USD / ILS Cenová prognóza pro rok 2021: Bude podpora na 3,20 platit?

USD / ILS se začátkem 90. let obchodovaly za 2,60 s. Mělo to dlouhodobý vzestupný trend, který se táhl dále nahoru, protože počátkem roku 2000 se hodnota dvojice téměř zdvojnásobila, když se krátce prolomila nad 5,00. Cena tam nezůstala příliš dlouho, než se obrátila zpět dolů, a od té doby zůstala medvědí.

Od roku 2006 až do globální finanční krize v roce 2008 prošel tento pár zrychleným poklesem, čímž se cena snížila na 3,20 a poté se po krizi vrátila přibližně na jeden rok výše. Pokles se však v roce 2009 znovu obnovil a od té doby pokračuje ve vlnách. Oblast podpory, která trvala v předchozím desetiletí, se vytvořila kolem 3,40, ale nakonec byla přerušena koncem roku 2020. HDP Izraele se v posledních dvou desetiletích neustále zvyšuje, jak ukázaly globální základy v našich devizových briefech, což byl jeden z důvodů klesajícího trendu v USD / ILS. Koronavirus nyní pokazil základy všude, ale tato dvojice si drží medvědí hybnost a nyní čelí předchozímu minimu na 3,20.

Aktuální USD / ILS Cena: $

Nedávné změny v ceně USD / ILS

Doba Změnit ($) Změna %
6 měsíců -0,22 -6,4%
1 rok -0,27 -7,8%
3 roky -0,29 -8,3%
5 let -0,64 -16,4%
Od 200 -0,94 -22,7%

Faktory ovlivňující USD / ILS 

Právě teď jsou koronaviry a omezení ve většině zemí masivním faktorem mezi recesí a ekonomickou expanzí, a tak tomu bude i v následujících měsících. Ekonomické faktory, které měnu obvykle řídí, na ní závisí, což také udržuje centrální banky závislé na tom, jak bude situace pokračovat. Technici upřednostňují izraelský šekel, ale pokud se situace změní, všechno by se mohlo převrátit, ačkoli izraelská centrální banka zvýšila devizové rezervy, což pomáhá udržovat dobrou nabídku domácí měny.   

USD / ILS – shrnutí prognózy

USD / ILS Předpověď: H1 2021

Cena: 3,35 $

Cenové faktory: sentiment USD, rétorika FED, politika USA, Covid-19

USD / ILS Předpověď: 1 rok

Cena: 3,40 $

Ovladače ceny: Post COVID-19, Technické ukazatele, FED

USD / ILS Předpověď: 3 roky

Cena: 3,60 $ – 3,70 $

Cenové faktory: měnová politika FED, globální politika, globální ekonomika

 

USD / ILS Živý graf

USD / ILS predikce cen na příštích 5 let

Americký dolar byl několik let na vzestupném trendu, zejména zrychlil tempo od roku 2018 do března 2020. Od té doby se však situace obrátila a USD byl od počátku počáteční paniky na vzestupném trendu. Americká ekonomika si od květnového znovuotevření vede docela dobře a udržovala tempo i na podzim, na rozdíl od jiných míst, kde ekonomika pravděpodobně míří do další recese. Americký dolar však neustále klesá, což se v listopadu po amerických volbách zrychlilo. Ekonomové to spojují s nadcházejícím ekonomickým stimulem, který by měl být kolem 2 bilionů dolarů, což pravděpodobně oslabí USD, i když podobný balíček v eurozóně měl pozitivní dopad na euro.

Na druhé straně se izraelská ekonomika vrátila ke kontrakci na podzim, kdy byly zavedeny nové výluky, i když se omezení od listopadu poněkud zmírnila. Ekonomika se ve třetím čtvrtletí pěkně vrátila, protože HDP vzrostl o 37,9, na rozdíl od 29,8% poklesu ve druhém čtvrtletí, během prvního uzavření. Meziroční HDP nicméně zůstal ve třetím čtvrtletí záporný a po poklesu o 7,1% ve druhém čtvrtletí klesl o 1,9%. Čtvrté čtvrtletí by mělo být horší kvůli zesíleným omezením, ačkoli izraelský šekel se prosazuje vůči USD, jak ukazuje pokles v grafech. To lze ale také připsat poklesu USD v průběhu roku 2020. Zvýšení devizových rezerv je dalším faktorem, ačkoli meziroční inflace CPI je od října 2020 záporná. Izraelská centrální banka (BOI) je však pravděpodobně centrální bankou který v roce 2020 snížil úrokové sazby nejméně, čímž se snížil na 1,60% z 1,75%, což je pouze minimální snížení. To udržovalo Shekel stabilní, zatímco USD klesal a tlačil USD / ILS dolů.    

USD / ILS Technical Analysis – The First Support at 3.40 has been Broken

V této části se podíváme na technickou analýzu pro USD / ILS, která vypadá medvědí, ledaže by předchozí low olds. Na počátku 90. let se tento pár obchodoval za zhruba 2,60, jak jsme zmínili v úvodní části, ale se silným zkreslením vzhůru, který trval celé toto desetiletí. Tempo vzestupného trendu bylo poměrně silné a dále se zrychlovalo a do poloviny roku 2002 tlačilo cenu nad 5. To však bylo pro kupující a obrátka začala docházet. Na konci téhož roku jsme viděli další pokus o vzestupnou tendenci, ale kupujícím se nepodařilo dosáhnout úrovně 5 a cena vytvořila v únoru 2003 svícen vzhůru nohama, což je medvědí reverzní signál po vzestupu.   

 

 Měsíční graf vypadá medvědí pro USD / ILS, pokud podpora neplatí

Od té doby byl tlak na negativní straně, a to navzdory odrazu od minima na 3,20 po krizi v roce 2008. Potvrzují to nižší maxima v páru USD / ILS, které klesaly při každém vysledování výše. Klouzavé průměry odváděly skvělou práci jako odpor, zejména 200 SMA (fialová) na měsíčním grafu, který zastavil stoupání během posledního desetiletí, zatímco spodní část byla poskytována v oblasti kolem úrovně 3,40. V únoru letošního roku se cena naposledy odrazila od této podpůrné zóny a cena se během březnové paniky vyšplhala na 3,89, ale 200 SMA zastavilo prudký nárůst a cena nakonec zlomila podpůrnou zónu ve druhém polovina roku 2020. Nyní USD / ILS míří níže, a pokud se prolomí minimum 3,20 z roku 2008, tato dvojice zamíří na 3,00.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map