale to se ukáže až po dalším testu, který pravděpodobně proběhne brzy. Pokud se kupujícím nepodaří překonat to podruhé za několik let, pak to bude potvrzení, které budeme muset z dlouhodobého hlediska na tomto páru zkrátit. Do té doby si budou muset dlouhodobí obchodníci počkat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map