Předpověď ceny USD / JPY 2020: Bude USD / JPY nadále růst ve 4. čtvrtletí?

USD / JPY je silně ovlivňován faktory, které ovlivňují hodnotu amerického dolaru a japonského jenu. Úrokový rozdíl mezi Federálním rezervním fondem (FED) a Japonskou centrální bankou (BOJ) ovlivňuje hodnotu těchto měn ve srovnání s ostatními. Například když Federální rezervní systém učiní jakékoli rozhodnutí ohledně aktivit na volném trhu, za účelem posílení amerického dolaru by se hodnota měnového páru USD / JPY mohla zvýšit v důsledku posílení amerického dolaru ve srovnání s japonským jenem. Rok 2020 celkově řídil trhané relace, protože celkový obchodní rozsah byl 112,250 až 101,155. Podívejte se na nedávné změny cen v měnovém páru USD / JPY.

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu USD / JPY Cena 2021 Předpověď

 

Aktuální USD / JPY Cena: $

Nedávné změny ceny USD / JPY

Doba Změnit (JPY) Změna %
30 dní -2,071 -1,87%
6 měsíců -2.65 -2,51%
1 rok -2,878 -2,87%

Ceny USD / JPY se konsolidovaly v bočním obchodním rozpětí s každoročně vysokou až nízkou změnou o 9%, protože obchodníci vypadali zmateně, zda nakupují USD nebo JPY, a to kvůli obavám o bezpečné útočiště, zejména kvůli pandemii COVID-19. Podívejme se na prognózu cen USD / JPY pro 4. čtvrtletí roku 2020 a následujících let.  

USD / JPY Předpověď: 4. čtvrtletí 2020 USD / JPY Předpověď: 1 rok USD / JPY Předpověď: 3 roky
Cena: 100,171

Cena ovladače: Druhá vlna COVID-19, Zvýšená přitažlivost bezpečného útočiště, Odpor dvojitého vrcholu, Holubičí měnová politika Fedu, Nezměněná měnová politika BOJ.

 

Cena: 108 535 – 110

Cena ovladače: Zotavení COVID-19, dvojitý odpor, medvědí retrakce v překoupených USD / JPY.

Cena: 94,50

Cena ovladače: Klesající pokles trojúhelníku, Slabší americký dolar, Medvědí návrat v překoupeném USD / JPY.

 

USD / JPY

Společné faktory, které ovlivňují ceny USD / JPY

Jak víme, japonský jen je bezpečná měna, což znamená, že investoři hledají útočiště v japonském jenu v době nepokojů na trhu. Na druhou stranu má jen tendenci oslabovat, když je globální ekonomika silná a akciové trhy se pohybují výše. Před roky recese to bylo evidentní tam, kde japonský jen pomalu ztrácel svou hodnotu vůči americkému dolaru, jak se zlepšovala globální ekonomika. Na stanovení ceny páru USD / JPY má vliv několik společných faktorů. Pojďme je prozkoumat jeden po druhém, abychom určili prognózu ceny USD / JPY.

Poptávka Safe-Haven Investoři spěchali k bezpečnějším aktivům

Jak jsme již zmínili, japonský jen je bezpečnou měnou, proto obchodníci raději investují své peníze do aktiv v bezpečném útočišti, místo aby je vložili do rizikovějších aktiv. V letošním roce by důvod vysoké poptávky na trhu mohl být spojen s krizí s koronaviry. Vypuknutí koronaviru, které poprvé zvedlo ošklivou hlavu v Číně, nakazilo lidi ve 188 zemích a zanechalo po sobě významný negativní dopad na globální ekonomiky, což zvýšilo poptávku na trhu v bezpečném prostředí a podpořilo japonský jen, který v turn způsobil medvědí vychýlení páru USD / JPY. Počet případů COVID-19 na celém světě se blíží 14,5 milionu a podle údajů zveřejněných Univerzitou Johna Hopkinse zatím zemřelo více než 600 000 lidí.

Ve výsledku se investoři obrátili na bezpečná aktiva, jako je japonský jen, což negativně ovlivnilo měnový pár USD / JPY. Tento virus byl také zodpovědný za „pád burzy“. Stojí za zmínku, že krach burzy v roce 2020, který začal

20. února 2020 byl celosvětový. 12. února Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite a S&Index P 500 skončil na rekordních maximech (zatímco NASDAQ a S&P 500 dosáhl dalších rekordních maxim 19. února). Od 24. do 28. února vykázaly akciové trhy po celém světě největší týdenní poklesy od finanční krize v roce 2008. 9. března většina světových trhů vykázala prudký pokles. Nakonec investoři spěchali, aby zaparkovali své investice do bezpečnějších aktiv, jako jsou JPY a zlato. Výsledkem bylo, že obchodování v USD / JPY bylo po celý rok mírně medvědí.  

Geopolitické napětí Obchodní válka mezi Čínou a USA

Důvodem vysoké míry nejistoty na trhu lze také přičíst dlouhodobé geopolitické napětí mezi USA a zbytkem globálních ekonomik, jako je Evropská unie (EU), Spojené království a Čína. Jakákoli aktivita, která zintenzivňuje obchodní válku mezi USA a Čínou, má tendenci zvyšovat sílu bezpečného japonského jenu. Čína a USA však v probíhajícím souboji vůči sobě zavedly nové sankce, což posílilo bezpečný japonský jen oslabením akciového trhu.

Makroekonomická data z Japonska a USA 

Další hnací síla cen USD / JPY by mohla být spojena s ekonomickými údaji USA. Vzestupný trend japonského jenu posilují také pozitivní globální ekonomická data. Ekonomické události, jako jsou zprávy o pracovních místech, údaje o mzdách, údaje o výrobě a maloobchodním prodeji, a širší údaje, jako je růst HDP, ovlivňují rozhodnutí měnové politiky Federálního rezervního systému, která přímo ovlivňují tón tržního rizika, a mají tendenci poskytovat podporu bezpečná útočiště.

V důsledku škod způsobených pandemií COVID-19 způsobil slabší růst na trhu práce, rostoucí čísla o nezaměstnanosti, slabé údaje o výrobě, snížený maloobchodní prodej a oslabený růst HDP, což zvýšilo poptávku po bezpečném trh, který má tendenci podporovat jen a tlačit měnový pár směrem k medvědí cestě.

Výsledkem je, že výše zmíněný slabší růst, pokud jde o pracovní místa, rostoucí nezaměstnanost, slabé údaje o výrobě, snížený maloobchodní prodej a oslabený růst HDP, společně vytvářejí holubičí scénář Fedu ohledně úrokových sazeb, což tlačí ceny USD / JPY dolů. V dubnu vzrostly ceny drahých kovů, zlata, přes 1600 pipů, a dosáhly maxima kolem 1746, v důsledku horších než očekávaných nároků na nezaměstnanost v USA, a ještě předtím negativně koreloval měnový pár USD / JPY klesla na 101,180, uprostřed zvýšené poptávky po bezpečných útočištích. V dubnu vzrostl počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, o rekordních 6,6 milionu, čímž se počet nejnovějších případů nezaměstnanosti zvýšil na 10 milionů, protože totální boj za snížení šíření koronaviru zasáhl ekonomiku. Ceny USD / JPY tak v březnu krátce po začátku hospodářského útlumu poklesly o více než 5,7%.

Americký dolar a měnová politika FED (snížení záporných sazeb)

Ačkoli se globálním investorům daří běžet s americkým dolarem v období nejistoty, tento typ pohybu byl v předchozím roce ztlumený, navzdory obchodní válce s Čínou. Raději šli s USD / JPY. Nejvýznamnější dopad na ceny USD / JPY letos ovlivnila měnová politika USA, kterou kontroluje Federální rezervní systém. Úrokové sazby významně ovlivňují ceny drahých kovů díky faktoru známému jako „náklady příležitosti“. 

Cena příležitosti je myšlenka vzdání se téměř zaručeného zisku v jedné investici, aby se dosáhlo většího zisku v jiné. Podle historických výhledů existuje silná pozitivní korelace mezi americkými úrokovými sazbami a cenami USD / JPY. Mírné poklesy cen USD / JPY lze však přičíst nízkým úrokovým sazbám všech centrálních bank po celém světě, zejména amerického Federálního rezervního systému, které byly sníženy kvůli omezení hospodářského zpomalení vyvolaného blokováním, které bylo vyvoláno pandemií koronaviru. 

Federální rezervní systém USA v březnu snížil své úrokové sazby z 1,75% na 1,25%, což vedlo k prudkému prodeji amerického dolaru a vyvolalo vzestupnou tendenci k páru bezpečného přístavu USD / JPY. Později, s ohledem na masivní propuknutí COVID-19, se Federální rezervní systém rozhodl 16. března sazbu ještě dále snížit z 1,25% na 0,25%, což letos učinilo USD / JPY ještě medvědí. Na druhé straně Bank of Japan ponechala úrokové sazby beze změny, protože již byly v záporném teritoriu. 

UPredikce cen SD / JPY na příštích 5 let

Většina obchodníků řídí své předpovědi hlavně na základě jednoho bodu. “Úrokové sazby porostou, takže USD / JPY získá podporu.” Existuje několik dalších faktorů, které podle mého názoru letos ovlivní cenu USD / JPY:

1: Japonský jen se shromáždí v novém slabém dolarovém trendu a to je poslední věc, kterou Japonsko potřebuje.

3: Japonský jen je stále bezpečným útočištěm.

4: Japonská ekonomika je do jisté míry odolná vůči vnějším šokům, které jsou základem JPY.

5: BOJ je bezbranný, aby zastavil rostoucí japonský jen.

6: Japonský vládní penzijní investiční fond zastavuje své zámořské investice.

7: Období hyperaktivního zásahu BOJ skončilo.

8: Kapitáloví manažeři nakupují JGBs na nezabezpečeném základě.

9: CHF již také není strategií bezpečného přístavu pro EU.

10: Prudký pokles v Číně, největší makro riziko v regionu.

Vezmeme-li v úvahu všechny tyto faktory, cena USD / JPY by mohla rozšířit medvědí zkreslení a v příštích 6 až 9 měsících dosáhnout trojnásobné úrovně podpory dna 101,160. 

Přetahování lanem mezi americkým dolarem a japonským jenem

Navzdory všem těmto podpůrným faktorům pro japonský jen v bezpečném přístavu měnový pár během tohoto nejistého období významně neklesl, protože široce založený americký dolar od začátku pandemie přijímal nabídky bezpečného přístavu. Široce založená dlouhodobá síla amerického dolaru tedy hrála roli jako hlavní klíčový faktor, který omezoval jakoukoli další nevýhodu měnového páru USD / JPY. Dlouhodobé geopolitické napětí mezi USA a zbytkem globálních ekonomik, jako je Evropská unie (EU), Velká Británie a Čína, také podporovaly americký dolar jako bezpečnou aktivu. 

Faktory, které vyvolaly medvědí dopad na americký dolar

1: Spekulace s nižšími sazbami podkopávající americký dolar

2: Očekávání Federálního rezervního systému činit více znamená další oslabení amerického dolaru

3: Další výhody nezaměstnanosti zmizí

4: Americký dolar k obchodování inverzně k počtu nových případů Covid-19

5: Írán a Čína na pokraji obrovského obchodu

6: Deficit federálního rozpočtu vytiskne novou rekordní částku

7: Představitelé Fedu stále více pochybují o udržitelnosti hospodářského oživení USA, které podkopává dolar

8: Dluhová krize poháněná Fedem se bude zhoršovat

9: Spike v případech USA Covid-19 na rozdíl od situace v Evropě a Číně

10: Stimulační prostředky byly distribuovány bez monitorování.

Technická analýza – můžeme očekávat medvědí korekci v USD / JPY? 

 

V tuto chvíli se měnový pár bezpečného přístavu, USD / JPY, obchoduje na úrovni 105,750 a technický výhled pro tento pár naznačuje pravděpodobnost pokračování prodejního trendu, dokud nebude úroveň podpory trojího dna 101,162. V měsíčním časovém rámci vytvořil pár USD / JPY sestupný trojúhelníkový vzor, ​​který poskytuje solidní odpor na úrovni 108,900 a nedávné medvědí zaplavující svíčky podporují zkreslení prodeje. Kromě toho se hlavní ukazatele, jako MACD a RSI, drží pod 0, respektive 50, což ukazuje medvědí zkreslení v USD / JPY. 

USD / JPY sestupný trojúhelníkový vzor, ​​RSI, MACD a 50 EMA - vše navrhuje prodej

USD / JPY sestupný trojúhelníkový vzor, ​​RSI, MACD a 50 EMA – vše navrhuje prodej

Pokud jde o roční prognózu, neočekávám žádné masivní cenové akce v USD / JPY, zejména s ohledem na stav bezpečného přístavu obou měn. USD / JPY by se však mohl otestovat po otestování úrovně podpory trojího dna 101,160. Nad úrovní obchodování 101,160 by pár USD / JPY mohl stoupat až na úroveň obchodování 108,900, podle roční prognózy ceny USD / JPY.

USD / JPY Roční předpověď - sestupný vzor trojúhelníku

USD / JPY Roční předpověď – sestupný vzor trojúhelníku

USD / JPY 3letá předpověď - sestupný trojúhelníkový vzor

USD / JPY 3letá předpověď – sestupný trojúhelníkový vzor

Můžeme očekávat, že ceny USD / JPY klesnou níže, po testování úrovně odporu 108,920. Vzory trojúhelníku by měly propuknout na spodní straně, proto by porušení úrovně podpory 100.850 mohlo prodloužit prodej až na úroveň 94.500 v příštích letech. Výkyvy měnového páru USD / JPY jsou od začátku roku 2020 nevýznamné. Důvodem by mohl být spojen se společným podpůrným faktorem pro obě měny, jako je bezpečná investice nebo balíčky pomoci od obou centrálních bank. Dovolte mi připomenout: široce založený americký dolar hrál roli bezpečného aktiva a stal se klíčovým faktorem, který pomohl omezit hlubší ztráty měnového páru, které byly podpořeny silnějším bezpečným japonským jenem. V nadcházejících měsících a letech tedy můžeme vidět pokračování trhaných sezení.

Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map