USD / MXN Cenová prognóza 4. čtvrtletí 2020: Bude obnovený trend brzy pokračovat?

Americký dolar proti mexickému pesu získává po celá desetiletí, jedním z důvodů je rostoucí dovoz USA z Mexika, který udržuje MXN pod tlakem. Graf nahoře ukazuje, že USD / MXN se na počátku 90. let obchodovaly kolem 2,50 USD, zatímco v určitém okamžiku druhého čtvrtletí letošního roku se obchodovalo nad 25 USD, což znamená desetinásobný nárůst za tři desetiletí. Pozoruhodné na tom bylo, že kupující neměli velký odpor; uptrend do značné míry míří vpřed, bez velkých překážek. Tlak byl po celou dobu na vzestupu, s obvyklým nárůstem každých několik let, naposledy během prvních několika měsíců tohoto roku. Od té doby jsme viděli retrace nižší, ale zdá se, že retrace mohla nyní skončit, i když není jisté, zda se uptrend brzy obnoví.     

Přečtěte si nejnovější aktualizaci na webu USD / MXN Cena 2021 Předpověď

 

Aktuální USD / MXN Cena: $

Nedávné změny v ceně MXN

 

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní -0,27 -1,2%
6 měsíců +2.23 +10,3%
1 rok +2,86 +13,2%
5 let +4,69 +21,7%
Od roku 2000 +12.30 +56,9%

Mexiko je rozvojový národ a mexické peso je riziková měna. Mexiko však leží přímo na hranici USA a vzhledem k obrovské velikosti americké ekonomiky je dopad na mexickou ekonomiku také obrovský. Výsledkem je, že mexické peso je citlivé na americkou ekonomiku, stejně jako americký dolar. To znamená, že když je USD silný, například v průběhu února a března, kdy se obchodníci obraceli na dolar jako globální rezervní měnu, mělo to dopad na mexické peso. Když je USD slabý, MXN není měna, která těží nejvíce. 

 

USD / MXN Předpověď: 4. čtvrtletí 2020      USD / MXN Předpověď: 1 rok USD / MXN Předpověď: 3 roky        
Cena: 21 

Ovladače cen: Korelace USD, politika USA, COVID-19                                                               

Cena: 25-26 

Ovladače cen: Globální hospodářské oživení, sentiment s riziky, volby po USA.

Cena: 30

Ovladače ceny: Globální ekonomika, sentiment na trhu, korelace USD, základy v Mexiku

Živý graf USD / MXN

USD / MXN

 

Predikce ceny USD / MXN na příštích 5 let

COVID-19 a Základy  

Základy byly pro Mexiko celkem pevné, protože tato rozvíjející se ekonomika stále roste a neustále roste také vývoz do USA. Mexiko je od roku 2019 největším nebo druhým největším obchodním partnerem v USA v celkovém obchodu, a to v celkové hodnotě 614,5 miliard USD. Dovoz z USA činil 256,4 miliardy USD, zatímco vývoz činil celkem 358,1 miliardy USD. To znamená, že Mexiko má přebytek ve výši 100 miliard USD s USA, proto potřebuje silný USD, jinak příjmy poklesnou na hodnotě. Od začátku pandemie koronaviru se však základy poněkud vychýlily. USD / MXN během počáteční paniky vzrostl o více než 7 centů, ale od dubna ustupuje níže. I když, jak jsme již zmínili, retrace dolů byla mnohem slabší než v jiných USD párech. Jedním z důvodů prudkého nárůstu byla obava z toho, co by se mohlo stát na rozvíjejících se trzích, protože už nemají tolik, na co se oplatit jako rozvinuté ekonomiky a vlády. Nejistota je stále vysoká, a tedy i pomalý ústup během období oslabení USD od dubna. Celkově je tedy mexická ekonomika vydána na milost a nemilost americké ekonomice, která u této dvojice udrží tento trend po dlouhou dobu býčí, i přes nedávné odvolání.     

Inflace a politika Bank of Mexico

Úrokové sazby byly v Mexiku loni vyšší než 8%, ale Bank of Mexico je začala snižovat na konci roku 2019 a letos je drasticky sekla, protože globální ekonomika klesla. Od září 2019 činí hlavní úroková sazba 4,25%, zatímco FED má úrokové sazby 0,10%, jak jsme uvedli v našem ekonomickém kalendáři. Zdá se, že tento rozdíl v úrokových sazbách je ve prospěch mexického pesa, ale vyšší sazby v Mexiku ponechávají větší prostor centrální bance pro jejich další snižování. Trhy obchodují na základě očekávání více než na skutečných událostech, takže MXN tak zůstává zranitelnější vůči dalšímu snižování sazeb ze strany Bank of Mexico. Někteří ekonomové očekávají od nich v příštích několika schůzkách další škrty, takže nižší návratnost USD / MXN by měla brzy skončit. 

Technická analýza EUR / MXN – vrácení očekávané před útokem na maxima všech dob 

Zářící svícen ukazuje na býčí obrat v měsíčním grafu

Jak jsme již zmínili, USD / MXN se začátkem 90. let obchodovalo mezi 2 a 3 dolary, ale od té doby má vzestupný trend, kdy získal přibližně 1 000%. Během této doby klouzavé průměry odvedly dobrou práci při poskytování podpory během nižších zpětných rázů nebo během konsolidace na měsíčních i týdenních grafech. Menší klouzavé průměry převzaly tuto práci, když trend zrychlil, zatímco větší MA poskytly podporu, když byly zpětné vazby hlubší. Na výše uvedeném měsíčním grafu vidíme, že cena v USD / MXN vzrostla v nohách, přičemž poslední nárůst je v prvních měsících tohoto roku. Tento pár se od roku 2017 obchodoval v trojúhelníku, ale vypukl počátkem tohoto roku poté, co se cena odrazila od 50 SMA (žlutých), když vypukl koronavirus. Od dubna ustoupila níže, ale návrat se mohl nyní skončit. 20 SMA (šedá) poskytuje podporu na měsíčním grafu, zatímco zářící svícen byl uzavřen jako doji, oba ukazují na býčí obrácení, protože návratnost se zdá být úplná a hlavní trend zůstává býčí.

Na týdenním grafu ještě není návratnost nižší

Na týdenním grafu jsme v posledním zářijovém týdnu zaznamenali skok o 50 SMA z 21 na 22,60. Ale 20 SMA (šedá) opět zastavilo stoupání a letos podruhé poskytlo odpor. USD / MXN se opět obrátil níže, ale medvědí tah by měl v určitém okamžiku skončit a býčí trend se obnoví, jak naznačuje měsíční graf. K obrácení může dojít v oblasti kolem 21, nebo v jednom z klouzavých průměrů pod touto hodnotou, jako je 200 SMA (fialová), která byla konečnou podporou týdenního grafu. Budeme tedy sledovat nejnovější medvědí pohyb níže, abychom zjistili, kde to skončí, abychom mohli otevřít dlouhodobý nákup forexového obchodu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map