Americký dolar směňoval na počátku 90. let za téměř 2 singapurské dolary SGD, ale od té doby se SGD prosazuje vůči americkému dolaru a posílá tento pár níže. Jedním z důvodů je nárůst čínské ekonomiky za poslední tři desetiletí, z čehož SGD těží, protože singapurská ekonomika je úzce spojena s čínskou ekonomikou, která tlačí SGD nahoru a posílá USD / SGD níže.

Aktuální USD / SGD Cena: $

Nedávné změny v ceně USD / SGD

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +0,007  +0,05%
6 měsíců -0,07 -5,1%
1 rok -0,015 -1,1%
5 let -0,05 -3,6%
Od roku 2000 -0,33 -24,1%

Koncem 90. a počátkem 20. let došlo ke zpětnému rázu, kdy se tento pár zvýšil z 1,40 na 1,85, částečně kvůli japonské hospodářské krizi. Pokles trendu se však znovu obnovil a tento pár zůstal medvědí až do roku 2010, po kterém následovala retrace vyšší až do roku 2015. Od té doby se však USD / SGD obchoduje bokem a po zvýšení SGD v posledních měsících tento pár míří do spodní části rozsahu. Zdá se však, že 100 SMA drží, takže rozsah bude pravděpodobně pokračovat, což z dlouhodobého hlediska nabídne několik dobrých obchodních příležitostí.   

USD / SGD Prognóza: Q4 2020 USD / SGD Předpověď: 1 rok USD / SGD Předpověď: 3 roky
Cena: 1,40 $

Cena ovladače: COVID-19, Americké volby, technici,

                                                                                       

Cena: 1,45–46 USD

Cena ovladače: Po volbách v USA, obchodní válka mezi USA a Čínou, technici, FED

                                                                      

Cena: 64 $ – 

Cena ovladače: Základy USA a Singapur, čínská vojenská podpora Singapuru, globální politika

   

Živý graf USD / SGD

USD / SGD

Predikce ceny USD / SGD na příštích 5 let

SGD těží z čínského ekonomického boomu  

Kromě expanze čínské ekonomiky, která pomohla singapurské ekonomice, SGD poněkud koreluje s čínským jüanem CNY, a proto z ní také těží, jak je patrné v posledních několika měsících, protože Čína zanechala koronavirus zatímco v USA zuří pandemie. Výhodou však je dlouhá cesta zpět a pravděpodobně dále do budoucnosti.

Čínská ekonomika přešla z outsidera skupiny G20 v 90. letech na druhé místo v globálním měřítku. To je jeden z hlavních důvodů třicetiletého medvědího trendu v této dvojici. Čínská ekonomika bude i nadále růst a ekonomika Singapuru z toho bude i nadále těžit, což zase znamená, že singapurský dolar bude i nadále růst, což povede k poklesu USD / SGD. Obchodní válka mezi USA a Čínou však situaci trochu komplikuje, protože naruší ekonomický růst Číny, ale celkově je to pro tento pár dlouhodobé mínus.   

Singapurská centrální banka a COVID-19

Koronavirus letos ovlivnil všechny ekonomiky po celém světě a očekává se, že se ekonomika Singapuru v roce 2020 díky opatřením COVID-19 sníží přibližně o 1–4%. Očekává se také inflace CPI, která bude v letošním roce v průměru mezi -1% a 0%. Zdá se však, že Čína a východní Asie již pandemii koronavirů opustily a ekonomická situace se výrazně zlepšila, a to jak v Číně, tak v Singapuru.

SGD během prvního čtvrtletí ztratil kolem 12 centů, protože Singapur a Čína zaváděly omezení omezující virus a USD / SGD prudce vzrostly z 1,3450 na 1,4650. Poté se však virus začal šířit v Evropě a USA a USD / SGD se obrátil dolů a od té doby zůstal medvědí. Pomohla také extrémní opatření přijatá Singapurským měnovým úřadem (MAS), který působí jako centrální banka. Snížili sklon (úrokové sazby) na 0% z přibližně 1,75% počátkem letošního roku a zavedli 100 miliard USD na podporu koronaviru. Tento pár tedy nyní zůstává medvědí, i když se blíží ke spodní části rozsahu.  

Technická analýza USD / SGD – bude dolní část rozsahu držet 

 

200 SMA přidalo k odporu nad 1,45

Jak již bylo zmíněno výše, USD / SGD se začátkem 90. let obchodovaly kolem 2, ale poté opět zamířil dolů, protože Čína začala zrychlovat a až do roku 1997 poskytovala 20 měsíční SMA (šedá) odpor měsíčnímu grafu . To ukázalo, že tempo poklesu bylo poměrně silné. Během následujících 5 let jsme zaznamenali vyšší návratnost nad 1,85, protože japonská hospodářská krize vyděsila východoasijské trhy a 20 SMA se změnilo v podporu. Medvědí trend se obnovil v roce 2002 a tentokrát 50 SMA (žlutá) vstoupila do hry jako odpor během zpětných rázů. USD / SGD se od roku 2012 do roku 2015 opět vrátil výše, ale od té doby se obchoduje do strany, přičemž 100 SMA (zelená) se nyní proměňuje v podporu, zatímco zóna odporu, kolem 1,45, tvoří vrchol.   

 

ŘO se v září změnily v odpor

Když už mluvíme o podpoře a odporu, na týdenním grafu je lze jasně vidět, stejně jako rozsah. Rozsah není přísný, protože došlo k přerušení nad a pod, ale cena se nadále odráží nahoru a dolů v oblasti mezi řádky. Vidíme, že během prudkého nárůstu v 1. čtvrtletí, kdy v Číně propukl koronavirus, se cena od března stala medvědí. ŘO se na týdenním grafu proměnila v odpor a cena se blíží spodní části rozsahu, kde bychom za pár mohli jít dlouho za pár týdnů, jakmile skončí americké volby a USD je zpět na správné cestě.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me