Předpověď ceny bitcoinu v hotovosti na rok 2021: BCH stále zaostává v kryptoprůmyslu

Bitcoinová hotovost – shrnutí prognózy

Bitcoin Cash Forecast: H1 2021

Cena: 1 000–1 200 $

Ovladače cen: peněžní toky, sentiment na trhu, COVID-19

Bitcoin Cash Forecast: 1 rok

Cena: 1 500 $ – 2 000 $

Ovladače cen: stav bezpečného přístavu, příspěvek COVID-19, globální politika

Bitcoinová hotovostní předpověď: 3 roky

Cena: 5 000 $ / silný>

Ovladače cen: Hawkish centrální banky? Sentiment na krypto trhu, stav bezpečného přístavu, globální ekonomika

 

Bitcoinová hotovost BCH byla jednou z posledních kryptoměn, která se připojila k prudkému nárůstu na trhu kryptoměn, který u tohoto altoinu začal teprve v lednu letošního roku, zatímco u ostatních hlavních altcoinů začal nárůst počátkem listopadu 2021. BCH se do ledna odrazila od přibližně 300 do 620 USD 10 a do 775 $ za bitcoinové peníze do 15. února, ale to je ještě dlouhá cesta od výše 4 000 $ v letech 2017-18. Kromě toho, zatímco většina kryptoměnového trhu v únoru uzavřela lednové maximum, BCH / USD se stále obchodovalo pod 600 USD, což naznačovalo, že nákupní tlak není tak silný, ale doháněl to ještě v polovině února, kdy viděli jsme druhý nárůst. Na konci února však vrátil téměř 40% zisků. Zdá se však, že tlak se v březnu opět stává vzestupným.

Od koronaviru a globální ekonomické recese, která v Evropě stále probíhá, si kryptoměny získaly status bezpečných útočišť. Bitcoin Cash však z tohoto statusu příliš těžil. V lednu letošního roku to začalo být býčí, ale obrátilo se to zpět dolů, takže ve většině akcí chybí. The market schuť byl pro kryptoměnu pozitivní trh, ale zjevně ne pro BCH.

Bitcoinové hotovostní transakce jsou levnější než bitcoiny, protože škálovatelnost je vyšší, takže malé transakce levnější, což byl hlavní důvod, proč Bitcoin Cash v roce 2017 se lišil od bitcoinu a BCH plánuje zvětšit velikost bloku, aby umožnil rychlejší transakce zatímco snížení poplatků. The konkurence s bitcoiny ublížil BCH; nicméně, jak velké instituce, například Paypal, přijmout Bitcoinová hotovost, cena by se měla nakonec opět zvýšit, aby se připojila ke zbytku kryptotrhu.

Nedávné změny ceny bitcoinu v hotovosti

Doba Změnit ($) Změna %
3 měsíce +143 +57,9%
6 měsíců +125 +43,6%
1 rok +36 +9,6%
3 roky -1150 -73,7%
4 roky +110 +9 800%

Faktory ovlivňující bitcoinové peníze

Těsně před prudkým nárůstem ve 4. čtvrtletí roku 2017 se Bitcoin Cash odchýlil od bitcoinu, což byl ten správný čas, s počáteční cenou 300 $. Téměř okamžitě vzrostl na 1 000 $ a do konce roku 2017 dosáhl 4 000 $. Pokles, který následoval na trhu kryptoměn, byl brutální i v následujícím roce a v některých bodech skončila bitcoinová hotovost pod 50 $. Jak jsme již zmínili, konkurence s bitcoiny poškodila BCH a útoky bitcoinové komunity na rozdělení poškodily jeho pověst. Tento rodinný spor poškodil reputaci BCH, což je jeden z důvodů, proč tato kryptoměna zůstala za ostatními významnými kryptoměnami, přestože patří mezi top 5 krypt z hlediska tržní kapitalizace.

Od roku 2018 je tento trend celkově mírně vzestupný a počátkem tohoto měsíce jsme zaznamenali nárůst, který byl povzbudivý pro kupující, kteří doufali, že se bitcoinová hotovost připojí ke zbytku kryptotrhu po prudkém prolomení dlouhodobého odpor 500 $. To se ale nestalo a cena se vrátila zpět do rozsahu, i když tento krok je známkou toho, že BCH je naživu, a ve skutečnosti přinesl slušné zisky, jejichž hodnota se za několik měsíců zdvojnásobila.

Živý graf bitcoinu v hotovosti

Predikce ceny bitcoinu v hotovosti na příštích 5 let

Bitcoinová hotovost začala jako tvrdá forma bitcoinových BTC v roce 2017 poté, co řada uživatelů BTC vyjádřila znepokojení nad tím, že se bitcoiny odklánějí od whitepaperových cílů Satoshi Nakamota pro bitcoiny. Od té doby BCH jako výsledek konkuruje bitcoinu, což poškodilo jeho pověst. Jak víme, bitcoin má určité problémy se škálovatelností, zejména po nedávném nárůstu ceny, který jej v určitém okamžiku vynesl na 40 000 $. Bitcoin se rozhodl vyvinout Segregated Witness, SegWit2x, aby vyřešil problémy s transakcemi, ale řada držitelů bitcoinů si nemyslela, že by se o to postaralo, a tak vytvořili Bitcoin Cash a rozvětvili se sami, čímž zvýšili blok velikost na 8 MB z předchozích 1 MB a slibuji, že dodržíte cíle Whitepaper Satoshi Nakamota.

To však pro BCH nefungovalo dobře, po nárůstu nad 4 000 $ na konci roku 2017, který byl výsledkem „zlaté horečky“ na kryptoměnách, která také BCH přitáhla výše. Od té doby konkurence s bitcoiny Bitcoin Cash poškodila. BCH je také používán jako platební prostředek určitými společnostmi, jako je Sequoia Holdings, podle Rogera Vera, který dává svým zaměstnancům možnost získat část svého platu v kryptoměně – což naznačuje, že BCH je mezi zaměstnanci populární. Tým BCH však bude muset neustále zvyšovat škálovatelnost a transakce budou muset zůstat levnější, aby byl BCH pro malé transakce ještě populárnější. To znamená, že hlavním prvkem úspěchu Bitcoin Cash bude, zda se uživatelé rozhodnou, že přímé zvětšení velikosti bloku je efektivnější než SegWit. Při rychlosti 11 000 transakcí za sekundu (TPS) je rychlost transakce BCH rychlejší a ještě se zvýší, protože cílem Bitcoin Cash je zvětšit velikost bloku na 32 MB.

Také se zvyšuje přijetí BCH; tým v Bit.com, bezpečná, „vysoce výkonná“ burza kryptoměnových derivátů, bude údajně nabízet věčné swapy a opce Bitcoin Cash (BCH). K.IM Dotcom také přijímá BCH pro platby. Tým uvedl, že zatímco Bitcoin (BTC) je skvělý pro ukládání aktiv, Bitcoin Cash je skvělý pro platby za služby, jako je K.IM. Konkurence s bitcoiny však vedla k útokům na bitcoinové peníze, které poškodily jeho pověst. Jak jsme zmínili výše, toto byl jeden z hlavních důvodů, proč BCH nevyužívá tolik výhod, jaké by měl mít z nedávného nárůstu kryptotrhu ve druhé polovině roku 2017.

Bitcoinová hotovostní technická analýza – odskočí od 50 SMA pokračovat za BCH / USD?

Bitcoin Cash již několik let respektuje zónu odporu kolem 500 $ a po dosažení této oblasti se obrátí zpět. Ale podle mého forexového makléře se začátkem ledna připojil k vzestupné dynamice na trhu kryptoměn a vzrostl na 630 $. Cena se však odtud obrátila dolů a BCH / USD našel podporu na 20 SMA (šedá) na denní graf déle než týden. K tomuto klouzavému průměru však nedocházelo, a poté, co byl kladivový svícen vzhůru nohama, 20 SMA bylo nakonec rozbito a pokles pokračoval, i když se zdá, že pokles se zastavil níže na 50 SMA (žlutý). Existuje však jasný odskok a cena se vyšplhala kolem 40 $, což ukazuje, že kupující jsou stále zde, i když uvidíme, zda bude odskok pokračovat dále a uptrend se znovu obnoví. 

 Odraz začal, ale uvidíme, jestli bude pokračovat 

Na měsíčním grafu se BCH / USD poslední dva roky obchodovalo bokem. Jak je uvedeno výše, bitcoinová hotovost přišla ve skvělém čase, těsně před začátkem velkého nárůstu kryptoměn na konci roku 2017. Do prosince téhož roku vzrostla na 4 147 USD ze své počáteční ceny 300 USD, i když tvrdě klesla na začátek roku 2018. Po krátkodobém pokusu o zvrácení ceny v dubnu / květnu 2018 cena do konce téhož roku klesla na 75 USD. V roce 2019 jsme zaznamenali odraz, ale stoupání se zastavilo kolem úrovně $ 500, která se v únoru letošního roku podruhé udržovala. Cena 20 SMA (šedá) nakonec dohnala cenu na měsíčním grafu a od té doby poskytla rezistenci vůči BCH / USD. Ačkoli to bylo rozbité v lednu 2021, kdy byl odpor probodnut. Cena však opět klesla zpět pod 500 USD, takže nyní zbývá zjistit, zda kupující nyní znovu převezmou kontrolu.

Bitcoinová hotovost vrátila většinu lednových zisků

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map