Prognóza EUR / INR 4. čtvrtletí 2020: Uvidíme slušné zrušení?

Euro prošlo od svého založení v roce 2000 několika zásadními poruchami. To jsme popsali v naší sekci ekonomického kalendáře. Existuje mnoho ovlivňujících faktorů, počínaje finanční krizí v roce 2008, následovanou řeckou dluhovou krizí, brexitem a nyní koronavirem. Od zavedení eura v roce 2000 však EUR / INR vykazuje vzestupný trend. Hodnota tohoto páru se od počátku dvacátých let více než zdvojnásobila a kupující zůstávají s tímto forexovým párem zcela pod kontrolou. Nejvyšší hodnoty 92,35 v roce 2013 budou pravděpodobně brzy zlomeny, přičemž cílem EUR / INR bude velká úroveň 100. Vidíme však, že se na větších grafech časových rámců tvoří medvědí reverzní vzorec, který ukazuje na nižší návratnost před další vzestupnou etapou, která pravděpodobně začne do roku 2022. Pokud se zpětné rozvinutí plně rozvine, cena by měla klesnout přibližně 10 centů, od přibližně 87 do 77–78, před pokračováním v dlouhodobém vzestupném trendu.

Aktuální EUR / INR Cena: $

 

Doba Změnit (Eur) Změna %
30 dní -0,03 -3,5%
6 měsíců +0,04 +4,6%
1 rok +0,07 +8,1%
5 let +0,13 +15,1%
Od roku 2000 +0,41 +47,7%

 

Indie je rozvíjející se ekonomika, která je atraktivní pro přímé zahraniční investice (FDI), což by mělo poskytovat podporu rupii. Země je však také čistým dovozcem zboží, což znamená, že ze země vychází více cizí měny než toho, co přichází dovnitř, takže poptávka po USD, EUR, CNY, GBP atd. Je trvalá. To je jeden z hlavních důvodů, proč indická rupie byla po desetiletí medvědí, zatímco na druhé straně je evropská obchodní bilance pozitivní, proto vzrostl trend EUR / INR. Úrokové sazby zůstávají ve prospěch indické rupie, přičemž ECB je drží na 0,0% a -0,50%, zatímco sazby RBI se pohybují kolem 4%, a to i přes některá zásadní snížení v posledních letech. Ale právě teď nejsou sazby centrálních bank tak důležité, protože sentiment na trzích, včetně EUR a INR, vyvolává situace kolem koronaviru a ekonomický vzestup spolu s mezinárodní politikou. INR začal v srpnu po zpoždění získávat určitou sílu ve srovnání s ostatními rizikovými měnami, ale stoupání v INR se v posledních několika týdnech zastavilo, stejně jako zpětný ráz v EUR / INR.    

 

 

USD / INR Předpověď: 4. čtvrtletí 2020       USD / INR Předpověď: 1 rok USD / INR Předpověď: 3 roky        
Cena: $ 78 – $ 80 

Cenové faktory: Covid-19, Risk Sentiment, RBI Rates                                                                   

Cena: $ 82 – $ 84  

Cenové faktory: sentiment na trhu, oživení ekonomiky, rozvoj trhů, korelace USD

Cena: $ 88 – $ 90

Cenové faktory: Cenové faktory: inflace, hospodářské oživení, rozvojové trhy, akce RBI, inflace

 

Živý graf EUR / INR

EUR / INR

Predikce ceny EUR / INR na příštích pět let 

Sentiment trhu a Covid-19 

Indická rupie i euro jsou rizikové měny, i když tento stav je v INR silnější, protože Indie je významnou rozvojovou zemí, u níž se očekává nárůst v příštích desetiletích. Avšak situace s koronaviry a politické události po celém světě způsobily, že budoucnost těchto ekonomik bude méně jistá, takže záleží na tom, jak celá situace za několik měsíců dopadne. Poslední desetiletí však nebylo příliš dobré pro hlavní komodity a rizikové měny. Očekává se tedy, že vzestupný trend v EUR / INR, jehož směnný kurz činí 87, bude u tohoto páru pokračovat, ale pouze po nižší návratnosti, protože sentiment se v poslední době zlepšil pro INR. Riziková aktiva těží z rizikového sentimentu během koronavirových časů a od března dosáhly slušných zisků, ale INR zaostává. Ale začíná to dohánět a EUR / INR se v srpnu stáhl o více než 3 centy níže. V posledních několika týdnech se však návrat zastavil, a tak nás sentiment v této dvojici dovede. Nyní se podívejme na další základy a technické podklady.   

Inflace a politika RBI     

Jak jsme zmínili výše, na rozdíl od Číny je Indie čistým dovozcem. Výsledkem je, že poptávka po cizí měně je vždy vysoká, což udržuje rupii pod tlakem. Rostoucí schodek obchodní bilance Indie byl jedním z hlavních faktorů, které vyvolaly propad indické rupie v roce 2013, a EUR / INR tehdy dosáhl rekordních maxim, 92,35. Eurozóna je čistým vývozcem, což znamená, že má pozitivní obchodní bilanci. Na úrovni 4% má Indie jako rozvíjející se ekonomika vyšší inflační cíl, zatímco cíl ECB je kolem 2%, ale od tohoto momentu to zdaleka není. Výsledkem je, že úrokové sazby z Reserve Bank of India (RBI) jsou vyšší. Níže vidíte sazby ECB a RBI od září 2020:      

Sazby politiky INR

Sazba vkladové facility:  -0,50%
Hlavní rychlost ReFi:   0,00%
Sazba mezních půjček:   0,25%

 

Zdroj: ECB

Úrokové sazby ECB

 

Míra repo politiky:   4,00%
Reverzní repo sazba   3,35%
Sazba mezního stojícího zařízení:   4,25%
Bankovní sazba:   4,25%
Zdroj: RBI

Korelace EUR / INR s eurem a INR

Jak ukazuje týdenní graf, EUR / INR má od roku 2000 vzestupný trend s občasnými nižšími návratnostmi. Nárůst v roce 2013 byl neobvyklý, ale posunul laťku výše u této dvojice, která se blíží velké úrovni 100. Klouzavé průměry v tomto stoupání moc nepomohly, ale 200 SMA (šedá) se změnila na podporu od loňského roku, kde plánujeme koupit tento pár, pokud tam dole bude stopa.

Minima se stále zvyšují za EUR / INR

Na druhou stranu, samotný eurový index EXY má medvědí trend. Klouzavé průměry zde také nefungovaly a trend není přímka, ale výšky se snižovaly a poslední maximum je stále pod posledním maximem v roce 2018. Nejnovější návrat se také zdá být vyčerpaný, poté, co nedokázal tlačit nad 120, takže sestupný trend bude pravděpodobně pokračovat, i když pomalejším tempem, pokud se EU brzy nerozpadne. To znamená, že vzestupný trend v EUR / INR není způsoben samotným eurem, ale proto, že rupie byla během této doby ještě slabší. Pokud tedy s tímto párem obchodujeme, měli bychom se více zaměřit na indickou rupii než na euro.

 

Euro index má medvědí trend 

 

Technická analýza EUR / INR – očekávané vrácení před útokem na maxima všech dob  

EUR / INR zahájil svůj život kolem 45 v roce 2000 a po malém návratu na začátku má od té doby vzestupný trend. Stahování bylo systematické, ale kupující zůstali pod kontrolou. Klouzavé průměry odvedly dobrou práci jako podpora, 50 SMA (žlutá) drží cenu, když poklesy byly mělké, a 100 SMA se střídá, když jsou hloubky zpětného rázu hlubší.

 

100 SMA funguje dobře jako konečná podpora

100 SMA (zelená) obrátila cenu nahoru v roce 2010, poté, co nad ní stál doji měsíční svícen – to je býčí reverzní signál. Poté se cena v letech 2015 a 2017 opět obrátila. Nejnovější nižší návratnost byla mělčí a EUR / INR se od února odrazilo od 50 SMA, ale předchozí svícen ze srpna se uzavřel jako ranní hvězda, což je medvědí reverzní signál po výstup. Září svícen vypadá trochu medvědí. To ukazuje na možné zpětné stažení nižší, alespoň na 50 SMA, nebo možná na 100 SMA. Pokud k tomu dojde, půjdeme na tomto páru dlouho, ale není jisté, zda se takového zpětného rázu dočkáme. Budeme vás informovat.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map