Predikce cen Tezos pro rok 2021: Pokračování vzoru nahoru-dolů

Tezos – shrnutí předpovědi

Předpověď společnosti Tezos: H1 2021

Cena: 5–6 $

Ovladače ceny: sentiment na trhu kryptoměn, komentáře Elona Muska ke kryptům, EDO Upgrade

Předpověď Tezos: 1 rok   

Cena: 10–15 $

Ovladače cen: upgrady Tezos, obnova globální ekonomiky, upgrady Tezos

Předpověď Tezos: 3 roky   

Cena: 50–100 $

Cenové faktory: sentiment na trhu kryptoměn, přijetí DeFi společností Tezos, upgrady, globální politika

 

Tezos (XTZ) se v současné době jeví jako jedna z nejslabších kryptoměn, která za posledních 6–7 měsíců získala hodnotu pouze kolem 300% z normálního rozmezí 1,80 $, zatímco ostatní digitální měny dosáhly několika obrovských zisků. I když je to pro Tezos stále působivé, protože v poslední dlouhodobé předpovědi tohoto altcoinu v listopadu nebyly kupující stále nikde, i když kryptotrh prudce stoupal. Nakonec to ale začalo dohánět zbytek gangu a do poloviny února se vyšplhalo nad 5,50 $.

Nyní se však obchoduje přibližně o 2 dolary níže, což naznačuje slabost této kryptoměny. Většina kryptoměn se tvrdohlavo držela většiny nedávných zisků a spousta z nich stále vydělává nové, včetně [[Bitcoin]], který se 15. února zlomil nad 50 000 $, přičemž Elon Musk a Tesla mu dali velkou ruku, zatímco Tezos již vrátil téměř 40% hodnoty. Společnost Tezos má za sebou historii couvání po silných býčích tahech a vracení většiny předchozích zisků a současný návrat zpětného chodu nepropaguje žádnou důvěru ani mezi kupujícími, a dokonce by je mohl odradit. Ale pro kryptotrh jsou to různé časy, které by mohly změnit zvyk Tezosu, takže v následujících týdnech uvidíme, zda si Tezos udrží své zisky nebo se vrátí zpět dolů, jako tomu bylo při předchozích příležitostech.       

 

Aktuální XTZ / USD Cena: $

 

Nedávné změny v ceně Tezos

Doba Změnit ($) Změna %
1 měsíc +0,37 +9,3%
3 měsíce +1,05 +46,7%
6 měsíců -0,15 -4,4%
1 rok +0,40 +13,7%
2 roky +2,70 +450%

Faktory ovlivňující Tezos 

Tezos je další relativně nová kryptoměna a podle tržní kapitalizace je na 23. místě, kolem 4,408 miliardy USD, což je dlouhá cesta z 1,550 miliardy USD v listopadu 2020, v době naší předchozí dlouhodobé prognózy. I když, jak jsme již zmínili, je toto hodnocení tržní kapitalizace menší než zvýšení tržní kapitalizace u jiných kryptoměn. Společnost Tezos zahájila život v roce 2018, což nebyl nejlepší čas pro kryptoměny, a trh s digitální měnou byl uprostřed krachu, po prudkém nárůstu na konci roku 2017. Výsledkem bylo, že v prvních několika letech následoval hlavní krypta měsíce svého života a do prosince téhož roku ztratil více než 90% své hodnoty.


Poté se Tezos v roce 2019 vrátil k životu, protože jeho používání vzrostlo a trh s kryptoměnou začal znovu ožívat a v srpnu 2020 dosáhl 4,38 USD. Nemělo to prospěch z prudkého nárůstu trhu s digitální měnou během čtvrtého čtvrtletí roku 2020, zatímco bitcoiny a další kryptoměny prudce stoupaly, což vyvolalo otázky. Ale připojilo se k nárůstu kryptoměny, počínaje lednem a zejména v únoru letošního roku, navzdory několika neúspěšným pokusům dříve. Nový upgrade Tezos, EDO, zlepšil užitečnost a vývoj aplikací, zejména těch souvisejících s DeFi, což pomohlo v polovině února tlačit na vyšší cenu. Ale jak již bylo zmíněno výše, většina z těchto zisků se vrátila, protože i zbytek kryptotrhu ustupuje.

Živý graf Tezos

Predikce cen společnosti Tezos na příštích 5 let

Stejně jako u všech ostatních kryptoměn, když nyní získaly status bezpečného útočiště, je i Tezos ovlivněn sentimentem na trhu s kryptoměnami. V posledních měsících však zaostával za ostatními významnými altcoiny, které prudce stoupají, zatímco XTZ / USD se ve třetím únorovém týdnu 2021 stáhly zpět a obchodovaly kolem 3,40 USD z maxim na 5,40 USD. Kromě toho jsou základy této sítě o něco jasnější, protože Tezos spolupracuje s některými evropskými bankami a jeho cílem je stát se blockchainem volby pro významnou evropskou centrální banku. Budeme si však muset počkat a uvidíme, jak to půjde, protože reakce trhů na zprávy nebyla příliš optimistická a nebyla příliš optimistická ohledně Tezosu obecně.  

Tezos Evolution

Projekt Tezos začal v roce 2014, kdy Artur Breitman a Kathleen Breitman vydal dokument Tezos, který se nazýval „Poziční papír“. Společně založili startupovou firmu s názvem Dynamic Ledger Solutions, která byla vytvořena za účelem napsání kódu, který by byl základem protokolu Tezos. Trvalo to tři roky, až do roku 2017, kdy nadace Texos získala sbírku ve výši 232 milionů dolarů. Jedním z hlavních investorů v Tezos ICO byl miliardář Tim Draper.

Síť Tezos používá mechanismus Proof-of-Stake (POS), který Ethereum v poslední době přijímá, protože jeho použití je jednodušší než Proof-of-Work (PoW), a vyžaduje méně energie. Síť Tezos je decentralizovaná chytrá smlouva a aplikační síť. Má on-chain vládní vrstvu, aby umožnila efektivní upgrady sítě a poskytla transparentní komunitu zúčastněných stran. Provádí automatické upgrady, které procházejí procesem hlasování, aby byly přijaty komunitou. Nedávno provedl nejnovější aktualizaci, která je vysvětlena níže.    

Nedávné aktualizace pro Tezos

V návaznosti na předchozí část provádí síť Tezos pravidelné automatické upgrady, což umožňuje její úpravy. Prochází procesem prováděným prováděním operací s uloženým blockchainem, aby bylo možné odeslat návrhy (zamýšlené změny kódu) a hlasovat o těchto změnách. Pokud návrhy dostanou dostatek hlasů, jsou přijaty. Protokol se poté sám aktualizuje o nové změny kódu, které se automaticky začlení.

Způsob, jakým aktualizační protokol Tezos funguje, spočívá v tom, že se účastníci mohou zapojit do správy sítě prostřednictvím procesu „pečení“, kde efektivně vsadí 8 000 XTZ. To vytváří finanční pobídku k čestnému jednání. Tito účastníci se nazývají pekaři a jejich úkolem je hlasovat o navrhovaných změnách kódu blockchainu ve čtyřech krocích, což trvá přibližně 23 dní.  

Název upgradu Schválení voličů Popis
Athény 19. května Zvýšený limit plynu na blok; Snížena velikost role z 10 000 ꜩ na 8 000 ꜩ.
Babylon 2.0-2.1 19. října Robustnější verze (Emmy +) konsensuálního algoritmu blockchainu; Ulehčilo to vývoj inteligentních smluv; Upřesnil proces delegování.
Kartágo 2.0 20. března Zvýšen limit bloku a provozního plynu; Vylepšena přesnost a odolnost vzorce používaného pro výpočet pečení a schvalování odměn; Opravené různé malé problémy.
Delphi 20.září Vylepšené náklady na plyn. Snížené náklady na úložiště o faktor 4, aby odrážely vylepšení podkladové vrstvy úložiště.
Edo 20. února Tato aktualizace přidává do procesu upgradu společnost Sapling, Tickets, nové „Adoption Period“, BLS12-381, která umožňuje inteligentní smlouvy a lístky s nativními oprávněními na zachování soukromí, opravy drobných chyb a některá vylepšení výkonu a spotřeby plynu.

Adopce Tezos

Poptávka po Tezosu zůstala nízká až do ledna 2021, kdy se mince DeFi rozšířily, ale jak již bylo zmíněno výše, došlo v tomto sektoru k určitému vývoji s upgradem EDO, díky kterému bude transakce atraktivnější. Společnost Tezos byla přijata nebo podepsala dohody o spolupráci s různými institucemi. V loňském roce Banque de France oznámila, že francouzská investiční banka Societe Generale a další organizace budou pracovat na projektu mezibankovního vypořádání v Evropě s využitím digitální měny centrální banky, díky které by se síť Tezos ve Francii stala populární. To by mohla být velká zpráva, pokud se to uskuteční, i když reakce byla minimální, jak jsme viděli už tehdy, což naznačuje, že obchodníci v tom nejsou příliš optimističtí, i když je ještě trochu brzy soudit.   

Alliance, jeden z předních developerů nemovitostí v Británii, nedávno oznámila, že bude tokenizovat britské nemovitosti v hodnotě 500 milionů GBP. Dělá to pro svůj první projekt digitální bezpečnosti, River Plaza v centru Manchesteru, společně s tZero a butikem Megalodon pro poradenství v oblasti digitálních cenných papírů..

Reit BZ, což je brazilský projekt podporovaný největší latinskoamerickou investiční bankou BTG Pactual, nabízí zahraničním investorům přístup na rostoucí brazilský trh nemovitostí prostřednictvím bezpečnostního tokenu s názvem Reit BZ (RBZ). Tokeny RBZ jsou kryty ohroženými nemovitostmi, zejména ve státech São Paulo a Rio de Janeiro. Tezos slouží jako výchozí blockchain nabízený pro bezpečnostní token RBZ.  

Špičková krypto peněženka BRD umožňuje vůbec první sázkovou nabídku s přidáním Tezos. Jedna z nejbezpečnějších mobilních kryptoměnových peněženek, které důvěřuje přibližně 7,5 milionu uživatelů a která má pod ochranou digitální aktiva v hodnotě více než 20 miliard dolarů, oznámila podporu stakes s integrací blockchainu Tezos. Travala.com, která je jednou z hlavních platforem pro rezervaci cestování, která je přátelská ke kryptoměnám, podporovaná Binance, nedávno také uzavřela partnerství s Tezos Commons. Důvodem je integrace samočinně se měnící kryptografické knihy Tezos, která umožňuje uživatelům rezervovat více než 3 000 000 cestovních produktů po celém světě, jako jsou hotely, lety, zájezdy a aktivity na webu Travala.com, s nativním tokenem Tezos (XTZ).

Technická analýza – většina zisků byla opět ztracena

Tezos byl během své krátké životnosti volatilní a po nedávném nárůstu a zvratu zpět asi za jeden týden tomu tak bude i nadále. Z dlouhodobého hlediska je to ale býčí býk, jak ukazují grafy, i když zdaleka tak vzestupný jako ostatní altcoiny. V Tezosu jsme viděli několik divokých shromáždění, po nichž následovala podobná stažení zpět. Tato digitální měna zahájila život ve špatnou dobu pro kryptoměny, koncem června 2018, kdy trh s kryptoměnami po velkém nárůstu koncem roku 2017 dosáhl velkého sestupu. Začala kolem 4 $ a vyšplhala se na 4,38 $, ale poté začal klesat a do prosince téhož roku se vyšplhal na 0,325 USD, kde zůstal několik měsíců a vytvořil několik malých svícnů doji, což jsou býčí reverzní signály po poklesu. Cena se na začátku roku 2019 obrátila výše a od té doby má vzestupný trend.

 Tezos vrátil většinu únorových zisků

20 SMA (šedý) byl rozbit v lednu 2020 a okamžitě se změnil na podporu. Podruhé se to konalo v březnu, kdy propukl koronavirus, který kvůli nejistotě poslal kryptotrh dolů, ale globální nejistota se později ukázala jako pozitivní pro digitální měny a XTZ / USD se vyšplhalo na 4,33 $ do srpna. Tezos však v následujících měsících nesledoval zbytek trhu a cena se obrátila níže a v měsíčním grafu opět klesla na 20 SMA. 20 SMA se opět konalo, což naznačuje, že tento klouzavý průměr je konečnou podporou pro Tezos, což z něj dělá dobré místo pro nákup, protože cena se po ústupu od tohoto klouzavého průměru dříve ustupuje dolů.  

 Will Tezos ustoupí zpět na trendovou linii?

Na týdenním grafu vidíme, že 50 SMA (žlutá) se proměnila v podporu, když se cena pohybovala nad ní. Tento klouzavý průměr byl konečným indikátorem podpory pro Tezos v tomto časovém rámci až do října 2020, kdy byl rozbit, ale místo si vzal 100 SMA (zelený). Na konci prosince se Tezos od tohoto klouzavého průměru odrazil a v únoru prudce vzrostl. Jak však míříme ke konci měsíce, to se obrací dolů, což znamená, že vzor silných býčích tahů, po nichž následují velké medvědí obraty, pokračuje. 20 SMA zpočátku drželo pokles na týdenním grafu, který činil kolem 3 $, takže se podívejme, zda pokles nyní skončí, nebo zda bude pokračovat dále na vzestupnou trendovou linii na 1,80 $, kde je také 100 SMA v tuto chvíli stojí.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map