Predikce ceny bitcoinů (BTC) na rok 2020: Budou BTC / USD i nadále růst ve 4. čtvrtletí?

Dlouhodobá vzestupná trendová linie BTC / USD naznačuje, že má dostatek kapacity k udržení chodu. Nejznámější kryptoměna na světě letěla během pondělní americké relace na nejvyšší úroveň za téměř rok a v úterní asijské relace se obchodovala za více než 11 000 USD za minci, protože obchodníci pokračovali v pasení. 

Bitcoin, další alternativní zabezpečení, které vzroste prostřednictvím nových relací, je vynikajícím způsobem, jak zvládnout bezprecedentní programy uvolňování měny Federálního rezervního systému. Přesto by hlavní kryptoměny mohly fungovat jako taktičtější sázka proti inflaci a mírným výnosům.

 

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu Cena bitcoinu pro rok 2021

 

Aktuální cena BTC / USD: $

Nedávné změny ceny bitcoinů

Rozsáhlá analýza předpovídala, že cena bitcoinů se letos dotkne téměř 20 000 USD a do roku 2030 bude nadále růst na téměř 400 000 USD. Vědci také předpověděli ceny mnoha dalších hlavních kryptoměn, včetně bitcoinových hotovostí, ETH ethereum a LTC litecoinů . To zase klade otázku: s 11 000 USD, které již byly porušeny, jaká bude pravděpodobně prognóza ceny bitcoinů?

Bitcoinová předpověď: 4. čtvrtletí 2020 Předpověď bitcoinu: 1 rok Předpověď bitcoinu: 3 roky
Cena: 13 875 – 17 250 $ 

Cena ovladače: Symetrický trojúhelníkový útěk, druhá vlna COVID19, posílené bezpečné útočiště ve zlatě (pozitivní korelace).

Cena: 12 250 $ 

Cena ovladače: Medvědí korekce, překročení testu s dvojitým vrcholem, zisk na konci roku.

Cena: 20 000 $

Cena ovladače:50 podpora EMA, dokončení ABCD vzoru

 

Živý graf bitcoinů

BTC

BTC / USD – faktory ovlivňující ceny bitcoinů

Cena bitcoinu (BTC) byla podporována významnými burzami, které od poloviny března 2020, po dni zásadního krachu 12. března, výrazně klesají.

Podle údajů z Glassnode, zdroje pro analýzu trhu a on-chain analytiků, bylo ke dni 29. července na burzách hromadně drženo 2,64 milionu BTC. Mezitím cena bitcoinu zůstává na vzestupné trati a nedávno překročila roční maximum 11 400 $. Pojďme diskutovat o predikci bitcoinů z různých zdrojů. 

Zakladatel Heisenberg Capital, Max Keizer, předpovídá 100 000 $

Zakladatel Heisenberg Capital a průkopník bitcoinů, Max Keizer, v poslední době použil svůj twitterový účet ke sdílení svých názorů na cenu BTC 100 000 $. Na svém účtu na sociálních sítích zahájil poměrně dlouhé vlákno pouhým uvedením:

“Ve hře je 28 000 $, než uvidíme návrat – a pak se vydáme směrem k šestimístným číslům.” 

Toto stanovení začalo poté, co BTC / USD přesáhly 10 000 $ a již nějakou dobu se obchoduje býčí. Specialista neopravil žádnou časovou osu, která by naznačovala, zda se tato prognóza naplní do konce roku 2020.

Zajímavé je, že mnoho lidí od té doby zdůraznilo, že za to může pokles poklesu bankovky. Cenově se zvýšily také drahé kovy, zlato a stříbro. 

Citibank plánuje do roku 2021 120 000 USD – zde je důvod

Jedna z nejzajímavějších předpovědí přišla od finanční instituce Citibank, 

protože předpokládané ceny bitcoinů by do roku 2021 dosáhly 120 000 USD. Ačkoli je tato analýza připsána na účet Citibank, nejedná se o oficiální zdroj. Jaké jsou překážky, které bitcoiny na cestě potřebují? Skutečný test pro BTC / USD bude na 13 850 $, a pokud se mu to podaří prolomit, mohli bychom vidět masivní nákup nad touto úrovní.

V další prognóze založené na pokroku dosaženém v roce 2016 Citibank odhalila, že letos byly zaznamenány související trendy. Instituce dále sdílela následující:

“Počáteční dobrý odpor je splněn na 10 500 $ – 10 820 $.” Pokud to ustoupí, bude další dobrá úroveň 13 850 $ a výše 19 511 $. Pokud by 19 511 $ ustoupilo, dobře, graf mluví sám za sebe. “  

Podle „Graf mluví sám za sebe“, Citibank tvrdí, že BTC se může dotknout až 120 846,80 USD, což je docela pěkná prognóza ceny BTC / USD, kterou je třeba vzít v úvahu. Proto obchodníci přidávají nákupy obchodů v přední kryptoměně Bitcoin a náhlý nárůst jeho poptávky docela pravděpodobně brzy zvýší jeho ceny. 

Panxora promítá do konce roku 2020 cenu 7 000 $ BTC / USD – zde je důvod

V e-mailové korespondenci mezi společností Forbes a generálním ředitelem společnosti Panxora, společností zabývající se kryptografií, Gavinem Smithem, vykazovala tato společnost nepřetržitou volatilitu až do konce roku 2020. Proto předpokládá, že hodnota ceny BTC / USD může klesnout až na 7 000 USD. Následující akce však bude rokem maxima všech dob (ATH) pro přední bitcoinovou kryptoměnu. Zdá se, že jeho logika odpovídá logice generálního ředitele Crypto Quant, který sdílel:

“Krátkodobá katastrofa [se stane] letos, než se uskuteční skutečná rally [v roce 2021].” K tomu dodal: „Trhy jsou na jedné straně taženy příběhem zajišťování inflace, který zvyšuje bitcoiny, zatímco globální ekonomika zároveň trpí obrovským poptávkovým šokem s potenciálem snížit bitcoiny níže.“

S2F (Stock-to-Flow) promítá do konce roku 2020 55 000 $ BTC / USD 

Model S2F znamená Stock-to-Flow Model a zdá se, že přišel s prognózou $ 55K na základě události v květnu 2020. Vynálezce za S2F zejména uvedl, že:

„Předpokládaná tržní hodnota bitcoinů po polovině května 2020 na polovinu je 1 trn, což znamená cenu bitcoinu 55 000 $,“ navíc „zlato a stříbro, což jsou různé trhy, jsou v souladu s hodnotami bitcoinového modelu pro SF . “

Shrneme-li sentiment S2F, model podporuje vzestupnou tendenci v cenách BTC / USD. 

Drahý kov, zlato vs. bitcoin

Cena tohoto bitcoinu (BTC) se tento týden vrátila na své maximum v roce 2020 ve výši 11 392 USD, což je podpořeno rostoucí korelací se zlatem a v současné době je měsíční korelace bitcoinu se žlutým kovem na denních výnosech podle zprávy CryptoCompare 0,66. Korelace mezi těmito dvěma komoditami začala růst, když zlato překonalo rekordní maximum 1 900 $, blížící se novému maximu, než se stáhlo zpět vedle bitcoinu. 

Vzhledem k rostoucí korelaci to představuje posun trendu, protože vztah mezi nimi dříve klesal, podle údajů výzkumného týmu krakovské burzy. Výsledkem bylo, že předchozí korelace mezi bitcoiny a zlatem vedly k růstu ceny bitcoinu (BTC).

Jak všichni víme, americký dolar a globální ekonomiky i nadále čelí škodám způsobeným výsledky pandemie COVID-19. Ve výsledku se zdá pravděpodobné, že úložiště hodnotných aktiv, jako jsou bitcoiny a zlato, bude i v budoucnu nadále velmi žádané. Mírná korelace mezi bitcoiny a drahým kovem (kolem 0,5) byla naposledy na konci roku 2018. Už jsme hovořili o době, kdy o měsíc dříve, v listopadu 2018, bitcoin čelil 50% poklesu, což byla spuštěna bitcoin-cash válkou.

Na jedné straně však korelace mezi zlatem a bitcoinem prudce vzrostla, zatímco na druhé straně se korelace etheru (ETH) s bitcoiny začala snižovat přibližně ve stejnou dobu, přičemž hodnota nyní činí 0,56.

Americký dolar a bitcoin 

Nárůst bitcoinů lze připsat také nafouknutí amerického dolaru, které vyvolaly obavy z kolapsu americké ekonomiky. Neúspěch stimulačního balíčku COVID-19 a přehřátý akciový trh nutily obchodníky, aby investovali do bezpečnosti tvrdých aktiv, jako je zlato, a stále více bitcoinů. 

Pokud jde o další postup, bitcoiny mohou být konečně připraveny na další významný vzestupný tržní cyklus, protože nabídka bitcoinů na burzách klesá, zatímco se zdá, že se současně zvyšuje maloobchodní a institucionální zájem.

Příliv směnných kurzů bitcoinů a tetherů (USDT)

Burzy naznačují, že hráči na trhu projevují větší zájem o dlouhodobé držení svých bitcoinů jejich výběrem z burz za účelem přímé kontroly svých soukromých klíčů, podle analytické firmy na trzích, Arcane Research.

Kromě toho, nedávný pokračující příliv směnných kurzů Tether (USDT), který včera dosáhl svého maxima v roce 2020, a celková nabídka, která je nyní téměř 10 miliard dolarů, je počet digitálních dolarů čekajících na vedlejší nákup BTC možná víc než kdy jindy. Potenciál nárůstu cen bitcoinů v příštích dnech se tedy jeví jako solidní.  

Technická analýza – můžeme očekávat medvědí korekci v bitcoinech – BTC / USD? 

Když už mluvíme o technické stránce trhu, bitcoiny obchodují se silným vzestupným zkreslením, které se vyšplhalo na úroveň 11 306 dolarů. V měsíčním časovém rámci bitcoiny porušily symetrický trojúhelníkový vzor v rozmezí 9 875 USD. Nedávná býčí zaplavující svíčka v měsíčním časovém rámci naznačuje silné šance na další nákup v bitcoinech. 

Když se podíváme na dlouhodobou předpověď pro bitcoiny, zdá se, že přední krypto pár býčí. Na vyšší straně může bitcoin najít svůj další odpor v rozmezí 12 017 USD, zatímco vzestupný přechod 12 017 USD by mohl vést ceny bitcoinů k 13 875 USD. Kromě toho bude jako další odpor pravděpodobně fungovat 17 250 $.

BTC / USD Bullish Engulfing, RSI, MACD a 50 EMA - vše navrhuje nákupBTC / USD Bullish Engulfing, RSI, MACD a 50 EMA – vše navrhuje nákup

Exponenciální klouzavý průměr 50 období na měsíčním grafu naznačuje silné býčí zkreslení, ale zároveň také naznačuje silné šance na medvědí korekci, protože jeho hodnota zůstává na úrovni 6 397, což je daleko od aktuálního tržní cena 11 275.

BTC / USD Fibonacciho retracement

BTC / USD Fibonacciho retracement

Když už mluvíme o předpovědi ceny bitcoinů v polovině roku 2021, můžeme očekávat, že ceny bitcoinů poklesnou na 12 250 $, v důsledku medvědí korekce, nebo snad dokončí 50% Fibonacciho návrat. Aby bylo vidět medvědí retracement, zdvojnásobení nejvyšší úrovně odporu 17 174 $ a uzavření svíček pod touto úrovní se jeví jako solidní. Můžeme zaznamenat zkreslení prodeje pod 17 170 $, dokud se dříve porušený odpor nestane úrovní podpory 12 250 $. 

Mnoho slavných specialistů v krypto prostoru poskytlo mnoho vzrušujících aspektů. Zdá se, že každý tým má v obchodě silné argumenty, a proto je fascinující sledovat, co se chystá na konci roku 2020 uvolnit. Ti, kteří vidí býčí událost, v současné době hrají přetahovanou s těmi, kteří předvídají medvědí vývoj. Pojďme se připravit na druhou polovinu roku a pozorně sledovat základní stránku trhu, abychom zachytili jakoukoli změnu sentimentu bitcoinů.

Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map