Prognóza ceny eura pro druhé pololetí roku 2020: Zdá se, že návratnost EUR / USD skončila na 1,20

Euro vykazuje medvědí trend vůči americkému dolaru od roku 2008 a mnoho analytiků předpovídalo paritu pro EUR / USD v poměru 1: 1 nebo nižší, mnohokrát od roku 2015, kdy tento pár vedl, což byl jako USD stoupal výš, zatímco problémy v EU nikdy nekončily. Ačkoli se tato dvojice bránila paritě, protože se v prvních letech po zavedení eura v letech 2001-02 dostala zdola 1: 1. Po slabosti v letech 2014-16 jsme zaznamenali vzestup z 1,03, který v průběhu roku 2017 zvýšil cenu o více než 20 centů. Medvědí trend se však znovu obnovil, až do začátku tohoto roku, kdy se opět otočil výše z 1,0650, po vytvoření několika býčí reverzní svícny na měsíčním grafu. Situace s koronaviry pomohla zlepšit sentiment kolem eura, ale jak základy, tak technická analýza poukazují na medvědí obrat v této dvojici brzy, protože se v srpnu nedokázala udržet nad 1,20. Místo toho se EUR / USD odtamtud velmi rychle obrátilo, což naznačuje silný prodejní tlak tam nahoře, a nebyl bych překvapen, protože Evropa a USA se zásadně liší, i když se podrobněji podíváme na všechny faktory ovlivňující tento pár v této prognóze EUR / USD.

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu Cena EUR / USD pro rok 2021

 

Aktuální EUR / USD Cena: $

Nedávné změny v ceně EUR / USD

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +0,008 USD +0,6%
6 měsíců +0,104 USD +8,8%
1 rok +0,085 $ +7,2%
5 let 0,043 $ 3,6%
Od roku 2000 +0,184 $ +15,5%

EUR / USD

Euro bylo od začátku odvážným závazkem EU a nejprve šlo proti proudu vůči USD, přičemž EUR / USD kleslo na úrovně 0,82 až 0,83, ale s postupující dekádou si Euro získalo důvěru a EUR / USD USD byl do roku 2008 vzestupný a dosáhl 1,60, a to i kvůli poklesu indexu USD. Krize v roce 2008 však odhalila slabiny v eurozóně, kdy došlo k řecké dluhové krizi, italskému dluhu a pozdějším politickým událostem v zemi, po nichž následoval brexit a nyní spad z Covid-19. Euro řeckou krizi přežilo dobře, ale stále ještě přetrvávají další problémy, které euru ublíží, zejména pokud Itálie zaměří na scénář brexitu, který by euru škodil. Je pravda, že EUR / USD během měsíců COVID těžil, ale zisky byly z velké části na úkor USD a nyní se situace posouvá, což znamená, že nedávný návrat k 1,20 by měl být u konce a větší klesající trend je pravděpodobně se brzy obnoví.    

Předpověď EUR / USD 4. čtvrtletí 2020: 1,14–1,15 Prognóza EUR / USD na 1 rok: 1,06–1,07 Předpověď EUR / USD na 3 roky: 1: 1?
Ovladače ceny: Covid-19 Restrictions in Europe, Technicals, USDX korelation Ovladače ceny: Hospodářské oživení EU, brexit, volby po USA, sentiment trhu Ovladače ceny: Základy, politika v Evropě, USD

Predikce ceny EUR / USD na příštích 5 let

Situace Covid-19 byla pro EUR / USD pozitivní, hlavně kvůli poklesu USD, ale to nyní končí, jak ukazuje níže uvedená technická analýza v prognóze EUR / USD. Podle technické analýzy bude tento pár na konci roku 2020 nebo na začátku roku 2021 směřovat k 1,15 a pravděpodobně 1,10 a základní scénář podporuje i tento scénář. Šance na úspěšný brexit klesá každým dnem, který plyne, když se blížíme k termínu na konci roku, zůstává italská situace problémem, který brzy zakousne a způsobí pád eura. Ekonomické zotavení z odstávky se také rychle ochlazuje, takže budoucnost pro Euro nevypadá příliš jasně.   

Je to konec COVID-19 Push pro EUR / USD?                      

EUR / USD reagoval na šíření koronaviru v Evropě docela dobře. Pandemie nejprve explodovala v Itálii a brzy poté, ve Španělsku, na konci února, a euro se stalo spíše býčím než medvědí. To trvalo až do 10. března, navzdory šíření viru po celé Evropě a zemích, které se začaly postupně uzavírat. Situace v Evropě se zdála být opravdu špatná, kdy EU nechala nejhůře zasažené země, aby se o sebe postaraly v nejhorším čase, ale EUR / USD se přesto vzrostly až na 1,15. Virus se však rozšířil do celého světa a nastala panika, kdy se obchodníci obrátili k USD jako globální rezervní měně. To byl důvod pro obrácení EUR / USD z 1.15 10. března, které trvalo do 20. března, kdy si obchodníci uvědomili, že svět nekončí, a trh se otočil úplně proti USD, protože masivně dlouhý USD pokyny se od počáteční paniky uvolňovaly, a poté se sentiment stal pro USD masivně medvědí, a tak vzestupný pro EUR / USD, který se krátce vyšplhal nad 1,20, až do 1. září. V tomto vzestupném trendu měl podíl i euro. , přičemž EU zavádí řadu programů na pomoc ekonomice eurozóny v hodnotě 2 364,3 miliard EUR. Vedle 540 miliard EUR na pracovní místa / pracovníky, podniky a členské státy se vedoucí představitelé EU 21. července dohodli na dalším balíčku ve výši 1 824,3 miliardy EUR, který kombinuje víceletý finanční rámec (VFR) a mimořádné úsilí o vymáhání, Další Generace EU (NGEU). Cílem balíčku je pomoci znovu vybudovat EU po pandemii COVID-19 a podpoří investice do zelených a digitálních přechodů, ale na druhou stranu všechny země zavedly také mimořádná opatření.

 

Základy a ECB

Evropská centrální banka (ECB) byla zpočátku chycena nepřipravená, když vypukla pandemie koronaviru. Jednali však rychle, s původním balíkem 750 miliard EUR, který byl zvýšen na 1350 miliard EUR, jako program pandemického nouzového nákupu (PEPP). Jeho cílem je snížit výpůjční náklady a zvýšit půjčky v eurozóně. Cílem tohoto programu ECB je pomoci evropským občanům, podnikům a vládám získat přístup k prostředkům, které mohou v těchto obtížných dobách potřebovat. Program PEPP přichází nad programy nákupu aktiv, které byly zavedeny dříve. Sazby ECB jsou také na rekordně nízkých hodnotách, přičemž sazby refinancování jsou na úrovni 0,0%, sazby vkladů na úrovni -0,50% a mezní zápůjční facilita na úrovni 0,25%. Slíbili, že v budoucnu podniknou další kroky k uvolnění měny, pokud ekonomika eurozóny dále oslabí nebo znovu upadne. Záleží však na tom, jak bude v Evropě pokračovat situace, pokud jde o viry a politiku. Ekonomika eurozóny začala zpočátku pěkně odskakovat, protože sentiment se po opětovném otevření zlepšil, což pomohlo EUR / USD. Odraz však nebyl tak silný jako pokles, takže nedošlo k žádnému zotavení ve tvaru písmene V a v posledních týdnech údaje ukázaly, že se odskok zpomalil a některé sektory zůstaly v kontrakci. Pokud bude kvůli druhé vlně existovat více koronavirových omezení, jak bylo navrženo, nepomohou situaci ekonomické programy z EU a ECB.  

 

Brexit a další politické otázky v EU

Brexit je nyní starý příběh, přestože ještě neskončil. Před opuštěním bloku je Spojené království stále v procesu vyjednávání s EU. Když byla ve funkci, Theresě May se nepodařilo získat dohodu o brexitu schválenou britským parlamentem, zatímco Boris Johnson uspěl ve druhém pokusu poté, co se postaral o otázku irských hranic. Dohoda o brexitu však neznamená nic bez obchodní dohody mezi EU a Spojeným královstvím. Obě strany stále vyjednávají o obchodní dohodě, ale s koronaviry a ekonomickým propadem blokád, které se dostaly do centra pozornosti, byl brexit ve stínu. Známky nejsou příliš pozitivní, takže šance na obchodní dohodu se pohybují kolem 50–50. Pokud dohodu nedosáhnou, dohoda o brexitu vyvede Spojené království z EU bez dohody, což bude znamenat cla na obou stranách. Ačkoli to nebude tak škodlivé pro ekonomiku eurozóny jako pro Velkou Británii, takový scénář by byl pro Euro určitě negativní. Kromě toho není celá situace s koronaviry pro politiku EU příznivá. V hlavních evropských zemích propukly protesty a mnoho starých kabátů v politice bude nahrazeno novými politiky. Mateo Salvini představuje hrozbu pro euro, pokud se v Itálii vrátí k moci, což je velmi pravděpodobné. Nemá příliš v lásce ani EU a byla vytvořena italská výstupní strana, podobná brexitu ve Velké Británii, která bude pravděpodobně v příštích volbách na straně Salviniho. To je pro euro všechno negativní, takže na evropské politické scéně nevidím žádné pozitivní události pro euro.   

EXY – Korelace EUR / USD

Podíváme-li se na graf EXY vůči eurovému indexu, pokud jde o období kolem roku 2007, zdá se to docela podobné grafu EUR / USD. Je to také částečně proto, že USD představuje velkou část váhy v koši měn, ve kterých se váží euro. Během roku 2000 měl index EXY vzestupný trend, stejně jako EUR / USD. Během finanční krize v roce 2008 se však obrátil těsně nad 160 bodů. EXY byl velmi volatilní, což vedlo k velkým poklesům, následovaným rychlými obraty vyššími. V roce 2014 jsme zaznamenali nižší propad poté, co předchozí prezident ECB Mario Draghi řekl, že udělají vše pro to, aby pomohlo ekonomice eurozóny. Tento index klesl pod klouzavé průměry a od té doby tam zůstal. Zejména 100 SMA se změnilo v konečnou podporu pro EXY v měsíčním grafu časového rámce. Tento klouzavý průměr poskytl odpor na začátku roku 2018, po stažení z minim, a zdá se, že také nyní poskytuje odpor. To dále rozvedeme v technické sekci níže. Na druhé straně index DXY, i když je v záporné korelaci, není na místě s EUR / USD jako EXY. 100 SMA nyní poskytuje podporu pro DXY, ale cena se v roce 2018 obrátila. Index USD tedy není tak úzce korelován s EUR / USD jako index Euro, ale stále stojí za to sledovat, pokud obchodujete dlouhodobě EUR / USD.    

Euro index pokračuje v klesajícím trendu

Euro index pokračuje v klesajícím trendu

100 SMA dříve nepůsobilo jako podpora indexu USD

100 SMA dříve nepůsobilo jako podpora indexu USD

Technická analýza – je 100 SMA opět na vzestupu EUR / USD

Předchůdcem eura byla před jeho zavedením ECU; to je důvod, proč se historie grafu sahá mnohem dál než do roku 2000. ECU byla na vzestupném trendu od roku 1995, takže euro začalo život na zadní noze v 1.00 a dále klesalo až do ledna 2003, kdy došlo k velkému obratu na 0.82 – 0,83. Kupující narazili na 50 SMA (žlutých) na měsíčním grafu, který se změnil z odporu na podporu, byl nakonec rozbit a EUR / USD se do roku 2008 posunul výše na 1,60. Během vzestupného trendu se klouzavé průměry změnily na podpora, nejprve 100 SMA (zelená) a poté 50 SMA, protože trend zrychlil.

EUR / USD by měl obnovit svůj medvědí trend brzy poté, co selhal na hranici 100 SMA

Finanční krize z roku 2008 však tento pár obrátila níže a poslala euro, které narazilo na USD, jak tomu bylo u většiny rizikových měn. 50 SMA bylo přerušeno, což znamenalo, že klouzavé průměry ztratily význam, protože se mění jak podpora, tak trend. Těchto 200 SMA (šedých) drželo jako podpora několikrát, jednou v roce 2010 a jednou v roce 2012, ale to se nakonec rozbilo, jak USD postupoval výše, a tyto klouzavé průměry se změnily v podporu. Základna se utvořila na 1,0330 a EUR / USD se obrátila výše, ale to se ukázalo jako pouhé vysledování, které skončilo na 1,2550s, kde 100 a 200 SMA poskytly odpor. Prodejci se vzdali a cena se opět změnila na medvědí, přičemž 50 SMA tlačilo cenu dolů, když klesala. Po měsících uzavření a několika reverzních svícnech, jako jsou dojis a kladiva, se však situace u tohoto páru zlepšila a od té doby je býčí. 50 SMA bylo rozbito, ale 100 SMA stojí jako odpor, navzdory tomu, že se cena nějakou dobu pohybovala nad ním. Nyní se zdá, že to bude další vysledování, které se chýlí ke konci, a kupující v tuto chvíli ukazují velkou slabost, protože cena se poměrně rychle obrátila z výše 1,20. Ale předpokládám, že 1,20 byla cílem kupujících. Velká úroveň byla zjevně propíchnutá, což se zdálo jako zastavení lovu, což je obvykle případ těchto velkých úrovní. I když, jak jsme zmínili, obrat byl rychlý, což ukazuje na větší medvědí obrat na 1,15 nejprve po rozbití podpory na 1,17, pak 1,10 a možná i nižší, pokud ve volbách v USA bude jasný vítěz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map