Predikce cen Polkadot (DOT) na rok 2021: Prodlouží DOT lednové zisky?

Polkadot – shrnutí předpovědi

Předpověď Polkadot: H1 2021

Cena: 50–60 $

Ovladače cen: pozitivní kryptoměna, výkon ETH, devalvace USD, technická odolnost za 20,00 USD, potenciální regulace

Předpověď Polkadot: 1 rok

Cena: 100 $

Ovladače ceny: býčí kryptoměna, devalvace USD, expanze blockchainu

Předpověď Polkadot: 3 roky

Cena: 200–300 $

Cenové faktory: oživení USD, konec COVID-19, zvýšená regulace kryptoměny, snížený růst blockchainu kvůli intervenci vlády a centrální banky

 

Polkadot byl úplně poslední z hlavních kryptoměn, která sledovala kryptoměnu, která stále pokračuje, protože tato kryptoměna rostla nad 42 $. Ale po hlubokém ústupu na konci února na 26 $ se nyní zdá, že kupující mají opět kontrolu nad tím, že opět tlačili nad 35 $. DOT / USD se začaly stávat vzestupnými až v posledních několika prosincových dnech. 28. prosince se Polkadot obchodoval za zhruba 5 $, ale připojil se k býčímu běhu na trhu kryptoměn a 23. února se obchodoval za 37 $ poté, co ustoupil těsně pod 30 $. To znamená, že za více než osmkrát zhodnotil měsíc a půl. 20 SMA také odvádí dobrou práci na denním grafu, tlačí cenu výš, což udržuje polkadot absolutně prudký, i když od začátku února nedokázal cenu dohnat.

Přechod od konce roku 2020 do začátku roku 2021 byl pro třídu aktiv v kryptoměně pozitivním obdobím. Zvýrazněna průmyslovým benchmarkem Bitcoin (BTC) zastiňujícím 50 000 $ za BTC, celá kryptoměna zaznamenala vzestupnou účast. Jednou z mincí, které získaly všeobecnou proslulost, byl nováček Polkadot (DOT). Protokol Polkadot, který byl zahájen v květnu 2020, se zaměřil na poskytování možností připojení pro vlastní postavené boční řetězce a veřejné blockchainy. 

Polkadot, který vytvořil spoluzakladatel společnosti Ethereum Gavin Wood, zpočátku zaznamenal omezený zájem veřejnosti. Ve výsledku se mince DOT obchodovala v relativně plochém rozmezí mezi 2,50 a 5,00 dolary od května do konce prosince 2020. Prosinec 2020 až únor 2021 se však pro DOT ukázal jako výjimečný, protože ceny stouply na historické maximum těsně nad 30,00 $, takže daleko. Ačkoli bitcoiny a ethereum možná získaly velký podíl mediální pozornosti, Polkadot se stal vynikající investicí.

 

Aktuální DOT / USD Cena: $

 

Nedávné změny v ceně Polkadot

Doba Změnit ($) Změna %
1 týden +11.5 +43%
1 měsíc +19.1 +105%
3 měsíce +22.3 +146%
6 měsíců +18.7 +135%
Květen 2020 +35,24 +1,264%

 

Stejně jako všechny kryptoměny podléhá DOT sbírce jedinečných ovladačů trhu. Mezi nejpozoruhodnější patří podnikové pověsti, vládní regulace, hacking, podvody a soudní spory. Avšak kde je Polkadot jedinečný z jiných krypt, jsou jeho finanční zdroje. Od svého založení v roce 2017 získala společnost Polkadot od investorů přibližně 200 milionů dolarů prostřednictvím crowdfundingu a nabídky více mincí. Polkadot se proto řadí mezi nejlépe financované startupy blockchainu v historii.

Od spuštění DOT v květnu 2020 se vedly spory ohledně toho, čím se Polkadot a Ethereum liší. Vzhledem k tomu, že obě krypta sdílejí stejného zakladatele Gavina Wooda, jsou tyto obavy oprávněné. Obě mince jsou podobné v tom, že provozují primární blockchain, který usnadňuje transakce a umožňuje přidání menších nezávislých blockchainů. ETH i DOT také spoléhají na „vytyčování“ místo na „těžbu“, aby zajistily efektivní růst sítě. A konečně je vyvíjeno úsilí, aby transakce mezi mincemi mezi Ethereem a Polkadotem byly možné. Vzhledem k nápadné podobnosti technologie DOT s ETH není divu, že tyto dvě mince vykazovaly pravidelně silné korelace. 

Faktory ovlivňující Polkadot (DOT) 

V mnoha ohledech se oceňovací a růstový potenciál Polkadotu bude opírat o expanzi samotného blockchainu. Primárním cílem DOT je fungovat jako most mezi veřejnou a soukromou sítí. Polkadot si v zásadě klade za cíl sjednotit veřejný blockchain s parachainy. V případě, že tradiční přijetí kryptoměny vyvolá prodlouženou expanzi blockchainu, je možné, že Polkadot bude důležitou součástí ekosystému kryptoměny. Naopak, pokud zasáhnou centrální bankovní úřady a vlády, ocenění DOT mohou stagnovat kvůli regulačním obavám.

 

Živý graf Pokadot

 

Polkadot (DOT): 5letá cenová předpověď

Přesná předpověď cenové akce jakéhokoli aktiva během pětiletého období je výzvou. Pro kryptoměnu, jako je Polkadot, dokonce i moreso. Existují však čtyři tržní faktory, u nichž je vysoce pravděpodobné, že ovlivní dlouhodobou tržní hodnotu DOT. Na vzestupné straně rovnice devalvace amerického dolaru (USD) a expanze blockchainu podporují vyhlídky Polkadotu. Medvědí faktory, jako je politika centrálního bankovnictví a vládní intervence, však ohrožují nejen DOT, ale celou třídu kryptoměn. Zatímco čas bude konečným soudcem toho, jak Polkadot funguje, můžeme zohlednit tyto faktory a jejich potenciální dopad na ceny DOT.

Jak ovlivní DOT inflace a devalvace amerického dolaru?

Jedním z největších faktorů, kterým krypty čelí, je blahobyt amerického dolaru. Počínaje reakcí vlády USA a Federálního rezervního systému (Fed) na pandemii koronavirů (COVID-19) se USD snažil udržet svoji hodnotu. Za účelem boje proti ekonomickému spadu z COVID-19 přijala americká vláda pod Trumpovou správou zákon CARES o 2 biliony dolarů. V rámci programu CARES byly zaslány obrovské objemy přímých stimulačních plateb občanům a finanční prostředky na zmírnění následků katastrof přidělené podnikům. Jako doplněk zákona CARES zahájil Fed otevřený program neomezeného kvantitativního uvolňování (QE). Obě politiky rozšířily nabídku dolarů na nebývalé úrovně a poslaly USD index nižší o 6,8% pro rok 2020. 

Od roku 2021 a dále jsou jistotou další stimul a Fed QE. Jednou z prvních akcí amerického prezidenta Joe Bidena bylo oznámit plány na záchranný balíček COVID-19 v hodnotě 1,9 bilionu dolarů, který by měl být zahájen počátkem roku 2021. Fed se navíc zavázal udržovat nákupy dluhu na 120 miliardách dolarů měsíčně a udržovat pevné úrokové sazby na 0,0-0,25% do maximální zaměstnanosti, 2% průměrné inflace a cílového ekonomického růstu. Ačkoli tyto politiky podporují růst, dlouhodobé důsledky, kterým USD čelí, jsou medvědí. V případě, že nové kmeny COVID-19 prodlouží tyto politiky zaměřené na oživení o několik let, je pravděpodobné, že dojde k devalvaci dolaru a inflaci. Pro DOT bude slabý dolar pravděpodobně býčí hnací silou trhu. Jak dolar mizí, investoři se budou snažit ukládat kapitál do jiných aktiv; komodity, akcie a kryptoměny jsou životaschopnou alternativou k USD.

Will Polkadot And The Blockchain Go Mainstream?

Od spuštění bitcoinu v roce 2009 finanční svět přemýšlel, zda a kdy se technologie blockchainu stane mainstreamem. Po kryptoměně roku 2018 se zdálo, že krypty budou brzy nápadem. S nástupem COVID-19 a špičkovou poptávkou po digitálních měnách se však Polkadotova technologie stala vyhledávanou komoditou.

Prvotním faktorem, který přilákal do Polkadotu legie vážných investorů, byl jeho růstový potenciál. Primárním cílem Polkadotu je posílit interoperabilitu mezi veřejným a soukromým blockchainem. Pokud se technologie stane široce integrovanou, může se stát de facto „mostem“ mezi sítěmi, blockchainy a kryptoměnami. Jednoduše řečeno, Polkadot je umístěn tak, aby rostl s růstem blockchainu – potenciálně lukrativní korelace.

Odhady z počátku roku 2020 předpokládaly, že se velikost globálního trhu blockchainu zvýší ze 3 miliard USD v roce 2020 na 39,7 miliard USD do roku 2025. Toto číslo je působivé a naznačuje roční míru růstu 67,3%. Z praktického hlediska představují tato čísla růstu tradiční přijetí různých blockchainových technologií. Pokud bude realizováno, není to mimo oblast možnosti vidět, jak DOT ocenění rostou společně s agregovaným trhem. Výnosy však mohou být mnohem vyšší, pokud Polkadot vystoupá jako přední překladatel blockchainu.

Chystají se centrální banky vstoupit do kryptoměny?

U jakékoli měny, kryptoměny nebo jiné, hrají centrální bankovní orgány při oceňování nedílnou roli. Ačkoli bitcoiny, ethereum a polkadot jsou decentralizované elektronické formy peněz, určitě mají pozornost světových centrálních bankéřů. Uprostřed pandemie COVID-19 v roce 2020 explodoval zájem o krypta – to nezůstalo bez povšimnutí bank. V prohlášení z ledna 2021 měla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová toto říká o bitcoinech: „[Bitcoin] je vysoce spekulativní aktivum, které vedlo k zábavným obchodům a zajímavým a naprosto trestuhodným činnostem v oblasti praní peněz. Musí existovat regulace. To musí být uplatněno a odsouhlaseno … na globální úrovni. “ S odvoláním na žádné konkrétní důkazy o takových případech Largarde ukázal motivaci ECB regulovat bitcoiny a pravděpodobně celou třídu aktiv.

Pokud jde o přijetí, zdá se, že Federální rezervní systém USA vyvíjí vlastní digitální měnu centrální banky (CBDC). Prohlášení předsedy Federálního rezervního systému USA (Fed) Jerome Powella ze začátku roku 2020 naznačili potenciální zahájení „FedCoin„: “[FOMC] děláme věci, je důležitější to napravit, než být první.” Správné řešení znamená, že se nezabýváme pouze potenciálními výhodami CBDC, ale také možnými riziky a také uznáváme důležité kompromisy, které je třeba pečlivě promyslet. “ Vzhledem k tomu, že to Powell řekl, Fed vybudoval experimentální CBDC údajně založený na blockchainové technologii. V tuto chvíli to vypadá, že je jen otázkou času, než se CBDC stanou součástí běžného financování.

Jaké jsou tedy možné dopady intervence centrální banky na kryptotrzích na Polkadot? Zaprvé, přijetí rozsáhlé globální regulace, jak navrhuje Lagarde, by zvýšilo vykazování a omezilo transakce. Obě tyto problémy by zpomalily růst blockchainu, čímž by se rozšířil rozsah podnikání Polkadot. Zadruhé, spuštění CBDC by mohlo vážně ovlivnit poptávku po kryptoměnách jako způsobech převodu a zásobách bohatství. Opět se jedná o negativní hnací sílu trhu pro DOT; pokud světové centrální banky převezmou významnou část blockchainu, tradiční expanze bude omezena. Tento faktor by snížil podíl na trhu zprostředkovatelů, jako je Polkadot. Pokud dojde k zúžení nebo kontrole blockchainu, bude DOT ve velmi zranitelné pozici.

Je nařízení vlády USA nevyhnutelné?

Americké všeobecné volby v roce 2020 přinesly na světový trh období bezprecedentní politické nejistoty. Akcie, měny a komodity zaznamenaly zvýšenou volatilitu, protože investoři uvažovali o důsledcích změny amerického režimu. Po vydání konečného rozhodnutí počátkem ledna 2021 se moc jak v americkém Kongresu, tak v prezidentském úřadu přesunula z republikánské na demokratickou kontrolu. Navzdory horkému volebnímu cyklu však kryptoměny zaznamenaly trvalé nabídky. Výjimkou nebyla ani organizace DOT, která vzrostla z 4,23 USD dne 2. listopadu 2020 na 17,99 USD, jelikož nový POTUS a Kongres složili přísahu dne 20. ledna 2021.

Snad největším hnacím motorem kryptoměnové volatility je vládní regulace. A při projektování možných hodnot Polkadotu v příštích pěti letech je důležité vzít v úvahu postoj administrace Joe Bidena k regulaci kryptoměny. Bidenovy body rozhovoru ze stezky kampaně nedaly kryptoměnovým investorům mnoho podnětů k přemýšlení. Biden si však vybral bývalého šéfa Komise pro komoditní futures burzy (CFTC) Michael Barr vést Úřad kontrolora měny (OCC). Barr dříve působil v poradním výboru Ripple; pokud bude potvrzen jako vedoucí OCC, Barr bude prvním krypto-insiderem, který bude tento post zastávat. Důsledky pro regulaci mohou být velké, protože Barr může mít nové inovativní nápady, jak regulovat a ovládat blockchain. 

V kabinetu Biden je několik členů, kteří mají dosavadní zkušenosti s krypty. Jako předsedkyně Fedu v letech 2014–2018 nová ministryně financí Janet Yellen opakovaně přistupovala k kryptoměnám bez přístupu. Yellen nicméně uvedla, že „řekne přímo, že není fanouškem“, konkrétně bitcoinu. Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dále podala žalobu proti Ripple (XRP) a tvrdila, že manažeři prodávali XRP po dobu sedmi let, aniž by je nejprve registrovali jako cenné papíry. Tento soudní spor vytvoří precedens pro společnosti, které prodávaly mince, ale neprovedly počáteční nabídku mincí (ICO). Spad z SEC vs Ripple mohou být rozsáhlé a dále určovat, zda XRP a kryptoměny obecně jsou či nejsou cennými papíry nebo měnami. Pokud bude SEC úspěšná, je pravděpodobné, že DOT a celá třída aktiv budou v příštích letech podrobeny intenzivnější kontrole.

Vládní interference je v konečném důsledku negativní tržní hnací silou cen kryptoměny. Vzhledem k Bidenově správě, která je vstřícná k regulaci, a možnému zásahu SEC, může být mnoho mincí vytlačeno z trhu. Pro Polkadot je důležité, aby rok 2021 byl robustním rokem přijetí blockchainu a provozního růstu. Regulační prostředí pro kryptoměny se bude v příštích pěti letech významně vyvíjet – to by mohlo velmi dobře vést ke kontrakci třídy aktiv, což by mnohé mince stalo zastaralými. 

Technická analýza Polkadot (DOT)

Čtvrté čtvrtletí (Q4) roku 2020 bylo klíčovým obdobím pro kryptoměny. Sentiment byl trvale pozitivní a zvedal bitcoiny a ethereum na historická maxima. Polkadot se podílel na úspěchu později, jak ukazuje graf Polkadot, a shromáždil se z otevřených 4,35 $ dne 1. října 2020 do 31. prosince 2020 uzavření 9,27 $. Díky zisku více než 200% Q4 získal DOT v roce 2020 pouhých 0,25 USD ze svého historického maxima.

Zpočátku se leden 2021 pro DOT ukázal jako úplně jiný příběh. Během prvních dvou týdnů se cena stáhla z maxima všech dob nad 10,00 USD do oblasti 7,00 USD. Stahování z 11. ledna vykázalo minimum 7,20 USD a otestovalo 62% návratnost Fibonacci z prosincového minima (4,72 USD) na lednové maximum (10,70 USD). Uchazeči však rychle koupili pokles a 16. ledna zvýšili DOT na téměř 20,00 USD. Do konce měsíce se ceny konsolidovaly mezi maximem 19,39 USD a 38% návratností Fibonacci na 14,73 USD.

Pomalý ústup naznačuje, že prodejci jsou slabí

Cenová akce v prosinci 2020 a lednu 2021 svědčí o trendovém trhu. Na denním grafu je patrný klasický býčí trend – strmé výpadky následované neúspěšnými návraty. Kromě toho DOT uzavřel leden 2021 vysoko nad svým 100denním klouzavým průměrem (7,67 USD) a doživotním středem (11,04 USD, minima v srpnu 2020 do ledna 2021). 

V době psaní tohoto článku je technický výhled pro Polkadot býčí, protože se zdá, že kupující jsou odhodláni koupit každý významný pokles. Klíčové hodnoty odolnosti vůči horní straně pro rok 2021 budou 20,00 $, 25,00 $ a 30,00 $; jedná se o prvotřídní úrovně pro konsolidaci nebo tvorbu střednědobých vrcholů. Důležitou úrovní podpory bude denní a týdenní 38% a 62% Fibonacciho retracements. Pokud se lednový vrchol 19,38 $ drží po delší dobu, bude klíčovou oblastí podpory 38%, 50% a 62% návratnost životnosti DOT na 13,01 $, 11,04 $ a 9,08 $. Dokud cena nezveřejní významnou korekci a nebude se obchodovat pod 10,00 USD po delší dobu, bude na rok 2021 zaručena býčí tendence.

Polkadot se v lednu odrazil od 20 SMA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map