Předpověď ceny zlata na rok 2020: Bude zlato ve 4. čtvrtletí nadále růst?

Ceny zlata z drahých kovů od začátku roku 2020 prudce stoupají. ZLATO zahájil rok na 1 517 a přidal více než 2 800 pipů k dosažení cenové úrovně 1 800. Obchodníci na Forexu obchodují s rizikovým sentimentem na trhu, který je v současné době poháněn většinou pandemií COVID19. V této aktualizaci budeme předpovídat ceny zlata nejen pro tento rok, ale také pro nadcházející roky.

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu Prognóza ceny zlata 2021

 

Aktuální ZLATO Cena: $

Nedávné změny v ceně zlata

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +63.10 +3,62%
6 měsíců +250,20 +16,07%
1 rok +381,90 +26,80%
5 let +673,60 +59,44%
Od roku 2000 +1519,10 +527,83%

Ceny zlata jsou na dobré cestě k 6. týdennímu zisku back-to-back, poprvé za více než rok. Býčí růst se nicméně zastavil, pouze v předchozím týdnu byly spotové ceny, a nepatrný nárůst o 0,5%. Na druhé straně to vyvstává otázka: s 1800 USD, které již byly porušeny, co můžeme dále očekávat?

Předpověď zlata: 4. čtvrtletí 2020 Předpověď zlata: 1 rok Předpověď zlata: 3 roky
Cena: 1896 dolarů

Cena ovladače: Druhá vlna COVID19, dvojí vrcholný odpor, holubičí měnová politika Fedu, posílila bezpečnost.

Cena: 1720 $ & 1 618 $

Cena ovladače: Zotavení COVID19, dvojitý odpor, medvědí retrakce v překoupeném zlatě.

Cena: 2160 $

Cena ovladače: Zotavení COVID19, dvojitý odpor, medvědí retrakce v překoupeném zlatě.

 

Živý graf zlata

ZLATO

 

Společné faktory, které ovlivňují ceny zlata

Byl to těžký rok pro akcie, ale naopak to byl výjimečný rok nejen pro fyzické zlato, ale také pro investory do zlata. Jak většina z vás ví, žlutý kov se často používá jako bezpečné útočiště, protože výkonnost ceny zlata během období nejistoty často prudce stoupá. Při určování býčího předpětí ve zlatě se podílejí různé faktory. Pojďme je prozkoumat jeden po druhém a určit prognózu ceny zlata.


  • Americký dolar & Měnová politika FED (snížení záporných sazeb):

Zlato a americký dolar téměř dvě třetiny času negativně korelují (když jedna postupuje, druhá klesá a naopak). Zatímco globálním investorům se v období nejistoty daří běžet s americkým dolarem, přes předchozí obchodní rok byl tento typ pohybu navzdory obchodní válce s Čínou ztlumen. Raději šli se zlatem.

Nejvýznamnější dopad na ceny zlata letos ovlivnila měnová politika USA, kterou řídí Federální rezervní systém. Úrokové sazby významně ovlivňují ceny drahých kovů díky faktoru známému jako „náklady příležitosti“. Cena příležitosti je myšlenka vzdání se téměř zaručeného zisku v jedné investici, aby se dosáhlo většího zisku v jiné. Podle historického výhledu existuje silná negativní korelace mezi úrokovými sazbami a cenami zlata.

Prudké zisky v cenách zlata však lze připsat nízkým úrokovým sazbám všech centrálních bank po celém světě, které byly sníženy s cílem omezit zpomalení ekonomiky vyvolané blokádami vyvolanými pandemií koronavirů. Federální rezervní systém USA v březnu snížil své úrokové sazby z 1,75% na 1,25%, což vedlo k prudkému prodeji amerického dolaru a vyvolalo vzestupnou tendenci pro drahý kov, zlato. Později, s ohledem na masivní propuknutí COVID19, se Federální rezervní systém 16. března rozhodl sazbu ještě dále snížit, a to z 1,25% na 0,25%, což v letošním roce učinilo zlato ještě vzestupnějším..  

  • Burza cenných papírů

Nedávný krach na americké burze cenných papírů v roce 2020 se neomezoval pouze na USA. Spíše to byl globální krach akciových trhů, který začal 20. února 2020. 12. února se Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite a S&Index P 500 skončil na rekordních maximech (zatímco NASDAQ a S&P 500 dosáhl dalších rekordních maxim 19. února). Od 24. do 28. února vykázaly akciové trhy na celém světě největší týdenní poklesy od finanční krize v roce 2008. 9. března většina světových trhů vykázala prudký pokles, který byl vyvolán zejména pandemií COVID-19 a cenovou válkou mezi Ruskem a země OPEC vedené Saúdskou Arábií. Toto se stalo neformálně známé jako Černé pondělí. V té době to byl nejhorší pokles zásob od velké recese v roce 2008.

Výsledkem bylo, že většina investorů byla opatrná a obrátili se k bezpečným investicím, jako je zlato, protože o žlutém kovu je známo, že je jednou z nejbezpečnějších investičních možností, protože šance, že ztratí svou vlastní hodnotu, téměř neexistuje. . Ceny drahých kovů mohou kolísat, ale nikdy neklesnou na nulu. Právě z tohoto důvodu ceny zlata prudce stoupají v dobách ekonomické krize nebo vysoké úrovně nejistoty. Je proto nepopiratelné, že obchodníci by se raději uchýlili k bezpečnějším možnostem, než aby se drželi těch, které jsou citlivé na několik ekonomických a geopolitických faktorů.

Vztah mezi cenami zlata a akciovými trhy je inverzní. Ceny zlata většinou poklesnou, když si akciové trhy vedou dobře a naopak. Podobně, když se akciový trh zhroutí, zvyšuje se poptávka po zlatě, protože stále více investorů se dívá na bezpečnější možnosti.

  • Ekonomické údaje & Zlato

Další hnací síla cen zlata by mohla být spojena s ekonomickými údaji USA. Ekonomická čísla, jako jsou zprávy o trhu práce, údaje o mzdách, údaje o výrobě, maloobchodní tržby a růst HDP, ovlivňují rozhodnutí měnové politiky Federální rezervy USA, což má přímý dopad na ceny zlata. Pandemie COVID-19 zasáhla společnosti a ekonomiky v jejich jádru, což vedlo ke zvýšení chudoby a nerovností v globálním měřítku.

Výsledkem je, že slabší růst z hlediska pracovních míst, rostoucí nezaměstnanost, slabé údaje o výrobě, snížený maloobchodní prodej a oslabený růst HDP vytvářejí holubičí scénář Fedu ohledně úrokových sazeb, který tlačí ceny zlata výše. V dubnu se ceny drahých kovů vyšplhaly přes 1600 pipů, aby dosáhly maxima kolem 1746, v důsledku horších než očekávaných nároků na nezaměstnanost v USA. V dubnu vzrostl počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, o rekordních 6,6 milionu, čímž se počet nejnovějších případů nezaměstnanosti zvýšil na 10 milionů, protože totální boj za snížení šíření koronaviru zasáhl ekonomiku. Ceny zlata tak v dubnu prudce stouply o více než 10%.

  • COVID19 – Pandemie koronaviru 

Vypuknutí COVID19, které bylo poprvé identifikováno v Číně, infikovalo lidi ve 188 zemích a mělo významný negativní dopad na globální ekonomiky, čímž zvýšilo poptávku na trhu v bezpečném prostředí a poslalo ceny zlata na rekordní maxima. Podle údajů z John Hopkins University se počet pacientů s COVID-19 po celém světě blíží 14,5 milionu a více než 600 000 lidí zemřelo. Celá čtvrtina případů a téměř čtvrtina úmrtí byla hlášena z USA; v této zemi počet úmrtí v důsledku pandemie USA právě dosáhl 140 000.

Od začátku roku se investoři uchýlili k bezpečnému útočišti a tento sentiment přetrvává kvůli obavám z druhé vlny koronaviru. Výsledkem je, že globální akciový trh se často pohybuje níže, zatímco obchodování v bezpečných přístavech, jako je americký dolar a zlato, je býčí.

  • Geopolitické napětí

Důvod vysoké míry nejistoty na trhu lze připsat také prodlouženému geopolitickému napětí mezi USA a zbytkem globálních ekonomik. Patří mezi ně Evropská unie (EU), Spojené království a Čína. Jakákoli aktivita, která prohloubí americko-čínskou válku, navíc tlačí ceny zlata na rekordní hodnoty. Čína a USA mezitím na sebe zavedly nové sankce, a to v probíhajícím konfliktu, díky němuž se futures na zlato vyšplhaly na celoživotní maxima.

 

Zlato – predikce cen XAU / USD na příštích 5 let

Než začneme, ujasněme si jednu věc: většina cenových předpovědí nestojí více než deštník v hurikánu, protože je třeba vzít v úvahu několik faktorů, tolik neustále se měnících proměnných, že i ta nejinteligentnější předpověď obvykle chybí značka.

Většina obchodníků však řídí své předpovědi hlavně na základě jednoho bodu. “Úrokové sazby porostou, takže zlato poklesne.” Existuje několik dalších faktorů, které podle mého názoru letos ovlivní cenu zlata:

1: Americký dolar 

2: Investiční poptávka 

3: Nákup centrální banky 

4: Objemy obchodování na COMEXu 

5: Technické ukazatele 

6: Nová dodávka z dolů 

7: Budoucí ekonomické a měnové faktory.

Když vezmeme v úvahu všechny tyto faktory, cena zlata v příštích 6 až 9 měsících dosáhne rekordního maxima. “Existuje však 30% pravděpodobnost, že v příštích 3–5 měsících překročí 2 000 USD.“

  • Americké prezidentské volby 2020

Největší politickou událostí roku 2020 budou americké prezidentské volby 3. listopadu. Dovolte mi, abych vám připomněl, jak dobrý byl pan Trump v dosavadním funkčním období pro Wall Street. V tuto chvíli Trump čelí vyšetřování obžaloby a je pravděpodobné, že ho vyhraje. Ale pokud jde o listopadové volby, zdaleka neví, že by zvítězil, protože průzkumy veřejného mínění více inklinují k demokratickému uchazeči Joe Bidenu.

Donald Trump se v rámci své volební kampaně zaměřuje na Čínu všemi možnými způsoby, což bude pro Wall Street dobré. Jak bylo uvedeno výše, akcie mají negativní korelaci s cenami zlata, což znamená, že vše, co je dobré pro Wall Street, je špatné pro zlato a naopak.

Pokud Trump vyhraje nadcházející volby v listopadu, je pravděpodobné, že se americké akcie vzchopí a ceny zlata se propadnou. Pokud však volby vyhraje jeho konkurent Joe Biden, pak americké akcie utrpí a zlato bude pravděpodobně směřovat výše. 

  • Inflace – CPI (index spotřebitelských cen)

Inflace je nárůst cen zboží a služeb a vyšší úroveň úrovní inflace má tendenci tlačit ceny zlata nahoru, zatímco nižší inflace neboli deflace váží na ceny zlata. Inflace je téměř vždy známkou ekonomického růstu a expanze. Kdykoli ekonomika roste a expanduje, Federální rezervní systém má tendenci zvyšovat peněžní zásobu. 

Tato rozšířená nabídka peněz oslabuje každou existující bankovku v oběhu, což ztěžuje nákup aktiv, která jsou uznávaným uchovávačem hodnoty, jako je zlato. To je důvod, proč při zavedení programů kvantitativního uvolňování a programů nákupu dluhopisů dochází ke zvýšené peněžní nabídce a ceny zlata reagují kladně.

V poslední době, kdy pandemie koronavirů tak silně zasáhla globální ekonomiku, zavedly všechny velké ekonomiky více kvantitativního uvolňování a zvýšily své programy nákupu dluhopisů, což následně zvýšilo nabídku peněz a zvýšilo inflaci, což nakonec pomohlo cenám zlata překonat vyšší.

  • Měnové pohyby

Dalším silným ovlivňovatelem cen zlata je pohyb měn, konkrétně amerického dolaru, protože cena zlata je denominována v dolarech. Jak víme, americký dolar má negativní korelaci s cenami zlata a kdykoli se americký dolar stane silným, zejména kvůli rostoucí americké ekonomice, ceny zlata trpí. Naopak, kdykoli americký dolar klesá, má tendenci tlačit ceny zlata výše, protože hodnota jiných měn a komodit stoupá.

 

Technická analýza – Můžeme očekávat medvědí korekci zlata – XAU / USD? 

Když už mluvíme o technické stránce trhu, zlato se obchoduje se silným býčím předpětím, které vystoupalo na úroveň 1 806. V měsíčním časovém rámci vytvořil drahý kov svícenový vzor „Tři bílí vojáci“, což naznačuje pravděpodobnost pokračování vzestupného trendu. Vedle toho se hlavní ukazatele, jako jsou MACD a RSI, drží nad 0, respektive 50, což ukazuje býčí vychýlení zlata.

XAU / USD Tři bílí vojáci, RSI, MACD a 50 EMA - vše navrhuje nákup

XAU / USD Tři bílí vojáci, RSI, MACD a 50 EMA – vše navrhuje nákup

Na měsíčním grafu 0-period Exponential Moving Average naznačuje silné býčí zkreslení, ale zároveň také naznačuje solidní šance na medvědí korekci, protože její hodnota zůstává na úrovni 1 408, což je daleko od aktuálního tržní cena 1 808.

XAU / USD Fibonacciho retracement

XAU / USD Fibonacciho retracement

Když už mluvíme o predikci cen zlata, můžeme očekávat, že ceny zlata budou pokračovat ve vzestupném obchodování a vytvoří dvojnásobnou nejvyšší úroveň odporu na hodnotě 1 916. Pod úrovní 1 916 se mohl překoupený drahý kov, zlato, vydechnout a vyvolat medvědí retracement až do úrovně 1 729, což znamená 23,6% úroveň Fibonacci. Pod touto hodnotou lze najít další podporu kolem 38,2% úrovně Fibonacciho 1630. Naopak býčí útěk na úrovni 1 916 by mohl v nadcházejícím roce způsobit vzestupnou tendenci až na úroveň 2 160. Pojďme se připravit na druhou polovinu roku a pozorně sledovat základní stránku trhu. 

Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map