Ripple (XRP) Price Forecast Q4 2020: Bearish Short-Term, Bullish Long-Term

Ripple (XRP), který spoluzaložili Chris Larsen a Jed McCaleb, byl založen v roce 2012. Začalo to na nepatrné úrovni, ale ožilo v březnu 2017, kdy podle většiny makléřských platforem Ripple vyskočil z 0,0005 USD na 0,07, což se nezdá moc, ale byl to první signál, že se tato kryptoměna etablovala a že mohla přežít. Rok 2017 se pro digitální měny změnil v masivně vzestupný rok, kdy bitcoiny v prosinci vzrostly velmi blízko k 20 000 USD, z toho nižšího než 1 000 USD dříve v tomto roce, zatímco Ripple prudce vzrostl z 0,20 USD na 3,30 USD, což znamená více než 15násobný nárůst za pár měsíců. Ale XRP / USD následně provedl silný zvrat dolů, jak ukazují níže uvedené grafy XRP, a od té doby nebyl schopen znovu proměnit býčí na větší časové rámcové grafy. Klouzavé průměry tuto kryptoměnu nadále omezují, ukončují zpětné sledování a tlačí cenu dolů. Výsledkem je, že se technický obraz pro Ripple nezdá příliš slibný, ale základy se pro kupující zdají o něco zajímavější, pojďme se tedy podrobněji podívat na faktory, které by mohly ovlivnit XRP / USD, a předpovědět budoucí směr tohoto altcoin.

 

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu Ripple (XRP) Cena 2021 Předpověď

 

Aktuální cena XRP / USD: $

Nedávné změny v ceně zvlnění

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní -0,053 $ -17,4%
3 měsíce +0,057 $ +22,8%
6 měsíců +0,109 USD +43,6%
1 rok 0,063 $ 20,1%
5 let +0,243 $ +97,2%

Zvlněný živý graf

XRP

 

Podle obecné shody trh s kryptoměnami začal s bitcoiny v roce 2009. Zájem však vzbudil velký nárůst v roce 2017, během vrcholící „zlaté horečky v kryptoměně“. Tento nárůst však zmizel, jakmile bitcoin dosáhl téměř 20 000 dolarů, na základě pověstí o sociálním obchodování, a krypta ustoupila níže. The XRP / USD také několik týdnů způsobil velký nárůst, než také ustoupil. Rozdíl oproti jiným kryptům je však v tom, že zatímco většina hlavních kryptoměn nyní obnovila svůj vzestupný trend, i když normálnějším způsobem, než jaký jsme viděli na konci roku 2017, Ripple je stále medvědí. Od roku 2018 se maxima pokaždé snižují a kupující stále tlačí na nová minima. 100 SMA udržuje vír nad touto dvojicí a tlačí na kupující, jak vysvětlíme v technické analýze níže. 200 milionů dolarů ve fondech, které byly nedávno získány, přinesly určitou pozornost tomuto altcoinu a adaptace Ripple v transakcích byla slibná, což znamená, že základy nejsou tak špatné, jak ukazují technické tabulky, ale Ripple nepomáhají tolik. V tuto chvíli tedy probíhá bitva mezi základními a technickými faktory pro Ripple, přičemž technici mají pro tuto chvíli stále navrch.

Předpověď zvlnění: Q4 2020 Předpověď zvlnění: 1 rok Předpověď zvlnění: 3 roky
Cena: 78-80 $ 

Cena ovladače: Covid-19, Risk Sentiment, RBI Rates

                                                                                    

Cena: 78-80 $ 

Cena ovladače: Covid-19, Risk Sentiment, RBI Rates

                                                                                              

Cena: 88-90 $

Cena ovladače: Cenové faktory: inflace, hospodářské oživení, rozvojové trhy, akce RBI, inflace


Předpověď zvlnění ceny na příštích pět let

Na digitální měny má vliv řada faktorů, které můžeme seskupit do čtyř kategorií; 1. Základy pro každou digitální měnu 2. Technické údaje 3. Cit pro trh kryptoměn jako celek a 4. Výkon USD, který se zejména v letošním roce stává stále důležitějším. Společnost Ripple měla na konci roku 2019 úspěšnou fundraisingovou akci, díky níž se tato kryptoměna stala na několik měsíců vzestupnou, ale poté ji v březnu dohnal širší sentiment kryptoměny, když vypukl koronavirus a USD se připojil ke straně a pomohl XRP / USD na trojnásobnou hodnotu. Ačkoli technický obrázek nevypadá pro Ripple příliš slibně, základy vypadají z dlouhodobého hlediska jasněji, jak ukázaly nedávné zprávy.

Poslední vývoj pro Ripple

Ripple Labs je mateřskou společností Ripple, která začala jako OpenCoin v roce 2012. Od srpna 2020 je Ripple z hlediska tržní kapitalizace čtvrtým největším altcoinem, pokud jde o tržní kapitalizaci, na 11 miliard dolarů. Poskytuje finančním institucím médium pro globální převod hodnoty mezi různými fiat měnami. V zásadě jde o překlenovací měnu, která je základem likvidity Ripple a směnného produktu xRapid. XRP Ledger je DLT, která poskytuje ověřitelné XRP vypořádání a je otevřená všem. Jednou z výhod společnosti Ripple je tedy to, že je velmi adaptivní pro širší veřejnost, protože se jedná o digitální měnu i platební síť.   

Projekt peer-to-peer se zpozdil                                                     

Když už mluvíme o adaptivní měně, v roce 2019 došlo k pokusu o vytvoření společnosti ze strany finančních institucí, jako jsou UBS Group AG, Barclays Plc, Credit Suisse a Banco de Santander. Instituce financovaly projekt ve výši 50 milionů liber. Myšlenkou bylo / je, aby peer-to-peer řešení nabízelo tokenizované měny. Název společnosti je Fnality a jejím účelem je nabídnout bankám řešení, která potřebují, konkrétně Utility Settlement Coin. Pokus se ale nyní zpozdil, protože čekají na souhlas regulačních orgánů. Podle Rhomaios Ram, generálního ředitele společnosti Fnality International, bude nejčasnější dobou odezvy regulátorů první polovina roku 2021, což je téměř rok, a to není ani poslední krok.  

Získané prostředky ve výši 20 milionů $

Ripple měl v roce 2019 dobrý rok. Generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse jej označil za „dosud nejsilnější rok růstu“. V roce 2019 se platební síť RippleNet rozrostla na více než 300 klientů a také spolupracuje se společností MoneyGram. Společnost Ripple původně investovala 30 milionů USD a později koupila 20 milionů USD v akciích MoneyGram za 4,10 USD, což je třetina nad hodnotou tržní ceny. To znamená 10% podíl v MoneyGram. Společnost pro převody peněz na druhé straně souhlasila s využitím produktů společnosti Ripple pro přeshraniční platby.

Byl to příjemný krok výkonného ředitele Ripple, ale nebylo to všechno. Společnost Ripple získala na konci roku 2019 prostředky ve výši 200 milionů USD, přičemž se japonské finanční skupiny SBI Holdings a VC Route 66 Ventures zúčastnila kola financování Series-C, které vedla společnost alternativní investiční společnost Tetragon. Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse uvedl: „Jsme v silné finanční situaci, abychom mohli vykonávat svou vizi. Vzhledem k tomu, že růst ostatních v blockchainovém prostoru se zpomalil nebo dokonce zastavil, zrychlili jsme v roce 2019 naši dynamiku a vedoucí postavení v oboru. “ Rok 2019 byl pro Ripple zásadně dobrým rokem a sentiment se u tohoto altcoinu zlepšil, a to i přes zpoždění v projektu Utility Settlement Coin.

Komentář trhu

Regulační činnost

 • Úřad kontrolora měny (OCC) nominoval Briana Brookse jako úřadujícího kontrolora. Brooks plánuje odhalit novou platební chartu v naději, že vytvoří jednotný federální rámec pro technologické firmy, které budou nabízet služby tradičně nabízené bankami. OCC rovněž vydala Pokročilé oznámení o navrhovaném předpisu, v němž žádá mimo jiné komentáře k přijetí kryptoměnových aktivit americkými bankami. 
 • Bývalý předseda CFTC J. Christopher Giancarlo zveřejnil dokument vysvětlující, proč by XRP neměl být podle amerického práva a soudního precedensu považován za cenný papír. Vede také projekt Digital Dollar Project, který vydal bílou knihu o svém návrhu společné iniciativy veřejného a soukromého sektoru na vytvoření digitální měny americké centrální banky (CBDC).. 
 • Úřad pro ochranu spotřebitelských financí (CFPB) zveřejnil své konečné pravidlo pro převod peněz, včetně toho, jak mohou digitální aktiva, konkrétně XRP prostřednictvím ODL, pomoci výrazně snížit náklady na přeshraniční převody.
 • Indické ministerstvo financí navrhlo legálně zakázat kryptoměny a uvalit přísné tresty na občany, kteří kryptoměnu používají. Vyplývá to z dřívější akce indické rezervní banky, která vydala vyjasňující prohlášení, že indické komerční banky mohou poskytovat bankovní služby obchodníkům a firmám obchodujícím s kryptoměnami. 
 • Mezivládní finanční pracovní skupina (IFWG) z Jižní Afriky vydala poziční dokument, který navrhuje přísný rámec politiky kryptoměny pro tento region. 
 • Komisař SEC Hester Peirce byl nominován na další pětileté funkční období v agentuře pro cenné papíry. Caroline Crenshawová byla také nominována na místo demokratické neobsazené v Komisi. Jejich potvrzovací slyšení byla naplánována na červenec 2020.
 • EU usiluje o vytvoření nového regulačního režimu pro digitální aktiva zahrnující neregulovaná aktiva do stablecoinů. 

Pohyby na trhu

 • Makro investor Paul Tudor Jones koupil bitcoiny jako zajištění proti inflaci a uvedl, že jeho fond může držet až jednociferné procento svých aktiv v bitcoinových futures.
 • JPMorgan nabídl bankovní účty burzám kryptoměn počínaje Gemini a Coinbase. 
 • Z téměř 800 institucionálních respondentů průzkumu Fidelity 36% uvedlo, že vlastní digitální aktiva nebo deriváty.
 • Newyorské ministerstvo finančních služeb poskytlo Eris X BitLicense.
 • Uživatelé vybrali z burz více než 220 milionů USD před a brzy po květnovém půlení.

Hráči v oboru

 • Čína dokončila vývoj backendové architektury svého digitálního jüanu. Rychlý rozvoj digitálního jüanu podnítil titulky kolem potenciálního silného vlivu Číny a vedoucího postavení v platebním průmyslu.
 • Čínská lidová banka (PBOC) oznámila pilotní program k vyzkoušení svého nového digitálního jüanu s 19 místními podniky, včetně amerických řetězců Starbucks, Subway a McDonald’s.
 • PayPal a Venmo plánují na své platformy přidat nákup a prodej kryptoměn. 
 • Brazílie pozastavila platební službu WhatsApp, jen týden po prvním zavedení. 
 • Společnost Visa podepsala dohodu o partnerství se společností M-Pesa společnosti Safaricom.
 • Binance spustila aplikaci pro krypto platby v Nigérii.  
 • Společnost Revolut oznámila, že zpřístupňuje kryptoměnu všem svým sedmi milionům zákazníků.
Zdroj: Ripple.com

Sentiment Covid-19 a vztah s bitcoiny a kryptotrhem

Koronavirus ovlivnil také trh s digitální měnou. Vypuknutí viru v Evropě a USA tento trh příliš nepřijal a od poloviny února do poloviny března jsme zaznamenali velký propad. To ukazuje, že digitální měny neudrží tlak v době krize, jak se doufalo. Havarovalo také Ripple, kde XRP / USD klesl z přibližně 0,35 USD na 0,11 USD, což znamená ztrátu dvou třetin jeho hodnoty.

 Bitcoin nabral na hodnotě od února, před pádem

To bylo v souladu s širším kryptotrhem, ale oživení od té doby nebylo přesně v souladu s trhem. Zatímco hodnota Etherea vzrostla od minima v březnu více než pětinásobně a bitcoiny vzrostly téměř čtyřnásobně, vzrostly na $ 12,500, XRP / USD dosud nedoplnil ztráty způsobené havárií a její hodnota stoupla méně než trojnásobně. To znamená, že mezi Ripple a zbytkem trhu s kryptoměnami, včetně bitocinu, existují určité rozdíly. V zásadě Ripple v býčích časech zaostává a bude pravděpodobně mezi prvními, kteří se stanou medvědími, když dojde býčí hybnost, což se již děje. 

Korelace Ripple-USD

Před rokem 2017 byl graf pro Ripple a většinu kryptoměn přímočarý, takže nemá smysl dívat se na historii XRP / USD dříve než v roce 2017. Ve srovnání s USD indexem DXY vidíme, že došlo k prudkému poklesu pro druhé v roce 2017, který zrychlil od května do srpna. To trvalo do konce roku. Od května do července jsme viděli silný nárůst XRP / USD, který ukázal korelaci s poklesem DXY, ale poté se růst zastavil, což znamená, že korelace byla ztracena. Prosinec 2017 a 1. čtvrtletí roku 2018 byly pro kryptotrh jako celek výjimečné, přičemž většina digitálních měn prudce vzrostla a poté se obrátila níže, takže nemůžeme mluvit o korelaci. Od druhého čtvrtletí roku 2018 do začátku roku 2020 však Ripple neustále klesá, zatímco DXY má stabilní vzestupný trend, který opět ukazuje korelaci. V letošním roce korelace dále vzrostla, přičemž USD během počáteční paniky v únoru a březnu prudce vzrostl, poté se obrátil níže a do konce srpna zůstal medvědí. XRP / USD prošel během února a začátkem března velkým poklesem, jak jsme již vysvětlili, ale do konce srpna se změnil na býčí a od té doby ustoupil níže. Korelace mezi Ripple a USD se tedy zvýšila, což znamená, že bychom měli při obchodování s Ripple porovnat obě aktiva, ale zbývá zjistit, zda korelace přetrvává i po koronaviru. 

Korelace s USD nebyla od roku 2017 příliš silná

Korelace se však letos zvýšila

Technická analýza – klouzavé průměry neustále tlačí XRP / USD nahoru?

SMA udržují medvědí trend naživu

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami příliš dlouho neexistuje, větší časové rámcové grafy, jako jsou měsíční grafy, pro analýzu příliš nepomáhají. Jediná věc, kterou tam vidím, je, že 20 SMA (šedá) byla cena od XRP / USD od listopadu 2018, kdy se pohybovala nad touto úrovní. Tuto úroveň znovu a znovu propíchla, například za poslední dva měsíce, ale zdá se, že se cena pod ní nyní obrátila zpět, takže obrázek byl medvědí. Kromě 20 SMA, které fungují jako odpor, vypadá nastavení grafu medvědí. XRP / USD vytvořil v srpnu svícen doji, což je medvědí reverzní signál po červencovém stoupání, a po tomto svíceni byl dosud v září medvědí svícen, což posiluje vzestupný vzorec grafu medvědího obratu.

200 SMA udržuje trend medvědího týdenního časového rámce

Na týdenním grafu fungoval stejný klouzavý průměr jako určitá forma podpory v průběhu roku 2017, před „zlatou horečkou“ v prosinci 2018. V únoru 2018 po určitou dobu po velkém zvratu opět držel jako podpora a nyní působí jako podpora znovu, spolu s 50 SMA (žlutými), dva týdny. 50 SMA poskytlo odpor několikrát, ale v tuto chvíli také funguje jako podpora. Konečným odporem od prosince 2018 však bylo 100 SMA (zelené). Ten měsíc se okamžitě proměnil v odpor, poté, co byl přerušen shora, pak se v květnu loňského roku silná návratnost vyšší zastavila, v únoru 2020 vyděsila kupující a od července opět poskytuje odpor. 100 SMA tedy udržuje XRP / USD na nízké úrovni a trend je zde stále medvědí, na rozdíl od většiny ostatních hlavních kryptoměn. Ale časy teď nejsou normální a další 2 MA se drží zdola, takže budoucnost není v tuto chvíli příliš jistá, i když je pravděpodobné, že v krátkodobém horizontu zůstane medvědí zaujatost, pravděpodobně až do Q2-Q3 roku 2021 a pak je pravděpodobně býčí zvrat a stabilní stoupání, protože Ripple postupuje vpřed s plány na projekt Utility Settlement Coin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map